0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Само от ФСХ и естрадиол няма как да се разбере дали има хормонален проблем.Трябва да се пуснат още ЛХ, Прогестерон и Пролактин.

Щитовидните са ОК.Може би си преживяла лек стрес и ТСх-то е над 2, но не е фрапиращо.

Много благодаря :)
Здравейте, ето и моите резултати от хормонално изследване направени на 2-рия ден средно при 28/29 дни:
FSH - 9,8  при стойности  3,5-12,5
инхибин Б - 74 при стойности 10-270. Бих искала да Ви попитам дали са добри макар да виждам, че са в норма. Очаквам и резултати от АМH в идните дни. На 20 години съм.
« Последна редакция: Май 22, 2018, 20:57:55 pm от АлексД »
Излезе и АМН - 1,6 ng/ml с референтни стойности - 0,6-11ng/ml.
*
Ок са резултатите. Изследването не е пълно обаче. Няма ЛХ, няма Е2. С каква цел са пуснати изследванията?
Профилактично. Реших че трябва да обърна повече внимание на здравето си и отидох да се изследвам.
« Последна редакция: Май 24, 2018, 01:06:58 am от АлексД »
Здравейте,
Профилактично си пуснах изследвания на половите хормони, тъй като до преди година и половина пиех Логест /без да съм имала проблеми/ и реших да проверя какво се случва. От него бях вдигнала чернодробните 5-7 пъти. Цикълът ми е редовен. На 28 год съм.
TSH - 3.21                /ref 0.27-4.20/
LH - 13.52                 /ref 2.40-12.60/
FSH - 8.13                /ref 3.5-12.5/
Prolactin 154             /ref 101-487/
Estradiol - 17.83        /ref 12.5-166/
Testosterone - 0.99   /ref 0.29-1.67/

Пуснах ги на 4-я ден от цикъла. Притеснява ме високото LH. Имам ИР, но при последен преглед имах само 1 неспукал се фоликул и нямаше съмнение за СПКЯ.  :? :? :?

*
Здравей, Съмър Бриз.
Правиш ли опити за забременяване? Взимаш ли нещо за ИР?
Иначе ТСХ ти е височко. ЛХ може да е инцидентно високо, може да е признак за ранна овулация.
Другите са ок.
ИР може да имаш и без СПКЯ както и СПКЯ може да  имаш и без задържани фоликули.
Така или иначе трябва да посетиш лекар, за да коментирате изследванията и да обсъдите нещата, които те притесняват.
Здравей, Съмър Бриз.
Правиш ли опити за забременяване? Взимаш ли нещо за ИР?
Иначе ТСХ ти е височко. ЛХ може да е инцидентно високо, може да е признак за ранна овулация.
Другите са ок.
ИР може да имаш и без СПКЯ както и СПКЯ може да  имаш и без задържани фоликули.
Така или иначе трябва да посетиш лекар, за да коментирате изследванията и да обсъдите нещата, които те притесняват.

Здравей и благодаря за отговора. Не правя опити за момента. Пия Сиофор 3х1000 за ИР. Свалих и доста килограми, като за последния месец са 5, от началото на годината 10кг. Съответно и инсулина намаля, скоро ще правя обременяване, за да проверим имам ли все още ИР.
При последния преглед се виждаше 1 задържян фоликул, като ми казаха да следа цикъла, може да е останал просто от предишен цикъл. Ще отида на гинеколог все пак, за да проверя какво се случчва, но просто ме притесни високата стойнсот на LH.
Изследвах и ТАТ,МАТ, FT3, FT4 и всичко беше в норма.
« Последна редакция: Юни 20, 2018, 13:10:00 pm от SummerBreeze »
*
Ако искаш пусни контрола на ТСХ след месец и ако е така високо ще трябва да приемаш хормон.Също така говори с ендокринолога си за тези резултати.

Ако искаш пусни контрола на ТСХ след месец и ако е така високо ще трябва да приемаш хормон.Също така говори с ендокринолога си за тези резултати.
Редовно го следя, преди години пих даже Л-тирокс, тъй като беше 5 /така и не се установи защо/. През годините го поддържам около и малко над 3, като сега разрових и преди 3 години е бил 2,8. Регулярно ходя и на ендокринолог заради ИР, и на ехограф съм гледана н-пъти, но до сега не са ми предлагали да почна отново лечение.
*
Много е важно как се чувстваш с такава стойност на ТСХ.Аз съм с Хашимото, щом ми мине ТСХ над 2 и започва сърцебиене и задух, но ако не целиш забременяване и се чувстваш ОК може да караш и без хормон.

Много е важно как се чувстваш с такава стойност на ТСХ.Аз съм с Хашимото, щом ми мине ТСХ над 2 и започва сърцебиене и задух, но ако не целиш забременяване и се чувстваш ОК може да караш и без хормон.

Много рядко имам задух и то от скоро, като го отдавам на други странични неща.
Иначе излседванията на щит. жлеза са ми ок според мен:
Free T4 - 15.95 /ref 9.3-17.00/
Free T3 - 2.49   /ref 2-4.40/
MAT - 5.00        /ref 0-34/
TAT - 10.00       / ref 0-115/
*
Нормални, но не оптимални.Това вариране на ТСХ показва, че има някакъв проблем все пак.Продължавай да бориш ИР и ако не си отказала глутена, те съветвам да го направиш, добре влияе спирането му на стойностите на ТСХ.

А ако решиш да забременяваш ТСХ ще трябва да го намалиш и да поддържаш ниска стойност през цялата бременност като тогава се гледат и другите хормони!

Нормални, но не оптимални.Това вариране на ТСХ показва, че има някакъв проблем все пак.Продължавай да бориш ИР и ако не си отказала глутена, те съветвам да го направиш, добре влияе спирането му на стойностите на ТСХ.

А ако решиш да забременяваш ТСХ ще трябва да го намалиш и да поддържаш ниска стойност през цялата бременност като тогава се гледат и другите хормони!

Здравей,

Намалих въглехидратите до минимум, глутен почти не употребявам от месец насам. Боря си ИР и май има изгледи да я преборя.
Ще посетя ендокринолог, дано попадна на някой читав, че за толкова години минах през над 10 и не останах особено доволна от никой.
Отново много благодаря за насоките и съветите.  :wink: :wink: :wink:
*
О за нищо.Аз боря Хашимотото от години, знам как влияе и високото ТСХ.

Успех!

*
Момичета да ви питам тези хормони: TSH               
LH                 
FSH               
Prolactin             
Estradiol        
Testosterone , на кой ден от цикъла е Ок да се изследват и Естроген може ли да се прибави към тях? Благодаря ви...   
*
Добре е от 3 до 5 ден на цикъл. Пролактина мен са ме съветвали да го изследвам извън дни с кървене. И въпреки, че го изследвах по време на цикъл беше в норма, просто към горна граница.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Teri благодаря ти...
А Естрогена кога се изследва? Мога ли да го включа към тези на 5ти ден от цикъла ми?
*
Момичета какво ви е мнението за моите хормони на 5ти ден от МЦ
« Последна редакция: Юни 29, 2018, 11:19:41 am от Mariya_Aleksandar »