0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Име за бебо
« -: Февруари 06, 2015, 17:26:23 pm »
Здравейте!
Търси се име за бебо. :)
 Моите фаворити за момента за Мартин, Делян, Георги.  Не държа на буква и приемам предложения. :)  Вие кое от 3те по-горе бихте избрали?

Пс: моля ако темата не е за тук да я преместите....
Re: Име за бебо
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2015, 17:30:24 pm »
Мартин на първо място
После Георги
И накрая Делян
*
Re: Име за бебо
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2015, 17:39:36 pm »
Аз винаги съм мечтала, ако имам момче да се казва Калоян. Само че вече не живея в България и дори някой ден да имам момче, ще измисля нещо интернационално.

26.09.2019
*
Re: Име за бебо
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2015, 18:27:41 pm »
И аз харесвам Калоян, а и не намирам да е от трудните имена, та по моите критерии принадлежи към интернационалното...
Иначе от изброените: Мартин, Делян(харесвам също Деан, Диян, ако не броим че ще е проблем с изписването правилно), Георги не ми е слабост ;)
Re: Име за бебо
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2015, 21:35:15 pm »
Моето мнение е, че Мартин-овци тези години има под път и над път. Имам чувство, че всяко второ момче на възраст между 0 и 10 години се казва Мартин.
Иначе самото име не е лошо.

Аз бих избрала Делян  :P
*
Re: Име за бебо
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2015, 21:36:35 pm »
Маузи, за чужденците Калоян е трудно и незапомняемо. Все ще му измислят разни производни. Повярвай ми! :-) И на мен винаги ми е било фаворит за момчешко име, но извън България не мисля, че ще направя услуга на детето, ако го кръстя така. Самата аз съм Десислава. Не можеш да си представиш за какво чудо става дума. Всеки път трябва да купувам риза на някого. Дори и Деси ги затруднява. Най-редовно съм Дейзи, Теси, Дениз и какво ли още не. В България е същата работа с фамилното ми име. И най-накрая се ожених и за мъж със сложна фамилия, та съвсем я втасах.  :lol:

Името е нещо лично, специално, което се избира от двамата родители. Какво значение има кое на нас ни харесва? Има хора, които са по-големи традиционалисти (като моя милост). Не мога да си представя да живея в България, да съм женена за Димитър Иванов (примерно) и детето ми да се казва Памела Иванова. Има други, които смятат, че името трябва да е уникално, единствено и  му дават и такова им. Или го кръщават на любим герой от (американски) филм.
Пак казвам, въпрос на лично усещане. Бащата на какво мнение е? На теб кое най-много ти харесва? От трите най-модерното е Мартин. Георги е традиционно, също доста често срещано. Делян е по-рядко срещано. Твърде вероятно в училище само той да се казва така. И трите са хубави за мен.

Re: Име за бебо
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2015, 21:42:36 pm »
Блу, трябва да направим една отделна тема за това как чужденците произнасят нашите имена. Ще падне голям смях  :lol:
И моят мъж е уж с лесното име Павел, но се представя често като Пол, защото чужденците не се оправят и с това на пръв поглед лесно име.
*
Re: Име за бебо
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2015, 22:33:24 pm »
Блу, трябва да направим една отделна тема за това как чужденците произнасят нашите имена. Ще падне голям смях  :lol:

И аз ще се включа в нея. Чакам с нетърпение другият месец да си сменя фамилията (тази на мъжа ми е направо песен), защото тук има такива модификации на моята Анастасова, че даже не мога да ги произнеса. Добре че ми е лесно първото име, че иначе не мога да разбера като ме викат.

26.09.2019
Re: Име за бебо
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2015, 23:16:37 pm »
аз пък ще чета за да се посмея  :lol:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Име за бебо
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2015, 01:34:07 am »
Блу, трябва да направим една отделна тема за това как чужденците произнасят нашите имена. Ще падне голям смях  :lol:

И аз ще се включа в нея. Чакам с нетърпение другият месец да си сменя фамилията (тази на мъжа ми е направо песен), защото тук има такива модификации на моята Анастасова, че даже не мога да ги произнеса. Добре че ми е лесно първото име, че иначе не мога да разбера като ме викат.

В пробвайте да спелувате Венцислава Милтенова на френски :lol: Става само като поясняваш буквите - В, като Венецуела, Е като ....

