0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #800 -: Ноември 04, 2015, 15:28:49 pm »
фактът, че го проведоха именно правозащитните органи, използвайки дадената им от държавата информация и ресурс, е силно показателен за нивото ни като "правова" държава.
Именно!
Аз имам някакъв спомен, че преди време пушеха, пиеха вода, мълчаха и т.н. защото по закон нямат право на протест.
Не знам защо ми намирисва на сценарий за отместване на вниманието ли, за сплашване на някого ли?
Та значи, ако друго съсловие протестира, то бива наритано от "силите на реда", а сега тези дето трябва да осигурят реда създават безредие.
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #801 -: Ноември 04, 2015, 15:34:39 pm »
И ето това вече (разпространявано из ФБ) ми се струва откровена подигравка с данъкоплатците. Доколкото четох - така отговаряли на недоволните граждани, блокирани заради протеста им.



*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #802 -: Ноември 04, 2015, 15:36:33 pm »
Нямаха разрешение за протеста снощи, това го обявиха по някакви новини, които гледах. Понеже не гледам Бтв, или по Нова, или по БНТ е било.
Права е Неда, че българинът би си мръднал задника да протестира единствено като му бръкнат в джоба. И това е очевидно за пореден път. В сектор "сигурност" пък - трагедията е пълна и то от години, та основания за протести полицаите имат предоволно.

Истината е, както отбелязва и Сикс, че не създадеш ли наистина проблеми, спънки, неприятности - е супер безсмислено да протестираш. Заради приказката: "Кучетата си лаят - керванът си върви". Полицаите опитваха няколко пъти с по-софт протести да искат някакви неща - резултат нямаше. Лекарите и те, учителите и те. Идеално помня голямата учителска стачка и "родителската подкрепа" за учителите тогава де...

Като редови гражданин - разбира се, че и мен би ме затруднила една такава блокада. Всъщност точно в момента - не е БИ, а МЕ затрудни. Преди час, на паметника Левски обаче (на кръговото). В момента пък маршрута ми до ИСУЛ и обратно - минава точно през кръстовището на СУ. Тази сутрин се облъчвах със сутрешните блокове на телевизиите, единствено с цел да разбера, дали да си мисля друг маршрут, или оттам може да се минава. Въпреки това - съм на мнение, че така трябва да се протестира, а не "символично". Ако изобщо човек се надява на някакъв ефект... Считам също така, че когато една гилдия протестира, особено пък с основания - следва обществото да я подкрепя, не да мрънка какви проблеми му създавал техния протест. Последното - дълбоко се съмнявам, че ще го доживея де. Вчера какво изчетох във ФБ по адрес на "родната милиция", заради блокадата...малейййй  8O Няма да се научим ние, че нищо не се нарежда с вълшебна пръчица, а трябва "да си платим цената" за това "нареждане". Понеже "безкръвната революция" докъде ни докара - наслаждавате се всички. Е, същото е за всичко останало да ви кажа. Мнението ми е принципно, за протестите на когото и да било, държа да подчертая. Дали сега на полицаите е нещо дирижирано и с цел - нямам идея, не правя и предположения. Дали имат право по закон (знам, че нямат) - слабо ме вълнува, защото не поддържам позицията, че не трябва да имат право на протест. И те и други гилдии. Жалко само, че правят протест, а не преврат... :lol:

