0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #920 -: Октомври 02, 2018, 13:14:40 pm »
Моят пролактин е в други мерни единици. При макс 24, моят е 23.5. Досега 4ма лекари са ми го гледали и всички казват, че си е добре. Не знам при тези мерни единици има ли разлика. LH:FSH е супер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #921 -: Октомври 02, 2018, 13:57:31 pm »
Моят пролактин е в други мерни единици. При макс 24, моят е 23.5. Досега 4ма лекари са ми го гледали и всички казват, че си е добре. Не знам при тези мерни единици има ли разлика. LH:FSH е супер.
Благодоря,малко ме успокоихте,щом и вашия пролактин макар и в други мерни единици е в горната граница и са ви казали,че е добре.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #922 -: Октомври 02, 2018, 14:30:47 pm »
Моя на едното изследване беше дори много малко над горната и доктора каза ,че не е болка за умиралка.Няма за какво да се тревожиш.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #923 -: Октомври 02, 2018, 14:32:33 pm »
Моя на едното изследване беше дори много малко над горната и доктора каза ,че не е болка за умиралка.Няма за какво да се тревожиш.
Благодаря Ви!
Здравейте, пуснах си тези изследвания на трети ден от мц по преценка на ендрокринолога и генеколога ми,бихте ли ми помогнали в разчитането им:
Prolactin 243.50 mlU/l      р. стойности 125-635
LH          13.35 lU/l          р. стойности фоликулна 2.4-12.6; овулаторна 14-96; лутеална 1.0-11.4
FSH        7.77 lU/l            р. стойности фоликулна 3.5-12.5; овулаторна 4.7-21.5; лутеална 1.7-7.7
Estradiol  41.38 pmol/l     р. стойности фоликулна 45.4-854; овулаторна 151-1461; лутеална 81.9-1251
Testosterone 0.94 nmol/l  р. стойности 0.22-2.90
FT 4        13.92 pmol/l     р. стойности 12.00-22.00
TSH         3.200 mlU/l      р. стойности 0.300-4.200
anti Tg(TAT) <10.00 lU/ml р. стойности до 115.00
anti TPO(MAT)  17.34 lU/ml  р. стойности до 34.00
DHEA-S      11.28              р. стойности 3.20-10.00
4 Androstenedione 6.330 nmol/l    р. стойности 1.396-11.866

Чакам резултати за AMH и  17-oh Progesterone към края на месеца. ТСХ ми изглежда висок и ДХЕА-С също, но нз какво значи това. Имала съм поликистоза, но при последните прегледи кистите са се били спукали според УЗИ. Ако някой може да изкаже мнение преди да са излезнали и др. резултати ще съм благодарна.  :D :)
*
Alunsea, съотношението ЛХ:ФСХ трябва да е 1:1, при теб не е така.ПО-високото ЛХ, говори за ПКЯ, това че кистите са се спукали не означава, че нямаш синдрома.ТСХ е по-висок наистина, а и ниското фТ4, говори, че жлезата не работи добре.Да в референтни е, но трябва да е в горната половина на референтните.Естрадиола, също е нисичък.Надявам се ще коментирате с лекарят си тези хормони!

Прогестерон 0.59ng/ml.                      Lh 11.68mIU/ml.                              FSH    7.13mIU/ml.                         Пролактин    215.80IU/ml.             Естрадиол    125.60 pmol/l.          Тестостерон       0.91   nmol/l.               Здрасти ще съм много благодарна, ако някой ми обястни тези изследвания.
*
По принцип без референтни стойности, те не означават нищо.
Единственото, което прави впечатление е, че LH:FSH е кофициент 1.64. Трябва да са 1:1. При коефициент над 1.5 в превес на ЛХ може да се усъмните за полокистозни яйчници и да проверите това при лекар.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Възможно ли е от хормонални лекарства да има промени в кръвните изследвания например от дуфастон
*
Зависи кога и за какво си го пила дуфастона.

Преди 10 дни го пих защото имах кървене и ми бяха открили киста която се махна след това
*
Той е прогестеронов препарат и би повлиял само на прогесттерона, но се чисти бързо от организма и мисля, че не е дал отражение.Но пак без референтни няма как да кажем дали всичко е ОК.Щом си имала киста, то е много възможно да си с ПКЯ и за това ЛХ да е по-високо от ФСХ!Говори с лекарят си!

Ето и референтните стойности благодаря ви за коментарите
*
Аз не виждам нищо притеснително, освен по-високото ЛХ, което говори за ПКЯ.

Докторът днес ги видя и каза че няма тревога за ПКЯ
Все пак си мие притеснено може би другият месец да направя нови.
*
Александра,добре е да ги направиш,говори и с друг лекар.Моите ЛХ и ФХС бяха почти с еднакви стойности,и доктора ми каза-това е много добре,точно така е идеалното им съотношение.
Много благодаря на всички за коментарите с какво може да се намали ЛХ
*
Един месец имах по-високо ЛХ от обичайното за мен и ми предписаха Противозачатъчни
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Александра, имаш ли кисти по принсип?Виждали ли сте и друг път, изписвали ли са ти и друг път препарат за махане на кисти?Преден цикъл си имала киста, сега в началото на нов след изчистване на кистата ЛХ е по-високо, вижте дали няма да направиш пак киста.И наистина пусни и в друг цикъл хормони да видиш дали пак ще е подобно съотношението или е нещо инцидентно.