0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Многократни пелени
« Отговор #20 -: Септември 10, 2014, 08:42:57 am »
avallon, от това което съм чела не е сухо дупето. Една позната ги използва около годината на дъщеря си да и свали по-бързо памперса. Получи и се, та това ми се вижда "по-нормален" еко вариант, най-малкото, защото вече няма ако на тия гащи  :D въпреки, че и него не съм прилагала, моят син малко по-късно започна да си върши нуждите където трябва без подбутване.

Смайл, никаква подкрепа не получи от нас, извинявам се ако нещо съм те обидила!
Re: Многократни пелени
« Отговор #21 -: Септември 10, 2014, 08:59:21 am »
Avallon, от това, което съм чела дупето остава сухо! Горният слой пропуска само в едната посока.
Ще пропусне само, ако не го смениш по-дълго време. Предстои да разбера колко е това по-дълго време. Мисля, че се препоръчва да ползваш по 7-8 на денонощие (аз сега ползвам 6).

М-и, има специални модели многократни пелени за отучване да се пишка в памперса. Те оставят дупето леко влажно, за да се научи да си казва детето.
Не се притеснявай не сте ме обидили  :wink: Разни хора, разни мнения.

Jbrul, няма междинен процес преди прането. Слагат се в пералнята с пикото доколото разбрах. Четох, че много майки пускат първо предпране или кратка програма или само изплакване (за да се отмие пикото). После може да добавят друго бебешко пране + дезинфектант + прах за пране и пускат нормална програма или може да переш само пелените, разбира се. Мисля, че се перат на 60 градуса.
Не знам дали знаете, но урината има почистващ ефект. Едно време като е нямало специални препарати са я използвали за пране на петна от кръв, червени плодове и др.п.

Относно гнусната част, така говорите, все едно не сте мили наакано дупе или не ви се е случвало бебето да ви напишка (особено момченцата).
Аз съм много гнуслива и на друго бебе не мога да си представя да пипна акото. Но на моето бебе е различно. Е, не ми е най-любимата част от гледането на бебето, но си е в реда на нещата  :lol:

Не знам колко струват тези биоразградими еднократни пелени, но за тях наистина вече си мисля, че ще са най-скъпият от всички варианти. Аз ще си водя сметка на разходите и после ще се опитам да съпоставя.

Относно срока на годност - мисля, че не се скапват, но не съм сигурна.

Каква стана тя ... вместо аз да задавам въпроси на опитните, то се оказа, че няма такива и аз трябва да отговарям на въпроси....  :)




Re: Многократни пелени
« Отговор #22 -: Септември 10, 2014, 11:18:54 am »
Аз категорично не бих ползвала такива пелени за мен това е връщане в миналото и не виждам защо трябва да се затруднявам като някой е измислил нещо което ме улеснява...инак не съм чак толкова гнуслива имайки предвид къде работя и какво правя при това не на бебета,а на чужди възрастни хора..
Дъщеря ми се изриваше ако ползвам памперс различен от Pampers та си представям с многократните какво чудо ще е...но,разни хора разни идеали...
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #23 -: Септември 10, 2014, 11:24:58 am »
Смайли в същност само екологията ли ти е водещия фактор/ причина да преминеш на многократните пелени?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Многократни пелени
« Отговор #24 -: Септември 10, 2014, 11:32:53 am »
Смайли в същност само екологията ли ти е водещия фактор/ причина да преминеш на многократните пелени?
Да. Аз събирам боклук разделно. Опитвам се да пестя водата. Има една друга тема тук  "зелената тема", където писахме по този повод.
Естествено, че при многократните пелени има и не"еко" част (както коментирахме - ток, вода), но въпреки това, ако сложиш нещата на кантара, те си остават по-щадящия природата вариант. В това спор няма и ако някой твърди обратното е глупаво.

Дъщеря ми се изриваше ако ползвам памперс различен от Pampers та си представям с многократните какво чудо ще е...но,разни хора разни идеали...
Това е един от аргументите "ЗА" ползване на многократните пелени. При тях не се получава изриване при чувствителни бебета. Изриване се получава при еднократните.
Моето бебе съм го пробвала до момента с 4 вида памперси и по принцип не се изрива. Така, че това не ми е аргумент на мен специално.
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #25 -: Септември 10, 2014, 14:00:12 pm »
Аз разгледах този вариант за пелени, и всичко ми хареса, освен многото хамалогия. Върнах се рано на работа и реших да не се натоварвам допълнително. Иначе всички доводи на 47smiles са валидни.
Най-много ме порази времето, което отнема да се разградят еднократните пелени по бунищата.
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #26 -: Септември 10, 2014, 14:20:20 pm »

