0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #620 -: Юли 03, 2015, 23:02:28 pm »
Пеше, знам го тоя виц. И се ходи бавно, за да не си помислят, че сте откраднали чаршафа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #621 -: Юли 04, 2015, 06:30:14 am »
Добро утро  :D



В интерес на истината, Жбрулка, термометърът ти у вас мери достатъчно точно за битови цели. Така, както джипиесът ти е достатъчно точен за граждански цели (за военни е много по-точен или поне теоретично би трябвало). Имам вграден барометър на телефона и е приемливо точен за това, за което ми трябва (не излизам с лодки в морето, все пак  :lol:). В тази връзка, имаше и гайгерови броячи за 100-тина лв., които са достатъчно информативни. Макар че защрака ли това ми ти нещо, пиши се бегал. А и другото - самият брояч съдържа малко радиоактивно вещество и трябва да си луд, за да си го имаш в къщи...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #622 -: Юли 04, 2015, 08:41:15 am »
Добро утро!
Усмихнати и слънчеви почивни дни!
Кафенцето е за всеки вкус, а преди малко попаднах на тематична торта с ракети за 4-и юли,  :wink:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #623 -: Юли 04, 2015, 10:20:41 am »
Добро утро!
 Взимам си от кафето на Зайко и сервирам закуската:


 Предлагам и коктейлчета, безалкохолни за сега


 че имам да черпя - вчера си купих новата книжка на Пратчет. Тя не е баш нова и съм я чела в нета, но обичам книги на хартия. И това не е всичко - мъжът ми отиде на село и взе малката с него, понеже вече я обявих за незаразна. А то слънчицето на мама постави условие - да спят там тази нощ. Как да не обичаш това дете  :lol:
Та така, след 10 дни непрекъснато с шаркаво лапе получавам малко време само за мен.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #624 -: Юли 04, 2015, 16:02:58 pm »
Благодаря на всички за пожеланията от името на големия човек. :) По-малкия го хвана беса и устиска до късно, та успяхме да попразнуваме на теферич. :)
Пеше, коктейлите ми идват точно навреме. Къщата се е умирила и аз блаженствам малко с нета, а после с книжката и колкото време ми отпуснат спящите добре дошло ще е.
Една позната има замервател за радиация и непрекъснато ходи с него - нещо не я слуша главата. И да засече нещо, освен да констатира друго не може да последва.

Айде, хубав ден! :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #625 -: Юли 04, 2015, 16:46:02 pm »
Dodich, много здраве за съпруга ти, и много да се обичате  :)

а на мен никакво време не ми отпуснаха малките вчера и днес, та пак със закъснение реагирам :)

и ще се връщам да чета назад, ама довечера, че сега стоят до мен и с малкото думички, които имат, се опитват да ме убедят, че трябва веднага да излезем навън :), дори ми донесоха обувките.
Да знаете, у нас обувките са на голяма почит  :lol:, като видят обувки, без значение чии, започват едни радостни възгласи  :)
« Последна редакция: Юли 04, 2015, 17:08:25 pm от marsi »

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #626 -: Юли 04, 2015, 18:21:32 pm »
Марси, да ги нацелуваш от мен сладурките!

Време е да засядаме на масата:



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #627 -: Юли 05, 2015, 00:06:51 am »
Пеше, Арника имам. Знаех, че се ползва при натъртено и синини, сега разбирам, че облекчава при изгаряне, ухапвания и сърбеж, благодаря  :)

.....  а и какви  ящни деца -няма да имат претенции за гозбите на свекървата :)  , т.е  аз .
марси, сватосахме ли се ?
Ооо, Нимика, разказвах аз, че ти изядоха храната, даже и на още няколко човека   :lol: ...
а тук едни добри хора ме посъветваха да ги храним все пак тия деца  :lol:
Шегата настрани, който е харесал девойките, да знае ящни са   :D

А каква случка имахме миналата седмица  :), така съм се смяла ....
Отиваме на гости на наши приятели, синът им на около 5 години. Опита се да играе с момичетата, те обаче не му обърнаха много внимание, след малко им донесе таблета си и изчезна. Тръгваме си след около час, той идва в коридора хваща Цветелина за ръка и нещо й говори. След малко гледам, че се навежда към лицето й и реших, че нещо иска да види, а той я целуна, направо не повярвах на очите си  :lol:


