0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #100 -: Май 22, 2016, 16:53:02 pm »
Благодаря, момичета, успех за всички ни  :bfp1: :bfp1: :bfp1:
She & He
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #101 -: Май 25, 2016, 14:46:27 pm »
Момичета при трансфер на 5 ден и тест на 12 ден,ЧХГ 107.5 добре ли е.
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #102 -: Май 25, 2016, 15:11:59 pm »
Добре е, разбира се. Честито и леки девет месеца!  :cloud9:

*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #103 -: Май 25, 2016, 15:18:03 pm »
Благодаря!
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #104 -: Май 25, 2016, 15:39:09 pm »
Момичета при трансфер на 5 ден и тест на 12 ден,ЧХГ 107.5 добре ли е.

dolia, чудесен резултат, желая ти лека и спокойна бременност!   :D

*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #105 -: Май 25, 2016, 19:06:21 pm »
dolia, Честито и от мен!
Щастливи и слънчеви 9 месеца! :P
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #106 -: Май 28, 2016, 16:16:18 pm »
Здравейте момичета, включвам се и аз :) Предстои ми ЗЕТ, първи опит. Имам едно питане, изчетох цялата тема и мисля, че вие ще можете да ми помогнете, или поне да ми дадете съвет :) Този месец на 18 ми беше пункцията на 20 яйцеклетки, от които 13 оплодени - 6 замразени имаме, с мъжки фактор сме. Трябваше на 23.05 да е трансфера, но на деня доки ме видя на УЗ и каза, че го отлагаме, доколкото разбрах заради хиперстимулация, въпреки, че два пъти ми вливаха калций, но коремът ми беше като на бременна и имах ужасна тежест. Болките вече поотминаха и до тук добре. Каза ми сега като ми дойде на 2ри ден да отида за кръв за Е2, прогестерон и още нещо,което не разчитам. Та въпроса ми е възможно ли е още след този цикъл да ми е трансфера при положение, че досега при мен не е имало проблем, пък и ту имам признаци на цикъл, ту не. Притеснява ме, че си взех болничен от клиниката по настояване на доктора ( така или иначе с този подут корем и болки не можех да ходя на работа) и сега в работата знаят какво се случва с мен и незнам дали няма да ми връчат молбата. А ако трябва да минат няколко цикъла, както чета тук, няма как да си стоя вкъщи през цялото време. Доколкото питах доктора каза, че ще ми продължи болничния. Объркана съм малко. Извинявам се за дългия пост. Ще се радвам на съвет и някой като мен да сподели как точно стават нещата. Пожелавам успех на всички и най-хубавата радост да дойде в домовете ви!
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #107 -: Май 28, 2016, 16:32:05 pm »
Цвети, не разбрах поради  какви причини д-ра ще ти удължава болничния. Ако се чустваш добре си ходи на работа. За ЗЕТ  по принцип болнични не дават или ако дават пишат нещо друго. А и не е необходимо.
Оставала съм в къщи за ден или два след трансфер и то по- скоро ей така, за почивката.
И да, възможен е трансфер в следващ цикъл, но и при най- малки съмнения е поо-добре да се отложи.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #108 -: Май 28, 2016, 17:04:46 pm »
Благодаря за бързия отговор. Болничен съм решила да си взема още от началото, защото работата ми е по цял ден на крак, напрежение и разговори с много хора, а това го чакаме от 4 години вече, не ми се иска да рискувам, работата ще почака :) Четох, че на повечето жени им закъснява доста цикъла след дълъг протокол и блокираща инжекция. Това, че си блокиран значи ли, че ще ти закъсне?? Ако може някой да ми обясни :)
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #109 -: Май 28, 2016, 18:18:45 pm »
Tsveti,
Аз съм като теб. Отложиха ми трансфера заради хиперстимулация. При мен изчакваме един цикъл и чак на следващия ще бъде трансферът. Т.е, като ми дойдЕ след пункцията отидох на преглед (на 20-ти ден чак), за да се види дали няма кисти и дали всичко е наред. Сега чакам пак да ми дойде и някъде около 20-ти ден на този втори цикъл трябва да ми е трансфера.

