0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #220 -: Февруари 07, 2010, 17:22:13 pm »
Много Много ви благодаря за съветите, аз реших да канидатствам за ин витро, а докато чакам да отида да се консултирам и с друг лекар.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #221 -: Февруари 08, 2010, 16:05:33 pm »
galceto, лапароскопията не се прави, за да ти "поправят" тръбите (т.е. да ги направят проходими, ако не са), а за да 1) проверят дали тръбите наистина имат хидросалпингс и, ако имат 2) да ги прекъснат, за да не се излива течността в матката. В този смисъл, може много да ти помогне.
Да, понякога тръбите правят спазъм и на снимката изглежда като запушена тръба с хидросалпингс, което може и да не е вярно, и се открива при лапарото. Но мисля, че при съмнение, лапароскопията е задължителна!
Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #222 -: Февруари 08, 2010, 22:03:48 pm »
campozzela благодаря за изчерпателния отговор, за никакъв хидрослпинс не ми е казала лекарката, само, че въпреки че едната тръба си е проходима, придърпана означавало ,че има сраствания и нямало смисъл от лапароскопия. Аз за това най-вече искам да се посъветвам с още един лекар, защото тя самата ми каза,че Щерев е ин витро болница и не са толкова специализирани в лапарото. Аз си мисля не за диагностична,а за оперативна лапароскопия, ако може да се отстранят тези сраствания?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #223 -: Февруари 09, 2010, 09:32:38 am »
galceto, всъщност, при Щерев правят всякакви операции, включително лапароскопии. Разбира се, второ мнение никога не е излишно. Имай предвид и нещо друго - цветната снимка може да покаже проходима тръба, но, ако има съмнения за сраствания, е възможно примерно фимбриалният апарат на яйчника да е увреден (при мен случаят беше такъв). Това от ЦС не се вижда, но лапароскопията би го показала.
Стискам ти палци за положителен резултат и скорошно забременяване!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #224 -: Февруари 09, 2010, 11:50:26 am »
galceto, всъщност, при Щерев правят всякакви операции, включително лапароскопии.
всъщност СЕ ОПИТВАТ ДА ПРАВЯТ ВСЯКАКВИ ОПЕРАЦИИ!
Бих потърсила мнение от по-опитни оператори - д-р Попов-Шейново , проф. Горчев Плевен - и двамата са много добри , както и д-р Филипов от Майчин дом (доколкото знам за него , а другите съм ги пробвала!)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #225 -: Февруари 09, 2010, 15:25:14 pm »
всъщност СЕ ОПИТВАТ ДА ПРАВЯТ ВСЯКАКВИ ОПЕРАЦИИ!
Може и така да се каже  :wink:.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #226 -: Февруари 09, 2010, 18:27:16 pm »
Камбозола, дай малко разясненя относно фимбриалния апарат, той има ли отношение към инвитрото, както например има хидросалпингса?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #227 -: Февруари 09, 2010, 18:39:55 pm »
ised, до колкото знам фимбриалният апарат е към тръбата, а не към яйчника. В моята епикриза пишеше, че тръбата е нагъната със свеж (предполагам значи запазен) фимбриален апарат. Това са едни реснички, които улавят яйцеклетката. Така че няма връзка с ин витрото  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #228 -: Февруари 09, 2010, 19:25:34 pm »
ised, фимбриалният апарат са наистина едни реснички, които поемат яйцеклетката от яйчника и я "набутват" в тръбата - елементарно обяснено. Няма връзка с хидросалпингса, доколкото разбирам, но когато този апарат е увреден, всъщност няма как яйцеклетката да влезе в тръбата. За съжаление обаче това не може да се види на ЦС или хидротубация. Добрата новина е, че, ако нямаш проблем с тръбите, най-вероятно нямаш проблем и с фимбриалния апарат - при мен едната тръба не пропускаше, а тази, която (тогава) пропускаше "под налягане", впоследствие се оказа с увреден фимбриален апарат.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #229 -: Февруари 09, 2010, 21:27:59 pm »
Добрата новина е, че, ако нямаш проблем с тръбите, най-вероятно нямаш проблем и с фимбриалния апарат - при мен едната тръба не пропускаше, а тази, която (тогава) пропускаше "под налягане", впоследствие се оказа с увреден фимбриален апарат.
Там е работата , че и аз вече не знам имам ли нямам ли.Във връзка с едни миомни възли се консултирах с д-р Александров-Варна.Отидох при него за хистероскопско изследване на кухината на матката а пък той ми препоръча цветна снимка, нова,старата е от 2006г там всичко е ок.Снимката ми я направи д-р Ковачев.Беше голяма мъка, два разтвора вкараха и през цялото време течността изтичаше.Според мен поради проблем с шийката доктора не можа да застопори там...... не знам как му се казва.Така или иначе, заключението беше запушени тръби и леко седловидна матка.Миомата се пада встрани ,външна е.Александров ми каза, че кухината е ок , нямам хидросалпинги да си правя инвитрата спокойно.Относно миомите , неговата препоръка беше да не се пипат.За тръбите-нямало проблем.
Моето усещане е ,че разтвора не можа да мине по тръбите не защото са запушени а защото нямаше достатъчно налягане ама знам ли.Останах си с притеснението и с въпросите.   
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #230 -: Февруари 10, 2010, 09:43:37 am »
ised и на мен след ЦС ми откриха седловидна матка и д-р Стаменов искаше да правим хистеро и да я реже, но аз не се съгласих. На теб за това казаха ли ти нещо?
Той се притеснява, че заради това не мога да износя бебето. Но аз след консултация разбрах, че това не е голям проблем.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #231 -: Февруари 10, 2010, 10:05:17 am »
Здравей Николина,
Относно седловидната матка а и за миомните възли, като цяло мненията са противоречиви.Думите на Александров бяха, че и с перфектна матка пак никой не може да ми гарантира нищо ,както и на Доцент Маркова, аз съм от Варна и се консултирах с тях. Е , разбира се много зависи от степента на проблема .Правят се много ненужни операции,които най-често водят до допълнителни усложнения.На мен също ми е притеснено но аз все още не съм я докарала до забременяване. 
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #232 -: Февруари 10, 2010, 10:13:12 am »
Благодаря ти за отговора. При мен след раждането, откриха доста голяма миома. Махахме я, кървях яко 2 дни, даже и в болница на системи бях.
После правихме биопсия и чак след 5 години ходене по мъките нравихме ЦС и на нея видяха матката.