Златинке, относно кешовицата на "бежанците"...рекох да не популяризирам и аз конспиративни теории. Макар, че нЕма конспирация особена, при изсипването на куп народ от територии контролирани от Ислямска държава и мъкнещи доста пари в брой. Ама не ми се четат, нито изписват пак 10 страници, в посока каква съм расистка и, че считам за терорирст всеки мюсюлманин/арабин, ей така просто...от ксенофобия. И да си говорим някакви сълзливи неща, без да отчитаме куп факти. Които дори не са тайна... Одеве гледах поредна промивка на мозъци по темата, някакъв репортаж от Италия - в кадър момченце и: "Аз съм на 12, от н'ам къде си, защо не ни пускате на континента, а ни държите тука, в тези палатки е студено...". Бе класика. Около детето едни "страдащи талибани", ама акцентът не е върху тях де. ;) Тези си използват децата като таран върху европейските порти. Ама кухия европеец - не го мисли това бе! Че същите тези хора, жени, МАЙКИ си запасват с експлозиви собствените деца (ей тия същите, към които ние явно се държим нехуманно) и ги пращат да стават на парченца в името на някаква си вяра. Все ми е тая коя е вярата, сещаш се. Отношението към децата, отношениетоооо, ей това не го мислят преялите европейци и не го виждат тоя троянски кон бе!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #803 -: Ноември 04, 2015, 17:27:09 pm »
Свате, с всичко от последния ти пост съм съгласна, до последната буква!
А втория абзац го подкрепям с всички крайници! Абсолютно заставам зад протеста на полицаите. Имат пълно основание за него и хич не ме брига имат ли, нямат ли законно право за него. Като нямат права - ей такива да ги правят. Каква защита да осигурява родната полиция, като тя сама не е защитена, моля ви се? Тях кой да ги пази, другарки? Като започнем взаимно да се уважаваме в тая скапана държава, да си уважаваме едни на други труда, тогава ще имаме претенции кой какво ни нарушавал. Дотам ги докараха тия хора, да се правят на маймуни, да обират народната плюнка, ама белким ги чуят тоя път. И дето вика Jbrul, съжалявам, че правят протест, а не преврат. Да вземат и МО да се присъединят, да извадят двата танка от музея и да ги изринат тия изроди на жълтите павета, ама до 9-то коляно.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #804 -: Ноември 04, 2015, 22:54:55 pm »
Аз също винаги съм смятала, че точно така трябва да се протестира и че е абсурдно да искаш разрешение къде и как да провеждаш протест. Мисля, че дори тук го коментирахме това преди години.  И какво, ако ти позволят да го проведеш някъде, където никой не те вижда и на никого не пречиш, то егати протеста.
Обаче... сега едно голямо обаче... нямам проблем с това, че протеста пречи на хората, то това е идеята. Но не смятам, че полицията може да протестира на работното си място и да нарушава закона, независимо дали е правилен или не. Щото какво става, като протест на полицията стигне до някакви ексцесии или ако нарушителите на закона трябва да се успокоят -кого викаш тогава да успокои ситуацията? .. има само един отговор  - армията. Това е ужасно възпламенителна ситуация, която трябва да се избегне на всяка цена, а не можем да си позволим да правим всичко, което те искат само защото са полицаи. Не може да има преференции за една гилдия, защото ни държи със страх.
Искрено се надявам бат Бойко да си изпълни заплахите и нарушителите на закона да са санкционирани, така както биха ни санкционирали нас.


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #805 -: Ноември 04, 2015, 23:11:11 pm »
Свате, с всичко от последния ти пост съм съгласна, до последната буква!
А втория абзац го подкрепям с всички крайници! Абсолютно заставам зад протеста на полицаите. Имат пълно основание за него и хич не ме брига имат ли, нямат ли законно право за него. Като нямат права - ей такива да ги правят. Каква защита да осигурява родната полиция, като тя сама не е защитена, моля ви се? Тях кой да ги пази, другарки? Като започнем взаимно да се уважаваме в тая скапана държава, да си уважаваме едни на други труда, тогава ще имаме претенции кой какво ни нарушавал. Дотам ги докараха тия хора, да се правят на маймуни, да обират народната плюнка, ама белким ги чуят тоя път. И дето вика Jbrul, съжалявам, че правят протест, а не преврат. Да вземат и МО да се присъединят, да извадят двата танка от музея и да ги изринат тия изроди на жълтите павета, ама до 9-то коляно.....
Аз лично нямам проблем с това, че искат по-високи заплати или че протестират на улицата. Но какво уважение смяташ, че трябва да получават хора, които вземат подкупи и служат на привилегировани?!  Ще кажеш, че е свързано, но не е точно така. Освен това смятам, че имат нужда от реформа, да се разчистят голяма част от администрация и т.н., тогава и повече пари ще им останат.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #806 -: Ноември 05, 2015, 09:18:10 am »
А аз  пък не съм съгласна с  претенциите им -с какво заслужават подобна привилегия от  един куп заплати при пенсиониране ?Ок  , нека получат адекватно заплащане - казвам адекватно спрямо останалото заплащане в  страната  , но имат един куп привилегии  , на които обикновения гражданин няма как да се радва и  възползва. Един строител или учител   като  се пенсионират  на 65 по -адекватни   и работоспособни  ли  ще са  от тях , по-малко заслужил ли е работник   , работил н -брой  години  в друга сфера ?
Няма как полицаите да  искат  някакви   нелогични  суми , спрямо заплащането във всяка от останалите сфери  в страната .
Адекватни са идеите , които снощи чух  -  да разделят  полевата работа от тази на бюро  и  гише  .

