0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: NK клетки изследване?
« Отговор #20 -: Юли 04, 2006, 16:44:14 pm »
Трябва да си погледна изследванията, но са ми в клиниката в момента. Имунолозите там са едни и същи, така че най-вероятно са тези, за които ти пишеш. Антифосфолипидните и аз си ги платих, дадох направление за антинуклеарните и NK клетките. На мен само тези трите изследвания ми назначиха след консултацията!!!

Още веднъж благодаря :)
Сигурно имунолозите са същите. Мен по-скоро ме вълнува въпросът защо не ми казаха, че мога да си взема направление и за NK клетките  :?. Само за тях платих 200 лева  :evil:
А би ли казала какви показатели включваше изследването за NK клетките? При мен беше табличка с около 10-12 различни видове клетки.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #21 -: Юли 04, 2006, 17:05:00 pm »
Благодаря за инфото на Грейс и на другите! :bighug:
И аз ще отида там.Браво, Лила!!! :lol:
Петя, как 200 лв?Може би са ти прабили повече неща, за Малинов ли говориш?
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 10:49:21 am от danidan »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #22 -: Юли 04, 2006, 17:36:09 pm »
Петя, не е възможно толкова да са ти взели само за NK клетките!!! По принцип е 50 лева както на другите места. Може би и нещо друго се включва в тези 200 лева. Говоря по памет не мога с точност да се сетя, защото не са в мен изсл., но наистина доста стойности имаше в изследването. Не са само един вид NK клетките, които ми изследваха.


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #23 -: Юли 04, 2006, 20:24:06 pm »
На резултатите няма код, но пише CD3- CD16/56+ (NK).

Само това ли пише като резултат от изследването? Аз като го правих в Малинов и резултата имаше цяла табличка с около 10-12 вида клетки, не само тези.

петя, и конова се итересува от тези предимно - явно само те са тези които имат значение за нашия проблем
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #24 -: Юли 05, 2006, 08:40:32 am »
Лили, точно така ми казаха и на мен от клиниката на Конова - че само тези клетки ми трябват. Също ми казаха, че в Александровска изследвали повече.
Правиха ми само това изследване, защото другите ги имам при Конова, просто за това им се беше счупила машината, а на мен ми трябваше спешно.
Фреши, референтните стойности са %10-19; абс. брой (200-400). Кажете ако при вас са различни.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #25 -: Юли 05, 2006, 08:45:12 am »
Стойностите са същите  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: NK клетки изследване?
« Отговор #26 -: Юли 05, 2006, 10:21:13 am »
Петя, не е възможно толкова да са ти взели само за NK клетките!!! По принцип е 50 лева както на другите места. Може би и нещо друго се включва в тези 200 лева. Говоря по памет не мога с точност да се сетя, защото не са в мен изсл., но наистина доста стойности имаше в изследването. Не са само един вид NK клетките, които ми изследваха.
Намерих си копията от изследванията. Наистина само за NK клетките са били 200-та лева  8O. Или са сменили лекарите, или нещо в политиката на клиниката, знам ли  :o.
В табличката има 12 вида клетки. Да кажа, че рефернтните стойности за CD3-CD16+56+ NK cells са дадени 7-26%  :?
Другото изследване е от Александровска болница, нарича се хуморален имунитет. Не са ми изследвали всички показатели от бланката, а само антифосфолипидни антитела (за тях ми казаха, че стрували 22 лева), имуноглобулините IgG, IgM и IgA и комплемент С3 и С4. За последните 5 имах направление от личния лекар.
Платих общо 222 лева за всичко това  :x Изследването съм го правила в началото на март тази година.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #27 -: Юли 05, 2006, 15:06:19 pm »
Лили, точно така ми казаха и на мен от клиниката на Конова - че само тези клетки ми трябват. Също ми казаха, че в Александровска изследвали повече.


Lila,

и аз съм правила при доц. Конова  изследвания на NK cells ( CD-CD56+), които бяха в норма - 6,9% при референтни стойности ( < 12% ).

Консултирах се с  имунолозите в клиника " Малинов "
( аз съм пациентка на д-р Стаменов, което беше допълнително удобство за мен.)

