0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
NK клетки изследване?
« -: Юли 03, 2006, 08:34:33 am »
Някой знае ли къде в София правят изследването за NK клетки? В Плевен машината е счупена, а аз трябва да го направя тази седмица. Казаха ми нещо за Александровска болница, но не знам точно къде и трябва ли да първо да се срещна с някой лекар там или мога направо да отида в лабораторията?
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #1 -: Юли 03, 2006, 09:40:20 am »
В клиника "Малинов" правят това изследване, даже може да мине по клинична пътека!!! На втория или на третия етаж е имунолога, обаче мисля, че не е всеки ден. Обади се там и попитай!!!


*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #2 -: Юли 03, 2006, 09:43:12 am »
Аз правих това изследване в Лабораторията по клинична имунология при МЦ "Св. Ив. Рилски". Намира се точно до Центъра по хигиена, на втория етаж. Там могат да ти предложат консултация с лекар /при мен беше така/, който ме увери, че тези НК клетки наистина са важни в моя случай /незабременяване/. Изследването е малко скъпо /50 лв./, но иначе съм доволна. Резултатът беше готов на следващия ден, имаше заключение и може би щеше да има и препоръка ако се бяха открили отклонения.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #3 -: Юли 03, 2006, 09:54:38 am »
Благодаря ви момичета! Ще се обадя да попитам и на двете места.
Грейси, това с резултатите на следващия ден ми звучи много добре, защото нямам много време. Имаш ли телефон на центъра или може направо да отида.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #4 -: Юли 03, 2006, 09:57:46 am »
Ами аз направо отидох. Гледай да е преди обяд, че лабораторията работи с клиенти до 14.00ч.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #5 -: Юли 03, 2006, 15:20:52 pm »
И аз знам мястото, в което се е изследвала Грейси :D

А наистина ли може да мине през касата?
Благодаря ти, Бени!







*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #6 -: Юли 04, 2006, 08:57:18 am »
Фреши, аз направих две от изследванията по касата.
1005 - имунофенотипизиране на периферни кръвни левкоцити
1030 - АНА/това мисля, че са някакви антитела/
Надявам се, че съм била полезна!!!


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #7 -: Юли 04, 2006, 11:07:33 am »
ана са антинуклеарни антитела
второто също предполагам че не касае нк клетките
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #8 -: Юли 04, 2006, 11:39:51 am »
Ау, значи и аз ще търся този център.А всеки ден ли работят и просто ако отида без час, ще ме приемат ли веднага да ме изследват, знаеш ли?
Благодаря, Грейс!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #9 -: Юли 04, 2006, 12:08:22 pm »
Мисля, че първото с код 1005 са NK клетките!!!


*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #10 -: Юли 04, 2006, 12:32:51 pm »
Данидан, аз имах назначение от лекар /проф. Кюркчиев/ за антикардиолипинови и антибета2 и той ме изпрати в този център. Не съм си записвала час. Когато отидох разбрах, че правят и NК клетките и си ги направих и тях  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #11 -: Юли 04, 2006, 12:43:44 pm »
Фреши, аз направих две от изследванията по касата.
1005 - имунофенотипизиране на периферни кръвни левкоцити
1030 - АНА/това мисля, че са някакви антитела/
Надявам се, че съм била полезна!!!
А да питам това изследване по касата в Малинов ли го прави? И от кого трябва да вземеш направлението - от личния лекар или от специалист (по какво - ендокринолог или друг)?
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #12 -: Юли 04, 2006, 14:37:58 pm »
Някой друг с мнение НК клетките същото ли е като 1005 код?
Искам да си ги изследвам пак, но нещо не ми се дават 50 лева ...

