0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #200 -: Януари 27, 2010, 18:05:34 pm »
На мен утре ще ми правят хидротубация, наистина ли толкова боли  8O :(
Ще взема да глътна два нурофена преди това  или ще питам за местна упойка :oops: :?
Според мен при всеки е различно.При хидротубацията получих спазм на тръбите и мислех, че умирам.А преди седмица правих ЦС с упойка и естествено нищо не усетих.На мен ми казаха да ползвам свещички профенид преди манипулацията.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #201 -: Януари 28, 2010, 09:24:02 am »
МОмичета гледайте максимално да избягвате упойките, това си е чиста отрова и после организма по-трудно се възстановява.
Не боли чак толкова, смело напред. Всичко минава за няколко минути,а самата болка е 15 сек.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #202 -: Януари 28, 2010, 10:18:41 am »
Няма нужда от упойка при хидротубация, не е страшна процедурата. Вземи си аулин и го изпий след нея.
Има малко болка, но е поносима.
Специално преди такива процедури препоръчвам да не четете кой какви усещания е имал, защото при всеки е различно.
nikolina-pikolina  е права. Не могат да се слагат  упойки за щяло и нещяло.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #203 -: Януари 28, 2010, 10:44:42 am »
Надежка, мила, мен изобщо не ме боля на хидротубацията. Нищо не усетих и не съм пила никакви лекарства.
Ако нямаш сраствания и не са ти криви тръбите не боли - поне аз така си го представям.


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #204 -: Януари 28, 2010, 11:51:37 am »
Благодаря ви за съветите, момичета  :D
Наистина прага на болката е различен за всеки.
Ще се подсигуря с аулин  :)

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #205 -: Януари 28, 2010, 12:40:17 pm »
Успех, Надеж! Аз не съм вземала обезболяващи, докато разбера кога и кое ще ме заболи и процедурата свърши :)
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #206 -: Януари 28, 2010, 13:54:25 pm »
Аз преди ЦС сложих вечерта и сутринта Профинид. ! час преди ЦС (защото се забавиха иначе щеше да е 30 мин преди това) пих 1 аулин. Е имаше болка , поносима . МИсля че и без свщите може да се мине , само 1 аулин за съвестта.... :D
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #207 -: Януари 28, 2010, 17:52:48 pm »
Минаааа  :D - имам си проходими тръбички  :D
Боля ме само докато наместваха онова желязното  :? Нищо друго не ме боля  :)
Сега (почти 3ч. след това) имам болки като при цикъл.
Доки ми изписа АБ, за всеки случай да избегнем инфекция, и аз взех едно обезболяващо.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #208 -: Януари 28, 2010, 18:30:58 pm »
а на някой случайно да му "прицапва" след ЦС?  НА мен уж ми беше свършило , а след ЦС съвесем леко ми прицапва вече 3-ти ден. Дали е нормлано? Притесява ме да не е някой полип пак ...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #209 -: Януари 28, 2010, 18:36:00 pm »
а на някой случайно да му "прицапва" след ЦС?  НА мен уж ми беше свършило , а след ЦС съвесем леко ми прицапва вече 3-ти ден. Дали е нормлано? Притесява ме да не е някой полип пак ...
На мен.Почти 6 дни. Питах и ми казаха, че е нормално.
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 18:38:43 pm от tanj74 »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #210 -: Януари 28, 2010, 18:37:52 pm »
И на мен ми казаха че е възможно леко кървене след хидрутубацията, ама за сега нямам нищо  :)

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #211 -: Януари 28, 2010, 22:34:11 pm »
Благодаря ви , поолекна ми. МОето не е кървене , а е кафеникаво зацапване .
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #212 -: Януари 29, 2010, 09:04:02 am »
И аз имах нещо подобно. Веднага след ЦС имах зацапване, но по-късно през деня спря. Появи се на следващия и на последващия ден, но пак кафеникаво и после изчезна.
За съжаление, болката след ЦС беше много силна следващите 2 дни, слагах си свещички Профенид, само те ми помагаха.
Хубавото е че, всичко се забравя много бързо!  :P


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #213 -: Януари 29, 2010, 09:17:51 am »
За съжаление, болката след ЦС беше много силна следващите 2 дни, слагах си свещички Профенид, само те ми помагаха.
При мен пък болката след хидротубацията продължи час-два, не можех да ходя и трябваше да ме сложат да полегна за известно време. А при ЦС (въпреки че съм със запушени тръби) усетих болка само при вкарването на контрастното вещество и веднага след това станах, облякох се и нямах никакъв проблем. Явно всеки реагира различно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #214 -: Януари 29, 2010, 09:25:02 am »
И при мен имаше леко зацапване, док каза, че е нормално, а и все пак има дезинфектанти, и от тях изтича кафеникава течност.

Важен е крайния резултат.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #215 -: Януари 30, 2010, 19:06:33 pm »
Аз също съм правила хидротубация и цветна снимка.При ЦС ме боля доста, но болката се забравя.Хидротубацията мина по-леко.Аз съм с една премахната тръба , а другата слава-богу проходима.Успехи на всички ни, важното е резултата да е добър.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #216 -: Февруари 05, 2010, 10:13:41 am »
Длъжна съм да споделя и това, което ми се случи: в началото на януари, 2010, както вече писах, ми правиха ЦС и на нея се видя, че имам сак на лявата тръба. Направиха ми лапароскопия на 02 февруари, установи се, че няма сак и тръбите ми са проходими.
Искам да дам кураж на всички момичета, които са в началото на този път, че не винаги ЦС дава на 100% вярна информация.


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #217 -: Февруари 06, 2010, 12:25:05 pm »
Длъжна съм да споделя и това, което ми се случи: в началото на януари, 2010, както вече писах, ми правиха ЦС и на нея се видя, че имам сак на лявата тръба. Направиха ми лапароскопия на 02 февруари, установи се, че няма сак и тръбите ми са проходими.
Искам да дам кураж на всички момичета, които са в началото на този път, че не винаги ЦС дава на 100% вярна информация.
ОХ твоето мнение ми вдъхна малко надежда, при мен докторката като видя цветната снимка каза,че върпеки че едната търба е порходима е придърпана, което означава сраствания, и дори каза,че и да правя лапароскопия няма маного смисъл няма да помогне и направо да се насочвам към ин витро! :( На теб къде ти правиха лапароскопията?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #218 -: Февруари 06, 2010, 14:03:13 pm »
Щом има съмнения за проблем в тръбите е несериозно да се прави ин витро, без лекарят ти да е сигурен какво точно е състоянието им. 100% вярна информация относно проходимостта на тръбите дава само лапароскопията.
galceto, моят съвет е да не предприемаш процедура, преди да има яснота относно състоянието на тръбите ти.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #219 -: Февруари 06, 2010, 17:40:17 pm »
ОХ твоето мнение ми вдъхна малко надежда, при мен докторката като видя цветната снимка каза,че върпеки че едната търба е порходима е придърпана, което означава сраствания, и дори каза,че и да правя лапароскопия няма маного смисъл няма да помогне и направо да се насочвам към ин витро! :( На теб къде ти правиха лапароскопията?
Galceto, според мен задължително трябва да направиш лапарото. Само тогава ще имаш ясна картина за състоянието си. Знаеш ли, може и да имаш и моят резултат. Искрено ти го пожелавам.
Лапарото ми го прави д-р Георги Николов (от Репрпбиомед) в МБАЛ Св. София (клиниката на д-р Мазнейкова). Подробно съм разказала преживелиците си в темата за лапароскопия http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19129.msg677699#msg677699