0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #180 -: Февруари 19, 2015, 22:07:59 pm »
Наталия, Прогестерон се изследва на 7-ми ден след Доказана Овулация. Теб проследяват ли те с ехограф? Kati ти е писала за Пролактина, но ти спази ли всички условия и изисквания преди изследването? Запозната ли си с тях?
Не е нужно да се притесняваш излишно. Ние тук само коментираме резултатите ти и ти даваме насоки, но това далеч не означава, че сме прави в разсъжденията си. Само компетентен лекар може да се изкаже достоверно и да поставя диагнози  :)
« Последна редакция: Февруари 19, 2015, 22:13:14 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #181 -: Февруари 20, 2015, 19:07:44 pm »
Здравейте :) Лекарката ми обясни,че прогестерона се изследва от 18 до 21 ден..аз я попитах дали не трябва да е след овулация и тя ми каза,че това няма значение.А за пролактина никой не ми е обяснявал нищо,аз след изследванията прочетох,че трябва да съм в покой поне 15 мин и да не се ядосвам излишно ( или май за друг хормон го четох,може и да греша )
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #182 -: Февруари 20, 2015, 19:44:30 pm »
Здравей отново, Наталия.
За Прогестерона няма как да се съглася, не виждам смисъл да се изследва, ако не е проследена овулация - нали, в крайна сметка, това е хормонът, който се отделя във втората половина на цикъла СЛЕД образуването на жълто тяло от настъпването на Ову. От личен опит имам едни такива лъжливи резултати.
Препоръките и правилата преди изследване на Пролактина не смятам никак, че са за пренебрегване. На мен два пъти ми "летеше" доста над горната граница, именно защото никой не ми обясни какво точно се изисква от мен, преди вземането на кръв. Добре е поне в деня, преди изследването да не си правила секс, да няма стимулация на гърдите, физическо претоварване, избягвай по-силните емоции, вечерта по-лека храна и да не се прекалява с напитките. Обикновено вземат кръв между 8 и 10 часа, като е хубаво да не е веднага след ставане от сън. Не трябва да си консумирала нищо преди да ти вземат кръв, вкл. кафе, т.е. гладна и жадна   :D . В лабораторията, в която ще се изследваш е добре да постоиш седнала и спокойна поне 20-30 мин. преди манипулацията. На мен в "Щерев" ми вземаха два пъти кръв при изследването и даже ме приеха в стационара за повече от два часа, като през цялото време лежах и си почивах и даже ми бяха боднали абокат. Някои от момичетата тук ми бяха казали, че май само там така процедират. Като резултат от изследването, там съм в златната среда на стойностите, а след предишните страшни цифри, изобщо не очаквах такава хубава новина.
Много дълго стана и се извинявам. Дано и други момичета се включат, за да ме поправят, ако греша.
Още веднъж, Успех!
« Последна редакция: Февруари 20, 2015, 19:46:42 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #183 -: Февруари 20, 2015, 19:55:13 pm »
Здравей отново, Наталия.
За Прогестерона няма как да се съглася, не виждам смисъл да се изследва, ако не е проследена овулация - нали, в крайна сметка, това е хормонът, който се отделя във втората половина на цикъла СЛЕД образуването на жълто тяло от настъпването на Ову. От личен опит имам едни такива лъжливи резултати.
Препоръките и правилата преди изследване на Пролактина не смятам никак, че са за пренебрегване. На мен два пъти ми "летеше" доста над горната граница, именно защото никой не ми обясни какво точно се изисква от мен, преди вземането на кръв. Добре е поне в деня, преди изследването да не си правила секс, да няма стимулация на гърдите, физическо претоварване, избягвай по-силните емоции, вечерта по-лека храна и да не се прекалява с напитките. Обикновено вземат кръв между 8 и 10 часа, като е хубаво да не е веднага след ставане от сън. Не трябва да си консумирала нищо преди да ти вземат кръв, вкл. кафе, т.е. гладна и жадна   :D . В лабораторията, в която ще се изследваш е добре да постоиш седнала и спокойна поне 20-30 мин. преди манипулацията. На мен в "Щерев" ми вземаха два пъти кръв при изследването и даже ме приеха в стационара за повече от два часа, като през цялото време лежах и си почивах и даже ми бяха боднали абокат. Някои от момичетата тук ми бяха казали, че май само там така процедират. Като резултат от изследването, там съм в златната среда на стойностите, а след предишните страшни цифри, изобщо не очаквах такава хубава новина.
Много дълго стана и се извинявам. Дано и други момичета се включат, за да ме поправят, ако греша.
Още веднъж, Успех!
Напълно подкрепям поста на Злати и за изследването на двата хормона. Тази твоята лекарка, Наталия, нещо не е много в час.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #184 -: Февруари 20, 2015, 19:59:24 pm »
Още веднъж страшно ти благодаря,че ми отговаряш и даваш подробни обяснение.Наистина за тези изследвания не са ми обяснили процедурата и стъпките по които се върви.Аз съм от Враца и по принцип нямам голям избор от лаборатории,но ако изникне усложнение веднага отивам в София при специалист.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #185 -: Февруари 20, 2015, 21:44:02 pm »
Наталия, мисля, че за да получиш резултати, които да отговарят на истината, трябва и да бъдат направени както трябва. Настоявай за проследяване на овулацията с ултразвук! Не знам. Май ще е по-лесно да си запишеш час в някоя репродуктивна клиника, въпреки че се смята, че са нужни година опити, за да се каже, че двойката има някакъв проблем.

