0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #180 -: Октомври 19, 2014, 11:47:48 am »
Иви, ще стискам палци! Тук момичетата са страхотни, така че подкрепата ти е гарантирана. :D

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #181 -: Октомври 19, 2014, 11:50:28 am »
благодаря, в темата ми направи впечатление, че всички са много мили и подкрепящи :) ще се радвам да съм тук.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #182 -: Октомври 20, 2014, 09:48:15 am »
Здравейте момичета! Днес ми падна температурата  :(, така че си чакам лелката да дойде с пълна сила и другия цикъл отново с Дуфастон. При положение, че този месец няма да ходя на доктор ще си взема и ову тестове, за да меря заедно БТ и дано стане работата. Не ми е особено весело, че толкова време в очакване съм, но имайки вас тук се чувствам значително по-добре, че все пак има шанс и може да се случи в даден момент, ако ли не ...  ще продължавам да се надявам. :? И без това минах през какво ли не и дори не очаквах, че ще мога да стигна и толкова далеч, така че все пак - знае ли човек. Желая ви от сърце да видите сскоро двете чертички.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #183 -: Октомври 20, 2014, 10:47:05 am »
Здравей, Иви, имаш стиснати палци и от мен  :)

Hoppe, щом още няма цикъл, надежда има. Ако пък не стане сега, ще направите каквото от вас зависи следващия месец (включително редовното измерване на БТ, ову.тестовете и Дуфастона, както е назначен от лекаря) и ти пожелавам успех в най-скоро време  :)
Беше писала за пролактина, какви други хормони си изследвала (в норма ли са), проверявана ли е проходимостта на тръбите?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 10:53:35 am от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #184 -: Октомври 20, 2014, 11:36:45 am »
Марси, благодаря ти мила!
Всичко е проверявано и е в норма. Моята драма започна от 27 ми година когато ми откриха Пролактином. Тогава почна и ходенето по мъките.  :( Имах поликистозни яйчници и изобщо изгледите за забременяване изобщо не бяха добри, да не кажа, че ми клатиха глава че е малко вероятно да стане. Тогава битката почна, за да се оправя аз самата. Справих се с пролактинома с лечение трудно с Парлолед, Бромокрептин и накрая Достинекс, който пих близо 7 години, но в последните 4 години без какъвто и да е било резултат и разбира се без цикъл. В даден момент Достинекса просто спря да ми действа. След което почнах да търся други варианти за справяне с проблема и с решението че в крайна сметка ще се борим да оздравея и да имам живо и здраво дете. Минах на класическа хомеопатия. В последните 3 години цикъл редовен, хормони редовни благодарение не на химията, а на класическата хомеопатия и аденома е в редукция - вече се счита за калциран. О е на лице и няма и помен от поликистозни яйчници. Единственото нещо, което остана като възможен проблем е факта, че цикъла откакто се помня и съм го имала е винаги на 21-23 ден, а О на 14-15 ден, понякога се случва 1 в годината да е на 11 ден. Реално време за имплатация няма. И предвид факта, че химията не ми действа много добре това действие с Дуфастона го бяхме оставили като краен вариант. В годините без цикъл са ми правили множество стимулации без какъвто и да е било ефект, напротив беше по-лош от преди стимулацията, затова и се насочих към хомеопатията. Сега мнението и на хомеопат и лекар е, че при положение, че организма ми не е бил подлаган на химия дълго време, може Дуфастона да ми помогне и да се случи чудото. Надявам се да стане! Преди малко се чух с лекуващия си лекар и той е на мнение, че въпреки ниската БТ, ако не ми дойде има шанс да се е случило. Дано!
Марси, извинявай мила, че е толкова дълго, но това е в общи линии моята история. Благодаря ти за подкрепата, за подкрепата. :balk_21:
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 11:41:12 am от Hoppe »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #185 -: Октомври 20, 2014, 12:13:22 pm »
И аз на това се надявам, изобщо да не идва цикъл този месец  :)
Но с оглед проблема, който описваш, добре е че вече има редовна овулация.
По-сигурният вариант е да те поглеждат на УЗ около овулация, ако имаш тази възможност, ако не пък, с тестове и БТ също е вариант. Прогестеронът, освен че влияе на лутеалната фаза, също стабилизира цялостно цикъла, което е добре за следващия цикъл и овулацията. Желая ти успех!  :)

