0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #920 -: Февруари 18, 2015, 21:34:47 pm »
Момичета, днес на женска консултация ми казаха, че съм с ниска плацента на задна стена . Притесних се макар, че лекарката ми каза просто да не се товаря , да почивам и всичко ще е наред. Някой от вас сблъсквал ли се е с това? Няма как да не се притеснявам.

Аз съм с ниска предна плацента. На прегледа в 20-та седмица плацентата ми покриваше половината цервикален канал. Имам планиран преглед в 36-та седмица, за да видят дали се е вдигнала и ако не е ще раждам секцио.
Препоръчаха ми да не се натоварвам, да не вдигам тежко, също така и да внимавам със секса, но ние така или иначе сме на пост и молитва от преди опита още. Казаха ми, че при такава плацента е нормално, ако се появи кървене, което не означава че не трябва да се отиде на лекар. Даже е задължително.
Но също така ми казаха, че шанса да се вдигне е огромен, така че да не се притесявам.
Ако си в по-ранна седмица шанса е още по-голям.
Това знам аз.
Не се тревожи, всичко ще е ОК.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #921 -: Февруари 18, 2015, 22:22:09 pm »
Здравейте мамчета! На ехографа показваше че сьм 25+6 д. а за 25 г.с. трябва да е най-много 1100 гр. бебо затова мисля че е нормално да тежи толкова,ама понеже сьм слабичка и с не толкова голям корем се зачудих кьде го побрах бебето и други познати ми се чудят  :lol:
Додо мерси :bighug:
Иви честита принцеса  :bori_015:
Линаполи имам позната сьс сьщият термин като мен  на нейното момиченце главичката е с 4 дни напред.може би е нещо нормално да растьт бьрзо  :wink:
Петяни честит юнак  :bori_005:
Додо имам позната,която е 8 месец и корема и е сьщият като моят  8O

Зачудих се защото лентичката ти показва 24 г.с. а ти си в 25 и бебчето върви едричко така че нормално, така пише и е калкулаторите, но за 24 бях срещала максимум 700 гр, а и не съм толкова сигурна, че всичко което ппише в интернет е вярно, тъй че си подпитвам и проверявам.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #922 -: Февруари 18, 2015, 22:34:28 pm »
Когaто влизaх дa рaждaм, докторкaтa която ме приемaше премери първо глaвичкaтa и кaзa - "момче е, нaли?" Aз потвърдих и тя кaзa, че вече ги познaвa по глaвaтa - нaпоследък мaсово момченцaтa били все с големи глaви :)



Re: Тема на бременните №93
« Отговор #923 -: Февруари 18, 2015, 23:45:42 pm »
С активността на бебето не знам, но след 3 март ще ви кажа има ли връзка голям корем-голямо бебе. Мен ме пращат на третия видеозон, защото корема ми е/беше малък за седмиците и размера на матката не отговаряше на 8 месец.
С диетолог и диета имам напредък, усещам по силата и големината на бебка, не толкова по корема. Минах на яко млечно-калциево меню и ако е имало ефект ще споделя след 3.03 :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #924 -: Февруари 18, 2015, 23:53:48 pm »
Когaто влизaх дa рaждaм, докторкaтa която ме приемaше премери първо глaвичкaтa и кaзa - "момче е, нaли?" Aз потвърдих и тя кaзa, че вече ги познaвa по глaвaтa - нaпоследък мaсово момченцaтa били все с големи глaви :)
може ..пак аз базикам ММ че бебето имало  сьщо:неговата "дамаджана"  :lol: ако щете вярвайте на УЗ малкият на баща си прилича в главата,лице,нос,уста.незнам каква и е техниката на ЖК,ама много хубаво се вижда бебето как изглежда,но на живо ще е друго сигурно  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #925 -: Февруари 19, 2015, 09:03:47 am »
С активността на бебето не знам, но след 3 март ще ви кажа има ли връзка голям корем-голямо бебе. Мен ме пращат на третия видеозон, защото корема ми е/беше малък за седмиците и размера на матката не отговаряше на 8 месец.
С диетолог и диета имам напредък, усещам по силата и големината на бебка, не толкова по корема. Минах на яко млечно-калциево меню и ако е имало ефект ще споделя след 3.03 :)

Млечните продукти имат ли връзка с големината на корема? Ако е да тогава изобщо няма какво да се чудя на моя гоооолям корем. Аз основно съм на млечни продукти. Всяка сутрин една голяма чаша топло прясно мляко без захар,  но от 3% масленост, после чаша кисело мляко с трици. И с това карам до 16-17 часа , защото ям само  когато съм гладна.Вечерта гледам да хапна мръвка заради хемогобина. Нарушавам си режима само когато съм на преглед на ЖК, защото ходя сутрин гладна за всеки случай.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #926 -: Февруари 19, 2015, 09:19:12 am »
С първата ми бременост плацентата беше ниска, мисля от шестия месец. Не се вдигна, стана превия накрая, но при мен секциото беше неизбежно по много други причини.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #927 -: Февруари 19, 2015, 12:07:54 pm »
Аз исках да ви хопитам,евентуално,недай си боже проблеми със сърцето кога се виждат
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #928 -: Февруари 19, 2015, 12:22:05 pm »
Иви в 20 г.с.преди това няма как... :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #929 -: Февруари 19, 2015, 12:32:31 pm »
Никога никога ама никога не съм предполагала,че може да има толкова предполагаеми усложнения в една бременност :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #930 -: Февруари 19, 2015, 12:54:06 pm »
Аз исках да ви хопитам,евентуално,недай си боже проблеми със сърцето кога се виждат

Големите сърдечни дефекти се виждат още в началните срокове на бременността - 12 г.с.
Основната оценка на сърцето, фетална ехокардиография, се прави стандартно в 18-20 г.с., но ако има конкретен сърдечен проблем, примерно в рода има хора с вродени сърдечни малформации, той се търси и по-рано.
И една малка част от усложненията от страна на сърцето се появяват към края на бременността и след раждане.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #931 -: Февруари 19, 2015, 13:18:17 pm »
Благодаря!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #932 -: Февруари 19, 2015, 18:14:08 pm »
Привет :) Ние снощи бяхме на пренатална лекция и ни пуснаха много натуралистичен филм. Май се отказах да раждам, като го гледам, а хем съм раждала :lol: Разбирам защо 90% от лекарите като стажанти си излизат точно на лекциите за раждане или припадат.

Разбрах, че тук епидурал значи и връзване за тонове, което не ме изкефи, тоест нямам право да се разхождам. В Бг след първата апликация обикалях коридорите.

Мен ме почнаха едни сериозни болки в таза и кръста вечер...чета, че често вторите раждания били по-късно, не знам девойката какво е решила..
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #933 -: Февруари 19, 2015, 20:36:25 pm »
Иви, аз правих фетална ехография в 21+ 3. Много полезно изследване, защото ми обясниха, че по състоянието на сърцето се прави един вид изследване за много болести, които се проявяват със сърдечни проблеми. Гледа се не само сърцето, но и аортата, клапи, камери и още 1000 неща, които не си направих труда да запомня. Важното е че Всичко е наред.

На мен никога не са ми казвали каква ми е плацентата, не сме коментирали, явно няма проблем щом не казват нищо.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #934 -: Февруари 19, 2015, 21:10:54 pm »
Иви, аз правих фетална ехография в 21+ 3. Много полезно изследване, защото ми обясниха, че по състоянието на сърцето се прави един вид изследване за много болести, които се проявяват със сърдечни проблеми. Гледа се не само сърцето, но и аортата, клапи, камери и още 1000 неща, които не си направих труда да запомня. Важното е че Всичко е наред.

На мен никога не са ми казвали каква ми е плацентата, не сме коментирали, явно няма проблем щом не казват нищо.


Ще се надявам спокойно да я изчакам тази седмица ,за да отида и аз
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #935 -: Февруари 20, 2015, 09:50:53 am »

Мен ме почнаха едни сериозни болки в таза и кръста вечер...чета, че често вторите раждания били по-късно, не знам девойката какво е решила..

Мда, като се замисля - време почти не остана и за двете ни. Дано да кротуват бебоците до термин :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #936 -: Февруари 20, 2015, 13:48:34 pm »
Руми на теб кога ти е термина?
Жасмин ти на 3.03 ли бешe? и аз съм с болки в таза,ама се търпят обаче имам и киселини понякога не мога да заспя вечерта от тях  :(

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #937 -: Февруари 20, 2015, 14:16:33 pm »
Руми на теб кога ти е термина?
Жасмин ти на 3.03 ли бешe? и аз съм с болки в таза,ама се търпят обаче имам и киселини понякога не мога да заспя вечерта от тях  :(
Здравей,
вземаш ли нещо против киселини? Кафи, беше питала по-рано и аз й препоръчах това, което аз вземам Renie ice http://bilki.bg/renie-ice-kiselini-i-gazove-tabletki-za-davchene-h-24.html. На мен много ми помага.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #938 -: Февруари 20, 2015, 15:50:50 pm »
Руми на теб кога ти е термина?
Жасмин ти на 3.03 ли бешe? и аз съм с болки в таза,ама се търпят обаче имам и киселини понякога не мога да заспя вечерта от тях  :(

Тогава ми е видеозона. ЗА термин спорим с лекарите - аз твърдя 06,04, те ,1,04 и така ме водят :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #939 -: Февруари 20, 2015, 16:13:08 pm »
Моят термин е 12.04. Точно на Великден :)



   La vita è bella