Така процедира моят доктор, има цикъл "почивка". Твоят може да реши, че може и веднага, но при всички случаи не виждам защо трябва да си в болнични през това време. По принцип симптомите на хиперстимулация изчезват като ти дойде и после всичко си идва на място. Лично на мен ми дойде много бързо след пункцията, защото бях спряла всички лекарства-1 седмица след това.

Успех ти желая! На кой ден замразихте ембрионите?
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #110 -: Май 28, 2016, 18:56:24 pm »
Благодаря! На 5-ти ден са замразени, тъй като бройката е голяма докторът искаше да останат най-добрите :) На мен вчера трябваше да ми дойде,ако броим обикновен цикъл, а за болничния ако знаех, че няма да има трансфер сега нямаше да го взимам, но каквото станало- станало. Успех и на теб!
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #111 -: Май 28, 2016, 20:03:21 pm »
Цвети,  да, след блокаж и аз съм изчаквала един цикъл. Закъснението е индивидуално  и не зависи от лекарствата приемани междинно, а от деиствието на блокиращата инжекция.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #112 -: Септември 08, 2016, 12:42:33 pm »
Момичета, някой правил ли е ЗЕТ, след хистероскопия, може ли на следващия цикъл след хистерото по принцип да се направи?
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #113 -: Септември 08, 2016, 14:06:00 pm »
Момичета, някой правил ли е ЗЕТ, след хистероскопия, може ли на следващия цикъл след хистерото по принцип да се направи?
Може :balk_602: :balk_602: юли ми беше хистерото август ЗЕТ и резултата ще го гледаме другата седмица. :D успех  osi_9
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #114 -: Септември 10, 2016, 13:20:31 pm »
birzata, много се радвам  :), лека и спокойна бременност ти желая!  :)

*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #115 -: Септември 10, 2016, 19:27:43 pm »
birzata, много се радвам  :), лека и спокойна бременност ти желая!  :)
Дай Боже  osi_9 Благодаря ти    :bighug:
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #116 -: Октомври 31, 2016, 22:56:29 pm »
Момичета, виждам ,че  и вие сте били с хиперстимулация и съответно са отложили трансфера. Аз имам притснения имах над 20 фоликула, като извадиха 20 и оплодиха 17, малко по-малко с дните намаляваха...на 3 ден замръзиха 4 оставиха 2 да се доразвиват, но така и не достигнаха до бластоцист. Аз бях с тежка хиперстимулация и отложиха трансфера за след 3-тия цикъл. Честно казано съм малко отчаяна :( не знам до каква степен 4-те ми снежинки ще се развият и дали ще оцелеят. Моля ви споделете мнение и при вас как е минало?
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #117 -: Ноември 02, 2016, 14:08:10 pm »
Здравейте!
Включвам се в тази тема, защото и на мен ми предстои първи ЗЕТ. Виждам, че при момичетата, които са били със свръхстимулация трансферът е отложен. При мен, обаче, не беше така. Въпреки хиперстимулацията ми сложиха "пробно" едно ембрионче, защото съм имала много замразени (8 бр.) и можем да си позволим да "опитаме". Резултатът беше отрицателен. На първия преглед след това ми обясниха, че е нормално теста да е отрицателен, защото съм имала свръхстимулация. Объркана съм - защо тогава го сложиха?!? Имам чувството, че го изхабихме :( :( :(
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #118 -: Декември 08, 2016, 11:42:22 am »
Как сте, мили момичета - бъдещи мами? :)
Онзи ден ми беше първият трансфер със снежковци. Върнаха ми 2 броя - според доклада, единият е замразен във фаза бластоциста, а вторият - бластоциста с клетки (каквото и да значи това). Този път реших като всички хора, да си взема и аз болничен :) Сега си стоя вкъщи на топло и само се чудя какво по-напред да свърша - да рисувам коледни играчки за елхата, да пека коледни курабийки ... изобщо - хубаво ми е :) Няма ги полките от предния път (от хиперстимулацията), чувствам се много добре и съм много обнадеждена!
Споделете вие как сте след вашия ЗЕТ :)
И нека не спираме да си повтаряме, че "по Коледа стават чудеса" <3 <3 <3
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #119 -: Декември 08, 2016, 11:52:15 am »
Стискам палци за твоето коледно чудо, Solis  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:



   La vita è bella