За момче Даниел винаги ми е харесвало като име, Стефан също, Иван (Айвън обаче ще му викат).
[/url][/url]
*
Re: Име за бебо
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2015, 04:30:58 am »
Здравей ,
Георги
Мартин
Делян
Така бих ги подредила аз.
Аз като кръщавах децата и за миг не съм си помисляла че ще живея в чужбина , и името на момчето ще им бъде трудно . За мое най -голямо съжаление Михаил го произнасят Майкъл , или Майхел , да видим как ще бъде в училище .Момичешкото име е интернационално , с него няма проблем .
Re: Име за бебо
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2015, 08:55:54 am »
Мартин е много модерно в последните години, май станаха прекалено много. Георги и Делян са си традиционни и хубави. Моят мъж е Деян и непрекъснато ги бъркат. Още от родилния дом вмести Диян ( на дядо Димо и баба Янка) са го писали Деян. Сега той много си държи на е-то.
Като забременях измислих Дея за момиче и Добромир за момче, свекърва ми е Дора. Мъжа ми все ми се караше, че мисля прекалено рано, защото болници, проблеми, докато прескочим трапа. По-късно се разбрахме ако е момиче аз ще избера, за момче той. Аз бях сигурна, че е момче, но надежда имаше. Той беше избрал Теодор и Теодора. Като казаха момче и моето любимо Дея остана за второто. Остана Теодор, но колкото повече време минава започва и Добромир да му харесва. Аз си мълча и го чакам. Снощи ми каза, че трябва да измислим име, пък аз му казах А, незнам, оправяй се, ти решаваш. Сега да вифим на кое ще се спрем.
Ако произволно избирах име много харесвам Стефан и Павел. Лолабъни, аз от трите най-харесвам Делян, по-рядко срещано, но българско и хубаво. Вие кога чакате бебо?
*
Re: Име за бебо
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2015, 09:44:46 am »
За момче Даниел винаги ми е харесвало като име
На мен също много ми харесва, затова така и кръстихме нашият син. Звучи добре на всякакви езици, а умалителното Дани е чудесно.  :D
Иначе от предложените имена бих избрала Георги. Вярно, че последните години Мартин-овци са под път и над път.
Мога да предложа - Михаил, Борис, Никола ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Име за бебо
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2015, 09:47:39 am »
Странно, аз пък въобще не съм чула Мартин да е толкова масово около мен 8O Аз имам усещането, че всички са Александър/Александра и Дарин/Дарина... но явно е на моменти :lol:
Re: Име за бебо
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2015, 15:34:41 pm »
В последните две години само деца с имена като Мартин и Александър.
Според мен Делян е супер интересно и не е срещано често.
*
Re: Име за бебо
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2015, 20:08:56 pm »
Странно, аз пък въобще не съм чула Мартин да е толкова масово около мен 8O
То и аз познавах само една София докато кръстя моята фурия така. Сега имам чувството, че е като Иван, толкова често се среща  :lol:
Когато забременях знаех, че ще е София и ако ме издъни пола, ще е Никола  :D

Иначе по темата, Делян ми харесва, но също бих помислила как ще се произнася в чужбина.
По този повод питайте ме как ще произнасят името на София в Германия  :lol:

*
Re: Име за бебо
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2015, 22:56:14 pm »
Ех, Ники, какво не ти харесва на Зофия?  :lol: Това е положението.
Имам приятелка Невена, която живее в Испания. Каза, че най-редовно й викат "невера" (в превод "хладилник"), Нивеа и третото го забравих. По-добре си е Зофия значи.  :wink:

Re: Име за бебо
« Отговор #17 -: Февруари 08, 2015, 00:32:13 am »
Додо--new  Теодор е много хубаво име, гръцко е и се превежда като Божи дар.
*
Re: Име за бебо
« Отговор #18 -: Февруари 08, 2015, 10:58:51 am »
Ех, Ники, какво не ти харесва на Зофия?  :lol: Това е положението.
Имам приятелка Невена, която живее в Испания. Каза, че най-редовно й викат "невера" (в превод "хладилник"), Нивеа и третото го забравих. По-добре си е Зофия значи.  :wink:
Пред хладилник Зофия си е направо прелест  :P

Re: Име за бебо
« Отговор #19 -: Февруари 08, 2015, 11:40:24 am »
Аз също не бих избрала Мартин около мен всички са с това име  :lol:,но сте прави и за Александър :lol: ама какво да се прави това ми бе детската мечта да имам момче и да се казва така  :lol: аз бих избрала Георги Делян не ми харесва винаги съм мислела за имената,че освен интернационални е добре като са момчета да се мисли,че ще са и нечие презиме един ден та в тази връзка Делянов хич не ми звучи добре :P