0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #320 -: Февруари 27, 2015, 16:53:42 pm »
Miriam  :hello: Nina jivkova успех, стискам палци  :crossfingers:

Раши нормално е и 7 дни, дори и 10 съм чувала.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #321 -: Февруари 27, 2015, 20:26:38 pm »
Момичета, как мислите? След трансфер може ли да се пътува на същия ден ? И с какво е по- добре- кола , влак.... :ask:Чакат ме около 4 часа път.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #322 -: Февруари 27, 2015, 20:36:25 pm »
пътувай си спокойно, както ще ти е по комфортно, ембрионите няма да ги хване гравитация
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #323 -: Февруари 27, 2015, 20:37:59 pm »
Момичета, как мислите? След трансфер може ли да се пътува на същия ден ? И с какво е по- добре- кола , влак.... :ask:Чакат ме около 4 часа път.

След трансфер може, след пункция не бива.
Много късмет!
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #324 -: Февруари 27, 2015, 22:07:43 pm »
Момичета всеки петък от 21ч. по канал TLC има филм "Инвитро-пътят на надеждата" за двойки от Полша минали през инвитро процедура интересен е ако някой се интересува
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #325 -: Февруари 27, 2015, 23:45:51 pm »
Момичета, как мислите? След трансфер може ли да се пътува на същия ден ? И с какво е по- добре- кола , влак.... :ask:Чакат ме около 4 часа път.

Един час след трансфер шофирах над 200 км  , след пункция пак сама, но  3-4 часа по-късно.Беше януари тази година ,т.е. при зимни условия.
В момента съм бременна.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #326 -: Февруари 28, 2015, 16:44:46 pm »
Благодаря ви, момичета! Пункцията ми е във вторник.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #327 -: Февруари 28, 2015, 18:14:30 pm »
Здравейте!

Miriam, добре дошла :)
Пункцията ми ще е в сряда и в крайна сметка стимулацията ми е само с Гонал. Гинекологът ми предписа вторник да взема Вибрамицин, а ММ - за 2-3 дни. Въпросът ми е този антибиотик не оказва ли негативно влияние върху качеството на сем. течност? Ние сме направили всички изследвания и не разбирам защо и той трябва да го пие. И още нещо - Прегнилът ще го бия в корема, а не мускулно osi_10

Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #328 -: Февруари 28, 2015, 18:19:51 pm »
Смайли,къде правите опита???Много странно ми стана,аз съм пила антибиотик след пункция,но мм никога.И аз Прегнила,мисля,че само мускулно се бие. osi_10.Сега прочетох листовката,може и подкожно да се бие. :P
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 18:22:13 pm от bisko72 »
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #329 -: Февруари 28, 2015, 18:44:24 pm »
bisko72, извън България сме. За мен антибиотик преди пункцията е разбираемо, но за ММ не знам. Той говори с няколко уролози и мисли да го вземе само ден. Иначе за Прегнила попитах няколко пъти лекаря си и той каза, както си поставям Гонала. Листовката и аз я прочетох, но чета, че масово се поставя мускулно.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #330 -: Февруари 28, 2015, 19:58:56 pm »
Следвай си указанията на доки и скоро да се похвалиш с положителен тест мила:-)  :bighug:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #331 -: Февруари 28, 2015, 20:32:05 pm »
Smiley и аз преди пункция до трансфер вземах вибрамицин общо 8 дни и ММ също за 8 дни аз също не съм в България и прегнила  го слагах подкожно специално питах доктора дали е проблем и ми каза че може и подкожно така че не се притеснявай пожелавам ти успех
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #332 -: Февруари 28, 2015, 21:25:54 pm »
Дам,и аз Прегнила в корема сама си го сложих,лекарката ми каза не се притеснявай [
  :wink:
Успех на всички,които са преди пункция и не само... :)
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #333 -: Февруари 28, 2015, 22:14:32 pm »
Пункцията ми ще е в сряда и в крайна сметка стимулацията ми е само с Гонал. Гинекологът ми предписа вторник да взема Вибрамицин, а ММ - за 2-3 дни. Въпросът ми е този антибиотик не оказва ли негативно влияние върху качеството на сем. течност? Ние сме направили всички изследвания и не разбирам защо и той трябва да го пие.

