0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #720 -: Януари 30, 2015, 22:33:57 pm »
Здравейте, милички :) Аз съм с едно питане - как стои положението с гел лака? За обикновените лакове не мисля, че е проблем. Но при гела нали има и UV лачи? Междудругото - миналата семица на прегледа видяхме сърчицето :) Другата седмица пак ще видим  как се развива бебчо :))
Аз съм маникюристка и ще ти отговоря.нокътната плочка не пропуска никаква консистенция до кожата,така че не се притеснявай,а и гел лака е по-щадящ от гела за нокътя
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #721 -: Януари 31, 2015, 07:07:45 am »
slanceto2, linapoli, добре дошли :) Лека бременност и здрави бебчета на термин ви пожелавам :) Така се радвам, като имаме нови попълнения :)




   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #722 -: Януари 31, 2015, 10:38:36 am »
Благодаря момичета :) Аз само за тия UV лъчи се притеснявах, но след като не е проблем - супер :) Целувки и днес е време за разходки - прекрасно слънчице :))
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #723 -: Януари 31, 2015, 11:12:38 am »
Добре дошли на новите момичета и настоящи мамчета  :)
Аз бях с гел лак до шестия месец и сега нямам търпение да се роди мъника и пак да почна да ходя.За боядисването на косата също не съм  спряла да го правя.Даже планирам малко преди секциото да отида на фризьор за подстригване и боядисване,дано само  бебчо не ми развали плановете .

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #724 -: Януари 31, 2015, 11:43:02 am »
slanceto 2 и linapoli, радвам се да ви видя и тук. Лека бременност и стойте далеч от грипа :)


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #725 -: Януари 31, 2015, 12:02:37 pm »
Оххх,аз като се сетя какво лято ме чака.....Ще трябва да  се бия с комарите и жегата
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #726 -: Януари 31, 2015, 12:18:19 pm »
Блaгодaря зa топлото посрещaне :)
Минaлaтa бременност се боядисвaх и слaгaх гел лaк през цялото време.



Re: Тема на бременните №93
« Отговор #727 -: Януари 31, 2015, 16:18:42 pm »
Момичета искам да задам един малко по сериозен въпрос,ако има такива който са или са били в мойто положение или имат такава позната. ..
При генетични изследвания ми излезе унаследена предразположеност към тромбофилия,(като имам и малък проблем с разширени вени на краката,)При няколко консултации ми казаха , че Аспирин протект ми е достатъчно, да обаче в 8ма седмица някъде получих зацапване и Доки каза да го спирам,защото той предизвиква кръвотечения и ми препоръча да го заменя с фраксипарин, от тогава си го бия,но като ми каза че трябва до края да го слагам и малко се стресирах. Взела съм си и час за съдов хирург, да видим и той какво ще каже.Та имали такива на който са им го изписали по този начин???
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #728 -: Януари 31, 2015, 17:35:15 pm »
Gerita, има доста момичета на фраксипарин през цялата бременност. 
За да получиш по-добра обратна връзка, напиши какъв точно е генетичния проблем. Примерно аз имам PAI 4G/4G, засега съм на аспирин протект. Има значение при кой ген е проблема.
АГто ли те насочи към съдов хирург или ти сама? Моля те, пиши после как е минало.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #729 -: Януари 31, 2015, 18:56:19 pm »
Извинявайте,ама защо лентичката  се разминава със седмицата ми,като съм въвела еднакви данни?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #730 -: Януари 31, 2015, 19:26:56 pm »
Ами не съм много наясно,затова ще напиша коментара от от ДНК анализа.
"Хомозиготен генотип D/D  за ACE се асоциира с повишен риск към спонтанни аборти.Ефектът  на D/Dгенотипа се засилва,поради носителство на 4G апел да PAI"
"Хетерозиготен генотип 4G/5G за PAI"
Имам 2 спонтанни аборта преди това в 4та, 5та седмица. Също така пия и фолиевата в по -големи количества и си бия и В12 веднъж месечно.А за консултация със съдовия хирург ми препоръча една позната ,която работи в родилно отделение, тя изражда,и беше питала там тяхните Доктори дали правилно ми е  назначен фраксипарина, те са казали , че е най-добре да се консултирам със съдов!
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 19:29:52 pm от Gerita »
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #731 -: Януари 31, 2015, 22:24:24 pm »
Лилинаполи, добре дошла. Аз бях с цистит в 6 или 7 г.с. Бях на антибиотик докатп разберат какво е, защото бях с 39 гадуса температура. В болницата ми биха и аналгин, а бях чела, че е много вреден, но ми обясниха, че по-лошо е продължителната температура.

Момичета, такава хрема ме е налегнала, че незнам къде съм. Започна с болки в гърлото и гърдите. Направих един ударен ден- чай, мед, лимони, плодове. На следващия ден бях по-добре, но реших да ида при Док от ЖК. Тя каза същото и топло прясно мляко. От вчера имам ужасна хрема. Казвайте какво да правя. Ако ви кажа, че имам салфетка в носа, защото ако я извадя и текват едни реки.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #732 -: Януари 31, 2015, 22:47:24 pm »
Лилинаполи, добре дошла. Аз бях с цистит в 6 или 7 г.с. Бях на антибиотик докатп разберат какво е, защото бях с 39 гадуса температура. В болницата ми биха и аналгин, а бях чела, че е много вреден, но ми обясниха, че по-лошо е продължителната температура.