Добре  де след като нямат  право на протест  , и  реално е бил незаконен , няма ли да последват санкции срещу тях или те са някаква висша раса в държавата  ? В униформено облекло ли бяха ,  използват служебното си положение , колко от тях  по време на протеста са били  в  работно време  ? Ей , такива въпроси си задавам аз.
За това съм съгласна абсолютно с последните два  поста на  м-и и Bobbie

« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 09:22:34 am от nimika »


*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #807 -: Ноември 05, 2015, 10:47:03 am »
Ако протестът обслужва нечии интереси, да ни занимават с това докато си набъркат кашата, накрая ще им удовлетворят исканията и няма да ги  :) Относно заплащането, по-скоро ми се вижда неадекватно на останалите, а не тяхното. Пенсиониране на 65 пък е супер простотия, никой не е физически и психически стабилен на тия години.
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #808 -: Ноември 05, 2015, 10:48:54 am »
В униформено облекло ли бяха ,  използват служебното си положение , колко от тях  по време на протеста са били  в  работно време  ?

...Носели ли са в себе си оръжие? Ако възникне ескалация на напрежението, кой ще дойде да ги умиротвори?



*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #809 -: Ноември 05, 2015, 11:08:06 am »
Момичета, коментарът ми беше за формата на протест и последствията от същия върху редовите граждани, за конкретните искания на полицаите - ще пиша надолу. Хайде да си представим, че лекари, или учители, или социални работници, или хора работещи в "чистота"-та, бяха гилдията блокирала въпросното кръстовище онази вечер. Реакцията щеше да е общо взето същата както към полицаите, няма какво да се лъжем ;) Първо е: "Аз какво съм крив, че да страдам затворен 2 часа в колата/тролея и аз съм зле патен, цял ден блъскам за без пари и сега за капак - ей това". Следващо и АБСОЛЮТНО задължително в реакцията ни е, да се присетим за всички прегрешения на въпросната гилдия (ей така като цяло), за да обясним как на тях не им се полага/не заслужават...каквото там искат. Лекарите са мърляви и подкупни, учителите са некадърни и не си вършат добре работата и ей на децата ни са масово неграмотни заради тях, социалните работници са още по-кофти, ей какво ставало по домовете, ами по маалите и те само клатели крака, за другите пък - кофите преливат, навсякъде е мръсно и те не работят читаво, та и те какво искат...
На мястото на полицаите - сложете който ви щукне бранш - същата ще ни е реакцията. Анти, укорителна, възмутена, абсолютно игнорираща какво добро правят за нас работещите в сфера Х, но перфектно и детайлно злопаметна по отношение на всичко, което пък не правят добре. Задължително - не се допуска и грам мисъл в посока, че исканията на някаква гилдия за нещо - обикновено имат връзка с подобряване и на дейността на същата тази гилдия, което пък е и в полза на всички нас.

Конкретно за протеста на полицаите сега и техните искания. Няма издигнати искания за увеличаване на заплати, или още социални придобивки за работещите в системата на МВР. Исканията са да не се отнемат сега полагащите им се "бонуси" - 20 заплати при пенсиониране, 30 дни годишен отпуск... Да, също съм на мнение, че трябва най-после да се реформират някои неща в МВР, хеле по отношение на огромния чиновнически апарат в това ведомство. Да, няма логика, нито е редно един чиновник - извършващ по същество и при сходни условия дейност, каквата извършват куп други чиновници по други министерства, агенции, общини - да ползва упоменатите нагоре привилегии, само щото се случило да е чиновник баш в МВР. Следва тези хора в системата - да се ползват от същите привилегии, като всички останали със статут "държавен служител". Поне тези от МВР-чиновниците, които са си с нормирано работно време, извършват канцеларски дейности и с нищо не са по-натоварени и под стрес, или в риск от кой да е служител на сходна позиция в Министерство на земеделието примерно, или на образованието. Може би (което е въпрос на внимателен оглед и здрава мисъл) - привилегии, като за работещите полева работа полицаи - трябва да се запазят за определен вид позиции в МВР, които са "на границата" така да се изразя. Да кажем - работещите в пресцентровете на МВР са хем чиновници като другите, хем пък поради естеството на работа в този сектор - често им се налага да са 24/7 онлайн, да излизат от къщи посред нощ, за да дадат изявление за медиите, понеже нали обществото има право да знае какво става и то на момента. Което все пак е стресиращо и натоварващо и не е баш "работа на бюро от 9 до 5". За всички в системата, които са си на "полева работа" - считам, че сегашните им привилегии трябва да останат. Плюс да им се осигуряват в бъдеще все по-добри условия на труд.
В случая - беше направен опит да бъдат порязани ВСИЧКИ в системата на МВР, а не само чиновниците в нея. Еми да, ще протестират разбира се онези, които са по улиците, които търчат по местопрестъпленията и всеки ден се сблъскват с неща, от които на нас ни призлява, само ако ги мернем по телевизията. Заплатите им не са кой знае какви на тези хора, както ви е добре известно, много от тях остават в системата, заради другите привилегии, които им се полагат в момента. Като им се отнемат и те какво следва за нас бе другарки? Ще са по-мотивирани да работят и ще работят по-добре от сега ли?

