0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #940 -: Юли 28, 2015, 15:23:53 pm »
Нимика, не става дума за обикновените разширени вени по краката, а за такива на онова специфично място за мъжете. Явно човекът е с варикоцеле.

Рачо, може ли с винце да заместя узото, че мнооого ми мирише на анасон?  :lol:

Стефи, виждам, че ще се разберем. ;-)

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #941 -: Юли 28, 2015, 15:32:36 pm »
Нимика, не става дума за обикновените разширени вени по краката, а за такива на онова специфично място за мъжете. Явно човекът е с варикоцеле.
:oops:
А кажете може ли да съм такава патка  ! Русите кичури дават отражение явно  .
При положение , че мъжът ми е с подобна диагноза  , никак  не включих и си викам какво общо имат разширените   вени на краката   с оплодителната способност   и ще да е нещо ново това  :oops:

пп.освен от снощното вино   да  ме държи   още , нямам друго обяснение  .


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #942 -: Юли 28, 2015, 16:13:18 pm »
ааа Дес, как няма да се разберем, и аз не обичам узо, биричка за мен :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #943 -: Юли 28, 2015, 16:30:25 pm »
кой каза биричка   



Нимика, страхотна снимка  :)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #944 -: Юли 28, 2015, 16:50:12 pm »
оф, говори ми, нямам търпение да се прибера и да си отворя една ледена от хладилника :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #945 -: Юли 28, 2015, 17:26:51 pm »
Нимика, Варикоцеле втора степен се води.





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #946 -: Юли 28, 2015, 19:16:20 pm »
Че и кафе-машината ни изостави.А,тъкмо да ви питам за препоръки с каква да я заместим.Тук нали сме все видни кафеджии.

Хоупче  :bighug:

Препоръчват италиански, но нашата е португалска - Briel. Не мога да се оплача, а и в работата сме със същата марка, но друг модел  :D
Виж, от Филипс крещя - бяхме взели една - не правеше кафе изобщо. ММ я върна със скандал в магазина. Пълно менте...
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #947 -: Юли 28, 2015, 20:43:17 pm »
Че и кафе-машината ни изостави.А,тъкмо да ви питам за препоръки с каква да я заместим.Тук нали сме все видни кафеджии.

Хоупче  :bighug:

Препоръчват италиански, но нашата е португалска - Briel. Не мога да се оплача, а и в работата сме със същата марка, но друг модел  :D
Виж, от Филипс крещя - бяхме взели една - не правеше кафе изобщо. ММ я върна със скандал в магазина. Пълно менте...
За Бриел-а и аз съм чувала добри отзиви.На една приятелка вече близо 20.години една такава и "вари" кафето.Т
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #948 -: Юли 28, 2015, 22:38:10 pm »
Хоупче, добре се завърнала  :bighug:

За кафе машината - ние сме с ТАЗИ  15 години,
просто желЕзна излезе и прави кафе та пушек се вдига  :P Имаме и с капсулки ТАЗИ,
много е вкусно  кафето, но е факт, че на първата година ходи на поправка
и то 1/4 от цената отиде сумата за ремотирането и! А и нея винаги съм я имала за лека глезотийка.

Наздраве от мен с плодова бира  beer::
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #949 -: Юли 28, 2015, 23:23:13 pm »
Нимика, разбрахме се.  :lol:

Наздраве от бялото ми винце! Пък кой с каквото желае да ми отвърне!

Днес случайно в ресторанта се запознах с едни българи. Детето им беше много русичко, бащата също беше светъл. Взех ги двамата за скандинавци. Майката можеше да мине и за гъркиня. И после ги чух да си говорят на български.
Казаха да ходим на Неа Каликратеа. Много било хубаво за деца. Спирам по темата за морето, че станах досадна.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #950 -: Юли 29, 2015, 06:16:09 am »
Добро утро  :D

Блу, После да разкажеш как е плажа на Неа Каликратия. Не си досадна, напротив  :D

Хубава сряда на всички!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #951 -: Юли 29, 2015, 07:18:02 am »
Добро утро  :P

Зайче, страхотно кафенце... Започвам да пия..

Блу, българите много си личим в чужбина, не толкова по външния вид, колкото по поведението. Едни такива все се оглеждаме  :lol: Но ти най-добре знаеш де. Я кажи, ти твоят мъж научила ли си го на малко български?

