0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #580 -: Януари 21, 2015, 14:27:29 pm »
Яничка, а що се отнася до пола, според мен е важно всичко с бебето да е наред, а дали е момче, или момиче няма значение.

Това аз го разбирам, ама ходи обяснявай на баби и дядовци, дето го чакат това от 100 години.
Ама като ме питат пак, ще им кажа да ми пратят пари за прегледа и ще реша проблема :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #581 -: Януари 21, 2015, 14:50:01 pm »
Яничка, а що се отнася до пола, според мен е важно всичко с бебето да е наред, а дали е момче, или момиче няма значение.

Това аз го разбирам, ама ходи обяснявай на баби и дядовци, дето го чакат това от 100 години.
Ама като ме питат пак, ще им кажа да ми пратят пари за прегледа и ще реша проблема :-)
yahoo_33 точно така  :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #582 -: Януари 21, 2015, 17:06:54 pm »
Аз пък и при двете бременности усетих бебетата в 20 седмица, а уж втория път се усещало доста по-рано. усещането беше като пърхане в корема. В началото се чудиш това ли е. не е ли, но след няколко дни вече стават много по-отчетливи. Прекрасни са тези моменти :).
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #583 -: Януари 21, 2015, 18:05:21 pm »
yanicka, виждам че се чудиш за усещането на бебето.... Аз бях с предна плацента и да ти кажа към 22 седмица може би усетих нещо. Ама доста въображаемо... сега може и бебето да е било по-кротко, защото чак след 26-та го усещах добре и то основно когато се завърташе (уж трябвало да си се върти свободно вътре, но аз знаех точно кога накъде се обръща). Страхотно е нетърпение и вълнение, но не се тревожи - по-рано или по-късно ще го изпиташ  :D
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #584 -: Януари 21, 2015, 19:46:34 pm »
аз пък усетих мъничето към 17 г.с..не съм питала каква ми е плацентата дали е предна или задна.първоначално си мислих че не са движения ,а газове.приличат на тях,ама не ти се издува корема.а после усещах движенията му като леко погалване от вътре-все едно някои те гали с перце от матката,но беше рядко по 1-2 на ден.сега вече се усеща кога са ритничета и кога самото то се движи по няколко пъти на ден.понякога не мърда много, понеже си спинка.не се тревожете понякога може 1-2 дена да не се движи много- почива си и при мен се случва.а най-често го усещам да мърда късно вечерта,особено ако съм легнала по-гръб.също когато мия чинии,пътувам някъде с транспорт.при мен бая свободно се върти даже понякога стига сантиметър-два над пъпа и аз научих вече кога и накъде се обръща.ще започнете и вие скоро да усещате  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #585 -: Януари 21, 2015, 21:34:00 pm »
Яничка, а що се отнася до пола, според мен е важно всичко с бебето да е наред, а дали е момче, или момиче няма значение.

Това аз го разбирам, ама ходи обяснявай на баби и дядовци, дето го чакат това от 100 години.
Ама като ме питат пак, ще им кажа да ми пратят пари за прегледа и ще реша проблема :-)

Яничка, подготви се, че няма да ти кажат. До 20 седмица не казват, поне при нас, защото арабките и китайките ги махат ако са момичета. При нас също не искаха да казват в 20 седмица и се изненадаха, че мъжа ми се зарадва, че е момиче. Следящия ми лекар веднага реагира като му казахме пола, с въпрос към мъжа ми "Това проблем ли е за вас".
Аз си правих теста с халката над корема и ми показа точно, това казах на бабата и дядото, да са спокойни :)
Ники го усетих към 18 седмица, малката към 15 седмица :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #586 -: Януари 21, 2015, 23:17:01 pm »
Яничка, подготви се, че няма да ти кажат. До 20 седмица не казват, поне при нас, защото арабките и китайките ги махат ако са момичета. При нас също не искаха да казват в 20 седмица и се изненадаха, че мъжа ми се зарадва, че е момиче. Следящия ми лекар веднага реагира като му казахме пола, с въпрос към мъжа ми "Това проблем ли е за вас".
Аз си правих теста с халката над корема и ми показа точно, това казах на бабата и дядото, да са спокойни :)
Ники го усетих към 18 седмица, малката към 15 седмица :)