А като не разбираш и се тревожиш защо не попиташ? Искрено те съветвам да следваш дословно инструкциите на лекарите. Те знаят отлично как влияе точно този препарат и защо го предписват.

Ако мъжът ти не си пие антибиотика по предписание, рискува а) да има инфекция, да не я излекува и да си провалите процедурата, и б) с еднодневен прием да развие резистентност и в бъдеще да не може повече да се лекува с този антибиотик, а да му е нужен много по-силен.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #334 -: Февруари 28, 2015, 22:32:50 pm »
За Прегнила, изобщо лекарствата се разграждат по-бързо поставени подкожно, затова Прегнила е по-добре да се слага мускулно, но ако нямаш проблем със спонтанна овулация не мисля , че ще има разлика.

Аз днес слагам Прегнил - един фоликул, преди 2 часа беше 20мм. Доста голям, но другия не се разви изобщо и се оказа, че напразно го чакаме. Сигурно няма да има нищо в Понеделник, но ще опитаме  :(
Иначе Е2 ми е 340, а прогестерона ми е 0,75
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 22:37:49 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #335 -: Март 01, 2015, 08:59:05 am »
Честит 1ви март! Нека нашият месец ни бъде на късмет! :)

А като не разбираш и се тревожиш защо не попиташ? Искрено те съветвам да следваш дословно инструкциите на лекарите. Те знаят отлично как влияе точно този препарат и защо го предписват.

Ако мъжът ти не си пие антибиотика по предписание, рискува а) да има инфекция, да не я излекува и да си провалите процедурата, и б) с еднодневен прием да развие резистентност и в бъдеще да не може повече да се лекува с този антибиотик, а да му е нужен много по-силен.

цигу, на лекарят едва ли ще му хареса постоянно да го разпитвам защо ми дава едно лекарство, а друго пропуска (визирам Менопур и Мерионал). А и като всяка жена, правеща за първи път АРТ процедура, търся информация и помощ от вече минали през това.
При положение, че сме с мъжки фактор и сме направили повече изследвания отколкото ни поискаха, се учудихме защо и ММ трябва да пие антибиотик (след който вероятно ще му се появи и херпесът, че и това имаме). Разговаряхме с уролози/андролози и те съветват да не се взима. Утре сутрин ще звъним на гинеколога и ще се уточним.
Прегнилът ще го бия, както ми е казано.

Извинявам се за отклонението от темата и ви благодаря на всички! :bighug:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #336 -: Март 01, 2015, 09:40:05 am »
Smiley може заедно с антибиотика да се взема и пробиотик  и при мен след всяка терапия с антибиотик ми излизаха херпеси и гъбички но след като добавих пробиотик си реших проблема пробиотика е добре да се взема и още няколко дни след спиране на антибиотика но и според мен е добре да питаш доктора за да изписват всички тези лекарства има основание все пак са лекари.И аз понякога досаждам на доктора с моите питания но никога не е отказал да ми обясни.
« Последна редакция: Март 01, 2015, 09:42:30 am от ninajivkova »
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #337 -: Март 01, 2015, 09:50:44 am »
ninajivkova, и пробиотик, и кисело мляко взимаме :D Няколко пъти в началото го питах за различни изследвания (след като четох в разл. сайтове), които той не поиска от нас и не му хареса. В смисъл, че той е специалистът и аз трябва да изпълнявам, това е така, но когато нещата се разминават търся и други мнения. Както и да е, утре ще разбера.

Извинявам се, че зациклих темата на моите антибиотици :oops:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #338 -: Март 01, 2015, 10:42:22 am »
Smiley разбирам те хубаво е че търсиш и др мнения но ако не се довериш на доктора си няма смисъл да ходиш при него стискам ти палци и ти пожелавам успех :balk_602: А може ли да попитам в коя държава правиш инвитро?
« Последна редакция: Март 01, 2015, 10:57:36 am от ninajivkova »
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #339 -: Март 02, 2015, 11:02:12 am »
Момичета аз съм на 13 ден след трансфер.Преди два дни имах остра болка ниско в дясна докато се разхождах едвам вървях.Вчера получих същата болка но снощи вечерта беше ад не можах да спя.И сега ме боли но по тъпа болка.Нормално ли е това.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!