Иначе можеш направо да отидеш в Иван Рилски и да си ги изследваш, няма проблем, само трябва да е сутринта (няма нужда да е на гладно).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #13 -: Юли 04, 2006, 15:04:55 pm »
Направих го в Св. Иван Рилски (където Грейси обясни) при д-р Кюркчиев. Става за 1 ден - днес си получих резултатите и са в норма  :cheerleader:
На резултатите няма код, но пише CD3- CD16/56+ (NK). Наистина е 50лв. Може направо да се отиде на място.
Грейси, мерси много, че ми обясни така хубаво как да го намеря. :flower:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #14 -: Юли 04, 2006, 15:18:56 pm »
Браво, Лила, чудесно :D А какъв процент ти пише в резултата?
Интересно ми е, понеже в София и при Конова имат различни референтни стойностти.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #15 -: Юли 04, 2006, 15:22:03 pm »
Грейси, мерси много, че ми обясни така хубаво как да го намеря. :flower:

 :balk_21:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #16 -: Юли 04, 2006, 15:39:16 pm »
На резултатите няма код, но пише CD3- CD16/56+ (NK).

Само това ли пише като резултат от изследването? Аз като го правих в Малинов и резултата имаше цяла табличка с около 10-12 вида клетки, не само тези.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #17 -: Юли 04, 2006, 16:19:58 pm »
В клиника "Малинов" ги направих и трите вида/антифосфолипидни, антинуклеарни и NK клетки/. Аз си бях приготвила паричките за изследванията да си ги платя като ми вземат кръв, обаче докторката с която направихме консултацията ми каза, че за двете от изсл. ми се полага направление. Взех от личната направление за гинеколог и той ми даде направление за двете от изследванията.


Re: NK клетки изследване?
« Отговор #18 -: Юли 04, 2006, 16:32:48 pm »
В клиника "Малинов" ги направих и трите вида/антифосфолипидни, антинуклеарни и NK клетки/. Аз си бях приготвила паричките за изследванията да си ги платя като ми вземат кръв, обаче докторката с която направихме консултацията ми каза, че за двете от изсл. ми се полага направление. Взех от личната направление за гинеколог и той ми даде направление за двете от изследванията.

Благодаря Киара.  :bighug:
Странно, на мен пак там имунолозите ми казаха да си взема направление само за хуморалени имунитет (IgG, IgM и IgA, C3 и C4 до колкото помня, бяха 5 неща), но си платих за антифосфолипидните и NK клетките.
А дали си спомняш името на имунолга? Аз бях при две лекарки - Балтаджиева и Пенкова.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #19 -: Юли 04, 2006, 16:39:58 pm »
Трябва да си погледна изследванията, но са ми в клиниката в момента. Имунолозите там са едни и същи, така че най-вероятно са тези, за които ти пишеш. Антифосфолипидните и аз си ги платих, дадох направление за антинуклеарните и NK клетките. На мен само тези трите изследвания ми назначиха след консултацията!!!


Re: NK клетки изследване?
« Отговор #20 -: Юли 04, 2006, 16:44:14 pm »
Трябва да си погледна изследванията, но са ми в клиниката в момента. Имунолозите там са едни и същи, така че най-вероятно са тези, за които ти пишеш. Антифосфолипидните и аз си ги платих, дадох направление за антинуклеарните и NK клетките. На мен само тези трите изследвания ми назначиха след консултацията!!!

Още веднъж благодаря :)
Сигурно имунолозите са същите. Мен по-скоро ме вълнува въпросът защо не ми казаха, че мога да си взема направление и за NK клетките  :?. Само за тях платих 200 лева  :evil:
А би ли казала какви показатели включваше изследването за NK клетките? При мен беше табличка с около 10-12 различни видове клетки.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #21 -: Юли 04, 2006, 17:05:00 pm »
Благодаря за инфото на Грейс и на другите! :bighug:
И аз ще отида там.Браво, Лила!!! :lol:
Петя, как 200 лв?Може би са ти прабили повече неща, за Малинов ли говориш?
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 10:49:21 am от danidan »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #22 -: Юли 04, 2006, 17:36:09 pm »
Петя, не е възможно толкова да са ти взели само за NK клетките!!! По принцип е 50 лева както на другите места. Може би и нещо друго се включва в тези 200 лева. Говоря по памет не мога с точност да се сетя, защото не са в мен изсл., но наистина доста стойности имаше в изследването. Не са само един вид NK клетките, които ми изследваха.


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #23 -: Юли 04, 2006, 20:24:06 pm »
На резултатите няма код, но пише CD3- CD16/56+ (NK).