Аз съм тамън в 20-та на скан, ама като чета другите момичета тук, вече съм готова че няма да ми кажат поради същите причини като при вас.
Пиши моля на лични как се прави този тест с халката, да взема да го направя и аз.
В една група във Фейса пуснах въпрос дали предчувствието на майката за пола се е оказало вярно. Почти 90 жени казаха "да", около 25 - "не".
Абе намирам си и аз с кво да се вълнувам, като си нямам друга работа :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #587 -: Януари 22, 2015, 15:59:13 pm »
Здравейте!
Има ли някой с резултат "хомозиготен носител 4G/4G"?  Днес ми излязоха резултатите, утре ще ги коментирам с наблюдаващия лекар.  Естествено попитах гугъл и от всичко откъслечно което прочетох съм уплашена. След инвитрото взимах аспирин протект, но го спрях преди две седмици, защото имах кървене.  Надявам се че сега , 12-та седмица, не е прекалено късно да започна терапия.  Освен с АГ, с какви специалисти следва да се консултирам?


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #588 -: Януари 22, 2015, 17:04:22 pm »
Здравейте!
Има ли някой с резултат "хомозиготен носител 4G/4G"?  Днес ми излязоха резултатите, утре ще ги коментирам с наблюдаващия лекар.  Естествено попитах гугъл и от всичко откъслечно което прочетох съм уплашена. След инвитрото взимах аспирин протект, но го спрях преди две седмици, защото имах кървене.  Надявам се че сега , 12-та седмица, не е прекалено късно да започна терапия.  Освен с АГ, с какви специалисти следва да се консултирам?
АГ- то ли ти е назначило генетичното изследване?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #589 -: Януари 22, 2015, 17:13:26 pm »
Здравейте!
Има ли някой с резултат "хомозиготен носител 4G/4G"? 
Моя приятелка имаше такъв резултат. АГ-то й назначи изследването, защото била на възраст  8O (за справка на 35 е). Тя се ошашка и ходи на 4-5 лекаря за консултация.
Всички й казаха, че не е трябвало да прави изследването, след като е нямала проблеми. Сега обаче след като го е направила, не могат да й кажат друго, освен да си поставя инжекции фраксипарин. Само един лекар й каза да не ги поставя, ако не иска. Тя не искаше и така си изкара цялата бременност. Нямаше проблеми.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #590 -: Януари 22, 2015, 17:55:07 pm »
Здравейте!
Има ли някой с резултат "хомозиготен носител 4G/4G"?  Днес ми излязоха резултатите, утре ще ги коментирам с наблюдаващия лекар.  Естествено попитах гугъл и от всичко откъслечно което прочетох съм уплашена. След инвитрото взимах аспирин протект, но го спрях преди две седмици, защото имах кървене.  Надявам се че сега , 12-та седмица, не е прекалено късно да започна терапия.  Освен с АГ, с какви специалисти следва да се консултирам?
AlexN, аз съм такъв носител. Изследването ми го назначи проф.Кременски (имах един ранен спонтанен аборт) и пак той ме консултира след като излязоха резултатите. Не му обърна много внимание, каза, че е важно само ако имам някой в семейството с тежка тромбоза. И понеже баща ми има такава, през цялата ми бременност бях на Фраксипарин.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #591 -: Януари 22, 2015, 18:09:25 pm »
kati_vm, да, АГто при записване за женска консултация ми назначи изследването, без много обяснения - имам и доверие и не разпитвах защо - тя знае колко време ми отне да забременея, на 36 съм, така че не е зле да се презастраховаме. 

47Smiles и CatCat - това звучи окуражаващо, благодаря ви!  Бубата върви с нормални размери за седмицата си, едва ли ще съм фатално закъсняла с фраксипарините.