Конкретно за блокадата на кръстовището на СУ - бяха цивилни протестиращите, вероятно не са били на смяна онази вечер. Техни униформени колеги, които пък са били на работа в онзи момент - бяха там също, но за да охраняват въпросното мероприятие, да опитат да регулират някак движението (не, че успяха) и те не се присъединиха към протестиращите си колеги, докато бяха на смяна все пак. Ами да, не ги биха с палки и не ги изтласкаха силово от кръстовището, разбираемо ми е - колеги са им все пак и вероятно подкрепят исканията на протестиращите. Със сигурност - и "отгоре" им е бил наредено да не предприемат крайни мерки, за да не ескалира ситуацията, което е разумно в случая. Когато протестират работещи в силовите ведомства баш - да им тръгнеш остро и със сила е малоумно. Щото шансът да ти отвърнат така и те и да стане погром е висок. Поради тази причина именно - по закон не им е разрешено на полицаи и военни да протестират по този начин точно. Това все пак са обучени и въоръжени хора, като са афектирани и събрани накуп някъде - реално са мини-армия, а не "протестиращо множество граждани".

Вчера, това което споменах напред като случка и разказ от първо лице. Навлизам в кръговото на паметника Левски и се насочвам към изхода му в посока СУ. Три платана са за натам, аз навлизам в най-лявото от тях, пред мен бавно кара патрулка. Същата рязко спира и от мястото до шофьора слиза униформен полицай. Решавам, че нещо по работа там си карат, спират, постоянно има полиция по улиците все пак... И опитвам да мина в средното платно, заобикаляйки внезапно слезлия от колата полицай. Същия - просто си застана на пътя, нито палка вдигна, нито някакъв жест направи, който да подскаже, че от мен се очаква да спра, или да поема в друга посока... Добре, че карах мнооого бавно, защото въпросния изведнъж ми застава пред левия калник и скочих на спирачките. Беше зачервен от бяс и ми се разкрещя: "Натам! Тука блокираме!" и ми посочва да се върна в кръговото обратно. Междувременно този в патрулката - пусна лампите и сирените и започна да я намества напречно на платната, за да ги затвори. Еми вдигнах ръка в извинителен жест, че не съм схванала ситуацията, дадох леко назад и се върнах в кръговото. Подразних се, че полицаят ми крещи, при положение, че супер неадекватно действа в ситуацията и не е моя вината, че не схванах какво мислят да правят, ами си е тяхна. Естествено - наложи ми се да се прибирам през най-големите задръствания в топ-центъра, което ми вдигна времето за път с 30 минути.
Разказвам го подробно, в полза на обективността на този ни разговор. Въпреки, че принципно им подкрепям исканията на полицаите, при вчерашното поведение на един от тях спрямо мен - не е лесно да си останеш на принципната позиция на подкрепа, да. Всички си имаме лично достойнство, обидно е да те овикват така, без да си грам виновен, за гарнитура нали от позиция на "силата на униформата". От чисто човешка гледна точка...ами преглътнах си егото в случая и те са хора и в момента са под напрежение, вкл. заради негативните реакции спрямо протестите им от страна на редовите граждани като мен...
НЕ ЗНАМ в този конкретен случай, дали двама униформени, по време на работа, ползвайки служебна кола - направиха каквото разказвам, като част от протеста на гилдията. Възможно е, в този момент техни колеги, които не са били на работа да са блокирали надолу кръстовището, поради което тези на които попаднах - да са направили отцепка, за да пренасочат трафика надругаде. Ако все пак е било първото - не, не го намирам за редно и нормално и аз, прекалено е вече. И е злоупотреба със служебно положение, държавен ресурс, следва да бъдат наказани, ако е било така.

Независимо дали сега за полицаите, или за каквито и да било други протести, по други поводи - категорично си оставам на мнение, че точно така трябва да се протестира. Иначе - наистина няма никакъв смисъл. Като се съберем на някой площад, където ни е разрешено да покрякаме по тема Х, на кого точно ще му запука от това? Да не бъдем наивни все пак...Лекарите като протестират редовно и все символично, ама продължавайки да ни обгрижват в същия този момент нещо постигнаха ли някога? Примери колкото искате за неефективни, мирни, символични и идиотски протести у нас. Бива да се научим поне, как се протестира най-после, като на друго не се научихме толкова години...

В униформено облекло ли бяха ,  използват служебното си положение , колко от тях  по време на протеста са били  в  работно време  ?

...Носели ли са в себе си оръжие? Ако възникне ескалация на напрежението, кой ще дойде да ги умиротвори?

Полицаи, военни и някои други - имат право да притежават И лично оръжие и да си го носят навсякъде, по всяко време. Полицаи, които протестират цивилни, в извънработно време и носят в себе си личното си оръжие - не нарушават който и да било закон, освен този забраняващ им да протестират изобщо по такъв начин. И за да бъдем обективни, а не "истерични кокошки" - баш хората обучени да боравят с оръжие, притежаващи такова и работещи в такива структури - са последните дето ще "изпуснат нерви" и ще захванат стрелба наред и на посоки ;) Ако решат да си оправят проблемите с оръжие - няма да блокират кръстовища, а ще превземат няколко ведомства и точка. Демек - ще направят преврат, няма да блокират някакво си кръстовище с ръце в джобовете, та хайде "да не отиваме в космоса" викам аз.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #810 -: Ноември 05, 2015, 12:01:54 pm »
неоспорим и очеваден факт е, че те злоупотребиха със служебно положение, техника и информация, за да проведат напълно незаконен протест.
не са първите. преди 2 години окупациите на кръстовища бяха също толкова незаконни. сега просто нещата се издигат на ново качествено равнище, защото вече и самата правоохранителна власт започна да нарушава правото. публично. оттам нататък не остана много до джунглата....

п.п. в подкрепа на последното си изречение ще споделя каква изумяваща за моя дресиран на ред мозък видях вчера на регулираното от полицай кръстовище на Руски и Раковски - при ясна позиция на полицая, разрешаваща на водача само движение направо и при наличие на ясна пътна маркировка, показваща същото, един пич със затъмнени всички стъкла на колата (незаконно) се опита да направи тотално забранен ляв завой, като щеше да прегази ченгето и да се нацепи в завиващия надясно насрещен участник.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #811 -: Ноември 05, 2015, 12:14:38 pm »
jam, аз не твърдя никъде, че протестите им са законни, че няма злоупотреба със служебно положение, техника, информация... Но честно си казвам, че не виждам как, коя да е гилдия - може да протестира ефективно и да си постигне своето, чрез протести проведени "според закона". Последните са просто едно безобидно крякане, за което на никого не му пука. И ефект от тях - няма. Те и затова така са регламентирани все пак - като протестираш - реално да не пречиш на никого и да му "накривяваш шапката".

И погледнато по-общо и отгоре...всичко в държавата ни функционира в извратен режим, ама на тоя фон - протестите следва да се случват в нормален (законов) такъв. Все едно да очакваш успех в битката с въоръжена армия, когато ти самият си "въоръжен" с палка за убиване на мухи. Ми няма как да надделееш с нея.

Не знам, нямам решения, даже идея как се оправя такава ситуация като нашата. Но съм сигурна, че в ненормална ситуация - с нормални средства да се промени нещо към по-добро - не е особено възможно. Поне досега - не видях да се случи подобно нещо, в която и да било област.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #812 -: Ноември 05, 2015, 13:05:24 pm »
Jam, не одобрявам злоупотребите със служебно положение и прочее, но в случая, както отбелязва и Сиса, не виждам по какъв друг начин да се постигне ефект. У нас не се предвижда по закон, протестите да имат файда, ако ме разбираш. Погледнете световните примери и нека пак си говорим. Франция, например е не лош пример за ефективни протести. Там си блокират хората националните железници, въздушния транспорт и изобщо половината икономика на страната, започват да се генерират загуби за милиони на ден и не съм чула някой да е обвинил протестиращите в злоупотреба със служебно положение, камо ли пък, да накажат някого. Всъщност, случва се точно това, което се цели с тези протести - властта отстъпва и се съобразява какви ги твори.