Момичета, такава хрема ме е налегнала, че незнам къде съм. Започна с болки в гърлото и гърдите. Направих един ударен ден- чай, мед, лимони, плодове. На следващия ден бях по-добре, но реших да ида при Док от ЖК. Тя каза същото и топло прясно мляко. От вчера имам ужасна хрема. Казвайте какво да правя. Ако ви кажа, че имам салфетка в носа, защото ако я извадя и текват едни реки.
Здравей, а капки с морска вода взе ли си? Аз ползвам Sterimar, когато ми се появи хрема и съм доволна.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #733 -: Януари 31, 2015, 23:00:13 pm »
Аз съм с хроничен ринит , не ме питайте и мен как издаянвам, незнам дали може, но като видя много зор и си капя ксилометазолин и веднага ми отпушват носа.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #734 -: Януари 31, 2015, 23:03:29 pm »
Додо, блaгодaря ти :) Моят опит от преднaтa бременност с много тежък вирус в шести месец: спрей с морскa водa в носa, след товa използвaх кaкви ли не кaпки - еуфорбиум(хомеопaтични), пиносол(нa рaстителнa основa с етерични мaслa) и други. Никaкъв ефект. Единственото, с което успявaх дa поспя е виброцил, отпушвa, но в много тежки моменти действa сaмо зa чaс-двa. Тогaвa кaпех и ксилометaзолин. Пръскaх се и с биопaрокс спрей в носa и гърлото. Предписa ми ги УНГ, консултирaх се и с гинекологa ми. И двaмaтa кaзaхa, че спрея и кaпките действaт локaлно и не стигaт до плодa. Сегa носa ми също течеше кaто рекa и си взех виброцил, естествено след консултaция с лекaря ми. Дa се опрaвяш бързо!



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #735 -: Февруари 01, 2015, 10:43:12 am »
Здравейте,
не искам да подценявам съветите от вашите лекари, но все пак ако не е крайно наложително, внимавайте с ксилометазолина. Той е вещество, което се съдържа в почти всички капки за нос на химическа основа. Прилагам един линк за действието му:
http://www.pharmacy-bg.com/zdrave2/kapki-za-nos-ne-gi-izbirajte-sami-konsultirajte-s-lekar/
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #736 -: Февруари 01, 2015, 12:04:41 pm »
Нищо не съм купила все се надявах да ми мине, но още сега пращам мъжо за Стеримар- мерси за препоръката. Иначе за Ксилометазолин и аз знам, че е много вреден при продължителна употреба и без да сме бременни. Аз имах алергичен ринит, който се появи от нищото и за 2 години изчезна. Единствено Ксилометазолин ми помагаха, все ми изписваха хапчета и капки, но ефект почти нямаше.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #737 -: Февруари 01, 2015, 12:30:45 pm »
Кaти, блaгодaря ти :) Повярвaй ми, челa съм всички възможни стaтии в нетa зa вредaтa от кaпките зa нос. Естествено, че е по-добре дa не се ползвaт, пожелaвaм нa всички дa не им се нaлaгa. И все пaк при мен се нaложи (след консултaция след лекaр) дa прибегнa до тях, зa не повече от 5-6 нощи. И синa ми е жив и здрaв :)
« Последна редакция: Февруари 01, 2015, 12:34:15 pm от linapoli »



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #738 -: Февруари 01, 2015, 19:27:29 pm »
Ами не съм много наясно,затова ще напиша коментара от от ДНК анализа.
"Хомозиготен генотип D/D  за ACE се асоциира с повишен риск към спонтанни аборти.Ефектът  на D/Dгенотипа се засилва,поради носителство на 4G апел да PAI"
"Хетерозиготен генотип 4G/5G за PAI"
Имам 2 спонтанни аборта преди това в 4та, 5та седмица. Също така пия и фолиевата в по -големи количества и си бия и В12 веднъж месечно.А за консултация със съдовия хирург ми препоръча една позната ,която работи в родилно отделение, тя изражда,и беше питала там тяхните Доктори дали правилно ми е  назначен фраксипарина, те са казали , че е най-добре да се консултирам със съдов!

И аз съм с такава генна мутация, и при двата ми отита ин-витро в различни клиники ми препоръчаха аспирин протект и фраксипарин веднага след трансфера. Не съм ходила на съдов хирург, според мен ако имаш притеснения можеш да се консултираш в някоя специализирана клиника.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #739 -: Февруари 02, 2015, 15:27:16 pm »
Добре дошли, мили момичета linapoli и slanceto2! Лека и успешна бременност ви желая от сърце!

Аз имах късмета да се разболея два пъти по време на бременността 5гс и 10гс, най- много се притеснявах да не вдигна висока температура. Ходих по 7-10 дни болна - оправих се с хомеопатия, силна храна, много мед, лимони, чесън и компреси на синусите (морска сол) и гърлото (ракия или с мляко пресечено топло). Не съм пила АБ, но съм чела за доста момичета, някои както вече са писали, които са пили в първи триместър и нямат проблеми! Важното е да си спокойна и позитивна. Стискам палци да оздравяваш бързо :)

Аз изчаках да мине първи триместър и тогава се боядисах. Гел лак си слагам всеки месец. Някой ми беше казал да не ходя на педикюр, но заради ваничките ли, не разбрах. Някоя мама ако знае да казва, че за лято ще сме красиви  :lol: :lol: :lol:

Аз съм с лазерна епилация на някои места а на други винаги съм се епилирала, но сега се бръсна за всеки случай, че имах много проблеми с прицапванията и да не предизвиквам съдбата  8)

Мисля тази седмица вече да се запиша на ЖК и дано видим бебето пак. От 3 седмици не сме го виждали, цяла вечност ми се струва  :P Чакам с нетърпение да усетя и първите му движения :) А и да се похваля вече имам малко коремче, което всички колеги виждат, според тях на 100% хахаха  :lol: :lol: :lol: Според мен се вижда на второ четене и е плод на апетита ми, но много гордо си го нося  :D :D :D

Много усмихнат ден на всички бъдещи и настоящи мами  :)