Те ми предложиха да направим по-разширена  диагностика, включвайки още  шест допълнителни изследвания.

CD3+ Т cells                  74 %                61-85 %

CD3+CD4+  T cells          37 %               34-59 %

CD3+CD8+ Т cells            28 %            19-36 %

CD19+ В cells                  11 %               6-15 %

CD3-CD16+56+  NK cells     9 %                  7-26 %

CD3+CD16+56+ NKT cells   13 %                2-10 %

Последните от изследваните NK cells са със завишен процент, което налага  преливане на имуновенин.

Консултирах се също с доц. Конова, тя също потвърди тази терапия. Сподели ми, че тези "+" клетки  не са толкова опасни но независимо от това при завишение е добре да се направи имувенинова терапия 10 дни преди трансфер.


Намерих си копията от изследванията. Наистина само за NK клетките са били 200-та лева  8O. Или са сменили лекарите, или нещо в политиката на клиниката, знам ли  :o.
В табличката има 12 вида клетки. Да кажа, че рефернтните стойности за CD3-CD16+56+ NK cells са дадени 7-26%  :?
Другото изследване е от Александровска болница, нарича се хуморален имунитет. Не са ми изследвали всички показатели от бланката, а само антифосфолипидни антитела (за тях ми казаха, че стрували 22 лева), имуноглобулините IgG, IgM и IgA и комплемент С3 и С4. За последните 5 имах направление от личния лекар.
Платих общо 222 лева за всичко това  :x Изследването съм го правила в началото на март тази година.

Pkoprinkova,

аз също заплатих сумата от 250лв. Тази сума включва Хуморален имунитет и Nk cells.

 :balk_24:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #28 -: Юли 05, 2006, 15:45:15 pm »
Pkoprinkova,
аз също заплатих сумата от 250лв. Тази сума включва Хуморален имунитет и Nk cells.
 :balk_24:

Благодаря Лита. Значи да разбирам, че това изследване за 50 лева включва само някои NK клетки, не всичките. Учудих се на голямата разлика, но явно няма грешка, това е цената.

Само за информация - при мен три от клетъчните полулации са над нормите:
CD56+CD16+ NK cells    13%    <=12%
CD3+CD161+ T cells      18%    9-13%
CD56+CD161+ NK cells   16%    6-13%
Накрая има заключение написано на ръка: Общи Т-лимфоцити, субпопулациите им, В-лимфоцити и NK клетки в референтни граници. Повишени стойности на 56+16+ NK клетки и 56+ експресиращи актив. CD161 рецептори.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #29 -: Юли 05, 2006, 16:06:51 pm »
Много ми е интересно, как така при едни завишението на НК клетки
CD3 + CD16 + 56 + NKT cells – 14 % - ( ref – 2 – 10 % ) е проблемно, а при други - не.
(Това по повод постинга на Лита.)
Горе съм написала моите стойности на същото, но ... на мен ми казаха доц. Балтаджиева и доц. Пенкова, че НЯМА проблем и не се налага вливане?!
Къде се губи логиката и ЗАЩО? Разбирам да са правени изследванията на различни места от различни хора, ама това на нищо не прилича.
В Плевен доц. Конова също ми каза, че отклоненията в показателите на тези НК популации не изискват вливания.
Питам аз, къде е ключът от палатката и защо ми го крият?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #30 -: Юли 05, 2006, 16:12:12 pm »
Много ми е интересно, как така при едни завишението на НК клетки
CD3 + CD16 + 56 + NKT cells – 14 % - ( ref – 2 – 10 % ) е проблемно, а при други - не.
(Това по повод постинга на Лита.)
Горе съм написала моите стойности на същото, но ... на мен ми казаха доц. Балтаджиева и доц. Пенкова, че НЯМА проблем и не се налага вливане?!
Къде се губи логиката и ЗАЩО? Разбирам да са правени изследванията на различни места от различни хора, ама това на нищо не прилича.
В Плевен доц. Конова също ми каза, че отклоненията в показателите на тези НК популации не изискват вливания.
Питам аз, къде е ключът от палатката и защо ми го крият?
Интересно, и аз бих искала да съм по-наясно по тези въпроси  :roll:
Да не би да има връзка и с другите изследвания на антитела например?  :roll:
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #31 -: Юли 05, 2006, 16:34:32 pm »

Фреши, референтните стойности са %10-19; абс. брой (200-400). Кажете ако при вас са различни.

