0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #140 -: Декември 19, 2014, 14:12:14 pm »
Това за сутринта не го бях чувала.И двата дни съм ги пускала веднага след сън.(лабораторията е точно до блока ми )
По кое време на деня е добре да се направят?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #141 -: Декември 19, 2014, 14:59:36 pm »
Това за сутринта не го бях чувала.И двата дни съм ги пускала веднага след сън.(лабораторията е точно до блока ми )
По кое време на деня е добре да се направят?
След събуждане съдържанието на пролактин в кръвта е по- високо. Така че е хубаво изследването да се направи поне два часа след сън.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #142 -: Декември 22, 2014, 20:23:44 pm »
Здравейте миналия месец си правих изследвания , защото през последната година цикълът си ми е редовен но доста оскъден и последните месеци имам силни болки в гърдите.Ето и резултатите ми :
 5ден :
Тестостерон            0.74  ng/ml                мъже 2,5 - 10,0; жени 0.2 - 0,95; деца 0,10 - 3.70
Пролактин               43.5  ng/ml                жени 1,2 - 19,5 постменопауза 1,5 - 18,5
Прогестерон           10.4   ng/ml               жени - фолик. фаза от 0,15 до 1,40;лут. фаза от 2,00 до 25,0


 20 ден:

Тестостерон            0.77  ng/ml                мъже 2,5 - 10,0; жени 0.2 - 0,95; деца 0,10 - 3.70
Пролактин               32.6  ng/ml                жени 1,2 - 19,5 постменопауза 1,5 - 18,5
Прогестерон           27.45  ng/ml              жени - фолик. фаза от 0,15 до 1,40;лут. фаза от 2,00 до 25,0


Очевидно нещата не са ОК но отивайки на собствена глава при случаен ендокринолог  ме хвърлиха в трета глуха с поликистозни яйчници.....Въпросът ми е възможно ли е това при тестостерон в норма и висок прогестерон?

Нещо не е както трябва
Прогестеронът на 20 ден показва, че е имало О., но на 5 ден от МЦ е висок за ФФ и нивата са като при Лутеинова киста или ЛУФ
В един и същ МЦ ли са правени тези изследвания?
Защо на 5 ден от МЦ лекарят иска да изследваш Прогестерон? За какво се съмнява?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Здравейте, бихте ли ми помогнали с разчитането, тъй като ще мога да ги консултирам чак след 05.01.2014г. с лекар. Правени са на 3ти ден от цикъла, има пуснат и Антимюлеров, но не е готов.


Диагностични пакети
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
Cibalab ЛЕЙДИ Плюс   *   Профил   Виж по-долу
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.570   mIU/l   0.27 - 4.20
Prolactin ( Пролактин )   392.40   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   6.70   IU/l   М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.89   IU/l   М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   204.30   pmol/l   М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Testosterone ( Тестостерон )   1.21   nmol/l   Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12

Излезе ми и анти мюлеровия, изпратих ги на лекарката днес, спрямо това, което прочетох е отличен резултат, нали?

Хормонален анализ
Note: Няма.
Test (profile) name   Result   Measurement   Reference values
AMH ( анти Мюлеров хормон )   5.12   ng/ml   1.00 - 6.80


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Hecate
Добре са.
Хубаво е да изследваш и Инхибин В

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Благодаря, той за какво дава информация? Не ми беше написан и затова не съм го пускала, само това, което ми бяха написали. Това са ми първите хормони, които давам в пакет, а беше крайно време след толкова години проблеми. Благодаря много за зачатие за информацията и подкрепата, която намерих тук.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Благодаря, той за какво дава информация? Не ми беше написан и затова не съм го пускала, само това, което ми бяха написали. Това са ми първите хормони, които давам в пакет, а беше крайно време след толкова години проблеми. Благодаря много за зачатие за информацията и подкрепата, която намерих тук.
За ЯР.
Изследвала си АМХ, а  е добре с него да се изследва и Инхибин В

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Здравейте! От около пет месеца съм с оплаквания силно омазняване, окосмяване, пърхот, топли вълни и силна депресия. Днес на 4ти ден от цикъла си направих изследвания по препоръка на гинеколога ми / Моля ако може някой да ми помогне с разчитането. Мерси много :)))
LH        3.3       U/l     2,4 - 12,6     ECLIA
FSH        8.7       U/l     3,5 - 12,5     ECLIA
Пролактин        206       mIU/l     102 - 496     ECLIA
DHEA-S       10.671       umol/l     1,8 - 10     ECLIA

Също така ноември ми пропусна цикъла. Декември дойде, както и януари , но- по оскъден от обикновеното. Понеделник съм на преглед за резултатите. Ааа а ендокринолог ми назначи тези
TSH- 1.69 uIU/ml ( 0.27-4.2)
testosteron 1.02 nmol/l ( 0.53- 1.08)
Направо откачам последните месеци и не мога да си позная организма. Толкова промени настъпиха. Благодаря пак.
Здравейте. Ето и моите хормони на 3-ти ден от цикъла. Правени са основно заради FSH, тъй като ни предстои подаване на документи за фонда:

