0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Смайли, първите обувчици, които купих бяха на Капчица от едно квартално много добре заредено детско магазинче (в Надежда). Купувала съм и D D Step (пак от там) - по спомен унгарски, кожени с хубава стелка и поне тези, които взех бяха с дишаща подметка. Доволна съм и от двете марки.
Смайли и аз съм доволна и от Капчица и от Колев и Колев,а навремето преди 12 г. :lol: имаше един магазин в близост до Френската гимназия и от там основно и пазарувах на Вера, бяха български обувки които за износ ги правеха,но не помня марка :( помня само,че в Добрич ги правеха....а,сега дали изобщо го има тоя магазин идея нямам...
Благодаря момичета  :P
Разгледах и двата сайта (Капчица и К§К), даже и модели харесах. Сега остава да ги видим и пробваме на живо. Ние днес бяхме в The Mall и съм в потрес от цените на детските обувки, но хич не се сетих, че там има Колев и Колев, та тях не ги посетихме.
*
Ние сме с Колев и Колев за на вън. В къщи е по-чорапи.
Моника е синя, всеки ден се тряска на ново място и има нова цицина.Но така се расте.Ако ви кажа, че и в тоалетната идва с мен. Това е положението.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Добър вечер!

Значи имало и други, които все се тряскат някъде, моята Теа е точно така, върви върви пък главата и гледав в друга посока и съответно се пада, ревем, смеем се, минаваме през всякакви емоционални състояния, но това и на главата ни се отразява, вечно сме ударени :lol: А и цицина си отглеждахме доскоро :?
Всеки път и повтарям да внимава с тази глава, че няма смяна на нея, това е главата и и да си я пази, ама не увира, все още, докато сестра и, така плахо стъпва, ще кажеш че върви по под, който се клати :lol:

Аз от обувките за прохождане съм по-доволна от теза на Капчица, по-хубава им е сякаш кожата, другите на КиК много ни спарват на нас крачетата, направо увират вътре  :x


*
Мишо  като прохождаше, единствените обувки, които му станаха, бяха на КиК, защото му бяха много пухкави крачетата. След това почнаха и други да му стават.

Да си похваля малкия бебчо. От 3-4 дни детенцето си заспива самичко в креватчето. Слагам го, пускам му музикалната игра и излизам от стаята. До няколко минути е заспал. Не съм си и помисляла,  че може да ми се случи такова нещо, като знам, че с батко му се приспивахме по 1.5-2 часа на ръце.
« Последна редакция: Март 29, 2015, 23:40:38 pm от mgstra »


Mgstra, това се казва новина.  :P Пу пу, все така да си заспива бебко.
*
Привет на всички, смогнах да се включа :lol:
Тези дни много работа, много ангажименти... Малкия спи все по-малко и на мен не ми остава време за нищо. Днес пък въобще не спа цял ден 8O направо не знам какво му стана и накрая вечерта го изведохме малко в МОЛ-а да го повозим в количката да се унесе и той дремеше с притворени очи. Сега уж спи оттатък, ама дано е за по-дълго... Иначе през нощта си спи много добре - заспива към 21ч и до 7  8) и от около седмица се успокои и си заспива както е писала и mgstra - слагам го, давам му играчката за гушкане, галвам го по челцето той ме поглежда с едни очички сладки и ухилени, пускам музикалната въртележка и излизам и след малко той спи :D Ох, обожавам го това дете :oops: :)
47 Smiles, атипас ги гледам само онлайн ама някак не ми изглеждат естествени за крачето - наистина ли са както ги описват? Това отпред не спъва ли детето 8O Не че сме тръгнали на някъде де, ама да се информирам :lol: 8)
Иначе сме си още тук, но много ангажименти (в другата тема се обсъждаше темата с 31ви март и края на света, та и аз така :lol:). А снимките от Калина днес ги получих и дори се изненадах защото по условия е до 1 месец да ги изпрати 8O Ще кача и ще покажа :)
И да ви се оплача... преди време ви бях разпитвала за подложки за количка. Тъй като навсякъде ми се видяха еднакви си спестих меренето и реших, че щом са универсални и с много дупки ще станат. Купих на Минене една и ама изобщо не стана 8O. След като проврях долния колан (между крачетата), горните колани са много много по-ниско от най-долните дупки за тях и успях да ги прекарам през тези за страничните колани и стана, но отиде много нагоре и абе не става :? А уж като гледам седалката на количката ми изглежда огромна 8O
*
Аз повече харесвам на Капчица. На Колев веднъж бяхме взели едни сандали, които имаха някакви капси, които му убиваха на крака.
Близо до Южния парк има магазин на Делфи прим, които ги правят в Добрич и ги изнасят като Примиджи. Много ги харесвам и тях, но са си скъпи (въпреки че в сравнение с немските цени, направо ми идват като без пари).

