0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #960 -: Февруари 23, 2015, 10:14:30 am »
А на мен доктора ми изписа Макмирор глобули за гъбички...Имах бяло течение доста гъсто....И сега тия глобули са жълти и като се премесят с бялото става едно кремаво и много се стряскам ама много :(
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #961 -: Февруари 23, 2015, 10:34:52 am »
Аз да се похваля, че болката в гърдите ми отмина, снощи спах като бебе , даже до тоалетна не съм ходила. Аз и два дни имах пак проблем с това кръвно. Не че беше кой знае колко високо, но 140/90 цял ден. Пих си моите хапчета, имам изписани допълнителни за нужда и от тях пих и нищо цял ден не спадна изобщо. Явно някакви изригвания ли незнам. Освен два дни с кръвно ядох и повече. Не пържено и мазно, но такъв глад ме беше налегнал, че само дето не нахапах мъжо докато спеше. Всеки ден имам 5- километров маршрут, който минавам, освен обичайните ми пазаруване, срещи с приятели и др. Вчера едва се прибрах от разходката, такава слабост чувствах. Изчетох всичко, което намерих, утре вечер съм на втората фетална и ще попитам, в сряда ще ходя да пускам кръв и урина, да видя глюкозата и хемоглобина, че може и от там да ми беше проблема. Въпреки всичко стигнах до извода, че проблема ми е в главата, като наближи преглед и се притеснявам и оттам всички проблеми. Не че имам причина за тревога, но то си е до човек- някои сме по-луди от други


Иви, за какво ти изписаха глобулите? Взеха ли ти микробиология? Питам, защото лекаря ми иска микробиология да направим в началото на март, явно гъбичките са нещо ообичайно.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #962 -: Февруари 23, 2015, 10:53:39 am »
Здравейте, мили момичета :) Аз не съм много активна, защото все още нямам оплаквания. Но ето, че се появи нещо- за първи пъв в живота ми пърхот :( Съвети за шампоани или нещо? Благодаря :)  :bighug:
Здравей, аз също имам много упорит пърхот. Преди ползвах една френска марка медицинска козметика, но после започнах да купувам един български шампоан Себомакс. Той има две разновидности: Контрол и Сенситив. На мен по- добре ми действа Контрол.
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 12:08:53 pm от kati_vm »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #963 -: Февруари 23, 2015, 10:54:55 am »
Като лежах в болницата ме изследваха за трихомона за хламидия и резултатите бяха отрицателни.Тогява лежах за възпаление на яйчниците на венозни антибиотици и доктора каза ,че дори с глобули пак ще ми се появят гъбички,така че аз още преди да забременея  си ги имах и като видях че съм бременна изчаках да мине 3тия месец за да ги излекувам.Много са неприятни,няма смисъл да ги търпя ...
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #964 -: Февруари 23, 2015, 11:18:16 am »
Здравейте! По повод на високия пулс, четох статия, в която пише, че високия пулс един вид компенсира ниското кръвно. Моят пулс също е висок и варира между 85-90. Следящата ми лекарка не се впечатли особено и каза, че през бременността е нормално да скочи.
На мен пък ми изписаха Gynophilus и аз като Иви изпадах в паника, тъй като изтича едно кафеникаво. А тази сутрин със ставането и кръв от носа. Веднага измерих кръвното, но си беше нормално.

Яничка, намерила си цаката на болките  :)

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #965 -: Февруари 23, 2015, 11:31:39 am »
Здравейте! По повод на високия пулс, четох статия, в която пише, че високия пулс един вид компенсира ниското кръвно. Моят пулс също е висок и варира между 85-90. Следящата ми лекарка не се впечатли особено и каза, че през бременността е нормално да скочи.
На мен пък ми изписаха Gynophilus и аз като Иви изпадах в паника, тъй като изтича едно кафеникаво. А тази сутрин със ставането и кръв от носа. Веднага измерих кръвното, но си беше нормално.

Яничка, намерила си цаката на болките  :)

Аз даже от притеснения сега чакам при лекаря,ако ще се стряскам така всеки път да не ги лекувам сега тия гъбички и без това тази бременност ми се отразява много зле на психиката и съм станала параноичка....
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #966 -: Февруари 23, 2015, 11:48:06 am »
Ооо, и аз след първото хапче търчах при док, паника голяма бях  :oops:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #967 -: Февруари 23, 2015, 12:18:26 pm »
Тогава няма да си мисля,че не съм добре хаха.Винаги си казвам по-добре досадна на лекаря,отколкото притеснена
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #968 -: Февруари 23, 2015, 13:21:31 pm »
Страховете едва сега започват, мили бъдещи майки! И никога няма да спрат.  :wink: Това в кръга на шегата.

Лека бременност на всички!

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #969 -: Февруари 23, 2015, 16:39:32 pm »
Здравейте, мили момичета :) Аз не съм много активна, защото все още нямам оплаквания. Но ето, че се появи нещо- за първи пъв в живота ми пърхот :( Съвети за шампоани или нещо? Благодаря :)  :bighug:
Здравей, аз също имам много упорит пърхот. Преди ползвах една френска марка медицинска козметика, но после започнах да купувам един български шампоан Себомакс. Той има две разновидности: Контрол и Сенситив. На мен по- добре ми действа Контрол.