TSH-2.6-0.27-4.20

Prolactin-153-127-637

LH-6.88-фол.2.4-12.6;овул.14-96;лут.1.0-11.4;мен.7.7-59

FSH-4.07- фол.3.5-12.5; овул.4.7-21.5;лут.1.7-7.7;мен.25.8-134.8

Естрадиол-122-фол.46-607; овул.315-1828; лут
161-774;мен. до 201

Тестостерон-0.59; 0.22-2.9
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 11:16:55 am от Atlanta »





Бореща се за една мечта.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Здравей! TSH е малко високо, за забременяване оптималната стойност е около 1,5. Добре е да се консултираш с ендокринолог. Не се притеснявай, това не е страшно  и се коригира с лекарства.
FSH е добре в общи линии, LH е почти два пъти колкото него като съотношение, а Естрадиола е височък за този ден. Добре е да се направи УЗ преглед, защото е възможно да имаш задържан фоликул /може на това да се дължи и превеса на LH над FSH. Имаш ли проблеми с цикъла по принцип и следила ли си дали имаш овулация? Съмнения за СПКЯ?
Тестостерона е добре.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Здравей и благодаря за отговора!

Овулация имам всеки месец, но този беше много късна. Преди години съм лекувала кисти, но вече ги няма. Въпреки това ще отида на преглед др.месец.





Бореща се за една мечта.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #151 -: Февруари 03, 2015, 11:57:35 am »
Здравейте, моля ви за коментар на хормони, пуснати на 3-ти ден.:
LH     1.68        2,40 - 12,60    
FSH    1.83       3,5 - 12,5    
Estradiol    5.31   12,5 - 166
Виждам, че всички са под рефер. граница, но какво означава това? Овулацията посл. цикъл беше около 25ден, дойде ми на 31. Т,е. има проблем някъде и в лутеалната фаза. При 25ден лигавицата беше "перфектна" със спукал се фоликул.
Моля за съвет...
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #152 -: Февруари 03, 2015, 12:55:07 pm »
Здравейте, моля ви за коментар на хормони, пуснати на 3-ти ден.:
LH     1.68        2,40 - 12,60    
FSH    1.83       3,5 - 12,5    
Estradiol    5.31   12,5 - 166
Виждам, че всички са под рефер. граница, но какво означава това? Овулацията посл. цикъл беше около 25ден, дойде ми на 31. Т,е. има проблем някъде и в лутеалната фаза. При 25ден лигавицата беше "перфектна" със спукал се фоликул.
Моля за съвет...
Здравей, няма лошо че питаш във форума, но не би ли трябвало да ги обсъдиш с АГ-то си тези изследвания. Форумът може да ти даде насока, но лекарите са тези, които трябва да те лекуват все пак. Аз ще се въздържа от коментар по самите стойности. Дано Денис да се включи. Успех!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #153 -: Февруари 03, 2015, 15:36:54 pm »
Здравейте!
Моят случай е следният: целиме забремянване, години наред имах поликистоза и приемах противозачатъчни. От близо 3 години вече не пия хапчета и цикъла ми се регулира и е много редовен, на 26-28 дни. След година опити за забременяване, не се получи и моята лекарка реши да ме стимулира с клостилбегит, със едно УЗИ на 10- ден, успях да забременея. След пъвия ехографски преглед, когато установи бременност (5-та г.с.), ми предписа да пия Утрогестан 2х 1/2 табл., но направих спонтанен аборт в 7 г.с. Не ми е правена снимка за проходимост на тръбите, нито други изследвания, само спремограма поиска на партньора. Също така не ми е била прегнил за пукане на фоликула, нито прогестерон след овулация....Сега след като почетох и научих малко повече, разбрах че съм на грешен път, затова първо реших на своя глава да си пусна някои основни хормони, да видя дали са ми в ред.....Така реших да сменя лекаря и си записах си час при д-р Владимиров, на 17 февруари и съм решила да се оставя в негови ръце.
Тъй като има доста време до прегледа, моля за коментар на моите резултати, правени са 4-ти ден от цикъла: (бях гладна и жадна, без кофеин, но не съм лежала преди взимането на кръв и сестрата ми ръчкаше във вената за да започне да тече по-силно)
LH                        8.4      U/l              ( 2.4 - 12.6)
FSH                     10.3    U/l              (3.5 - 12.5)
Пролактин          508      mIU/l         (102 - 496)
Естрадиол          164      pmol/l       (46 - 607)