Само това ли пише като резултат от изследването? Аз като го правих в Малинов и резултата имаше цяла табличка с около 10-12 вида клетки, не само тези.

петя, и конова се итересува от тези предимно - явно само те са тези които имат значение за нашия проблем
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #24 -: Юли 05, 2006, 08:40:32 am »
Лили, точно така ми казаха и на мен от клиниката на Конова - че само тези клетки ми трябват. Също ми казаха, че в Александровска изследвали повече.
Правиха ми само това изследване, защото другите ги имам при Конова, просто за това им се беше счупила машината, а на мен ми трябваше спешно.
Фреши, референтните стойности са %10-19; абс. брой (200-400). Кажете ако при вас са различни.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #25 -: Юли 05, 2006, 08:45:12 am »
Стойностите са същите  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #26 -: Юли 05, 2006, 10:21:13 am »
Петя, не е възможно толкова да са ти взели само за NK клетките!!! По принцип е 50 лева както на другите места. Може би и нещо друго се включва в тези 200 лева. Говоря по памет не мога с точност да се сетя, защото не са в мен изсл., но наистина доста стойности имаше в изследването. Не са само един вид NK клетките, които ми изследваха.
Намерих си копията от изследванията. Наистина само за NK клетките са били 200-та лева  8O. Или са сменили лекарите, или нещо в политиката на клиниката, знам ли  :o.
В табличката има 12 вида клетки. Да кажа, че рефернтните стойности за CD3-CD16+56+ NK cells са дадени 7-26%  :?
Другото изследване е от Александровска болница, нарича се хуморален имунитет. Не са ми изследвали всички показатели от бланката, а само антифосфолипидни антитела (за тях ми казаха, че стрували 22 лева), имуноглобулините IgG, IgM и IgA и комплемент С3 и С4. За последните 5 имах направление от личния лекар.
Платих общо 222 лева за всичко това  :x Изследването съм го правила в началото на март тази година.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #27 -: Юли 05, 2006, 15:06:19 pm »
Лили, точно така ми казаха и на мен от клиниката на Конова - че само тези клетки ми трябват. Също ми казаха, че в Александровска изследвали повече.


Lila,

и аз съм правила при доц. Конова  изследвания на NK cells ( CD-CD56+), които бяха в норма - 6,9% при референтни стойности ( < 12% ).

Консултирах се с  имунолозите в клиника " Малинов "
( аз съм пациентка на д-р Стаменов, което беше допълнително удобство за мен.)

Те ми предложиха да направим по-разширена  диагностика, включвайки още  шест допълнителни изследвания.

CD3+ Т cells                  74 %                61-85 %

CD3+CD4+  T cells          37 %               34-59 %

CD3+CD8+ Т cells            28 %            19-36 %

CD19+ В cells                  11 %               6-15 %

CD3-CD16+56+  NK cells     9 %                  7-26 %

CD3+CD16+56+ NKT cells   13 %                2-10 %

Последните от изследваните NK cells са със завишен процент, което налага  преливане на имуновенин.

Консултирах се също с доц. Конова, тя също потвърди тази терапия. Сподели ми, че тези "+" клетки  не са толкова опасни но независимо от това при завишение е добре да се направи имувенинова терапия 10 дни преди трансфер.


Намерих си копията от изследванията. Наистина само за NK клетките са били 200-та лева  8O. Или са сменили лекарите, или нещо в политиката на клиниката, знам ли  :o.
В табличката има 12 вида клетки. Да кажа, че рефернтните стойности за CD3-CD16+56+ NK cells са дадени 7-26%  :?
Другото изследване е от Александровска болница, нарича се хуморален имунитет. Не са ми изследвали всички показатели от бланката, а само антифосфолипидни антитела (за тях ми казаха, че стрували 22 лева), имуноглобулините IgG, IgM и IgA и комплемент С3 и С4. За последните 5 имах направление от личния лекар.
Платих общо 222 лева за всичко това  :x Изследването съм го правила в началото на март тази година.

Pkoprinkova,

аз също заплатих сумата от 250лв. Тази сума включва Хуморален имунитет и Nk cells.