тениса гледате ли?
Гледах и се ядосвах, че Григор отпадна рано на Уимбълдън, не се представя добре напоследък. Коментират, че може би е време да смени треньора, което не вярвам да направи скоро, май ще трябва да поизоставим очакването да го видим пак сред първите десет, но да е здрав само, и това което прави не е малко.
« Последна редакция: Юли 05, 2015, 00:11:55 am от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #628 -: Юли 05, 2015, 00:38:50 am »
Нормативът на Jbrul не е изпълнен, но пък сте се старали - едва ви изчетох :D
Аз с Арника и Невен лекувам всичко :lol:
Пеше, Честито ти оздравяло детенце и Честит ти уикендски мир. Да си починеш, както заслужаваш, че малката буболечка от утре пак ще те налази :D
Dodich, Честит празник на теб и съпруга ти. Безкрай години на разбирателство, любов и още нещо :wink:
м-и, много, много радост за втората чертичка :P. Лека и щастлива бременност и благодатен финал.
Стефи, със здраве и безаварийни приключения да си стопанисваш новия автомобил. Много пътища да покорите заедно.
Смайли, на теб приятни оставащи дни от гостуването. За предстоящата годишнина пожелавам това да е последният път, в който да сте разделени на този ден със съпруга ти, а следващата година, по същото време, да празнувате поне четирима :D
Марси, бонбонесите са невероятни, страшни сладурки! Както разбирам, Цвети вече се е уредила, та който ще се кандидатира за Ани, трябва да побърза. То такива кукленца няма как да останат незабелязани. А зетя явно е със сериозни намерения - както става ясно, не го интересува много, че изгората не го отразява особено, той си действа, без да се охлянква :lol:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #629 -: Юли 05, 2015, 01:41:22 am »

В интерес на истината, Жбрулка, термометърът ти у вас мери достатъчно точно за битови цели. Така, както джипиесът ти е достатъчно точен за граждански цели (за военни е много по-точен или поне теоретично би трябвало). Имам вграден барометър на телефона и е приемливо точен за това, за което ми трябва (не излизам с лодки в морето, все пак  :lol:). В тази връзка, имаше и гайгерови броячи за 100-тина лв., които са достатъчно информативни. Макар че защрака ли това ми ти нещо, пиши се бегал. А и другото - самият брояч съдържа малко радиоактивно вещество и трябва да си луд, за да си го имаш в къщи...

В интерес на истината Зайче, споменатия китайски термометър у нас, дето е за битови цели - ми мери достатъчно точно...за битови цели. По случайност - имам и един доста скъп и прецизен, който не мери само температура де и с каквито са оборудвани плодохранилищата (а те са за промишлени цели и там се мери мноУ точно всичко, че става дума за доста пари). Разликата между китайския и тоя читавия е обикновено към 2 градуса  :lol: Между моя читавия и уредите на метео станция Х - ще да е някаква все пак, дори не толкова огромна, ама ще я има.

Сега като екстрапулираме  :lol:  тЪС ситуация към уреди, измерващи радиационен фон и предназначени - едните за гражданска/битова/лична употреба и другите за военна примерно...разликата в измерванията им може да е с единици. Това като старт. Второ, че битовите такива - мерят в ограничен мащаб, а с другите първо се замерва прецизно и то на много места, че данните се обработват, че тогава се казва какво има и няма. Отчита се в цялата раУта и естествения радиационен фон в момент Х, защото такъв има и то постоянно, което доста хора всъщност не знаят.