Виждам, че пролактинът ми е височък и може би затова не съм задържала бебето. Другите изглеждат в норма, но не мога да преценя добре. Мисля че няма смисъл да си пускам прогестерон сега, защото трудно ще засека овулацията си сама, без УЗИ, мисля че е по-добре след като ходя на лекар, той да прецени какво и кога да си пусна.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 15:40:02 pm от adelinni »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #154 -: Февруари 03, 2015, 15:51:20 pm »
Здравейте!
Моят случай е следният: целиме забремянване, години наред имах поликистоза и приемах противозачатъчни. От близо 3 години вече не пия хапчета и цикъла ми се регулира и е много редовен, на 26-28 дни. След година опити за забременяване, не се получи и моята лекарка реши да ме стимулира с клостилбегит, със едно УЗИ на 10- ден, успях да забременея. След пъвия ехографски преглед, когато установи бременност (5-та г.с.), ми предписа да пия Утрогестан 2х 1/2 табл., но направих спонтанен аборт в 7 г.с. Не ми е правена снимка за проходимост на тръбите, нито други изследвания, само спремограма поиска на партньора. Също така не ми е била прегнил за пукане на фоликула, нито прогестерон след овулация....Сега след като почетох и научих малко повече, разбрах че съм на грешен път, затова първо реших на своя глава да си пусна някои основни хормони, да видя дали са ми в ред.....Така реших да сменя лекаря и си записах си час при д-р Владимиров, на 17 февруари и съм решила да се оставя в негови ръце.
Тъй като има доста време до прегледа, моля за коментар на моите резултати, правени са 4-ти ден от цикъла: (бях гладна и жадна, без кофеин, но не съм лежала преди взимането на кръв и сестрата ми ръчкаше във вената за да започне да тече по-силно)
LH                        8.4      U/l              ( 2.4 - 12.6)
FSH                     10.3    U/l              (3.5 - 12.5)
Пролактин          508      mIU/l         (102 - 496)
Естрадиол          164      pmol/l       (46 - 607)

Виждам, че пролактинът ми е височък и може би затова не съм задържала бебето. Другите изглеждат в норма, но не мога да преценя добре. Мисля че няма смисъл да си пускам прогестерон сега, защото трудно ще засека овулацията си сама, без УЗИ, мисля че е по-добре след като ходя на лекар, той да прецени какво и кога да си пусна.
Благодаря предварително!
Здравей, съжелявам за спонтанния аборт. Преди колко време беше той? Пожелавам ти скоро успешна бременност.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #155 -: Февруари 03, 2015, 16:19:32 pm »
Здравейте!
Моят случай е следният: целиме забремянване, години наред имах поликистоза и приемах противозачатъчни. От близо 3 години вече не пия хапчета и цикъла ми се регулира и е много редовен, на 26-28 дни. След година опити за забременяване, не се получи и моята лекарка реши да ме стимулира с клостилбегит, със едно УЗИ на 10- ден, успях да забременея. След пъвия ехографски преглед, когато установи бременност (5-та г.с.), ми предписа да пия Утрогестан 2х 1/2 табл., но направих спонтанен аборт в 7 г.с. Не ми е правена снимка за проходимост на тръбите, нито други изследвания, само спремограма поиска на партньора. Също така не ми е била прегнил за пукане на фоликула, нито прогестерон след овулация....Сега след като почетох и научих малко повече, разбрах че съм на грешен път, затова първо реших на своя глава да си пусна някои основни хормони, да видя дали са ми в ред.....Така реших да сменя лекаря и си записах си час при д-р Владимиров, на 17 февруари и съм решила да се оставя в негови ръце.
Тъй като има доста време до прегледа, моля за коментар на моите резултати, правени са 4-ти ден от цикъла: (бях гладна и жадна, без кофеин, но не съм лежала преди взимането на кръв и сестрата ми ръчкаше във вената за да започне да тече по-силно)
LH                        8.4      U/l              ( 2.4 - 12.6)
FSH                     10.3    U/l              (3.5 - 12.5)
Пролактин          508      mIU/l         (102 - 496)
Естрадиол          164      pmol/l       (46 - 607)

Виждам, че пролактинът ми е височък и може би затова не съм задържала бебето. Другите изглеждат в норма, но не мога да преценя добре. Мисля че няма смисъл да си пускам прогестерон сега, защото трудно ще засека овулацията си сама, без УЗИ, мисля че е по-добре след като ходя на лекар, той да прецени какво и кога да си пусна.
Благодаря предварително!
Здравей, съжелявам за спонтанния аборт. Преди колко време беше той? Пожелавам ти скоро успешна бременност.