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #592 -: Януари 22, 2015, 18:26:05 pm »
kati_vm, да, АГто при записване за женска консултация ми назначи изследването, без много обяснения - имам и доверие и не разпитвах защо - тя знае колко време ми отне да забременея, на 36 съм, така че не е зле да се презастраховаме. 

47Smiles и CatCat - това звучи окуражаващо, благодаря ви!  Бубата върви с нормални размери за седмицата си, едва ли ще съм фатално закъсняла с фраксипарините.
Здравей, направи генетична консултация за твое успокоение.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #593 -: Януари 22, 2015, 19:27:53 pm »
аз още в началото имах чувство че е момче и в близо 14 г.с. ми казаха на БХС,че е момче.малко рано ми стори ,но пак ще питам за всеки случай ;) Яничка ти нямаш ли чувство за пола на детето?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #594 -: Януари 22, 2015, 20:03:23 pm »
Аз преди няколко дни спрях фраксипарин-а, разбира се след изследването за тромбоза и въпреки че ми казаха че резултатите ми са добри, малко ми е напрегнато. Сега пък от една седмица нощем ми се подуват ръцете и се събуждам от болка. Тази нощ ставах да правя упражнения за да се раздвижа, защото така ми спада отока. И днес не издържах и звъннах на докторката при която си водя консултациите, тя ми каза да пия магнезии и в понеделник пак на консултация при нея , да си подготвя и дрехи че може да се наложи да ме остави в отделението за няколко дни. Ох, страшно се притесних... Някоя от вас дали е имала отоци в ръцете толкова рано???
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #595 -: Януари 22, 2015, 21:44:44 pm »
Яничка ти нямаш ли чувство за пола на детето?

Имам, даже и име съм измислила. Още от положителният тест съм 100% сигурна, че ще е момиче. Така ми казват и всичките ми приятелки, че не им приличам на мъжка майка.
За нито един миг не съм си представяла, че може да е момче. Само като си помисля за бебето и виждам момиченце.

Иначе днес ми дойде резултата от БХС. Риска ми е 1 към 8800.
Странно ми стана, че имаше специален коментар, че при изследването е взето под внимание, че бременността е IVF. Не знаех, че това оказва влияние на БХС.

AlexN и petqni, дано всичко при вас е ОК.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #596 -: Януари 22, 2015, 21:57:05 pm »
Яничка, за пръстена:
http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/20700-momche-ili-momiche--gledanka-s-prasten/

Аз ползвах мой косъм и брачната халка. И в двата случая и с Ники и сега показа пола правилно. То малко бабини девитинини, но ще успокоиш родата :)

От вчера Ники е с отит, мъжо с вирус, изкарах весела нощ и от снощи нареждам на девойката "Маме, ще си жена. Трябва да си по-оправна от тия двамата, дето като са болни не могат за вода да се пресегнат. Този свят маме е за момичета, които са оправни. Ще те науча на всичко и ще си правим маникюра заедно"  :lol: И така си говоря с бебка, щото иначе ще утрепя някой :lol:
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #597 -: Януари 22, 2015, 22:05:10 pm »
jasmin_veni, колко е хубаво докато са още в коремчето - защитени, без вируси, без нужда от дисциплина :)

Аз днес бях на ФМ трети триместър. Младежът е добре, върви напред с две седмици. Има пъпна връв около вратлето, но засега не е пречка за естествено раждане.



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #598 -: Януари 22, 2015, 23:05:56 pm »
Аз бях сигурна, че бебо е момче. Отпреди теста усетих, че съм бременна, когато го потвърдих знаех, че ще е момче. За секунда не допусках, че ще е момиче. Покрай проблеми този месец ме гледаха трима лекари и всички казаха момче.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #599 -: Януари 23, 2015, 07:21:16 am »
Ние с мъжа ми бяхме убедени, че ще е 100% момиче, а сега имаме 100% момче  :lol: