0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #920 -: Юли 26, 2015, 19:06:13 pm »
Стоека, за съжаление тази година ще пропуснем нашето моренце...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #921 -: Юли 26, 2015, 23:09:32 pm »
Зайо, да докладвам за най-хубавия плаж уж. Много вятър, вълни. Е, ако бях без децата, щях да си поръчам кафе и да се изпъна под чадърите на заведението. И нямаше да ми е зле. Но с малките казах на мъжа ми да товари обратно багажа и да ходим някъде, където е по-закътано и децата могат да се къпят.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #922 -: Юли 27, 2015, 05:41:30 am »
Добро утро ,момичета  :D! Смайли,искам и на мен вече да ми е "студено" :?Но не се вижда точно кога ? :lol: Стоека,првоначално разбрах ,че 8 /осем? часа сте на плажа и се опулих  8O!! /ама още не съм пил от кафето на  Зайо  :wink:/. Зайче,не се притеснявай. В близките  1 млн. години ,прогнозите са ,че морето ще си остане на мястото. Което,където си е било.  :lol: Та, да сме живи и здрави,все ще намерим време и за него,за толкова дълго време. :lol: За твое успокоение,аз съм на 150 м от него,ама да же и малкия прист на крака не съм си намокрил. :lol:А  и виж какви неволи има Блу на това море.... :wink:
Хубава седмица на всички. Пак го дават жега ./писна ми  :x/
Тръгвам за София,че тя по-лесно се понася когато сме си всички заедно :D.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #923 -: Юли 27, 2015, 06:34:05 am »
Добро утро!



Рачо, дано вече никога нищо не ви разделя. Целувки на малкия герой :).

Успешна седмица!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #924 -: Юли 27, 2015, 06:36:14 am »
Добро утро  :D

Блу, жалко за плажа. А как е плажа на Агиа Триада? Пясък, вълни? Самолетите много ли се чуват? Мога да ти препоръчам Посейдон - той казва много точно кога и къде има вълни и кога ще стихнат - само смени от вятър на вълни горе в дясно на картинката: http://poseidon.hcmr.gr/sailing_forecast.php?area_id=naeg

Рачо, сигурно е тежко да виждаш моренцето и да не си го пипнал. Ама аз съм същата с планината. Да не говорим, че много я обичам, а от работата я виждам в цялата й прелест...

Хубава седмица!



ПП. Златето ме изпревари   :D
Злате, твоето кафенце е по-хубаво, взимам от него. Моето с канелата е за отслабващите  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #925 -: Юли 27, 2015, 08:01:45 am »
Добро утро и от мен!

Взимам си от фрапето на Златето  :)

Ние май само веднъж ще сме тади година на гръцко море, с ремонта и фонда може би няма да успеем, но дано опитът е успешен. 





Бореща се за една мечта.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #926 -: Юли 27, 2015, 08:13:42 am »
Добро утро!
Благодаря е на Златето и на Зайко за кафетата, много имам нужда!
От мен и закуска, като за предстоящия горещ ден:



Ние вчера се спасихме от жегата, не с планина този път, а с гостуване в близко село. То че и там беше горещо - беше. Но хората имат мнооого голям навес зад къщата и най-важното - басейн.


ето така бяхме.

Лек ден ви пожелавам и се пазете от жегите!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #927 -: Юли 27, 2015, 09:30:02 am »
Добро утро и хубава седмица  :)
взимам си от кафето с мляко на Златето :)

Рачо, лек път!

Пеше, чудесна гледка  :)

п.п. Пеше, добре сте си изкарали в басейна :) и във фейсбук гледах :)
« Последна редакция: Юли 27, 2015, 10:32:15 am от marsi »

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #928 -: Юли 27, 2015, 13:46:48 pm »
 :lol: :lol: :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #929 -: Юли 27, 2015, 15:13:23 pm »
Зайо, самолетите не се чуват изобщо. И знам за какво говоря, защото вкъщи летят буквално над главите ни.
Плажът можеше и да е мааалко по-хубав, но е закътано и като цяло няма вълни. Доволна съм. Точно пред нашата квартира спира автобус. Наблизо има и ферибот до Солун. Мъжът ми искал да разглежда града, а една приятелка каза, че няма нищо интересно. Аз и не напирам. Добре ми е тук. За вечеря ходим на ресторант. За обяд правим по една салата. Изобщо не мога да си представя да се разготвя в тези жега, че и в кухнята няма и кой знае какви условия, миялна също няма. Мъжът ми ме пита дали не искаме да готвим. Казах, че не. Харесва ми местната кухня. Не ми се вижда скъпо. А съм и във ваканция. Не искам никакви излишни усилия да полагам. За сравнение, немската кухня не я обичам. Месо и картофи с някакъв сос и само черен пипер и сол вместо подправки. Там не бих ходила на ресторант. Не и на немски.  :lol: Голяма съм консерва по отношение на яденето. Обичам само балканските кухни, италианската също става. Испанската и португалската - определени неща само. И толкова. Чат-пат ям нещо азиатско с надеждата, като ми кажат, че не е люто, наистина да не е.  :lol:

