0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
NK клетки изследване?
« -: Юли 03, 2006, 08:34:33 am »
Някой знае ли къде в София правят изследването за NK клетки? В Плевен машината е счупена, а аз трябва да го направя тази седмица. Казаха ми нещо за Александровска болница, но не знам точно къде и трябва ли да първо да се срещна с някой лекар там или мога направо да отида в лабораторията?
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #1 -: Юли 03, 2006, 09:40:20 am »
В клиника "Малинов" правят това изследване, даже може да мине по клинична пътека!!! На втория или на третия етаж е имунолога, обаче мисля, че не е всеки ден. Обади се там и попитай!!!


*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #2 -: Юли 03, 2006, 09:43:12 am »
Аз правих това изследване в Лабораторията по клинична имунология при МЦ "Св. Ив. Рилски". Намира се точно до Центъра по хигиена, на втория етаж. Там могат да ти предложат консултация с лекар /при мен беше така/, който ме увери, че тези НК клетки наистина са важни в моя случай /незабременяване/. Изследването е малко скъпо /50 лв./, но иначе съм доволна. Резултатът беше готов на следващия ден, имаше заключение и може би щеше да има и препоръка ако се бяха открили отклонения.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #3 -: Юли 03, 2006, 09:54:38 am »
Благодаря ви момичета! Ще се обадя да попитам и на двете места.
Грейси, това с резултатите на следващия ден ми звучи много добре, защото нямам много време. Имаш ли телефон на центъра или може направо да отида.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #4 -: Юли 03, 2006, 09:57:46 am »
Ами аз направо отидох. Гледай да е преди обяд, че лабораторията работи с клиенти до 14.00ч.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #5 -: Юли 03, 2006, 15:20:52 pm »
И аз знам мястото, в което се е изследвала Грейси :D

А наистина ли може да мине през касата?
Благодаря ти, Бени!







*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #6 -: Юли 04, 2006, 08:57:18 am »
Фреши, аз направих две от изследванията по касата.
1005 - имунофенотипизиране на периферни кръвни левкоцити
1030 - АНА/това мисля, че са някакви антитела/
Надявам се, че съм била полезна!!!


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #7 -: Юли 04, 2006, 11:07:33 am »
ана са антинуклеарни антитела
второто също предполагам че не касае нк клетките
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #8 -: Юли 04, 2006, 11:39:51 am »
Ау, значи и аз ще търся този център.А всеки ден ли работят и просто ако отида без час, ще ме приемат ли веднага да ме изследват, знаеш ли?
Благодаря, Грейс!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #9 -: Юли 04, 2006, 12:08:22 pm »
Мисля, че първото с код 1005 са NK клетките!!!


*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #10 -: Юли 04, 2006, 12:32:51 pm »
Данидан, аз имах назначение от лекар /проф. Кюркчиев/ за антикардиолипинови и антибета2 и той ме изпрати в този център. Не съм си записвала час. Когато отидох разбрах, че правят и NК клетките и си ги направих и тях  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #11 -: Юли 04, 2006, 12:43:44 pm »
Фреши, аз направих две от изследванията по касата.
1005 - имунофенотипизиране на периферни кръвни левкоцити
1030 - АНА/това мисля, че са някакви антитела/
Надявам се, че съм била полезна!!!
А да питам това изследване по касата в Малинов ли го прави? И от кого трябва да вземеш направлението - от личния лекар или от специалист (по какво - ендокринолог или друг)?
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #12 -: Юли 04, 2006, 14:37:58 pm »
Някой друг с мнение НК клетките същото ли е като 1005 код?
Искам да си ги изследвам пак, но нещо не ми се дават 50 лева ...

Иначе можеш направо да отидеш в Иван Рилски и да си ги изследваш, няма проблем, само трябва да е сутринта (няма нужда да е на гладно).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #13 -: Юли 04, 2006, 15:04:55 pm »
Направих го в Св. Иван Рилски (където Грейси обясни) при д-р Кюркчиев. Става за 1 ден - днес си получих резултатите и са в норма  :cheerleader:
На резултатите няма код, но пише CD3- CD16/56+ (NK). Наистина е 50лв. Може направо да се отиде на място.
Грейси, мерси много, че ми обясни така хубаво как да го намеря. :flower:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #14 -: Юли 04, 2006, 15:18:56 pm »
Браво, Лила, чудесно :D А какъв процент ти пише в резултата?
Интересно ми е, понеже в София и при Конова имат различни референтни стойностти.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #15 -: Юли 04, 2006, 15:22:03 pm »
Грейси, мерси много, че ми обясни така хубаво как да го намеря. :flower:

 :balk_21:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #16 -: Юли 04, 2006, 15:39:16 pm »
На резултатите няма код, но пише CD3- CD16/56+ (NK).

Само това ли пише като резултат от изследването? Аз като го правих в Малинов и резултата имаше цяла табличка с около 10-12 вида клетки, не само тези.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #17 -: Юли 04, 2006, 16:19:58 pm »
В клиника "Малинов" ги направих и трите вида/антифосфолипидни, антинуклеарни и NK клетки/. Аз си бях приготвила паричките за изследванията да си ги платя като ми вземат кръв, обаче докторката с която направихме консултацията ми каза, че за двете от изсл. ми се полага направление. Взех от личната направление за гинеколог и той ми даде направление за двете от изследванията.


Re: NK клетки изследване?
« Отговор #18 -: Юли 04, 2006, 16:32:48 pm »
В клиника "Малинов" ги направих и трите вида/антифосфолипидни, антинуклеарни и NK клетки/. Аз си бях приготвила паричките за изследванията да си ги платя като ми вземат кръв, обаче докторката с която направихме консултацията ми каза, че за двете от изсл. ми се полага направление. Взех от личната направление за гинеколог и той ми даде направление за двете от изследванията.

Благодаря Киара.  :bighug:
Странно, на мен пак там имунолозите ми казаха да си взема направление само за хуморалени имунитет (IgG, IgM и IgA, C3 и C4 до колкото помня, бяха 5 неща), но си платих за антифосфолипидните и NK клетките.
А дали си спомняш името на имунолга? Аз бях при две лекарки - Балтаджиева и Пенкова.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #19 -: Юли 04, 2006, 16:39:58 pm »
Трябва да си погледна изследванията, но са ми в клиниката в момента. Имунолозите там са едни и същи, така че най-вероятно са тези, за които ти пишеш. Антифосфолипидните и аз си ги платих, дадох направление за антинуклеарните и NK клетките. На мен само тези трите изследвания ми назначиха след консултацията!!!