 :balk_24:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #28 -: Юли 05, 2006, 15:45:15 pm »
Pkoprinkova,
аз също заплатих сумата от 250лв. Тази сума включва Хуморален имунитет и Nk cells.
 :balk_24:

Благодаря Лита. Значи да разбирам, че това изследване за 50 лева включва само някои NK клетки, не всичките. Учудих се на голямата разлика, но явно няма грешка, това е цената.

Само за информация - при мен три от клетъчните полулации са над нормите:
CD56+CD16+ NK cells    13%    <=12%
CD3+CD161+ T cells      18%    9-13%
CD56+CD161+ NK cells   16%    6-13%
Накрая има заключение написано на ръка: Общи Т-лимфоцити, субпопулациите им, В-лимфоцити и NK клетки в референтни граници. Повишени стойности на 56+16+ NK клетки и 56+ експресиращи актив. CD161 рецептори.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #29 -: Юли 05, 2006, 16:06:51 pm »
Много ми е интересно, как така при едни завишението на НК клетки
CD3 + CD16 + 56 + NKT cells – 14 % - ( ref – 2 – 10 % ) е проблемно, а при други - не.
(Това по повод постинга на Лита.)
Горе съм написала моите стойности на същото, но ... на мен ми казаха доц. Балтаджиева и доц. Пенкова, че НЯМА проблем и не се налага вливане?!
Къде се губи логиката и ЗАЩО? Разбирам да са правени изследванията на различни места от различни хора, ама това на нищо не прилича.
В Плевен доц. Конова също ми каза, че отклоненията в показателите на тези НК популации не изискват вливания.
Питам аз, къде е ключът от палатката и защо ми го крият?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #30 -: Юли 05, 2006, 16:12:12 pm »
Много ми е интересно, как така при едни завишението на НК клетки
CD3 + CD16 + 56 + NKT cells – 14 % - ( ref – 2 – 10 % ) е проблемно, а при други - не.
(Това по повод постинга на Лита.)
Горе съм написала моите стойности на същото, но ... на мен ми казаха доц. Балтаджиева и доц. Пенкова, че НЯМА проблем и не се налага вливане?!
Къде се губи логиката и ЗАЩО? Разбирам да са правени изследванията на различни места от различни хора, ама това на нищо не прилича.
В Плевен доц. Конова също ми каза, че отклоненията в показателите на тези НК популации не изискват вливания.
Питам аз, къде е ключът от палатката и защо ми го крият?
Интересно, и аз бих искала да съм по-наясно по тези въпроси  :roll:
Да не би да има връзка и с другите изследвания на антитела например?  :roll:
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #31 -: Юли 05, 2006, 16:34:32 pm »

Фреши, референтните стойности са %10-19; абс. брой (200-400). Кажете ако при вас са различни.

Лила, аз ги знам техните референтни стоности, а при Конова са различни - до 12% - затова те питах колко излезоха при теб в проценти.
Не знам методологията ли им е различна, или само референтните стойности, щото каквото съм чела из форуми, се говори за над 12%.


Иначе в Иван Рилски правят НК клетки за 100 лева и съкратен вариант за 50 лева.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #32 -: Юли 05, 2006, 18:07:02 pm »
При мен са 18%, а по абс. брой са 293. Това за под 12% ми се вижда доста ниско. Каква е долната граница?
Питах Кюркчиев дали е проблем, че е близо до горната граница и той ми каза, че не е и че по абс. брой съм по-скоро в долната.
Абе, иди ги разбери тези имунологични показатели. На мен са ми пълен мрак. Трябваше вчера да се консултирам с Конова, но резултатите от там още не са готови - иначе смятам да я питам за тези НК клетки.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #33 -: Юли 05, 2006, 18:15:09 pm »
От това което са писали Лита и пкопринкова си мисля, че има разлика между CD56+CD16+ и CD3-CD56+CD16+. Първото трябва да е под 12%, а за второто има различни мнения, но са мах. 7-26%.
Явно различните комбинации от цифричките са за различни неща (мнение на финансист  :lol:).
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #34 -: Юли 06, 2006, 09:54:29 am »
От това което са писали Лита и пкопринкова си мисля, че има разлика между CD56+CD16+ и CD3-CD56+CD16+. Първото трябва да е под 12%, а за второто има различни мнения, но са мах. 7-26%.
Явно различните комбинации от цифричките са за различни неща (мнение на финансист  :lol:).
Ами така е Лила, права си :wink:
В моята табличка това определено са различни клетъчни популации и съответно са с различни референтни граници.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #35 -: Юли 06, 2006, 12:15:55 pm »
на мене в малинов ми направиха пълния комплект но по неизвестна за мене причина не бяха посочили референтни стойности.
после отивайки при конова тя каза че я интересува CD3-CD56+/16+ и го повторихме заради липсата на референтни стойности от малинов. оказа се завишено и се наложи вливане. на следващото ми посещение тя реши да пусне и CD3+CD56/16+ което се оказа в норма
останалите неща от панела не я интересуваха
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #36 -: Юли 06, 2006, 12:23:00 pm »
тя реши да пусне и CD3+CD56/16+ което се оказа в норма
останалите неща от панела не я интересуваха
Сранно защо тогава излседват повече  :roll: На мен поне ми обясниха, че трявбало да се види като цяло популацията на NK клетките.
При мен точно тези CD3+CD56/16+ са в норма - 9% при норма до 10%. Но пак правих вливане  :roll:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #37 -: Юли 06, 2006, 12:27:01 pm »
ако CD3- не са ти в норма се прави вливане (предполагам). поне при мене е така.
а защо се пускат тука повече неща можем само да гадаем
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #38 -: Юли 06, 2006, 14:07:00 pm »
ако CD3- не са ти в норма се прави вливане (предполагам). поне при мене е така.
а защо се пускат тука повече неща можем само да гадаем
Абе като гледам и CD3- са в норма, имам други 3 извън нормата (писах ги по-горе). Явно нещата са по-сложни, отколкото си ги представяме ние тук, дето не сме специалисти  :roll:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #39 -: Юли 07, 2006, 18:19:17 pm »
Ето и моите:
CD3 (Т лимфоцити) 75%-2139 бр.      норми:67-76% - 1100-2300 бр.
CD3-CD16/56+(NK)  12%-342  бр.       норми:10-19% - 200-400 бр.
Лекарят каза, че са в норми, но вие какво мислите, не съм ли на границата?
« Последна редакция: Юли 07, 2006, 18:24:34 pm от danidan »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #40 -: Юли 08, 2006, 00:05:04 am »
абе на мене т лимфоцитите също са ми нагоре, обаче само тодорова го намери за важно. пак е нещо във връзка със съсирването ако правилно си спомням. говори с нея на всяка цена. за нк-то вече ти казах.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #41 -: Юли 08, 2006, 17:41:36 pm »
Мерси, Лили! :hug2:
Ще говоря и с Конова и Тодорова.
Успех!