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #186 -: Октомври 20, 2014, 12:22:00 pm »
Марси, зацапа ми! Вече се уговорих с доктора, ако ми дойде да отида около О на преглед, за да сме сигурни, че я има.
Някъде тук бях чела за прием на Вечерна иглика и че дава добри резултати, в комбинация с Дуфастон? Знаеш ли нещо по въпроса и дали на мен би ми помогнало?
По принцип, ако и някое от момичетата може да се включи също с мнение? Не знам къде съм го чела - беше преди много време, даже си спомням, че някой беше и забременял с него в комбинация с Дуфастон, но тогава не пишех още. Чак сега се престраших. :oops:

ПС- преди 10 мин премерих БТ и беше 37.30  8O
Да не се разболявам - но не се чувства болна, а си имам ПМС  :ask: :ask: :ask: Зацапах малко??? Вече не знам какво да мисля - дайте мнение?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 13:44:50 pm от Hoppe »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #187 -: Октомври 21, 2014, 09:28:00 am »
hoppe има надежда все още да не ти дойде, дано се похвалиш тези дни  osi_9
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #188 -: Октомври 21, 2014, 09:29:07 am »
Искренни пожелания и от мен, дано да има повод за радост!
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #189 -: Октомври 21, 2014, 09:33:26 am »
и аз бях с ПМС преди да видя  :bfp: при първата ми бременност
« Последна редакция: Октомври 21, 2014, 09:34:59 am от ivi9010 »
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #190 -: Октомври 21, 2014, 09:45:27 am »
Благодаря ви момичета!  :bighug:

Вчера зацапа малко, няколко капки и въпреки, че ми беше лошо и не мърдах особено, повече лежах температурата беше висока целия ден, до лягането, а ми беше и лошо. Едни режещи болки, които сменят мястото си от ниско долу до и около пъпа и по средата на корема. Сутрешната я мерих към 5.30. Не знам какво ми става тия няколко дена, но не мога да спя. Будя се с кокошките. 8O
Сега само леко ме наболява корема. Пак имаше няколко кафеникави капки и нищо. Да видим! Правих с първа урина тест - отрицателен. Ако не дойде ще правя тест отново след 2-3 дена.
« Последна редакция: Октомври 21, 2014, 09:47:29 am от Hoppe »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #191 -: Октомври 21, 2014, 11:03:43 am »
Hoppe стискам ти палци. И аз при моята бременност ( макар и неуспешна) се будех много много рано. А по принцип обичам да се поспивам доста.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #192 -: Октомври 21, 2014, 12:13:56 pm »
Марси, зацапа ми! Вече се уговорих с доктора, ако ми дойде да отида около О на преглед, за да сме сигурни, че я има.
Някъде тук бях чела за прием на Вечерна иглика и че дава добри резултати, в комбинация с Дуфастон? Знаеш ли нещо по въпроса и дали на мен би ми помогнало?
По принцип, ако и някое от момичетата може да се включи също с мнение? Не знам къде съм го чела - беше преди много време, даже си спомням, че някой беше и забременял с него в комбинация с Дуфастон, но тогава не пишех още. Чак сега се престраших. :oops:
Не съм приемала масло от Вечерна иглика, но съм пила други варианти Омега 3 и Омега 6.
Използвай функцията търсене и ще ти излезе, каквото е писано. Но първо задай Форум, така търсенето ще включи всички теми, пишеш Вечерна иглика и готово  :)

ПС- преди 10 мин премерих БТ и беше 37.30  8O
Да не се разболявам - но не се чувства болна, а си имам ПМС  :ask: :ask: :ask: Зацапах малко??? Вече не знам какво да мисля - дайте мнение?
БТ измерена през деня не носи информация, тя обикновено се повишава след раздвижване и в рамките на целия ден може да варира в широки граници. Точно затова, съставяйки температурната графика, трябва да се мери сутрин, приблизително по едно и също време, непосредствено след събуждане, преди ставане от леглото, за да се подсигурят по възможност идентични условия за измерването всеки ден. Прегледай  Някои основни правила за измерването на базалната температура в статията тук.
При мен цикълът идва около два дни след спиране на Дуфастона, започвайки със зацапване,
но при теб може и да не е цикъл - дано  :)  :crossfingers:
 