А,Блу точно Примиджи имах предвид ,ти ми ги напомни как се казваха :lol: скъпи са да и навремето бяха,но пък много хубави...Вера с тях я отгледах - пантофи,обувки и т.н.
Здравейте  :P
Тази вечер много плака малкият. Разплаква се и след около 1-2 мин пак заспива, след малко пак се разплаква и така половината нощ. Мисля си, че трябва да са зъбки, макар да не виждам нищо.

В момента гледа Замръзналото кралство. Много му харесва частта, в която Ана и Елза са още малки (която е около 15-тина минути само в началото)  :lol:

Момичета, Южният парк ми е далечко, но ще потърся тези Капчица.

Mousyt, Атипас много ги харесвам. Не се спъва, но ако си настъпи единия крак с другия, обувката се изважда. Много са лекички, мекички, изглеждат удобни. Подметката отдолу е дишаща. Навън обаче доста се цапа гумираната част, така че ако решиш да взимаш, избирай модел с тъмна подметка.  Поне могат да се перат в пералня на 30 градуса. Ако за навън имат недостатъци, то за вкъщи са просто идеални. Вкъщи сме с лакиран паркет и много се пързаля, ако е с чорапи. Не съм пробвала обаче с чорапки с гумички отдолу. Сигурно ще вършат същата работа.

Ти каква подложка на Минене купи? Имат едни с 9 дупки и едни с 5. Тези с 5, по не са универсални. Нашата също е такава, но е ОК. Отдолу е по-къса, но това е предимство, защото сега като е с мръсни обувки и не я цапа там.

Ще чакаме снимки :)
*
Тук вече сандали продават.  :lol: Нищо, че навън баба ви Марта беснее (6 градуса и мъжът ми искаше да облича децата с пролетните якета. Едва го удържах.). Примиджи са ми любими. В Германия им искат по 70-80 евро на чифт. Много ми се виждат. Особено, като си помисля, че хората в Добрич сигурно за 300 лв.работят. А и детските крачета растат много бързо. От друга страна, за мен е много важно децата да са с качествени обувки. Дъщеря ми има малък проблем и за нея е просто задължително. В този магазин до Южния парк бяха към 55 лв. Майка ми живее наблизо и я пращам да пазарува.
Магазин на Капчица има на пазара в "Гоце Делчев". Имаше още един, но не помня къде. Вижте в страницата им в интернет! Преди майка ми купуваше от една жена в рум-а в "Младост"2, но жената си смени доставчика. Започна да взима друга марка, пак български, пак кожени. Но не бяха добри, номерата бяха странни. Самите обувки бяха твърди, неудобни, на сандалите каишката беше много къса и синът ми не можеше да ги закопчава сам. Заминаха в контейнера неносени. Казах й повече да не купува от там.

http://www.kapchitsa.net/bg/magazini/
http://www.millipede-bg.com

Смайлс, ревльовците уж се кротват по-нататък. Поне при мен беше така. Но наистина картинката беше подобна на вашата с изключение на това, че той през нощта си спеше. Но през деня беше страшно.
« Последна редакция: Март 30, 2015, 10:18:43 am от blue_sky »

*
47 Smiles,
Матей е същия със спането откак тръгнаха зъбите - буди се или само пропищява насън...много гадно :(
Интересна тема за обувките. Аз съм взимала за племенниците ми ей такива и като че бяха доволни. Правят и индивидуални модели, размери - каквото ви хрумне:
https://www.zeazoo.com/shop/
Подложка купих ето такава цък, просто само този модел имаше удачен за мен цвят...Ето виж как стои: http://i.imgur.com/aeJEB66.jpg
Виж нашата подложка как стои. Страничните колани не минават през дупките, а отстрани. Вашата количка е доста широка отвътре.

*
Не мога да пиша от таблета, зор ми е там.Та на нас ни станаха обувките на К§К, Моника е с пухкаво краче и всичко друго и е тясно.И то пак на дължина са и големи на ширина тамън.Малките дето и стават на дължина на ширина не стават, не мога да ги закопчая.
Сега ми казаха за един магазин в Плевен дето имало намаление на сандали, стари колекции на К§К и ще ходя да видя да и взема нещо на госпожицата.

Иначе се почна с капризите.Вече не яде всичко, върти глава и понякога много рядко но плюе.Има храни дето и по 100 пъти да предлагам все тая.Е аз съм упорита де.Чакам с нетърпение вече хубавото време и дългите разходки.

Маги, а ти още ли готвиш на Мони?
Ние от утре ще пробваме кухнята на Ян Бибиян. Заявила съм от диетичното меню, че още не сме въвели всичко. За държавната изпуснах записването за април и сега чак за май. Но ни е много далеч и накрая може и да се откажа.
От Ян Бибиян ще взимаме от мобилен пункт в 8 часа сутринта. Струва 2 лв. за 3 яденете по 210 гр. Много ни е близко и мъжът ми ще може да я взима преди работа. Лошото е, че я готвят от предния ден, че слагат сол и захар, че я наливат в пластмаса, абе ужасТ...

Ох, моето дете вече спи 3 часа. Като не спи лошо, като спи толкова дълго, пак се притеснявам дали всичко е наред... Чакам го да стане, да яде и да излизаме.
Държавната кухня е отворена само от 12 без 20 ч. до 12 и 10 ч. и в ден като днешния, в който Дани спинка до обяд, направо сме я изтървали.

Смайли, слагай го спящ в количката. Аз с Явор колко пъти така съм излизала, че на мен ми се налагаше и дъщеря ми от училище да взимам в определено време, и нямаше как. Когато се предполагаше, че ще се наложи да го изведа спящ, го обличах с подходящи дрехи преди да заспи, така че после да го сложа дирекно я в космонавт, я в яке според времето.
<br />[link=http:
Мешко, при Дани няма да се получи. Само първия половин час спи дълбоко. После се буди дори и само от отварянето на врата. Често ми се случва да не ходя до тоалетната, защото ако хлопна вратата в коридора и се буди. Това при условие, че вратата на спалнята, където спи е затворена.
Като цяло навън не спи. Разхождаме се след като се е наспал.

Да ви кажа по случайност намерих няколко чифта обувки на Капчица в кварталния магазин, но нито един не му стана. И неговото краче е пухкаво отгоре и не влиза, а подметката като размер се вижда, че ще е ОК.
Станаха му едни китайски, които бяха с две лепки отгоре и цип отстрани. Ама не ги взех, че ми се сториха много затворени. Ще потърся още малко.
*
Смайлс, ние сме на ДК "Ян Бибиян". Аз лично съм много доволна. Не слагат на всичко сол. Доколкото съм запозната и което пишеше на сайта им, готвят според държавните разпоредби за детските кухни, т.е. количеството сол и захар са минимални. Доста разнообразно е и някои неща са изключително вкусни. За другите не мога да преценя точно, защото аз самата не ги обичам.

Обувките, които бях взела на сина ми за прохождане, бяха "Беко". Бях доволна.
Lary75, мерси много за отзива за кухнята.  :P И аз ще споделя като я пробваме.
Ти, супата за вечеря ли я даваш?