А ти защо реши да си пуснеш изследвания и гинеколожката ли ти каза какво точно да изследваш?

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #186 -: Февруари 21, 2015, 12:40:28 pm »
След аборта преди 2 години,цикълът ми стана нередовен.Декември месец ми откриха фолукилярна киста и започнах прием на дуфастон по предписание на лекаря,но този месец се получи 13 дневно закъснение,а нямаше бременност.Тогава лекаря ми назначи изследване на хормоните,за да се провери има ли нещо нередно.Иначе опити правим от 5 месеца
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #187 -: Февруари 21, 2015, 23:00:07 pm »
А цикълът, в който пусна хормоните, от дуфастона ли беше предизвикан?

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #188 -: Февруари 22, 2015, 13:05:02 pm »
Хормоните ги пуснах на 17.02,а последния прием на дуфастон беше на 02.02
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #189 -: Февруари 25, 2015, 13:07:09 pm »
здравей те, моля за разчитане
изследванията са направени в трети ден на цукъла
6 месеца на противозачатъчни

LH   10.82   mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH   6.88   mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #190 -: Февруари 25, 2015, 14:51:11 pm »
Хормоните ги пуснах на 17.02,а последния прием на дуфастон беше на 02.02

Наталия, реално хормоните са пуснати непосредствено след цикъл, предшестван от Дуфастон (това, за което те пита Блу). Изчакай един чист цикъл (без хормонални лекарства) и отново повтори изследването, за да бъдат резултатите ти по-достоверни. Всеки хормонален препарат оказва влияние.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #191 -: Февруари 25, 2015, 14:55:36 pm »
Хормоните ги пуснах на 17.02,а последния прием на дуфастон беше на 02.02

Наталия, реално хормоните са пуснати непосредствено след цикъл, предшестван от Дуфастон (това, за което те пита Блу). Изчакай един чист цикъл (без хормонални лекарства) и отново повтори изследването, за да бъдат резултатите ти по-достоверни. Всеки хормонален препарат оказва влияние.
Подкрепям поста на Злати. Освен това потърси по кадърен гениколог.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #192 -: Февруари 25, 2015, 14:56:28 pm »
здравей те, моля за разчитане
изследванията са направени в трети ден на цукъла
6 месеца на противозачатъчни

LH   10.82   mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH   6.88   mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8

Здравей.
Така представени резултатите ти, говорят за СПКЯ. Пишеш, че си била 6 месеца на противозачатъчни. Изследванията непосредствено след тях ли ги прави? Ако е така, изчакай един чист цикъл (без противозачатъчни или други хормонални препарати) и повтори изследването, защото от лекарствата тези резултати са недостоверни.
Успех :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #193 -: Февруари 25, 2015, 15:01:21 pm »
здравей те, моля за разчитане
изследванията са направени в трети ден на цукъла
6 месеца на противозачатъчни