« Последна редакция: Октомври 21, 2014, 13:32:43 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #193 -: Октомври 21, 2014, 13:31:53 pm »
Hoppe стискам ти палци. И аз при моята бременност ( макар и неуспешна) се будех много много рано. А по принцип обичам да се поспивам доста.
И при мойте макар и неуспешни бременности се будех много рано сутрин,а аз също спя до късно по принцип...;-)И все пак докато не прокървиш има надежда..УСПЕХ!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #194 -: Октомври 21, 2014, 13:43:40 pm »
Момичета, лелката дойде с пълна сила 2 часа след ставане.
Марси, благодаря ти мила за съветите. Да, наясно съм с правилата за мерене на температура, затова и слагам сутрешните стойности в графиката, но през деня я меря преди да ми дойде цъкъла и то така от години, защото в момента в който спадне 3-4 пункта и цикъла започва с пълна сила и ако не съм подготвена, става мазало. Сега след ставане 2 часа по-късно вече беше 36.5. И тръгна. Добре, че я премерих преди да изляза - иначе щях да съм доста неприятно изненадана някъде по път. :D
За този цикъл вече съм се разбрала да пусна контролни изследвания на кръв и пролактин, останалите хормони миналият път бяха бетон. Ще си пия Хлорела, Герикапс до О, ФК и Дуфастон и Вит. Е след О. И така се надявам моят месец на бебе да е следващия. Все пак има надежда.
Безкрайно ви благодаря за подкрепата  :bighug: Желая на всички момичета правещи опити скорошни успехи.

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #195 -: Октомври 21, 2014, 18:55:22 pm »
Здравейте отново, момичета!  yahoo_17  :balk_5:
Включвам се отново в темичката след 2 месеца затишие. Половинката беше тези близо два месеца в чужбина и трябваше да прекратим с опитите, нямаше как.  :(
Обаче много му се удължи престоя там(трябваше да е само за 25 дни) и след като ми дойде последно на 24.09 така и не съм ходила при доки, да проследим кога е този месец овуто, има ли... И на работата едни психически тормози, абе някак въобще този месец просто се забравих. Милото си дойде най-сетне на 16.10. , бях мега щастлива. И почнахме да си се радваме  :bed:, обичаме... и така до днес. И сега се замислих - ами дали е минала вече О, аз не я следих...кога да правя тест?  osi_10 Принципно предния месец ми подрани, а като цяло като е нередовен сега не зная кога ще ми дойде - по груби сметки до към 6-ти 7-ми ноември. Не знам как ще издържа до тогава , а пък нямам търпение да видя този път дали се е получило :(
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #196 -: Октомври 22, 2014, 09:05:49 am »
аз нещо съм се объркала момичета, вчера си правих тест за овулация, защото имах болки в корема и се оказа положителен с две дебели черти. Както и да е, но в случая излиза, че ЛФ е 9 дни - това малко ли е ? Днес сутринта поработихме по - бебето, защото вчера се сдърпахме малко с мъжо, въпросът ми е колко след пол. тест за О е хубаво да се прави секс. благодаря предварително ;–)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #197 -: Октомври 22, 2014, 09:27:24 am »
Ivi9010, О настъпва 24-36 часа след положителен тест за Овулация, така че стискам палци :)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #198 -: Октомври 22, 2014, 09:28:22 am »
аз нещо съм се объркала момичета, вчера си правих тест за овулация, защото имах болки в корема и се оказа положителен с две дебели черти. Както и да е, но в случая излиза, че ЛФ е 9 дни - това малко ли е ? Днес сутринта поработихме по - бебето, защото вчера се сдърпахме малко с мъжо, въпросът ми е колко след пол. тест за О е хубаво да се прави секс. благодаря предварително ;–)
Здравей, мисля че сте улучили момента. След положителен ову тест, до 48 часа следва да настъпи овулация. Късмет.
Не е добре обаче, че лутеалната ти фаза е само 9 дни, не е достатъчна за имплантация. Трябва да е повече от 10 дни. Посъветвай се с  гениколог. Обикновено се изписват прогестеронови препарати след доказана овулация, които подпомагат удължаването на лутеалната фаза.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #199 -: Октомври 22, 2014, 09:33:50 am »
Здравейте отново, момичета!  yahoo_17  :balk_5:
Включвам се отново в темичката след 2 месеца затишие. Половинката беше тези близо два месеца в чужбина и трябваше да прекратим с опитите, нямаше как.  :(
Обаче много му се удължи престоя там(трябваше да е само за 25 дни) и след като ми дойде последно на 24.09 така и не съм ходила при доки, да проследим кога е този месец овуто, има ли... И на работата едни психически тормози, абе някак въобще този месец просто се забравих. Милото си дойде най-сетне на 16.10. , бях мега щастлива. И почнахме да си се радваме  :bed:, обичаме... и така до днес. И сега се замислих - ами дали е минала вече О, аз не я следих...кога да правя тест?  osi_10 Принципно предния месец ми подрани, а като цяло като е нередовен сега не зная кога ще ми дойде - по груби сметки до към 6-ти 7-ми ноември. Не знам как ще издържа до тогава , а пък нямам търпение да видя този път дали се е получило :(
Здравей, ако този месец бебо не стане, защо не почнеш да мериш БТ? Това ще ти е доста от полза. Успех!