Мерси, Кати :) Ще опитам :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #970 -: Февруари 23, 2015, 16:55:54 pm »
Здравейте, мили момичета :) Аз не съм много активна, защото все още нямам оплаквания. Но ето, че се появи нещо- за първи пъв в живота ми пърхот :( Съвети за шампоани или нещо? Благодаря :)  :bighug:
Здравей, аз също имам много упорит пърхот. Преди ползвах една френска марка медицинска козметика, но после започнах да купувам един български шампоан Себомакс. Той има две разновидности: Контрол и Сенситив. На мен по- добре ми действа Контрол.

Мерси, Кати :) Ще опитам :)

А ако предпочиташ френската козметика, намерих си рецептата за френския шампоан  - изписван ми е от кожен лекар: Ducray Kelual DS. И той е ефикасен, но е по-скъп.
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #971 -: Февруари 24, 2015, 16:19:38 pm »
здравейте, момичета, днес си получих имун. резултати ето какви са, ако някой може да ми помогне за коментар
Бременност  в 10г.с.+2
СЕРУМНИ ФАКТОРИ НА АНГИОГЕНЕЗА 

   Резултат   Реф. Граници
hPlGF   11.94 pg/ml   20.5 - 208
sFlt1   2999.31 pg/ml   1330.5 - 2398.6

Коментар:
Препоръчва се да продължи с максимална доза прогестеронов препарат за гестационната седмица и фраксипарин 0.4 мл/дн. Контрол в 13 г.с.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #972 -: Февруари 24, 2015, 22:50:28 pm »
Как сте,душички?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #973 -: Февруари 24, 2015, 23:00:08 pm »
uBu, тъкмо щях да ти пиша, че и аз хич не ги харесах Макмирор глобулите, намразих жълтия цвят:) Пуснах пак микробиология днес, дано да няма нужда от повече лечение... Иначе бебето е добре, вече над два килограма :)

anni1981, за първи път чувам за тези изследвания. Дано някой друг успее да те успокои. Най-добре на мен ми действа консултация с доктор :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #974 -: Февруари 24, 2015, 23:40:39 pm »
Оооо аз ги спрях.четох ,че гъбите са опасни само по време на раждането,живот и здраве към края ще ги сложа.Такъв цвят ми праскат на бельото,че Ван Гог ряпа да яде ,а аз се притеснявам само.Към края ще ги излекувам
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #975 -: Февруари 25, 2015, 00:38:28 am »
Аз бях на преглед, взеха ми култура за проверка за Стрептококи Б и ми казаха, че главата е на изхода, напипва се през шийката на матката, обаче нямам разкритие. Вика ми лекарката "мдаааа...бързо ще родиш, много бързо" :lol:
Сега това как да го разчитам:
а - мога да родя всеки момент
б - мога и до термин да изкарам, ако си седя повече на задника и не плувам, ходя, правя секс
в - мога да правя горните, но да изчакам барем третия видеозон (03,03) да каже добре ли е развито бебето

А де?1
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #976 -: Февруари 25, 2015, 00:51:18 am »
Живвот и здраве като стигна до твоето положение ще ти дам съвет хахах
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #977 -: Февруари 25, 2015, 09:58:40 am »
Аз бях на преглед, взеха ми култура за проверка за Стрептококи Б и ми казаха, че главата е на изхода, напипва се през шийката на матката, обаче нямам разкритие. Вика ми лекарката "мдаааа...бързо ще родиш, много бързо" :lol:
Сега това как да го разчитам:
а - мога да родя всеки момент
б - мога и до термин да изкарам, ако си седя повече на задника и не плувам, ходя, правя секс
в - мога да правя горните, но да изчакам барем третия видеозон (03,03) да каже добре ли е развито бебето

А де?1
Aз го разбирам, че може би самото раждане ще е лесно и бързо :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #978 -: Февруари 25, 2015, 10:20:12 am »
На мен на прегледа ми казаха, че главата още не е на изхода. Явно им е някакъв косвен критерий. Аз сега съм се кротнала. Идеята ми е, че мина толкова много и  остава само месец - ще се въздържам от рискови дейности.



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #979 -: Февруари 25, 2015, 11:29:20 am »
Вени, и аз бях втория път като теб, което не попречи нейно височество да се роди в 42 седмица, предизвикано.
Още в 36 седмица акушерката ми обясняваше как ми бил паднал коремът, как ще раждам скоро и прочие. И зачакахме. Нищо не помогна това дребното да тръгне само. Иначе наистина беше по-лесно отколкото с брат й. Много по-бързо и когато се стигна до решителната фаза изскочи с два напъна (както бях чела по книгите) за разлика от първото, което пак предизвикано и още си беше високо и докато слезе, бая ме озори. И напъвах сигурно над час. Ти все пак се пази, де! Но само исках да кажа, че няма гаранция, че ще е скоро. А и нали твоята бебка трябва да качи малко грамчета?! И София беше слабо бебе (и все още е). За родено 42 седмица само 3050 гр в сравнение с брат си, който тежеше 700 гр повече.
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 11:31:39 am от blue_sky »