Смайлс, за мен от другото Бали, молим!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #930 -: Юли 27, 2015, 15:34:59 pm »
ох и аз им харесвам"манджите" на комшиите и мога да ги ям месеци наред, то ципурка, октоподче, калмарки, мидички....  :lol:
мъкааааа :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #931 -: Юли 28, 2015, 06:10:01 am »
И да "наквасиш гърлото" с едно "млечно бяло" узо.... :lol: да не ти присядат актаподчетата....Маниииии...
Прибрахме се.Даже успяхме и една фунтанелна ехография при доц. Георгиева в ?така и не разбрах как се води/, сградата на светофара до дома на Хигиената- проф.Митев май беше. Абе,адска жега и изпушихме :lol:,но важното е че малкия издържа стоически пътя и се прибрахме. Сега само хубави неща  :D Пожелавам ви хубав ден и на вас. Аз "отлитам"..... ама не към Гърция. Но с Гърция в главата,по-леко се "лети", някакси  :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #932 -: Юли 28, 2015, 06:15:47 am »
Рачо, браво на вас! Целувки на малкия сладур и на Вили  :bighug:

Хубав ден на всички!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #933 -: Юли 28, 2015, 08:00:14 am »
Добро утро.
С малко закъснение да пожелая да ни е лека и успешна новата седмица!
Зайче, днес ще си пия кафето във вашата хубава компания. :D

"Астрономическите горещници се отбелязват на 28, 29 и 30 юли. За астрономически горещници следва да се приемат тези дати, а не наложилите се 15, 16 и 17 юли, каза за БТА Ан. Стойчева от Националния институт по метеорология и хидрология при БАН. По думите ѝ разминаването идва заради преминаването към юлианския календар. Не е правилно да се счита, че със смяната на календара най-горещите дни се преместват, тъй като в края на юли средноденонощните температури достигат най-високите си годишни стойности и това не е обвързано с религиозните празници"). По тези три дни се гадае какво ще бъде времето през месеците януари, февруари и март. Първият, вторият и третият горещник отговарят съответно на месеците януари, февруари и март. Ако горещникът е топъл, то и времето през съответния месец ще е меко, ако е хладен — предвещава студ и виелици."
Така че пазете се от слънцето, че и според прогнозата тези 3 дни ще са истински Горещници.
Хубав ден! :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #934 -: Юли 28, 2015, 08:24:24 am »
Добро утро!
Стойте си на хладничко и се пазете както можете от жегите. Ето и закуската:



Лек ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #935 -: Юли 28, 2015, 09:30:35 am »
Ох, какви кафета и закуска  :eating: При нас първият горещник се чуди да се сгорещи или да завали  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #936 -: Юли 28, 2015, 09:37:39 am »
Добро утро и от мен!

Взимам си само от закуската, нали отказвам кафето....

Вчера потвърдиха на мъжа ми, че има разширени вени и те са причината за рошите ни резултати. Но тъй като към октомври чакаме заповед ни казаха за момента да не ги пипаме.





Бореща се за една мечта.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #937 -: Юли 28, 2015, 11:08:58 am »
Зайче и Пеше, прекрасни  кафе и закуска -отвориха ми  нестихващия и без това апетит .

Специално за marsi - видях тази снимка  , много впечатляваща :)


рачо , радваме се , че сте се прибрали  вече  , спокойни  и възстановяващи се !

Freya,  с какво разширените вени влошават толкова много показателите ? Но щом чакате  заповед , вероятно ще сте ИКСИ  ? и  успех на есен с песен както се казва !


 
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 11:12:09 am от nimika »


Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #938 -: Юли 28, 2015, 11:21:08 am »
Тъй като сме втора степен понижават показателите и качеството. Да, ИКСИ ще сме,дано е успешно! Благодаря ти!





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #939 -: Юли 28, 2015, 15:18:53 pm »
Здравейте,не съм писала отдавна.Ще ме приемете ли отново? :)
Сега разбирам за Тео на Рачо.Сами хубави събития за малкия герой пожелавам вечеПредставям си през какво дтр минали.
Гледам темата много ""гръцка ""станала нещо.И аз съм им фен на моренцето и на кръчмите.Другата година мисля да се отнесем натам цялата ни банда,а другата седмица-на нашто море,в хотел Морско конче на къмпинг Юг между Лозенец и Китен.
Марси,чудни снимки.Планирам покупка на свестен фотоапарст,ама да видим.Че и кафе-машината ни изостави.А,тъкмо да ви питам за препоръки с каква да я заместим.Тук нали сме все видни кафеджии.