Снощи сънувах морето. Първо имаше едни големи и страшни вълни. После моят мъж се хвърли заедно с мен във водата от един кей, а пък аз не мога да плувам.... Кошмари общо взето  :lol: Или както се казва, гроздето е кисело  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #952 -: Юли 29, 2015, 08:02:02 am »
Добро утро!
Зай, взимам си от кафето, че много ми се спи. Моят мъж станал до тоалетна сутринта и решил, че има 1 - 2 минутки докато звънне часовника, та ме събуди. Ставам аз, почвам да се обличам и той бие отбой, не бил видял правилно и не е 7:15, а 6:15 :x. Уж се върнах в леглото, ама ... За наказание му поръчах той да вземе малката. И без това, сега в жегите, аз ходя (в най-голямата жега), взимам я и чакаме тати, да мине да ни вземе, та с нея да не ходим по горещото. Отказала съм всякакви доигравания, понеже и непоносимо (според мен) да стоим навън.
Ето закуската за днес:



Пазете се днес и въпреки жегите, ви желая лек ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #953 -: Юли 29, 2015, 09:15:42 am »
Добър ви ден  :D! Кафенце и закуска и за мен :lol:! Не спирайте темата за Гърция,само тя ще ни крепи в тежките жеги. Страшна работа е тук.Съчетано с влагата си е жив ужас  :lol:! Никакви душове и бани не помагат..... :( Късметът ми днес не е с мен-от 12 ч. точка съм на "стъргата" :(. Не знам дали е хубаво,но малкия се испотявя като мене/поне е син на баща си/. Вадим и зъби в тая жега и често.често проплаква и промрънква по всяко време,но трябва да се мине и това.... :? Пазете се от слънцето,а в Гърция може да го правите съчетано с море,пясък,вино или бира /все пак е най-древната демокрация :lol:/,морски дарове и така...... :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #954 -: Юли 29, 2015, 10:48:51 am »
Тази нощ и аз сънувах кошмари, на всичко отгоре петлите дето кукуригали от 4.30 ме събудиха в 2  :lol:
Имам страхотна мускулна треска на прасците, чак куцам  8O и няма да се оплаквам повече  :lol: лежа си, сготвиха ми, детето си кротува, на всичко отгоре е облачно и хладно... Темите за Гърция и плажовете на мен са ми супер приятни, нищо, че скоро няма да рискувам "чак" до там да ида :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #955 -: Юли 29, 2015, 13:32:00 pm »
Смайлс, не познах, че са българи хората. Не знам по какво трябва да си личи.
Мъжът ми говори приличен български. Е, философско есе не може да напише, но за ежедневните неща се оправя сам. Веднъж беше тук четири-пет дена на Рила само с единия си син и се беше справил, де. Той много разбира благодарение на руския (учил го е 10 г. в у-ще, въпреки че няма да казвам преди колко много години е било това).

Като сте рекли, да продължа да досаждам на гръцка тема. Вчера бях в супермаркета. Повечето неща ми се видяха по-скъпи от България, но прахът за пране Ариел беше на промоция и се чудя дали има смисъл да занеса една огромна кутия на майка ми.

Искахме днес да ходим до Солун с ферибота, но българите вчера казаха, че днес щял да бъде най-горещият ден през юли (40 градуса). Вчера на слънце в 18,30 ч. си беше 41.2 градуса. Казах на мъжа ми, че първо ще ядем сладолед и после ще се къпем. Във водата не се усеща жегата, въпреки че човек трябва да има шапка и очила. Най-гадно е, като се заприбираме за вкъщи, около 7 минути нормално ходене, ама със София стават 20 и направо се изпържвам в собствен сос.
Децата откриха местната цаца и сега трябва да поръчвам на всеки по една порция. Иначе малката съществува само на маслини, краставици, кисело мляко и плодове. И после няма какво да се чудя, че няма 12 кила на почти 3 г.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #956 -: Юли 29, 2015, 13:47:43 pm »
Блу, теоретично би трябвало гръцкият Ариел да е по-качествен от в България. Не пречи да занесеш на жената. Ние не сме взимали и нямам опит.
А за скъпо-евтино, зависи къде пазаруваш. Ние почти винаги сме някъде до Лидл и цените са една идея по-надолу от българските. Даже има същите промоции (имаше някакви дрешки тогава), наистина са стотинки, но надолу. Но сме попадали и на краставици по 11 евроцента за кг - цена напълно немислима за България. Местните гръцки марки също са на много прилична цена - особено масло и мляко.
Затова пък кварталните магазинчета са доста скъпи.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #957 -: Юли 29, 2015, 13:49:27 pm »
Блу, праха сигурно си заслужава моя близка ходи на екскурзия 1-2 пъти годишно и винаги мъкне двайсетина кила. И моят тази година откри цацата,  но от жегите хапва малко. А как ходите на плаж през деня, направо не смея да си помисля :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #958 -: Юли 29, 2015, 13:58:41 pm »
От някакъв местен супермаркет пазарува моят мъж. И вчера и аз там бях, че памперсите на госпожицата й свършиха. Тогава ще го пратя до Лидл да купи една кутия прах за бабата.

М-и, ходим сутрин до към 11, 11.30 ч. После чак вечерта след шест. Вечеряме към 20,30 и чак в десет лягат да спят децата. Затова сега и двамата ги сложихме да спи. За сравнение, вкъщи лягат в 19.30-20 ч., като си спят непробудно до сутринта. От септември големият е ученик и ще трябва според баща му да го слагаме да спи в седем. Не си го представям, но трябва да става най-късно в 6,30 ч. Излизане - към 7.15 ч. Започват в осем.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #959 -: Юли 29, 2015, 19:20:29 pm »
О, така е супер! Лягане в 7 и аз не си го представям. Тук децата на приятели си лягат в 10, как стават нямам идея де :)