0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ЕТ на "снежковци" - тема 2
« -: Юли 25, 2015, 00:33:47 am »
Заповядайте в новата тема, с пожелание за успешни процедури и много положителни тестове  :)

ана мария, как си, как мина прегледът?

ninajivkova, стискам палци!

loriane, и тук да ти пожелая бързо възстановяване и успешна следваща процедура!

Успех на всички!  :)

линк към предишната тема:  ЕТ на "снежковци"
« Последна редакция: Юли 25, 2015, 00:45:42 am от marsi »

Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #1 -: Юли 25, 2015, 06:27:42 am »
Marsi благодаря май само аз съм единствената чакаща дано стартирам с пол. резултат  :balk_602:
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #2 -: Юли 25, 2015, 08:53:45 am »
Много успехи в новата тема и на чакащите и на вече дочакалите  :bfp1: :bighug: :bighug: :bighug:
<br />
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #3 -: Юли 25, 2015, 12:54:20 pm »
Марси здравей! Прегледа мина добре, видя се сърчицето. На 6 седмици го сметнаха и другият петък пак.... казах й за кафявото течение и тя безгрижно отговори, че това не я притеснява.... мен, обаче ме притеснява, защото продължава. Каза, че следващият път ще прецени какво правим с лекарствата, но изобщо не обясни за кафявото- например какво да правя, за да спре?! Пих но шпа, но пак си има, капчица две, но има...
В понеделник съм при моя лекар в града ми, а в петък пак в Сф. Нещо трябва да ми кажат, за да не ходя два пъти седмично по лекари. Притеснено ми е доста заради течението. Не знам тази докторка колко е добра.
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #4 -: Юли 25, 2015, 13:24:16 pm »
Ана Мария не се тревожи - сега бебо "превзема" маточната кухина, която е богато кръвоснабдена и за това има това зацапване. Отделно в тялото ти настъпват промени - хормони и пр. Мисли само позитивно. Пи но шпа и почивай повече и всичко ще бъде ок!  Лека бременност!
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #5 -: Юли 25, 2015, 14:11:02 pm »
Благодаря ти,   velina_malina....дано е това... в понеделник ще съм по-спокойна след прегледа
Благодаря!
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #6 -: Юли 25, 2015, 16:20:26 pm »
ана мария, всичко е наред  :), много се радвам!
За зацапването, явно е оскъдно и не е нещо притеснително, щом и док. така е преценила. Ти си на прогестеронова терапия, нали (орално, вагинално, как точно)? 

Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #7 -: Юли 25, 2015, 17:56:31 pm »
Честита нова тема момичета :) Предишната беше доста позамряла до преди един два месеца. Ето, че напоследък добре я раздвижихме, чак до 50 страници стигнахме. И с хубави и с лоши новини...Дано лошите новини останат там и от тук нататък само хубаво да ни се случва на всички!

Ана мария, всичко е наред при теб, щом сте видяли сърчице! Попитай в понеделник доктора от какво може да е това зацапване да те успокои. Не се натоварвай, но и спри да се притесняваш излишно.

Нина, стискам палци!

Brumbi, какво стана, мина ли твоят ERA тест? Не трябваше ли да е в края на юли?
« Последна редакция: Юли 25, 2015, 17:59:41 pm от loriane »
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #8 -: Юли 26, 2015, 10:13:47 am »
Благодаря ви, момичета!
Марси, утрогестан вагинално, есррофем 2.1, фолиева киселина и аспирин протект вечер.
Утре ще попитам. От снощи започнаха да ме стягат гърдите силно и често. Където е гръдния кош, няколко пъти на минута, чак се потя от това. Дано да спре, че не се търпи, а съм на работа и до прегледа има повече от 24 часа. Благодаря ви, дано да спре това зацапване вече. Сякаш от някъде се изчиства нещо, по една две капки, но има.. тукашния доктор каза, че ако зависи от него ще ми спре утрогестана и естрофема, но предпочитам да следвам съветите на клиниката - все пак там е правено всичко.... Благодаря ви и ще пиша утре след прегледа, да всичко е наред.....
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #9 -: Юли 26, 2015, 15:57:31 pm »
тукашния доктор каза, че ако зависи от него ще ми спре утрогестана и естрофема

не го слушай - "нерепродуктивните" АГ-та не са наясно с нещата при репродуктивните, когато са достатъчно грамотни просто не би трябвало да дават мнение

прави това, което са ти предписали и казали в клиниката
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #10 -: Юли 26, 2015, 18:42:51 pm »
Да, mag, благодаря ти... това ще направя
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #11 -: Юли 26, 2015, 23:16:08 pm »
тукашния доктор каза, че ако зависи от него ще ми спре утрогестана и естрофема
не го слушай - "нерепродуктивните" АГ-та не са наясно с нещата при репродуктивните, когато са достатъчно грамотни просто не би трябвало да дават мнение

прави това, което са ти предписали и казали в клиниката
Стандартна терапия след трансфер. При кървене защо да спира точно тези лекарства ....  ама какво ли се учудвам  :). Ако нещо може да бъде спряно евентуално, е аспирина, макар че конкретно Аспирин протект е ниска доза.
За терапията само ще допълня, че при кървене са ми добавяли и утрогестан орално (освен вагинално), ако е по-обилно една част от лекарството се отмива, но е по преценка на лекаря. Щом казваш, че са капки, явно не е нещо притеснително.
Всичко ще бъде наред, ана мария! :)
« Последна редакция: Юли 27, 2015, 12:02:53 pm от marsi »

Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #12 -: Юли 27, 2015, 06:11:11 am »
Момичета, бихте ли ми казали(може и на лични) колко излиза един замразен трансфер в сравнения с цялостната процедура ин витро. То може би цената в различните клиники е различна все пак де .На нас ни престои сега 1-ви опит по фонда и макар, че е финансиран, знаете че се дава горе долу още толкова за всички предварителни изследвания, прегледи.медикаменти, пътни разходи и т.н.   При евентуално следващ замразен опит, когато няма стимулация, пункция и т.н. предполагам цената е по-малка. Имам предвид има ли смисъл за такъв пак да се чака по фонда или си го самофинансирате?
« Последна редакция: Юли 27, 2015, 06:12:47 am от irenaa33 »
<br />
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #13 -: Юли 27, 2015, 10:58:49 am »
irenaa33, предполагам общата сума ще е сбор от цената за проследяване и хормони, лекарствата за подготовка на лигавицата и цената на трансфера.
Двата последни ЗЕТ, които правих, ми е трудно да опиша с точност, заради различните варианти за подготовка на лигавицата, при последния - Естрофем, Еротон орално и глобули + РВМС (250лв.) + размразяване и трансфер (600лв). Не може да се ползва финансирането от фонда за ЗЕТ.
« Последна редакция: Юли 27, 2015, 13:37:43 pm от marsi »

Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #14 -: Юли 27, 2015, 11:03:39 am »
Марси, благодаря ти!
Доки от СФ каза, че след прегледа този петък ще преценява какво правим с лекарствата и евентуално това, което ще спре е естрофема, а с останалото продължавам. Колкото до течението, то е кафяво, ту тъмно, ту светло. Днес никакво го няма, малко се кротнах, довечера след тукашния преглед ще видим какво ще ми кажат, но категорично няма да спирам нищо, освен по препоръка на Сф.
Успешен ден от мен, момичета!
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #15 -: Юли 27, 2015, 13:55:18 pm »
loriane, много съжалявам за развоя на нещата при теб, но мисля е много важно, че имплантация е имало! Почини, събери сили и дано следващият опит е твоят!
ана мария, честито за сърчицето и успех до финал!
Аз днес бях за биопсия - не е най-приятното нещо, но се преживява.
Моят лекар вече е отпуск и пробата я взе друг. Аз и него питах, но не получих конкретен отговор.
Става въпрос за МЛ този цикъл - тя е учудващо тънка (днес 8,8мм), а уж с този Естрофем работим точно за нея. На 3x1 бях. Досега винаги съм имала мноого по-дебела лигавица, даже похвали съм получавала, а в цикъла когато беше стимулацията МЛ беше 10,7мм 2 дена преди пункция. Освен че за мен лигавицата е тънка, нарастването й също беше много бавно.
Резултати ще имам след около 2 седмици.
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #16 -: Юли 27, 2015, 14:01:57 pm »
Благодаря за информацията , Марси  :bighug:
Значи  горе -долу 1000лв. да кажем.
И отново да пожелая успех на всички !
<br />
*
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #17 -: Юли 28, 2015, 22:52:28 pm »
...
Става въпрос за МЛ този цикъл - тя е учудващо тънка (днес 8,8мм), а уж с този Естрофем работим точно за нея. На 3x1 бях. Досега винаги съм имала мноого по-дебела лигавица, даже похвали съм получавала, а в цикъла когато беше стимулацията МЛ беше 10,7мм 2 дена преди пункция. Освен че за мен лигавицата е тънка, нарастването й също беше много бавно.
Резултати ще имам след около 2 седмици.
Имам проблемна лигавица и преди ЗЕТ правихме няколко месеца опити с различни схеми лекарства, за да улучим най-добрия вариант, та от моя опит се оказа, че и по-големите дози естроген не са добре. При по-висока доза от медикамента в един от месеците, лигавицата остана много тънка и твърде рано започна да променя структурата си към трислойна (преди още да добавим Прогестероновия медикамент). Според мен може да е предозиран Естрофема.
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 00:33:44 am от marsi »

Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #18 -: Юли 29, 2015, 15:40:01 pm »
Здравейте момичета и аз днес приключих с ЧХГ 0.1
Re: ЕТ на "снежковци" - тема 2
« Отговор #19 -: Юли 29, 2015, 16:10:47 pm »
...
Става въпрос за МЛ този цикъл - тя е учудващо тънка (днес 8,8мм), а уж с този Естрофем работим точно за нея. На 3x1 бях. Досега винаги съм имала мноого по-дебела лигавица, даже похвали съм получавала, а в цикъла когато беше стимулацията МЛ беше 10,7мм 2 дена преди пункция. Освен че за мен лигавицата е тънка, нарастването й също беше много бавно.
Резултати ще имам след около 2 седмици.
Имам проблемна лигавица и преди ЗЕТ правихме няколко месеца опити с различни схеми лекарства, за да улучим най-добрия вариант, та от моя опит се оказа, че и по-големите дози естроген не са добре. При по-висока доза от медикамента в един от месеците, лигавицата остана много тънка и твърде рано започна да променя структурата си към трислойна (преди още да добавим Прогестероновия медикамент). Според мен може да е предозиран Естрофема.

Благодаря за включването, marsi  :)
И аз предполагам, че е заради Естрофема нещо, защото го пия за 1ви път, а на чисти от лекарства цикли не съм имала проблеми с лигавицата. Малко за зачудих и на протокола, защото бях чела за промяна на дозите по дни и общо взето за по-големи количества. Така или иначе с доки ще се видим чак наесен и тогава ще коментираме. Ще видим какво ще излезе и от ERA теста, разбира се. Поне уточнихме, че ако резултатът е pre или post receptive, ще повтаряме докато улучим момента. Не че е особено приятно изживяване  :lol:
Сега поне 2 месеца няма да ходя на прегледи и както казах на мъжа ми, ще съм си само за него  :lol:
ninajivkova, съжалявам за неуспеха!