0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #700 -: Януари 29, 2015, 18:18:43 pm »
Къде работи д-р Даскалов?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #701 -: Януари 29, 2015, 20:01:53 pm »
Момичета, малко плахо се записвам в темата, че още съм в девета седмица и ме тресат притесниния, но отдавна хвърлям по едно око тук.
Аз онзи ден не се стърпях и си ползвах епилатора - ръце, крака, корем. Свикнала съм с болката и не ме притеснява, но сега като ви чета.... имам ужасно окосмяване по корема и само епилатора ми е спасението, незнам какво ще правя. Ако пия но шпа преди това, не е ли ок? То вибрацията е за няколко минути. Разсъждавам наглас.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #702 -: Януари 29, 2015, 20:21:53 pm »
slanceto2 и аз няколко пъти съм си ползвала епилатора. Аз имам и фотоепилатор и него ползвах, но аз повече се притеснявам да ползвам фото епилатора, но никога на корема или близо до него, а другия обикновения си го ползвам навсякъде, защото кола маските не ми понасят изприщвам се от тях. Не съм чувствала никакъв не комфорт или болка досега.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #703 -: Януари 29, 2015, 21:15:16 pm »
slanceto2, както се казва - ей това почукване чаках  :D
Много се радвам, че вече си в тази тъй чакана и прекрасна темичка.

Аз за епилатора вече казах. Пък за фото епилатора знам, че не може да се ползва по време на бременност и затова не си купих. Иначе тамън възнамерявах да си взема, но ще почакам.
Ползвам само една електрическа пинсета за лицето.
Иначе може да се каже, че съм от щастливките на които косъмчетата им растат по-бавно по време на бременността. Горе долу веднъж в месеца ми стига като почистване със самобръсначката, макар че вече не мога самичка и половинката помага.

Къде работи д-р Даскалов?

Работи в Пловдив, доколкото зная в клиника Селена, макар че може да ми е малко стара информацията, защото отвориха нова клиника там.
Мисля, че имаше темичка за него и там със сигурност има информация.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #704 -: Януари 29, 2015, 21:20:24 pm »
Яничка, много благодаря за топлото посрещане :-) най - после се добрах и аз до най - хубавата тема :-)
Петяни, успокой ме за епилатора, ще гледам да го ползвам максимално рядко, но все пак ще ми се налага, а пък и ще бременея цяло лято :-)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #705 -: Януари 29, 2015, 21:25:41 pm »
Слънце, аз не бих ползвала епилатор за корема по време на бременност. Там със сигураност се създават силни вибрации. Аз си епилирам краката с епилатора.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #706 -: Януари 29, 2015, 21:30:51 pm »
Когато бях бременна моята зъболекърка не искаше да ми почиства зъбния камък с лазер и причината бе свързана точно с вибрациите. Но като не запомних каква точно беше ...  :oops:
Беше свързано с ударите на сърцето на бебето, смущавали се по някакъв начин.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #707 -: Януари 29, 2015, 22:00:43 pm »
slanceto2, както се казва - ей това почукване чаках  :D
Много се радвам, че вече си в тази тъй чакана и прекрасна темичка.

Аз за епилатора вече казах. Пък за фото епилатора знам, че не може да се ползва по време на бременност и затова не си купих. Иначе тамън възнамерявах да си взема, но ще почакам.
Ползвам само една електрическа пинсета за лицето.
Иначе може да се каже, че съм от щастливките на които косъмчетата им растат по-бавно по време на бременността. Горе долу веднъж в месеца ми стига като почистване със самобръсначката, макар че вече не мога самичка и половинката помага.

Къде работи д-р Даскалов?

Работи в Пловдив, доколкото зная в клиника Селена, макар че може да ми е малко стара информацията, защото отвориха нова клиника там.
Мисля, че имаше темичка за него и там със сигурност има информация.
Мислих си че си внушавам,обаче откакто съм бременна космите ми растат очеизвадно по-бавно,особено в интимната област,което никога не е било така..На какво се дължи
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #708 -: Януари 29, 2015, 22:02:40 pm »
Мислих си че си внушавам,обаче откакто съм бременна космите ми растат очеизвадно по-бавно,особено в интимната област,което никога не е било така..На какво се дължи

На каквото се дължи всичко по време на бременността - хормони.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #709 -: Януари 30, 2015, 10:33:52 am »
Здрaвейте бъдещи мaми :) aз много плaхо идвaм при вaс. Плaхо, зaщото съм едвa петa седмицa. Преди двa денa бях нa първи преглед след теaнсферa и видяхме двете точки - 8мм и 6.8мм. Нa 9.02 съм нa преглед зa сърчицa :) Но имaм огромни притеснения и имaм нуждa от съвет - синa ми донесе от яслaтa вирус и естествено се зaрaзих. Вече три денa по предписaние нa лекaр се опитвaм дa се лекувaм с пaрaцетaмол, хомеопaтия, бaбини илaчи и т.н. Но нещaтa се влошихa - синусите ми се възпaлихa и от днес и гной излизa от тях зaедно с другите секрети. Поддържaм темперaтурa около 38 грaдусa. Говорих с личнaтa ми лекaркa (гинекологa ми е следобед и тогaвa ще й звъннa и нa нея), кaзa че трябвa дa зaпочнa aнтибиотик - Зинaт. Първо предложи Aугментин, но aз лятото нaпрaвих aлергия от него. Решихме в крaйнa сметкa дa говорим с гинекологa ми първо. Много съм притесненa :( имa ли сред вaс бъдещи мaми пили aнтибиотик в толковa нaчaлнa бременност? Извинете зa дългия пост :(



Re: Тема на бременните №93
« Отговор #710 -: Януари 30, 2015, 10:45:40 am »
Linapoli, аз пих Антибиотик в началото на бременността, но ми го предписа гинеколожката. Имах много силна кашлица, която се влошаваше, и тя ми изписа Панцеф, който пих 3 дни /трябваше 5  :oops:/. И ядох много чесън, мед и пих много фрешове... Та, засега от АБ /Слава Богу/ няма ефект върху бебето, освен, че като реве - реве много силно и много обича да го разнасят :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #711 -: Януари 30, 2015, 10:47:00 am »
Добре дошла, linapoli!
И аз се записах в темата в 5-та седмица, така че не ти е рано :-)
Аз също бях болна в 5-та седмица някъде, но успях да се оправя с хомеопатия. Пих антибиотик около 11-та, 12-та седмица заради инфекция в урината. Мисля, че тези антибиотици, които се изписват на бременни са щадящи за плода. Поне това ми обясниха на мен в болницата.
Но наистина е добре да се консултираш с гинеколога си.
Бързо оздравяване!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #712 -: Януари 30, 2015, 11:07:56 am »
Линаполи, не се притеснявай за бебетата. Те си имат хорион (предплацента) да ги пази. Аз пих АБ в 10 г. с. с малкия ми син. Направих отит и беше неизбежно. По-добре да лекуваш инфекцията с лекарства, за да не се разпространи и да стигне до бебетата.
Пожелавам ти лека и безоблачна бременност и здрави бебета около термин.
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 11:09:56 am от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #713 -: Януари 30, 2015, 13:15:08 pm »
linapoli, с втората ми бременност пих антибиотик 3 пъти. Не се притеснявай, но щом имаш и висока температура, наистина по-добре да излекуваш нещата своевременно. Няма начин с ходещо дете на градина, да не пипнеш нещо.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #714 -: Януари 30, 2015, 15:38:44 pm »
Блaгодaря ви момичетa зa успокоителните отговори  :bighug:  След рaзговор и с гинекологa ми зaпочвaм Зинaт зa седем денa. Дaно не нaвреди :(



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #715 -: Януари 30, 2015, 18:47:12 pm »
Здравейте, милички :) Аз съм с едно питане - как стои положението с гел лака? За обикновените лакове не мисля, че е проблем. Но при гела нали има и UV лачи? Междудругото - миналата семица на прегледа видяхме сърчицето :) Другата седмица пак ще видим  как се развива бебчо :))
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #716 -: Януари 30, 2015, 18:55:44 pm »
Хихихи, а с боядисването на косата? :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #717 -: Януари 30, 2015, 19:02:06 pm »
Аз съм с едно питане - как стои положението с гел лака?

Хихихи, а с боядисването на косата? :D

Честито сърчице на lilitu!

От гледна точка на химията не знам какво е положението с гел лака, но аз нито неговата, нито миризмата на боя за коса мога да изтърпя. Затова не съм се боядисвала от близо 5 месеца.
Но понеже ми предстои мъничка сватба, ще трябва да направя нещо по въпроса, та с фризьора ми търсим нещо с по-лека миризма.
Иначе не мисля, че боядисването е проблем.


26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #718 -: Януари 30, 2015, 20:13:34 pm »
Момичета и аз пих антибиотик в 10 г.с. и се боядисвах и гел лак не съм си правила,но всяка седмица маникюр като винаги ми го изпичаше като гел лака та не е проблем :lol: наслаждавайте се на бременността и не се впрягайте излишно  :lol:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #719 -: Януари 30, 2015, 21:54:55 pm »
и аз от 5 месеца не съм се боядисвала косата,ама мислих да се боядисвам преди да родя,ама ще видим бебето да не ме изпревари докато се наканя  :D пак за гелосване мазане с лак не съм се лакирала скоро.седят си лаковете вкъщи няма кой да ги измаже направо ги забравих.слагайте сега,че после като стане време тоя лак няма смисъл да го слагате,понеже ще къпим по-често бебета,а пък и маникюра трябва да е достатъчно скъсен,за да не ги драскаме ;)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.