0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #600 -: Януари 23, 2015, 10:58:42 am »
Аз и мъжът ми бяхме сигурни, че ще е момче :) Така и се оказа  :lol:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #601 -: Януари 23, 2015, 12:26:43 pm »
Аз си го усещах момиче и е така засега, но не е късно за изненади  :D На моя приятелка 2та следящи доктори й казаха момче, а сега в 22г.с. я сюрпризираха с мома  :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #602 -: Януари 23, 2015, 12:42:05 pm »
Аз си го усещах момиче и е така засега, но не е късно за изненади  :D На моя приятелка 2та следящи доктори й казаха момче, а сега в 22г.с. я сюрпризираха с мома  :)

В коя седмица ти казаха пола?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #603 -: Януари 23, 2015, 12:46:09 pm »
Аз си го усещах момиче и е така засега, но не е късно за изненади  :D На моя приятелка 2та следящи доктори й казаха момче, а сега в 22г.с. я сюрпризираха с мома  :)

В коя седмица ти казаха пола?

14г.с.+4
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #604 -: Януари 23, 2015, 13:08:08 pm »
Аз си го усещах момиче и е така засега, но не е късно за изненади  :D На моя приятелка 2та следящи доктори й казаха момче, а сега в 22г.с. я сюрпризираха с мома  :)

В коя седмица ти казаха пола?

14г.с.+4

Моят доктор не казва пола на бебето,затова чак като отида на 4d ще разбера
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #605 -: Януари 23, 2015, 13:39:31 pm »
Моят доктор не казва пола на бебето,затова чак като отида на 4d ще разбера

uBu, ако ще ходиш на 4D само заради пола, не знам дали има смисъл. Пола може да се види и на обикновен скан. Това го казвам защото се препоръчва 3/4D да се прави между 25 и 32 седмица. Тогава най си струвал резултата. Поне това пише по тукашните сайтове.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #606 -: Януари 23, 2015, 13:52:54 pm »
Иви, а защо не иска да ти каже? В чужбинско разбрах защо, но при теб  :ask:  Иначе подкрепям мнението на Яничка. Докторката от ЖК също не ми го казваше, но не за друго, а защото не искаше да се прави на голяма познавачка  :) Заяви, че ще ми го каже чак в 5 месец...Аз не бързах да го разбирам-в края на краищата, има по-важни неща...
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #607 -: Януари 23, 2015, 15:14:42 pm »
Точно затова не иска да казва,за да не обърка,а за 4d ми казаха и в 16 седмица,че е хубаво,за да се види рано как се развива
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #608 -: Януари 23, 2015, 18:00:52 pm »
Аз знам, че 3D и 4D са повече за представление на родителите, отколкото да са информативни за док. Ако човекът си разбира и знае какво да гледа и на 2D ще го види  :wink:

Аз преди малко се върнах от преглед и съм мн доволна. Бебка се беше надупила  :D Отговаря си на седмиците и тежи 156гр  :lol: Дразня се само, че не я усещам...но надявам се скоро и това да стане
« Последна редакция: Януари 23, 2015, 18:02:33 pm от kafffi »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #609 -: Януари 23, 2015, 18:34:51 pm »
Къде мога да видя килограмите на детето според седмицата,защото на моя календар излизат много неадекватни.За 16 седмица примерно ми го дава 56 грама
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #610 -: Януари 23, 2015, 18:58:12 pm »
а бе тя и мойта ЖК не искаше да казва за пола до 20 г.с.,ама на миналият преглед като цъкна ехографа то се беше надупило и си беше показало атрибутите  :D

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #611 -: Януари 23, 2015, 19:02:15 pm »
Дразня се само, че не я усещам...но надявам се скоро и това да стане
Аааа, моля на ред на опашката...;-)

И аз знам, че 3/4D скановете са само за шоу. Лично мое мнение е, че добър специалист може да види много повече на обикновен скан. Глезотиите на съвремието май са само за обиране на пари.

uBu, аз имам приложение за телефон и там следя. За моята седмица (17-та) ми дава 140 гр.