Преживях го вече, сега гледам напред :) Беше на 12 ноември 2014 г. Благодаря много, дай боже в скоро време да успеем и ние, че съм на 33 вече, добре че поне мъжа ми е на 27 :)
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #156 -: Февруари 03, 2015, 17:03:22 pm »
Здравейте!
Моят случай е следният: целиме забремянване, години наред имах поликистоза и приемах противозачатъчни. От близо 3 години вече не пия хапчета и цикъла ми се регулира и е много редовен, на 26-28 дни. След година опити за забременяване, не се получи и моята лекарка реши да ме стимулира с клостилбегит, със едно УЗИ на 10- ден, успях да забременея. След пъвия ехографски преглед, когато установи бременност (5-та г.с.), ми предписа да пия Утрогестан 2х 1/2 табл., но направих спонтанен аборт в 7 г.с. Не ми е правена снимка за проходимост на тръбите, нито други изследвания, само спремограма поиска на партньора. Също така не ми е била прегнил за пукане на фоликула, нито прогестерон след овулация....Сега след като почетох и научих малко повече, разбрах че съм на грешен път, затова първо реших на своя глава да си пусна някои основни хормони, да видя дали са ми в ред.....Така реших да сменя лекаря и си записах си час при д-р Владимиров, на 17 февруари и съм решила да се оставя в негови ръце.
Тъй като има доста време до прегледа, моля за коментар на моите резултати, правени са 4-ти ден от цикъла: (бях гладна и жадна, без кофеин, но не съм лежала преди взимането на кръв и сестрата ми ръчкаше във вената за да започне да тече по-силно)
LH                        8.4      U/l              ( 2.4 - 12.6)
FSH                     10.3    U/l              (3.5 - 12.5)
Пролактин          508      mIU/l         (102 - 496)
Естрадиол          164      pmol/l       (46 - 607)

Виждам, че пролактинът ми е височък и може би затова не съм задържала бебето. Другите изглеждат в норма, но не мога да преценя добре. Мисля че няма смисъл да си пускам прогестерон сега, защото трудно ще засека овулацията си сама, без УЗИ, мисля че е по-добре след като ходя на лекар, той да прецени какво и кога да си пусна.
Благодаря предварително!
Здравей, съжелявам за спонтанния аборт. Преди колко време беше той? Пожелавам ти скоро успешна бременност.

Преживях го вече, сега гледам напред :) Беше на 12 ноември 2014 г. Благодаря много, дай боже в скоро време да успеем и ние, че съм на 33 вече, добре че поне мъжа ми е на 27 :)
Може пролактина да е по-висок заради аборта. Трябва да се проследи. Но първо виж какво ще ти каже д- р Владимиров и не си губи времето. Успех!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #157 -: Февруари 03, 2015, 17:16:04 pm »

Мерси Много! Може да, освен аборта, който уж вече преживях, има и риск да остана без работа, та и това ми влияе сигурно и други дребни проблемчета, които всеки ги има...дано да ги вкараме в норма и всичко се подреди...ще му се доверя, не искам да си губя времето повече!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #158 -: Февруари 03, 2015, 18:00:13 pm »
Ако може един коментар и за моята каша...Ако има някакво значение предния месец пих клостилбегит и  дуфастон, иследванията са на 4-ти ден от МЦ.Пуснати са в Писанец Пловдив.Имам ПКЯ и окосмяване от мъжки тип.Въпросът ми е Андростендиона как се нормализира?
   
LH 5.41mlU/ml
Ж(фолик.1,5-12,6, лутеална-1,00-11,4:  менопауза-7,7-58,5), М(1,7-8,6)
            
FSH 5.37mlU/ml
Ж(фолик.:3,5- 12;5 лутеална:1,7 - 7,7; менопауза:25,8 -134,8),  М(1,5 - 12)
            
Estradiol 50pg/ml
Ж(фолик.: 12.5 - 166;  лутеална: 43.8 - 211 менопауза-:<5-54.7); М(7.63 - 42.6)
            
Testosteron 0.53ng/ml
Ж (0.06 - 0.476); М (2.5 - 8.36)
            
DHEA-S 5.5 µmol/l
М (2.2 - 15.2), Ж (0.9 - 11.7)
            
17-алфа-ОН progesteron 1,4ng/ml
Ж(фолик-0.2-1.3,лут.1-4.5,меноп.0.2-0.9),М(0.2-2.3
            
SHBG 41.3nmol/l
Ж(18-114), М(13-71)
            
Aндростендион 5,7ng/ml
М/0.6-.2.7/ Ж/фолик-0.75-3.1,лутеална-0,94-3,2/

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #159 -: Февруари 04, 2015, 20:41:26 pm »
Snapi Андростендионът е основният прекурсор за производството на тестостерон и е мъжки хормон, който обаче има по-слабо андрогенно действие от тестостерона. Приема се като индикация за хиперандрогенемия,която се лекува със съответните  антиандрогенни препарати, спиронолактон, евентуално орални контрацептиви. Преди години лекувах висок тестостерон със контрацептиви, не съм изследвала никога Андростендион  :oops: