0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #680 -: Януари 28, 2015, 14:49:51 pm »
AlexN, аз съм взимала такава застраховка. Не от български застраховател, но мисля че ще ти свърши работа. И то най-добре е да си я сложиш в джоба и изобщо да не ти потрябва :-)
Относно зъбите - аз в 5-та до 7-ма седмица правих пломба. Не дадох да ми правят снимка, а пък зъболекарката не искаше да ми сложи упойка. Но доколкото помня каза че в по напреднала бременност може упойка, но аз нямах време да качам.
Зъбен камък не чистихме, защото тя каза че не може с машинката, а трябва на ръка. На мен пък ми липсваше необходимото търпение затова и ще го изчистя като родя живот и здраве.
Доколкото знам машинката за чистене на зъбен камък не може да се използва заради вибрациите. Същото ми каза и козметичката ми като ходих при нея преди 9-та седмица. Даже ми спести част от почистването по лицето поради случая. Прави разни други неща на мястото на работите с машинката, но ме предупреди ако правя такова нещо в Англия да не давам да ме пипат с машини с електрически вибрации.

Не съм сигурна, но мисля че относно посещението при зъболекар е важен периода от бременността, така че е най-добре да се пита самият зъболекар.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #681 -: Януари 28, 2015, 14:53:51 pm »
 а някои да знае на офталмолог в кой месец се ходи?ох и аз трябва да ходя на зъболекар  :?
Маринче на теб кога ти е термина?на лентичката ти показва че скоро ще бъде твоят ред  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #682 -: Януари 28, 2015, 15:25:51 pm »
yanicka, като каза вибрации - по съвет на акушерка, заради вибрациите не ползвам сешоар или поне не го държа в ръка. Закрепвам го на масата, все едно се суша на духалка. Сигурно е смешно отстрани.


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #683 -: Януари 28, 2015, 15:29:54 pm »
Еееее,Алекс,чак толкова ли?!?Караш ме много да се замисля!
Не,не струва ми се прекалено,то по тая логика и миксера не може....пфу
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #684 -: Януари 28, 2015, 15:35:45 pm »
Хахахахха, момичета уморихте ме от смях. Направо се смея с цяло гърло.
То тогава аз съм съгрешила много. Четката ми за зъби е електрическа и имам една четка за почистване на лице и тя.
Според мен по-скоро става въпрос за електрически вибрации. Дето били на ниски честоти, ама трябва да питам мъжа ми какво точно значи, че той разбира. А не просто за вибрация.
Примерно от епилатора мен започва веднага да ме боли корема. Затова не го ползвам.
И като бях в България ползвах една туристическа четка за зъби, която пак е електрическа, ама се води за кратка употреба. Е с нея какво болки в корема си докарвах. Ама с моята си нищо ми няма.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #685 -: Януари 28, 2015, 16:03:56 pm »
Момичета това със сешоара верно е смешно и прекалено ползвах си го през цялата бременост и нищо ми няма :lol:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #686 -: Януари 28, 2015, 16:08:03 pm »
Но от друга страна тази акушерка може да направи голяма услуга на бременните. Ако кажа на мъжа ми, че не мога да ползвам миксера и пасатора, пък и фурната (с вентилатор е) направо ще се родя и освен, че не чистя, ще спра и да готвя  :lol:

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #687 -: Януари 28, 2015, 16:11:34 pm »

Примерно от епилатора мен започва веднага да ме боли корема. Затова не го ползвам.

При първата си бременност  мъжа ми  подари така мечтания епилатор и почвам да чета как се използва и гледам че пише  не се използва при бременност.След консултация с АГ се оказа че не се използва точно заради тези вибрации.Сега с тази бременност в началото си докарах ужасни болки от кола маска на триъгълника и се започнах с бръснача  :x и сега исках преди раждането да отида пак,но АГ ми забрани заради контракциите.
shinzou по лентичката ми показва датата на термина ,а иначе до секциото остават има няма 15 дена  :D :D :D

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #688 -: Януари 28, 2015, 16:17:19 pm »
Сещам се че е прекалено, но преди 12тата седмица не поемам никакви рискове :)
Не че не шофирам почти всеки ден, а колата ми на шум и вибрации е почти като автобус. От друга страна в градския транспорт също има вибрации, при това комбинирани с вируси. Дните ми минават в търсене на мярката, не е лесна тази работа ;)


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #689 -: Януари 28, 2015, 16:21:25 pm »
AlexN, махни ме мен че се бъзикам. Мярката само ти можеш да си я поставиш.
Ако си притеснена като ползваш сешоар, не го ползваш и готово. Важното е да си спокойна. Аз и след 12-та седмица не правя нищо, от което се чувствам несигурна и знам, че после ще се притеснявам.
Някои хора ми казват, че съм се била притеснява прекалено много. Ама те не са ми на мястото. Не са те тия дето не спят по цели нощи от разни лоши мисли в главата. Така че всеки да си гледа в купичката, моята работа в момента е да опазя бебето до термин. Пък после ще мислим за останалата част от живота  :D

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #690 -: Януари 28, 2015, 16:31:13 pm »
yanicka, не ти ме притесняваш ами това което е в главата ми, всичката несигурност. Другата седмица ми предстои обучение - много рядка и интересна възможност за мен.  Една седмица, на два часа полет. До последния момент ще мисля да тръгвам или не.  :?