LH   10.82   mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH   6.88   mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Здравей, съотношението LH:FSH трябва да е 1:1, в твоя случай LH e 1.5 пъти над FSH. Възможно е да се касае за поликистоза.  Но по принцип е трябвало де се изчака 1 чист цикъл без хормонални лекарства, преди изследване на хормони, защото в момента тялото ти е  все още повлияно от противозачатъчните.
Трябва да се направи ехографски преглед и да се пуснат също хормони Андростендион и Тестостерон следващия цикъл.  Възможно е тогава всички хормони да са в норма и сегашното състояние да е свързано с пренастройването на организма след спиране на противозачатъчните.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #194 -: Февруари 25, 2015, 20:18:55 pm »
Много ви благодаря момичета за подкрепата и наистина вашето мнение е важно за мен,за това ще послушам съветите ви  :bighug:
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #195 -: Февруари 25, 2015, 22:00:54 pm »
Благодаря за бързите отговори
От 6 месеца лекувам поликистоза с противозачатъчни
Поликистоза доказана и на ехограф
Изследванията са направени пет дни след хапчетата на трети ден от цикъла
Надеждата беше след 6 месеца на хапчета да има добър резултат
Ще ми назнащи друго лечение доктора явно само с пртивозачатъчни няма да се получат нещата
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #196 -: Февруари 25, 2015, 22:12:08 pm »
Благодаря за бързите отговори
От 6 месеца лекувам поликистоза с противозачатъчни
Поликистоза доказана и на ехограф
Изследванията са направени пет дни след хапчетата на трети ден от цикъла
Надеждата беше след 6 месеца на хапчета да има добър резултат
Ще ми назнащи друго лечение доктора явно само с пртивозачатъчни няма да се получат нещата
Често страдащите от този ужасен синдром, между които съм и аз имат инсулинова резистентност. На мен никога не ми е назначаван инсулинов профил, но по подразбиране щом видят, че става въпрос за ПКЯ лекарите ми изписват Метфогама, или Сиофор. На теб изписвано ли ти е някое от двете лекарства? По принцип са за диабет тип Б, но в по- ниски дози се изписват на жени с ПКЯ, тъй като през последните 10-15 години се счита, че нивата на кръвната захар оказват пряко влияние на СПКЯ. Идеята е чрез тях да се подпомогне овулацията, тъй като при ПКЯ често липсва такава.
Що се отнася до "лечението" на ПКЯ с противозачатъчни, аз въпреки че не съм лекар,  бих искала да направя следното заключение, базирано на личния ми опит, а именно такова нещо няма. След пет години лечение с Диане 35, с по около 1-2 месеца почивка всяка година, след това по- голям интервал от 7 месеца почивка и преминаване на Хлое, а после на Джаз, за около 2.5 години СПКЯ не ми се излекува. Противозачатъчните поддържат някакъв фиктивен хормонален баланс, но не лекуват. И когато решиш да имаш бебе, се озоваваш в ада.
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 22:31:09 pm от kati_vm »
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #197 -: Февруари 25, 2015, 22:20:16 pm »
Не никога не са ми изписвани такива лекарства
В петък ще разбера какво ще е новото лечение
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #198 -: Февруари 25, 2015, 22:29:38 pm »
Не никога не са ми изписвани такива лекарства
В петък ще разбера какво ще е новото лечение
Съветът ми е, щом си с ПКЯ и ако имаш сериозен партньор, започвайте опити за бебе колкото се може по- скоро, защото можеш да се сблъскаш с истински кошмар. Успех!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #199 -: Февруари 25, 2015, 23:02:46 pm »
Хормоните ги пуснах на 17.02,а последния прием на дуфастон беше на 02.02

Наталия, реално хормоните са пуснати непосредствено след цикъл, предшестван от Дуфастон (това, за което те пита Блу). Изчакай един чист цикъл (без хормонални лекарства) и отново повтори изследването, за да бъдат резултатите ти по-достоверни. Всеки хормонален препарат оказва влияние.
Подкрепям поста на Злати. Освен това потърси по кадърен гениколог.

По-кадърен гинеколог едва ли ще има във Враца. Май ще трябва да ходи до София. Но на фона на експериментите, които си правят с нея и парите, които дава, като че ли ще е по-добра идея и ще излезе дори по-евтино.