Иначе д-р Марков, при който бях на ФМ в 21 г.с. видя, че имам заченки на седловидна/двурога матка, но никой не повярва, бях бременна с близнаци.

Е, сега сме на стартова позиция, за 4 път, дано е последен и успешен.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #233 -: Февруари 10, 2010, 10:59:07 am »
Дано , от сърце ти го желая!!!
А в крайна сметка изясни ли се каква е причината за аборта?
Извини ме ако задълбавам в болезнена за теб тема!
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 11:02:33 am от ised »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #234 -: Февруари 10, 2010, 11:05:29 am »
Ами при мен имаше редулция и в последствие се видя в 21 г.с., че на едното бебе водите са намаляли. Оказа се, че е инфекция и така родих в 25 г.с.
Дали е трябвалод а ставя и трите, не знам и не го мисля вече, тъй като много тежко преживях загубата.
Но за мен раждането е от инфекцията.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #235 -: Февруари 14, 2010, 16:29:03 pm »
Момичета преди 3 дни ми правиха цветна снимка.Днес се събудих с доста силни болки в корема,че чак и кръста ме боли.Възможно ли е да е от цветната снимка?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #236 -: Февруари 14, 2010, 17:24:18 pm »
Да възможно е!
След първата първата ми цветна снимка 1 седмица не можех да ходя от болка... всичко ме болеше - правих я при д-р Кънев от Стара Загора /Не ходете при него!!!/. Вкара ми и страхотна инфекция -  3 дни с 40 градуса температура бях. След което ми каза да ходя да ми махат тръбите.. щото за нищо не стават.  В последствие при лапароскопията се оакза, че са си ОК и двете тръби.. ама що рев изревах преди операцията.. добре че д-р Даскалов е чудесен човек /освен че е и прекрасен лекар/.. При втората ми цветна снимка /прави я д-р Персенска/ имаше болка.. ама.. беше краткотрайна.. там едната тръба пропусна.. другата малко трудно.. и понеже много изкъвих докторката спря.. кървих 2-3 дни, имах и леки болки .. ама ми мина.
Ако болките ти се усилят или продължат още 1-2 дни се обаждай на твоя лекар!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #237 -: Февруари 14, 2010, 17:57:06 pm »
Мирена, доктора не ти ли даде антибиотик след ЦС, че се е стигнало до такава сериозна инфекция?  :?

F___, mен след хидротубацията ме боля 2-3 дни. Ама ако те боли много силно обади се на док.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #238 -: Февруари 14, 2010, 18:03:53 pm »
Говорих с лекаря изписа ми ципрофлоксецин, дано ми помогне това лекарство.2 дена имах леки болки,но днес не се търпеше.Благодаря ви момичета,дано да ми мине
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #239 -: Февруари 14, 2010, 18:16:17 pm »
Длъжна съм да споделя и това, което ми се случи: в началото на януари, 2010, както вече писах, ми правиха ЦС и на нея се видя, че имам сак на лявата тръба. Направиха ми лапароскопия на 02 февруари, установи се, че няма сак и тръбите ми са проходими.
Искам да дам кураж на всички момичета, които са в началото на този път, че не винаги ЦС дава на 100% вярна информация.
За съжаление на мен това ми звучи доста притеснително. По същата логика може ЦС да не покаже проблем, а напротив да го има. На мен ми предстои проследяване на проходимост. Поисках това да стане чрез лапаро, защото имам и други оплаквания и исках с един куршум ... хем да се види, хем да може евентуално да се отстраняват и проблемите, но док. категорично отказа и ми насрочи ЦС за другата седмица  osi_10