Относно гнусната част, така говорите, все едно не сте мили наакано дупе или не ви се е случвало бебето да ви напишка (особено момченцата).
Аз съм много гнуслива и на друго бебе не мога да си представя да пипна акото. Но на моето бебе е различно. Е, не ми е най-любимата част от гледането на бебето, но си е в реда на нещата  :lol:

Не знам колко струват тези биоразградими еднократни пелени, но за тях наистина вече си мисля, че ще са най-скъпият от всички варианти. Аз ще си водя сметка на разходите и после ще се опитам да съпоставя.

Относно срока на годност - мисля, че не се скапват, но не съм сигурна.

Каква стана тя ... вместо аз да задавам въпроси на опитните, то се оказа, че няма такива и аз трябва да отговарям на въпроси....  :)

Смайли, аз специално - не виждам никаква разлика в едно л**о според това от чие дупе е излязло.  :lol: Вкл. и на Дани - пак ми е гнусно, просто съм такава и винаги съм била. Точно, защото бърсах наакано дупе 3 години 5 месеца, на дете с "право черво" което ги снася едни големи и по 4-5 пъти на ден понякога...еднократният памперс ме спасяваше. Т.е. осигуряваше ми най-кратък визуален и обонятелен контакт с въпросните произведения.  :lol: Както стана ясно - при многократна пелена - опцията е еднократна подложка за тези цели, или да го стържеш ти акото преди прането...което просто няма сила на този свят да ме накара да правя. Аз лично де, ти си друг човек.
Урината не е мръсно нещо, да и въпреки това - не намирам за нормално в пералнята ми да се пличкат два литра урина, докато аз пера нещо. Ми що да го пера тогава?  :lol: Тя си остава после по маркучи и пр., не всичко се изпомпва до капка все пак, но пък щом ти е ОК и така - няма лошо.
Биоразградимите пелени на ДМ, за които спомена Блу...ами купувала съм техни, бяха на една цена и с другите марки, но не знам дали съм купувала биоразградими, или нормални. Но може да се провери това, магазини ДМ има бол - иди и виж първо според мен. Ако има биоразградими, еднократни, на приемлива цена - екологичният ти казус е решен и спестяваш прането и скъпата инвестиция. Удобството - ясно.

Аз не виждам що да са особено по-скъпи памперси, които са биоразградими да ти кажа. Сравнявам с биоразградими торбички в случая. В магазин до нас, все ме питаха каква торбичка - биоразградима, или нормална, казвах био, на вид - изглеждаше като другите и да кажем - тя струва 15ст., нормалната - 10ст. Виках си на акъла - бе, био, чист найлонец това, ами нейсе... :lol:, но пак си ги купувах. И веднъж ми се наложи да опаковам един сач в найлонче и го сложих в една от тези торбички и в шкафа. Нямаше година, когато посегнах да го вадя и при докосването само - въпросната торбичка се разпадна, ама "на пепел". Значи си е била наистина биоразградима, като нова - по нищо не се различаваше на вид от стандартна полиетиленова. Та и за памперсите си мисля, че няма начин да няма такива, на вид като нормалните, но пък екологични. Щом за нещо има пазар - то непременно някой го е измислил и го продава. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Многократни пелени
« Отговор #27 -: Септември 10, 2014, 15:49:42 pm »
Ето, едни еднократни биопелени (други не намерих да се предлагат он-лайн)

http://befit.bg/eshop/WIONA-MIDI-%2804-09-%D0%9A%D0%93%29-%D0%95%D0%9A%D0%9E%D0%9B%D0%9E%D0%93%D0%98%D0%A7%D0%9D%D0%98-%D0%9F%D0%95%D0%9B%D0%95%D0%9D%D0%98-48-%D0%91%D0%A0.340063?filters=Wiona-m47
Бройката излиза 76 ст.

Аз в момента ползвам Пуфис, които ми излизат по 21-22 ст. (обичайно ги вземам на промоция).
Памперс са май около 30-35 ст.

Разликата в цената е доста голяма.
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #28 -: Септември 10, 2014, 17:36:21 pm »
Аз ето тези ползвам: http://www.dm.de/de_homepage/babylove/produkte/windeln/nature-oeko-windeln/
Цената им в Германия е 7,35 евро. Памперс мисля, че е 8,85.
Има ги и в Бг, но понеже много рядко съм там, не помня колко струваха.