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #691 -: Януари 28, 2015, 16:42:45 pm »
Не мисля, че имаш повод за притеснение относно полета. В тази седмица, в която ще летиш няма проблем. Аз летях в 9-та и ме беше много страх. Даже обмислях вариант да се прибирам с кола, което би било истинска лудост разбира се.
В една от предните теми, една мама пътува доста, ама коя беше не помня. Дано да прочете и да се включи и да те успокои, че няма нищо страшно.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #692 -: Януари 28, 2015, 16:43:12 pm »
момичета ще падна с вас  :lol: аз сешоар ползвам редовно не ми пречи да ползвам,но наистина съм чела в книжката на моя епилатор че пише да не се ползва по време на бременност.аз си карам с бръснача навсякъде за мое спокойствие.а пак за градският транспорт,когато пътувам винаги малкото много започва да рита и да бута,дори да не е мърдал цял ден.интересно че и при мен също много ме бута докато мия чиниите дали не от шума от чашите и чиниите.сигурно иска и той да помага  :wink:
АлексНако те притеснява да ползваш сешоара не го дръж .на мен лично не ми пречи,винаги го ползвам дори и през лятото.мен почти винаги ме гонят от стаята заради шума му :D
Яничка то и аз съм спокойна по натура,ама от както забременях вече не съм така спокойна.не че се панирам постоянно,но определено съм станала по притеснителна от преди,а понякога и малко раздразнителна  :wink: о да това с фурната с вентилатора ако имаше как да стане  :D
Маринче не знаех че си със секцио.предполагам че и аз ще бъда също най-вече заради диоптера ми.на теб колко дни ти казаха че трябва да се прави секцио преди термин?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #693 -: Януари 28, 2015, 18:03:40 pm »
Mgstra,пътуваше и в по-ранна и в по-напреднала бременост със самолет ....и сега си гледа малкия син :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #694 -: Януари 28, 2015, 19:15:51 pm »
Аз съм пътувала със самолет в 8-ма и 10-та седмица.
Освен, че ми стана мега лоша при кацането и повръщах 3 дни след това, други проблеми нямах  :lol:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #695 -: Януари 28, 2015, 19:35:09 pm »
Привет ":)

За четките - аз ползвам само електричката на Филипс, никви вибрации не усещам :)

Вчера бях на преглед, назначиха ми трети видеозон за 03,03 в болницата, ащото нивото на матката е ниско и според тях бебето е малко :( Ники голям го изкарваха, това човече малко, ще видим...Аз на 03,03 съм в 9 месец, дет се вика може и да родя :)

Чакам утре да мине една интервенция на Ники, която ме плаши и почвам с чая от малинови листа за по-леко раждане :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #696 -: Януари 28, 2015, 20:27:21 pm »
Gerita, аз съм от Димитровград, но ходя в Пловдив при доктор Даскалов. Първата фетална морфология+ БХС струват 140 лв. Останалите са по 150. На мен ми каза да не правя втората, защото  нямало нужда. След 2-3 седмици ще правя третата, както и фетална ехокардиография. Вече няколко гинеколози, ми казват, че е най-добрия за феталните морфологии. Аз с две ръце ти го препоръчвам, въпреки че заради други проблеми ще се наложи да раждам във ВМИ.

Аз продължавам да ходя на кола маска на триъгълика, въпреки че козметичката ми вече не ме иска и много се притеснява, защото наскоро една бременна поради голяма чувствителност се порязала на лентата за кола маска. Ама аз съм нахална, докато мога ще ходя. Все пак ходя от години И съм свикнала с болката. Четох че тепърва не е добра идея да се започва, но който си е свикнал си ходи.

Честито на мама КатКат, да е жива и здрава и много щастлива малката принцеса.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #697 -: Януари 28, 2015, 23:41:05 pm »
Мерси момичета, и аз на там съм се ориентирала! :wink:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #698 -: Януари 29, 2015, 08:05:42 am »
Gerita аз също ходих за БХС и ФМ при д-р Даскалов и останах много доволна,но ние му бях пациенти от преди забременяването ми.
Додо--new аз също ходя от години на кола маска ,но изглежда че в момента не ми се отразява добре.
shinzou д-р при който ще раждам ми каза че ще е секцио още в четвъртия месец.Аз като погледнах календара и веднага реших коя ще е датата и на следващият преглед му я съобщих и той се съгласи.Въобще не му оставих възможност да ми предложи той дати.Предполагам че по принцип го правят 7 или 10 дни преди термина,но най добре ще ти отговори израждащият лекар.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #699 -: Януари 29, 2015, 08:23:44 am »
Алекс, аз съм летяла като бременна няколко пъти със самолет (сигурно 7-8). Не се страхувай!