Абсолютно съм съгласна за пореден път с всичко, което каза Jbrul  в по-предния си пост. Ни за всичко реагираме анти. Полицаите били корумпирани, не заслужават нормални заплати. Верно ли? Всички полицаи на 100% са корумпирани и вие имате доказателства за това? Наистина? Че има корупция в МВР и изобщо навсякъде в тая прогнила държава - има. Ама хайде да не се правим на ударени и да не си дава сметка, че тя тръгва от висшите етажи и стига до долу. Корупцията в МВР е на ниво Министерство, нали се сещате. Че има нужда от огромна реформа в това ведомство, няма спор. Разделение между чиновници и полеви служители - също. Нека не говорим на ангро и със злоба за тези хора. Всички заслужават достойно заплащане, независимо от професията си. За това трябва да се бори целият ни народ. А ние какво правим - типични по български - нядигне някой главица - ние го смажем, плюем и дърпаме надолу. Сакън, да не съм аз добре, ми на Вуте да му е зле. С това мислене, не се чудя изобщо що сме на тоя хал...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #813 -: Ноември 05, 2015, 13:53:46 pm »
Моят личен опит с родната полиция е плачевен до момента и някак си не мога да ги съжаля толкова.
Обирали са ни три пъти апартамента в Стара Загора. Няма намерени и наказани съответно. Идват полицаите, правят опис и попълват един куп бумащина и с това се изчерпва работата им.
Когато ни обраха и стаята в студентски град в София, отивам в местното РПУ, за да докладвам и да попитам към кого да се обърна за обира. Съвсем иронично ми се отговоря: "Към Господ Бог".
А колко пъти катаджии са ни искали в прав текст да им дадем пари, не е истина само. И сигурно ние сме едни от малкото глупави хора, които в прав текст сме им казвали, че ние такива неща не правим...
Колко пъти съм виждала боклуци да бъдат хвърляни от прозореца на полицейска кола...
Колко пъти съм виждала полицаи с наднормено тегло, с очевадна липса на физическа активност (а по принцип ведъж годишно трябва да им се прави нещо като тест за физическа издръжливост).

Да, всеки има право на добра заплата и добри условия на труд, особено професии, които са изложени на риск, стрес, студ, жега и какво ли още не. Но за да се постигне това при полицаите си трябва цялостна реформа и със сигурност съкращение на щата, с което протестиращите едва ли ще бъдат съгласни.
Моят свекър се пенсионира в системата на МВР. Еми няма такъв живот. По цял ден на бюро и си играе белот на компютъра човека. Никога не е закъснявал вечер от работа. Пенсионираха го рано, дадоха му "n" на брой заплати, максимална пенсия след това. Еми като се позволява това да се случи, естествено че тези, които се трепят в действителност на улицата, няма да имат високи заплати. Това е и проблемът в останалата част от държавната администрация.

Проблемът с всички протести е, че протестиращите обикновено само искат и търсят вина в другите, а не признават собствените си недостатъци и не предлагат разумни варианти как да бъдат изпълнени исканията им.

ПП. Относно формата на протест. То е ясно, че за да ти обърнат внимание трябва да развалиш на някого "рахата" (като на прибиращите се от работа "софиянци"). Но това да протестиращ със служебна униформа и да ползваш служебни автомобили, изцяло не го подкрепям.
« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 13:58:25 pm от 47 Smiles »
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #814 -: Ноември 05, 2015, 13:57:46 pm »
Аз пък, снощи, като някакъв "непоправим оптимист", точно в 18.15ч, по време на протеста и на блокадата на кръстовища, едно от които е съвсем близо до нас, подадох сигнал на 112 до полицията. Изненадаха ме приятно, отреагираха за по-малко от 10 мин.   :wink:



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #815 -: Ноември 05, 2015, 14:49:17 pm »
Корупцията в МВР е на ниво Министерство, нали се сещате.

така написано, излиза, че там и свършва. което не е вярно. категорично. полицията в България заслужено си е спечелила неуважението на гражданите, хайде да не се лъжем.

и дайте да помислим какви са възможностите на обикновените хора да се защитят - тези, които не разполагат с ефективни средства за тормоз и изнудване? защото нали не се заблуждаваме, че в България има синдикати....

хора, почти целия си живот сте живели в уж демократична, уж правова държава... а оправдавате беззаконието. когато почнем да намираме оправдания за беззаконието, нещата са зле. нищо не бива да оправдава нарушаването на закона - иначе няма оправия, разберете! вие двете - sixsens и JBrul - сте от най-активно дискутиращите и недоволстващите от държавата и обществото, но и двете оправдавате погазването на закона. каквито и да са аргументите, нефелни са. или има правова държава или няма. не може да има "полу-правова" държава, според случая и според индивидуалните морални норми и разбирания на отделните й граждани. и понеже всички са като вас, начело с властта, затова тоя регион е обречен.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #816 -: Ноември 05, 2015, 17:49:53 pm »
Ирина, то държава няма, никаква. Не правова или полуправова. Сега отивам на протест :wink: После ще пиша повече.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #817 -: Ноември 05, 2015, 19:24:25 pm »
или има правова държава или няма.

Точно така. Правова държава - няма. Ако за теб това е новина - съжалявам, за мен не е. В подобие на държава - да, оправдавам всеки да си гони своето както може. Понеже когато всичко около него е в тотален разпад, то е доста неадекватно да се държи така, все едно живее в правова държава т.е. някаква нормална. Полицаите протестират както могат и като в неправова държава, ние с вас също - оцеляваме както можем, както е в неправова и ненормална държава. Който иска - свободен е да си прави илюзии, как обитавал някаква нормална държава, член на ЕС. Това поне - мисля е гарантирано като право и даже полицията не може да ви го отнеме.
Що се отнася до мен и "тези като мен", които сме основна спънка за прогреса на ПРАВОВАТА ни държава... Аз какво оправдавам за себе си - няма никакво значение. Има значение дали аз живея според законите. Да, живея според тях. И ти живееш според тях. Но нека пък аз съм спънката, да настане тука земния рай - нямам против ;)

Смайли, аз пък имам само добри лични впечатления от полицията в Стара Загора, честно. Няма бранш в който да няма мърша хора, всички го знаем. Тук има много хора работещи по разните ни министерства и знам, че те работят читаво, знам, че техни колеги въртят далавери. Същото мога да кажа за който се сетите там ресор... Винаги когато някой протестира обаче и иска нещо - всички останали му намират кусурите, но подкрепа - не! После някой от тези "други" като запротестира на свой ред - аууу ми никой не ни подкрепя. Колко "чудно" наистина.

Един от колегите ми в МУ се оказа полицай. Разбрах го едва днес. Работи на смени, гледа семейство, има син на 7, не пропусна ни една лекция човека, гони 45...  Как се оправя с всичко - той си знае. Защо семеен мъж на тези години е решил да си сменя ресора - изводите за вас. Вероятно, защото е идиот и не си дава сметка колко прекрасни условия на труд и заплащане има, а освен това е и нагъл. И със сигурност корумпиран. Как иначе? ;) Аз го черпих кафе, защото нямаше монети, а той ми снесе, че преди 18ч. - мога споко да се прибера през кръстовището на СУ. Продажник!  :lol:

Аз да попитам все пак, според вас Румъния дали е правова държава? Понеже, ако считате, че е такава - пуснете си новини. Интересни са кадрите. Никакво зачитане на демократичните принципи, изборните резултати, волята на мнозинството гласували на последните избори - тцъ. Някакви разпасани анархисти протестират моля ви се, имали искания, не желаят да търпят повече корумпираните законно избрани управници... Маймуни някакви , а? Нищо не вдяват и те от демокрация и правова държава.

Междувременно, у нас БХК номинира за"Човек на годината" в България убиецът на български гражданин. Същият - надлежно осъден http://dnes.dir.bg/news/ubiystvo-andrey-monov-jok-polfriyman-balgarski-helzinxki-komitet-chovek-godinata-20477060 Но на нас протестите на полицаите са ни дерта. Затова jam няма да се оправим никога. Щото сме примирен народец. Прост, дребнав, страхлив и цвърчащ само за някакви глупости. За всичко важно - тихУУУУ.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #818 -: Ноември 05, 2015, 22:54:08 pm »
Дано съм те разбрала погрешно, Jam, но ако се опитваш да кажеш, че аз и хора като мен, сме виновни за хала на тая държава и ако ме сравняваш с продажни политици, то при цялото ми уважение към теб, щете пратя дасе прегледаш, честно. Ако имаше повече хора като мен и Сисата, тая държава нямаше да е на това дередже. Ако повечето бяха така нетолерантни и борещи се с простотията и продажната система, като нас, то тия изроди нямаше да са в парламента. Сигурно ти звуа надуто, високомерно и нелепо, но винаги съм казвала, че овчото ни мислене и прекомерно търпение ни доведоха дотук. Сакън, да сме праведни граждани на греховната ни държава,та хубу да я втасаме. Посочи ми, Jam, в световната история, някой народ да е постигнал положителна промяна и по-добро бъдеще по мирен и законен начин! Няма такъв! Та нали ние точно държавата, каквато е в момента не приемаме и искаме да променим. Законите, казваш? Кои закони, Jam? Тези, които пуснаха убиеца на Паоло? Тези, които продължават да пазят /да, точно го пазят/ Митьо Очите, подгъзуват на ТИМ- аджиите, законите, които ще оставят децата ни без наследство и сигурно без родина? Тези ли закони да уважавам, Jam? Спазвам ги, но не ги уважавам. Вземете да схванете най-после, че с плахи вопли нищо не става. Демократичните принципи не важат в държава, която е демократична само на хартия. Комунизмът е жив, възроди се в още по-извратена форма и няма да си отиде мирно. Как пък вече повече от 50 години не си научихме урока, бе?

По отношение на корупцията в МВР, разбира се, че не свършва в Министерството. Абсурдно би било да твърдя обратното, толкова тъпа не съм, но благодаря все пак :) Но нека ти кажа нещо за корупцията навсякъде, Jam. Тя процъфтява там, където има кой да дава, а не кой да взима. Би взел почпти всеки, в даден момент, да не се правим на по католици от Папата. Но ако няма кой да даде, изсъхват взимащите. Като в лафа за баницата, това е положението. С което не оправдавам корумпираните хора, грам. Обаче, нека не се правим на луди и да твърдим, че даващия рушвети българин е целия в бяло, айде молим! Почти няма български шофьор, който да не е предлагал /или поне да си е помислял/ да бутне 20 лв на спрелия го катаджия, понеже бил с леко превишена скорост, примерно или без колан  :wink: Обаче неееее, той горкия шофьор е репресиран и тормозен от лошото ченге, имащо наглостта да го спре за надвишаване на ограничението с някакви си 10км/ч! Ма какво са 10км, бе, тоя ше ме спира мене. Ихоп, чекай да му бутнем 20 лв, че да не ми шибне акт за 200, нале, че и точки ще ми вземе. Ама иначе, катаджията лош, пък рушветлията, целия бял и с ореол, дааааа. И двете страни в този казус са виновни, ама гледам колко коментара вече, никой не споменава другата страна на корупцията коя е. Само по взимащите се плюе, по даващите -цъ.

Защо и как се стигна до корупция на дребно сред по-низшите служители на реда, няма смисъл да обяснявам. Това не е оправдание, но е логично обяснение. Но и то не ни е удобн на тезите някак. Също като с учителите и лекарите. Те са лоши, корумпирани и некадърни, затуй си заслужават ниските заплати. Пък после ревем що не била мотивирана другарката на отрочето и хич не й пукало дали децата щяли да се научат. Ми на тебе, родительо, пукаше ли ти, когато другарката протестираше? Не, тогава храчеше по нея. С лекарите -същото. Ауууу, кожодери и касапи, ама недай боже опреш до тях  - ауууу, докторе, моля ти се, помогни ми. И като попаднеш на читав, палиш свещи и пишеш оди по форумите. Усещате ли колко е жалко това?
« Последна редакция: Ноември 06, 2015, 13:31:44 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #819 -: Ноември 06, 2015, 15:45:39 pm »
както корупцията вирее там, където има две страни - даваща и взимаща... така и беззаконието вирее там, където има одобряващи нарушаването на закона.

простичко и еднаквичко. днес ще одобрим едно беззаконие, щото така ни изнася, утре ще е друго. да, всички го правят. само ви обяснявам защо няма да се оправите, нищо повече. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!