И Молтекс ползвам понякога. Те са малко по-скъпи, към десет евро.

http://www.bing.com/images/search?q=moltex+windeln&id=B33CADC978DC7E772C228CBB1B9FAC85C0E287C5&FORM=IQFRBA#view=detail&id=B33CADC978DC7E772C228CBB1B9FAC85C0E287C5&selectedIndex=0
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 17:44:04 pm от blue_sky »

Re: Многократни пелени
« Отговор #29 -: Септември 11, 2014, 08:54:49 am »
Блу, много интересни ми станаха тези памперси. Цената им е като на обикновените почти.
Ще взема да ги пробваме.
Евентуално може да слагам от тях, когато пътуваме или вечер.

Аз разгледах този вариант за пелени, и всичко ми хареса, освен многото хамалогия. Върнах се рано на работа и реших да не се натоварвам допълнително. Иначе всички доводи на 47smiles са валидни.
Най-много ме порази времето, което отнема да се разградят еднократните пелени по бунищата.
Точно! За мен аргументите да не се използват са или защото не искаш да отделиш допълнително време или защото са по-обемни. Друг аргумент може да бъде еднократната инвестиция - трябва да купиш много накуп, което е солидна сума, а с еднократните разходът е разсрочен във времето. Всичко друго е в тяхна полза.
Поне един не толкова зле настроен да има  :lol:
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #30 -: Септември 11, 2014, 09:36:00 am »
И аз ползвах от тези на ДМ за Ели, нямах забележки :)
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #31 -: Септември 11, 2014, 23:16:30 pm »
Поне един не толкова зле настроен да има  :lol:

Е, не си права де, ся ще ни изкараш НЕекологично настроени  :lol: , защото баш постоянни пелени не сме ползвали и не бихме (повечето). Всеки си има много важни за него си неща в битов план просто, при теб - едни, при мен други, при други - трети, четвърти... Не съм те разпитвала за тия пелени, за да им търся кусур просто, а за да те подсетя (примерно) за разни аспекти, които може да си пропуснала в рисърча. Пък и хем аз да се ограмотя подробно по темата.  :D Има и ползи -  ето, ся ще вземе да се окаже, че си има и еднократни разградими памперси, които не струват милиони (и изпълняваш критерия екология). За мен - наистина е неприемливо да ползвам санитарни материали повторно, от хигиенна гледна точка, а памперсът е точно това. Пран, дезинфекциран...друго си е нов и чистичък от пакета (за мен). Но приемам, че ще са еднакво чисти. Идва онзи половин час на ден да се разправям с постоянните пелени...ми златен ми е на мен, имам 1000 по-добри начина да го употребя, теб не те бърка това обаче - значи супер. Но ако можеш да не го прекарваш така, да си еколог, при не особено по-висока цена (при биоразградими еднократни), защо не те? Последен дерт ми е било, признавам си, дали памперсите замърсяват, но аз не съм и толкова върло "зелена" - факт. Иначе - събирам боклук разделно и аз (освен на село, щото няма чалъм тука), купувам скъпи енергоспестяващи уреди, не само заради по-тънката сметка, а и от гледна точка на екологията, найлонова торбичка от магазина - ще я употребя повторно непременно, че и повече пъти (ако не слагам боклук в нея), никога не изхвърлям боклук къде да е. Употребените батреии от играчки на Дани и мои уреди - събирам в кутия, нося ги накуп в някой техномагазин (имат си контейнерчета), не ползвам никакви дезодоранти и фъскалки от този вид (дори антикомарски). Не нося кожи от екзотчни животни и изделия направени от такива кожи (дори от тези дети ги развъждат във ферми, за да ги одерат - това ме потриса просто  :( ). Сигурно има и още...но това на прима виста. Сори за "лиричното отклонение", исках да изясня, че не съм против тия пелени, щото "не ми дреме за природата". Пелените/памперсите - не са нещо, което ще ползвам 10 години, нито с 10 деца, че да си причиня всичко описано от теб, заради "екологичност" просто.
Ама хайде купувай ги вече, снимай и пиши кое как е, че направо ми докара "научен интерес" с тази тема.  :lol: :lol: :lol:

П.П. Убедена съм, че тази тема - ще е полезна за следващата майка търсеща инфо по въпроса, защото съдържа и повечето ЗА и ПРОТИВ, не само технически параметри. Ти се оказа "пионера" в нея и вместо да четеш наготово - ти обясняваш, ама....случват се такива неща.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Многократни пелени
« Отговор #32 -: Септември 12, 2014, 00:32:55 am »
Смайл, за свободния половин час, всъщност скоро може и да го нямаш :) то човечето расте, ще иска да играе, да пълзи, че да ходи, ще почнеш да готвиш повече за него. Не го харизвай така с лека ръка де  :D
Re: Многократни пелени
« Отговор #33 -: Септември 12, 2014, 08:29:47 am »
JBrul, пробните пелени са поръчани  :P Само, че магазинът е в почивка до днес. Очаквам ги другата седмица.
За Baby Love Nature, не успях да проуча (нещо не намирам инфо в нета), но обичайно такива продукти не са 100% биоразградими (в случая и при тази цена, не мисля, че е възможно). Вероятно са по-еко от другите, но пак са си боклук, който замърсява.
А ти се включвай в зелената, какво чакаш ...  :lol:

М-и, не е никак лесно да се отдели половин час. Още повече, че съм и ученичка. 2 сесии изпуснах, заради бременността и раждането, но сега се връщам с нови сили. Остават ми 4 от 14 изпита, но са най-гадните и обемните. Бабите ще помагат, за да мога да уча.
Или ще пиша по-малко във форума или ще си занемаря къщата или нещо друго, но няма да е за сметка на бебко, надявам се  :lol:
Засега, ако всичко е наред, планирам да се връщам на работа след 2-рата година.
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #34 -: Септември 12, 2014, 08:47:40 am »
Смайл, за твоя сметка ще е като за начало, най-сигурно сънят ще пострада  :D Пък бабите как ще те залюбят с тия пелени  :lol: :lol: :lol:
Re: Многократни пелени
« Отговор #35 -: Септември 12, 2014, 09:14:24 am »
Смайл, за твоя сметка ще е като за начало, най-сигурно сънят ще пострада  :D Пък бабите как ще те залюбят с тия пелени  :lol: :lol: :lol:
О, едната баба (майка ми) още в началото ме пита, няма ли да ползвам многократни. Тя беше по-информирана от мен по темата за многократните. Общо взето е една върла природо-защитничка. Няма да изпадам в подробности, за да не спамя темата.
Другата баба също е страхотна домакиня. Нищо не й тежи на жената.
Моят мъж също ме питаше в началото няма ли да ползваме многократни.
Общо взето желание има в цялата рода  :P
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #36 -: Септември 12, 2014, 09:59:03 am »
Цитат
М-и, не е никак лесно да се отдели половин час. Още повече, че съм и ученичка. 2 сесии изпуснах, заради бременността и раждането, но сега се връщам с нови сили. Остават ми 4 от 14 изпита, но са най-гадните и обемните. Бабите ще помагат, за да мога да уча.
Или ще пиша по-малко във форума или ще си занемаря къщата или нещо друго, но няма да е за сметка на бебко, надявам се  :lol:
Засега, ако всичко е наред, планирам да се връщам на работа след 2-рата година.

Офф топик, ама с това учене ме уби  8O
И аз трябва да пиша една дипломна, а и мислех да почвам да поработвам от вкъщи след някой месец, но с всеки ден ми се струва все по-невероятно, а още го няма бебето тук дори 8O :oops:
Re: Многократни пелени
« Отговор #37 -: Септември 12, 2014, 10:05:10 am »
Mousyt, хванали сме се на хорото, трябва да го играем  :lol:
Ама ти, ако можеш да отложиш малко тази дипломна я отложи.
Зависи де, някои майки казват, че първите месеци с бебето са им били най-лесни, защото то само спи и яде. Моето не беше обаче такова. Първите три месеца ми бяха много много трудни и със сигурност нищо друго не можех да правя.
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #38 -: Септември 12, 2014, 10:30:57 am »
47 Smiles, нямаш идея откога отлагам - дори не съм сигурна дали мога повече или ще ме изключат :(  Иначе имам тайни подозрения, че точно опитът ми най-сетне да започна да я пиша ми докара преждевременно раждане :lol:, та явно и Матей не му се е пишело колкото и на мен ;) Ще видим - дано се наредят нещата :)
*
Re: Многократни пелени
« Отговор #39 -: Септември 12, 2014, 11:32:25 am »
При мен първите три месеца беше основно реване.  :lol:

Еднократните пелени, които ползвам, не са 100 %, а 50 % разградими. Може и напълно разградими да има, но не ги знам.

Не знам на колко сте години, но главата ми хич не е вече в режим за учене. Може и от възрастта да е.