0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Смайлс, давам му я за обяд с 1-2 сухарчета, а основното давам за вечеря. Понякога дори няма нужда да се слага сухар.
*
Усмивки, готвя и да.Вече така съм свикнала че не ми прави впечатление, а и някой манджи за нас  стават и за нея.Естествено с много малко подправки и сол де.

И Моника е абсурд да я пренеса в количката спяща.Ще се събуди, разреве и т.н.Тя спи много в количката, много, по-добре от в къщи спи и аз предпочитам да меря улиците по цял ден, но да се е наспала.

*
Матей може и да успея да го преместя спящ, ама не е много сигурно...за сметка на това и той като Мони на Маги спи отлично в количката и затова като го видя че ще е кисел цял ден навън - и на мен ми е по-широко около главата и той по-спокоен. Е днес дремна повече от вчера (бяхме доста време навън), но пак не достатъчно. Поне тествахме, че и в парка се яде пюре... :lol: За сметка на това, редовно вечер сме нанякъде с него навън след като го нахраня за последно и той си спи в кошницата и после го премествам в креватчето доста успешно :) Той човека сам си направи страхотен график, аз гледам да му го пазя, че ми е много удобно така. Всичко останало обаче гледам да му е максимално "променливо" за да не свиква само на едни условия и при промяна да е зор, и затова постоянно го премятаме нанякъде и спящ, къпя го всеки ден почти по различно време (поне така ми се случва последната седмица) и така - бебе мечта :lol: 8) Ще ви кажа след пътуването дали дава ефект "възпитанието" ми :lol:
*
Без да критикувам никого, само да кажа, че за моите деца и нерви най-добре ми беше и все още е бебета и деца с режим. Всеки ден едно и също. За по-големите не е нужно всичко да е толкова стриктно, но при дъщеря ми още го спазвам и така ми е мирна главата. Ядене, спане по едно и също време. Да, разкъсва ми се денят от обедния сън, ама знам, че после ще го търся (ще има да ме лази по 12 часа на ден както го прави брат й. Седна да чета нещо на компютъра и той почне да ми се умилква, искам това, искам онова. Единственият начин е да отида и да си легна или поне да се преструвам, че спя.).Иначе, ако се умори това дребното, то ще са ревове, писъци, мрънкане. Ааааааа!

Айде, имаме си вече първите "истински" обувки (на КиК). Цената няма да я коментирам. Мъжът ми щеше да получи мини удар докато ги вземаме  :lol:
Ето този модел всъщност.
http://www.k-k.bg/851203
Малко не съм доволна, че са с бяла подметка и ще им личи като се цапат.

Мен, не че ми тежи да му готвя, но сега като се постопли и ще излизаме по-често и не искам да се връщаме по-рано само, за да сложа да се готви нещо, та затова.
Другият вариант е да му готвя от предния ден, както правят в частната кухня. Досега само прясно приготвено съм му давала.
Иначе днес правих за нас супа от коприва и ориз и той взе, че изяде цяла купичка, надробена с домашен черен хляб.
Май започна да му се връща апетита. Преди един месец същата супа не искаше и да я помирише  :lol:
А на обяд му давах друга здравословна бърканица (с червено цвекло, лапад, картоф, праз, морков, жълтък и зехтин) и даже и нея изяде въпреки странния цвят  :lol: 

Блу, и на мен много ми харесва с режим. Ние до 8-мия месец нямахме никакъв. Не, защото аз не искам, а защото той беше неспокоен и непредвидим. Сега е друго. Е, яденетата не са ни в един й същ час, но поне е ясно колко пъти спи на ден и по колко горе-долу и в колко часа си ляга вечер.
*
Аз готвя за няколко дни, абсурд да и готвя всеки ден.А и ние също много излизаме, отделно аз поработвам и не виждам как ще ми се получи, ако не готвя за 2-3 дни.
И ние сме с режим.Аз не мога без режим, точно както го е описала Блу.Просто искам да знам, че от толкова до толкова часа тя спи, яде, реве и т.н. за да си планирам времето.Иначе тя е нервна, аз не мога нищо да свърша и накрая и двете сме пред нервна криза :)

*
Просто искам да знам, че от толкова до толкова часа тя спи, яде, реве и т.н. за да си планирам времето.Иначе тя е нервна, аз не мога нищо да свърша и накрая и двете сме пред нервна криза :)
:good_post: :good_post: :good_post: Това все едно аз съм го писала! :lol:
Моят е точно така - яде в определени часове и спи така, ако не броим последните дни...повечето майки, с които общувам децата им ядат когато решат, по много пъти на ден и така нататък - не знам аз бих ли издържала такъв режим, добре че детето ми е кротко :?
*
Имах един приятел, който беше разведен и два пъти месечно детето беше при него за целия уикенд, другите два пъти - за половин. Ходеше на ясла, където му даваха да яде в 12 ч. Баща му през уикенда му даваше в един, в 12 било рано. Е, да, де, ама пет дена седмично обядва в 12, а два дена - в 13. И в този един час бяха страшни истерии и киселяци, защото не само обядът, ами и обедният му сън се забавяше. Казах му, че по-лесно ще е, ако спазва режимът на яслата, но той не беше добре организиран и не успяваше по-рано. Не го обвинявам. Характер. Но детето си иска своето. А че баща му е разведен и не може да се организира добре, него не го вълнува.