А и си съвсем права, че един Гайгер-Мюлеров брояч - не е нещо, което ако си с акъла си следва да държиш у дома, ей така за спорта и "срещу световната конспирация", ама...шамандури с претенции - дал Господ. ;) Пък и да го държиш - тя стане ли раУтата дебела - кел файда дето се вика. Няма да ми е много важно на мен поне, да знам, че неизбежно ще пука от нещо, от което не мога да се предпазя никак реално, ама на ся....да знам. Навреме. Що? Да си изкопая гроб сама, че да не затрудняам останалите евентуално живи после ли?  :lol: Не съм чак такъв алтруист лично аз...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #630 -: Юли 05, 2015, 01:50:06 am »
Ааа, мили хора, 27 градуса направо не са жега. По Немско бяха днес 37 и целокупният германски народ пъшка, стене и се поти. Е, и на мен не ми беше студено, ама понеже съм свикнала от България, знам какво се прави през това време. Спи се дълго следобяд например (особено ако сте пътували инцидентно 500 км с нощния влак, а спалният вагон е бил изкупен), излиза се след пет-шест часа (не че пак не беше толкова градуса, но поне не грееше силно слънце), децата се плацикаха в надуваемия басейн. И сме живи. :-) В Испания са 48 градуса. Е, това ще ми дойде в повечко. Май 40-41 съм изкарвала, но без деца.

Пеше, "пробута" снахата значи.  :lol:

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #631 -: Юли 05, 2015, 06:38:17 am »
Добро утро  :D

Блу, завиждам ви за жегата. Казаха, че идва към нас - най-накрая истинско лято  :lol:

Марси, с тези красавици няма да се отървете от ухажори  :D

Жбрулка, пак мислим еднакво  :D

Слагам кафенцето

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #632 -: Юли 05, 2015, 08:55:48 am »
Добро утро!
Взимам си от кафенцето, че имам нужда. Пък то такова хубаво,  :D

По Немско бяха днес 37 и целокупният германски народ пъшка, стене и се поти. ...
Блу, целокупният германски народ се разхлажда с водни пистолети. Гледах по новините.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #633 -: Юли 05, 2015, 09:40:18 am »
Ох и аз имам нужда от кафе, ама още се чудя да пия ли....
Злате, благодаря! Надявам се да съм повлякла крак  :D
Блу, аз чак ти завидях за температурите  :oops: вчера съм си облякла блуза с дълги ръкави, че и яке с пух. При нас беше студено и много дъждовно.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #634 -: Юли 05, 2015, 09:45:56 am »
Добро утро.
Злате, благодаря! Надявам се да съм повлякла крак  :D
От твоите уста ... нали знаеш къде? :P
м-и, ако ти се пие кафе - пийни си. С мляко или сметана, стига да ти харесва така.
Вчера бяхме на моето село, обрахме сливата и направихме компот. Толкова много плод има, че остана и за ракия. :D
Днес отиваме на селото на съпружието.
Хубава и слънчева неделя!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #635 -: Юли 05, 2015, 09:48:25 am »
Теди, аз кафето не мисля да го спирам, само го отлагам докато спре да ми се гади.Вие явно сте някъде на топло :) аз още се надявам да узреят сливи и кайсии :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #636 -: Юли 05, 2015, 10:31:48 am »
Зайче, мерси за моето си кафенце  :P

М-и, и аз като Теди се надявам да си повлякла крак.  :P

Додич, честит празник на мъжа ти на патерици!

Другата седмица и тук дават да идва жегата.
Почти изпихме белия ром на Мохито. Мисля да минем на коктейли Борче  :lol: (бяло вино, тоник, лимон и лед).
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #637 -: Юли 05, 2015, 10:46:54 am »
Добро утро и хубав ден на всички  :)
кафето е страхотно  :)

... Мисля да минем на коктейли Борче  :lol: (бяло вино, тоник, лимон и лед).

Ааа, и бира   :lol:

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #638 -: Юли 05, 2015, 12:17:51 pm »
Почти изпихме белия ром на Мохито. Мисля да минем на коктейли Борче  :lol: (бяло вино, тоник, лимон и лед).

Аааах, чудно  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #639 -: Юли 05, 2015, 15:22:15 pm »
Спрайт с ментичка и лед също е чудно. :lol:



Смайли, благодаря за пожеланията. :)

В София днес не се търпи - не знам колко градуса е, но сутринта ми идваше да се пусна по бански докато търча след хлапето. Сега гледам са се появили облаци и може да имам късмет за по-приемливи температури за следобедната игра.