Re: NK клетки изследване?
« Отговор #42 -: Юли 15, 2006, 22:37:48 pm »
Значи,момичета незнам коя колко пари е дала,някоя от нас май беше дала 500лв за имунологични.Обаче истината е,че НК клетките се поемат от касата!!!Те са с код 10.05,антинуклеарни също -те са с код 10.30.Който има излишни пари нека дава,но ви пиша това,за да си търсите правата.Защо всъщност плащаме на тази каса???
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #43 -: Юли 15, 2006, 22:45:51 pm »
Морки, моля те, кажи какъв лекар може да даде направление за тези изследвания.
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #44 -: Юли 16, 2006, 21:50:09 pm »
Aми,гинеколог,обаче да не е  в поликлиниката,защото там обикновено нямат толкова пари,1ното е 160лв-нк клетките май беше,а другото е за антинуклеарните,то е 40лв.Най-важното е  да работи с касата.Абе,намери някоя връзка,щото иначе е трудно да се вземе,въпреки,че ни се полага :xА иначе аз си платих антифосфолипидните,те са 30лв,ама чета,че Копринкова пък тях е пуснала по касата.Така,че питай,каквото можеш да минеш по касата.
« Последна редакция: Юли 16, 2006, 21:55:19 pm от morkovche »
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #45 -: Юли 16, 2006, 22:04:15 pm »
White,NK i NKT са 2 различни вида клетки,при 1ните се налага вливане,при другите -не.А Копринкова е платила повече,защото са и изследвали повече от видовете.Имунофенотипизиране на периферни левкоците,това включва всичките видове клетки и струва 200лв ,без направление.А иначе е с код 10.05.
Ако,знаете колко време ми отне да ги разуча всичките тези неща 8O
« Последна редакция: Юли 16, 2006, 22:09:54 pm от morkovche »
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #46 -: Юли 16, 2006, 23:21:16 pm »
1ното е 160лв
Значи няма да стане. Здравната каса обикновено или не дава лимит на специалистите, или на лабораториите. Няма да се изследвам по каса, това вече е ясно  :lol:
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #47 -: Юли 17, 2006, 10:18:27 am »
А иначе аз си платих антифосфолипидните,те са 30лв,ама чета,че Копринкова пък тях е пуснала по касата.Така,че питай,каквото можеш да минеш по касата.
Морковче, не са по касата антифосфолипидните, нещо не си ме разбрала. За тях на мен ми взеха 22 лева, а по касата ми бяха IgG, IgM, IgА, C3 и С4 с кодове 09.02, 09.03, 09.04, 09.05 и 09.06. За тях обаче взех направление от личния лекар. В такъв случай за NK клетките сигурно ли е, че само гинеколог може да даде направление?  :roll:
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #48 -: Юли 17, 2006, 22:48:33 pm »
Незнам вече,аз си мислех,че тези IgM,IgG i тн.антибета 2 са част от антифосфолипидните,а какво излиза,че са други.Не ми е ясно,вече кое съм изследвала и кое-не.Ами,то затова док.ми даде фраксипарина.
Зайче,питай Киара.Тя е успяла да вземе направление.
« Последна редакция: Юли 17, 2006, 22:56:32 pm от morkovche »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #49 -: Юли 17, 2006, 22:57:58 pm »
антибета 2, антикардиолипина и лупусния антикоагулант са част от антифосфолипидните. само първите 2 се изследват в бг.
IgM е част от изследването - напр антикардиолипин IgM, или антибета 2 IgM и показва антитела в момента (ако не се лъжа)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #50 -: Юли 18, 2006, 10:47:32 am »
Анти бета 2 е различно от тези имуноглобулини. Сега бланката от изследването е пред мен. Общото заглавие е хуморален имунитет и списъкът е цяла страница. Има отделно IgG и IgM за антифосфолипидните антитела, антикардиолипинови антитела и т.н. А тези от касата са в раздел имуноглобулини и комплемент, както са дадени и в таблицата на Здравната каса:
     09.02 - Определяне на общи имуноглобулини Ig M 
     09.03 - Определяне на общи имуноглобулини Ig G 
     09.04 - Определяне на общи имуноглобулини Ig А 
     09.05 - Определяне на С3 компонент на комплемента 
     09.06 - С4 компонент на комплемента
Значи тези Ig (от имуноглобилуни) са различни и много на брой, както аз разбирам.
Киара, би ли казала ти как успя да вземеш направление за NK клетките?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #51 -: Юли 18, 2006, 11:22:21 am »
Здравейте, момичета!!! Както Ви писах по-назад, по касата си направих: антинуклеарните и NK клетките. Антифосфолипидните си ги платих плюс консултацията и наистина това са съответно кодовете им, които съм написала по-горе. Аз си взех направлението от гинеколог, макар че имунол. каза, че може и от специалист, който се занимава с кръвта/ хематолог, мисля че беше, но не съм много сигурна/. Надявам се, че съм била полезна!!!


Re: NK клетки изследване?
« Отговор #52 -: Юли 18, 2006, 11:26:08 am »
Благодаря Киара  :balk_21:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #53 -: Юли 18, 2006, 11:37:47 am »
За нищо, Петя!!! Щом мога да бъда полезна се радвам!!! :P :P :P