Тамън се връщам от посещение при акушерките. Не стига че ходих 1 час по студа, ами ми изкараха акъла - 20 минути не могат да хванат пулса на бебето. Явно ме видяха, че се спекох та почнаха да се успокояват и викнаха старшата акушерка, та тя го хвана.
Иначе ме питат - ти усещаш ли бебето. Казвам - не, и тя ми разправя, че било рано още :-), ама да си питат :-)))

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #612 -: Януари 23, 2015, 19:05:55 pm »
Дразня се само, че не я усещам...но надявам се скоро и това да стане
Аааа, моля на ред на опашката...;-)

И аз знам, че 3/4D скановете са само за шоу. Лично мое мнение е, че добър специалист може да види много повече на обикновен скан. Глезотиите на съвремието май са само за обиране на пари.

uBu, аз имам приложение за телефон и там следя. За моята седмица (17-та) ми дава 140 гр.

Тамън се връщам от посещение при акушерките. Не стига че ходих 1 час по студа, ами ми изкараха акъла - 20 минути не могат да хванат пулса на бебето. Явно ме видяха, че се спекох та почнаха да се успокояват и викнаха старшата акушерка, та тя го хвана.
Иначе ме питат - ти усещаш ли бебето. Казвам - не, и тя ми разправя, че било рано още :-), ама да си питат :-)))
Би ли ми казала кое е приложението
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #613 -: Януари 23, 2015, 19:14:56 pm »
Би ли ми казала кое е приложението

Казва се Pregnancy + на Health & Parenting. Не знам дали ще го намериш, защото аз съм с операционна система, която не се ползва много в България. Отделно от това е платено, а пък е разработено за Англия и едва ли ще ти свърши много работа. Аз го ползвам, защото отговаря на всичко тук и ми е супер удобно.
Пусни един сърч през телефона си и виж какво ще ти излезе за твоят. Има доста безплатни.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #614 -: Януари 23, 2015, 19:51:37 pm »
Аз съм с абсолютно същото,но не платено,виж каква разлика има..
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #615 -: Януари 23, 2015, 19:57:11 pm »
Аз съм с абсолютно същото,но не платено,виж каква разлика има..

Ми нямам идея. На мен до 4-ти месец ми беше безплатно, после платих за да мога да го ползвам.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #616 -: Януари 23, 2015, 20:57:04 pm »
Аз още преди теста бях сънувала че ще е момче, а преди две седмици на преглед ми казаха, че вероятно ще е момиче :) и сега с нетърпение чакам 9 февруари , за 3/4Д да разбера със сигурност какво ще е.
 Момичета като не чувствате нищо имате ли моменти когато много се притеснявате дали всичко е наред, аз понякога се побърквам. Имам чувството, че до като не родя , няма да се успокоя, та даже и след това.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #617 -: Януари 23, 2015, 21:25:47 pm »
Аз още преди теста бях сънувала че ще е момче, а преди две седмици на преглед ми казаха, че вероятно ще е момиче :) и сега с нетърпение чакам 9 февруари , за 3/4Д да разбера със сигурност какво ще е.
 Момичета като не чувствате нищо имате ли моменти когато много се притеснявате дали всичко е наред, аз понякога се побърквам. Имам чувството, че до като не родя , няма да се успокоя, та даже и след това.

Аз съм същата- откачам и да не ми е скучно започвам да си мисля глупости. Ама така ще е, докато не си ги гушнем живи и здрави. Пък после пак ще има за какво да се притесвяваме, ноо...кой казва, че е лесно да си родител?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #618 -: Януари 23, 2015, 21:46:05 pm »
В първите седмици не се притеснявах толкова, може би от еуфорията от положителния тест. Ама сегаааа... само умувам нещо. От седмица и половина не съм била на преглед , е може ли пък такова нещо сега, нормално ли е да искаш през 2-3 дни да те гледат на ехограф. Чудя се едно време с какви слушалки са слушали тоновете на бебчо, дали е с обикновени лекарски слушалки, някой знае ли ?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #619 -: Януари 23, 2015, 22:02:28 pm »
Аз ако тръгна да ви разказвам какви глупости си мисля, ще решите че съм побъркана.
Снощи например си слагам глобулка и като реших, че съм я сложила много дълбоко и сигурно съм направила нещо на тапата и не можах да мигна цяла нощ. Само чаках нещо да се случи.
И като не можаха днес да хванат тона на бебето и вече тотално откачих.

petqni, не мисля че може с обикновени слушалки. Може би не са ги слушали и все си мисля колко готино им е било - не са се притеснявали от нищо.
И аз си мислех, че няма да издържа дълги периоди без прегледи и в България си ходех през 2 седмици и едвам издържах. Ама като те принудят и нямаш кой знае какъв избор и търпиш някак. Е с повече глупости в главата, ама...

26.09.2019