Лила, аз ги знам техните референтни стоности, а при Конова са различни - до 12% - затова те питах колко излезоха при теб в проценти.
Не знам методологията ли им е различна, или само референтните стойности, щото каквото съм чела из форуми, се говори за над 12%.


Иначе в Иван Рилски правят НК клетки за 100 лева и съкратен вариант за 50 лева.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #32 -: Юли 05, 2006, 18:07:02 pm »
При мен са 18%, а по абс. брой са 293. Това за под 12% ми се вижда доста ниско. Каква е долната граница?
Питах Кюркчиев дали е проблем, че е близо до горната граница и той ми каза, че не е и че по абс. брой съм по-скоро в долната.
Абе, иди ги разбери тези имунологични показатели. На мен са ми пълен мрак. Трябваше вчера да се консултирам с Конова, но резултатите от там още не са готови - иначе смятам да я питам за тези НК клетки.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #33 -: Юли 05, 2006, 18:15:09 pm »
От това което са писали Лита и пкопринкова си мисля, че има разлика между CD56+CD16+ и CD3-CD56+CD16+. Първото трябва да е под 12%, а за второто има различни мнения, но са мах. 7-26%.
Явно различните комбинации от цифричките са за различни неща (мнение на финансист  :lol:).
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #34 -: Юли 06, 2006, 09:54:29 am »
От това което са писали Лита и пкопринкова си мисля, че има разлика между CD56+CD16+ и CD3-CD56+CD16+. Първото трябва да е под 12%, а за второто има различни мнения, но са мах. 7-26%.
Явно различните комбинации от цифричките са за различни неща (мнение на финансист  :lol:).
Ами така е Лила, права си :wink:
В моята табличка това определено са различни клетъчни популации и съответно са с различни референтни граници.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #35 -: Юли 06, 2006, 12:15:55 pm »
на мене в малинов ми направиха пълния комплект но по неизвестна за мене причина не бяха посочили референтни стойности.
после отивайки при конова тя каза че я интересува CD3-CD56+/16+ и го повторихме заради липсата на референтни стойности от малинов. оказа се завишено и се наложи вливане. на следващото ми посещение тя реши да пусне и CD3+CD56/16+ което се оказа в норма
останалите неща от панела не я интересуваха
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #36 -: Юли 06, 2006, 12:23:00 pm »
тя реши да пусне и CD3+CD56/16+ което се оказа в норма
останалите неща от панела не я интересуваха
Сранно защо тогава излседват повече  :roll: На мен поне ми обясниха, че трявбало да се види като цяло популацията на NK клетките.
При мен точно тези CD3+CD56/16+ са в норма - 9% при норма до 10%. Но пак правих вливане  :roll:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #37 -: Юли 06, 2006, 12:27:01 pm »
ако CD3- не са ти в норма се прави вливане (предполагам). поне при мене е така.
а защо се пускат тука повече неща можем само да гадаем
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #38 -: Юли 06, 2006, 14:07:00 pm »
ако CD3- не са ти в норма се прави вливане (предполагам). поне при мене е така.
а защо се пускат тука повече неща можем само да гадаем
Абе като гледам и CD3- са в норма, имам други 3 извън нормата (писах ги по-горе). Явно нещата са по-сложни, отколкото си ги представяме ние тук, дето не сме специалисти  :roll:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: NK клетки изследване?
« Отговор #39 -: Юли 07, 2006, 18:19:17 pm »
Ето и моите:
CD3 (Т лимфоцити) 75%-2139 бр.      норми:67-76% - 1100-2300 бр.
CD3-CD16/56+(NK)  12%-342  бр.       норми:10-19% - 200-400 бр.
Лекарят каза, че са в норми, но вие какво мислите, не съм ли на границата?
« Последна редакция: Юли 07, 2006, 18:24:34 pm от danidan »