И аз съм за режима,така знам кога какво мога да правя и ми е лесно :lol:
*
Привет!
Смайли, честити ви обувки! Да споделиш дали ще прави опити да ги разкопчава. Понеже Иво си сваля всички пантофи с лепки на 2-та секунда, даже разкопчава и домашните обувки на баба си. Та примъчняло ми е за обувките с катарамки.

Макар че и за тях сигурно ще намери начин. Окуражителното е, че навън не прави опити да си разкопчава обувките.
И аз готвя за няколко дни, слагам в бурканчета и после само притоплям и сервирам. Така и не се организирах за детската кухня.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Rtfrtf, ще споделя задължително. Той засега не е от децата дето си събуват чорапите. Не си разкопчава и лепките на многократната пеленка, както други деца правят, но в някакъв момент, може и да се сети  :lol:
Кухнята я взех. Десертът го отворих и си е направо като за възрастен, т.е. много сладък, но така или иначе него съм решила да не го давам.

*
Смайлс, обувките са разкошни. А цените на детските неща, за съжаление, са понякога неоправдано високи. Преди няколко дни установих, че няма почти никакви дрехи за пролетния сезон. Всичко му е малко. И като си направих сметка колко неща трябва да му купя и за какви пари става въпрос, направо ме втресе. Сега търся из сайтовете за някакви по-изгодни оферти, но нищо не съм открила. Ако се сетите за някакъв магазин за детски дрешки на по-нормални цени, ще се радвам да споделите.
Аз също не му давах десертите първите няколко месеца. Май започнах, когато стана на година и 1-2 месеца.
И ние имахме някакъв режим, докато не смениха часа. И сега е пълен хаос. Надявам се скоро пак да влезем в крачка.
Не при всички деца е възможно да се въведе режим. Дъщеря ми си беше създала сама такъв и при нея работеше, но тя бе хранена с АМ, заспиваше си сама от първия миг, разходките бяха кошмарни, та не са ни били приоритет. С Явор никакъв режим не беше възможен -кърмено бебе, което ядеше през 1-2 часа, спеше рядко, навън се чувстваше перфектно, та гледах колкото е възможно повече време да е навън, а и там спеше повечко отколкото вкъщи. Така, че той специално никакъв режим на спане и хранене, преди да мине основно на детска кухня не е имал и нямаше как да стане. Децата са изключително различни и подхождаш според случая. Мия има нужда да знае предварително какво и как ще се случва, нещата да са предсказуеми и познати, Яворчо няма нищо против да прави нови неща, да е изненадван, да му се предлага нещо различно всеки ден -въпрос на светоусещане и характер, ако щете.
<br />[link=http:
Lary75, колкото и да е странно най-доволна съм от дрешките, които се продават в Лидл. Повечето могат да се перат на 60 градуса и не се свиват грам. А цените са им просто разкош...
Лошото е, че трябва да дебнеш кога пускат детски неща. А и много бързо свършват, защото вече всички ги знаят.
Тази седмица например има детски блузи и панталони с номера от 86 до 116.
Две блузи са 10 лв., а един панталон 12 лв.

*
Смайлс, супер. Много благодаря. Ще погледна и там :)
Смайлс, супер. Много благодаря. Ще погледна и там :)
Ако са се изчерпали на други места, в дружбенския Лидл винаги свършват малко по-бавно  :wink:
Даже и аз ще отида днес да погледна.
*
Още един глас за Лидл ;)
Аз бебешки не съм купувала, но от другите досега нямам грешка ;)
Rtfrtf, кецки с катарами  :P
http://www.uniquebg.com/%D0%A2%D0%AA%D0%9C%D0%9D%D0%9E-%D0%A1%D0%98%D0%9D%D0%98-%D0%94%D0%95%D0%A2%D0%A1%D0%9A%D0%98-%D0%93%D0%A3%D0%9C%D0%95%D0%9D%D0%9A%D0%98--BEPPi/?go=product&p=detail&itemId=6668

Mousyt, пробвай и бебешките. Не съм срещала други толкова качествени бодита, а съм купувала на доста фирми - и скъпи, и евтини.
Единственото,което съм купувала на Алек е комплект от две части от Лидл и съм доволна,то от бабите и приятелката ми от Лондон не мога да се вредя :lol: тя всеки месец ми праща нещо аз дори не знам колко струват бодитата тук тя ми праща тези на George от Asda и са страхотни имам и от H&M и те са добри...
Днес каката ни става на 12 та следобед ще сме на парти в мола :lol:
*
Mousyt, пробвай и бебешките. Не съм срещала други толкова качествени бодита, а съм купувала на доста фирми - и скъпи, и евтини.

47 Smiles, и аз като Алекс почти нищо не съм купила. За 8 месеца съм купила едно бодита за недоносено за изписването и едни на Name it! наскоро защото не бях преценила добре че имам такива размери и мислех, че ми трябват, а и много ми харесаха, защото са по-нестандартно шарени. Толкова много дрешки ми дадоха сестра ми и други познати, че сигурно до годинка няма да има нужда да купувам освен за кеф... Та затова не съм опряла  :lol: 8) Виж за баща му мога да купувам всеки ден и няма да смогна :x Ама то бива непазене, късане, мацане...направо нямам думи! :x

Днес ще водя малкия на очен преглед, стискайте палци всичко да е на 6!  8)