0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Хайде на училище
« Отговор #80 -: Януари 29, 2015, 10:53:33 am »
Здравейте!Искам да попитам ,децата ви в 1-ви клас,колко езика учат и как се справят? Започнах да подавам документи за 1-ви клас за Жорето .В началото се бях засилила за 5 училища ,но се отказах.Пуснах молба в най-близкото до нас  и ще подам за 2 в Младост,които са ни по-удобни.        Едното е 125-то ,където не знам ще имаме ли шанс изобщо,че има голям наплив.
 Другото е 145-то - към сдружението" Дикенс ".Стори ми се добър вариант ,понеже учат усилено език ,а таксата е доста приемлива.То и без това ще ходи на английски ,независимо къде учи .Пък там е удобно,че е всичко на едно място.Обаче видях  ,че ще учат и немски и английски в 1-ви клас .И  се чудя няма ли да му дойде нанагорно да учи 2 чужди езика и български .Майка ми казва,че много съм го жалила и е по-добре за него да се натоварва повече ,обаче ме притеснява да не стане някаква каша накрая с 3-те езика .
<br />
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #81 -: Януари 29, 2015, 11:05:38 am »
И аз имах същата дилема. Аз бях За да е в немска паралелка, а пък да си продължи в Британика, но баща й настоя засега да е само с английски и български. И сега ходи и допълнително на английски в Британика, и в училище учат по 3 часа на седмица.
Аз в първи клас съм учила български, руски и английски в училище, и допълнително от 6 годишна английски в Алианса и съм се справяла екстра.
Re: Хайде на училище
« Отговор #82 -: Януари 29, 2015, 11:35:27 am »
Дъщеря ми учеше в 145,но към сдружение Шилер т.е. с немски :) от втори клас я записах на частни уроци по английски и се справя чудесно с трите езика мисля вече да и включа руски или испански   :lol:
Re: Хайде на училище
« Отговор #83 -: Януари 29, 2015, 15:27:55 pm »
Наскоро се вълнувах покрай разни дечица около мен за избора на основно училище. Мисля си, че най-важното е училището да подготвя добре за матурите в края на 7 клас. А езикът може да се учи и с извънучилищна подготовка.

В класацията на училищата спрямо резултатите от матурите 2014 г. 145-то училище е на 13-то място, а 125-то училище е на 22-ро място. И двете места са добре по принцип като се има предвид, че в класацията участват почти 200 столични училища.

Ето за справка
https://drive.google.com/file/d/0BxA7XVqwJbW7TGUtcE9WSVdZNWc/edit
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хайде на училище
« Отговор #84 -: Януари 29, 2015, 16:07:10 pm »
Зори,
избери онова училище, което ще ти е най-близо до дома или най-удобно за водене/прибиране на детето!

много са еднакви училищата, и в най-прехвалените училища преподават скапани учители, като много често са маскирани зад отлични препоръки и титли.

избери удобно, близко, непретъпкано и спокойно училище! това е познание, което родителят научава след като мине първия клас...

не знаех, че си в Младост-1, ако гледаш училища в района - помисли за 10-то училище със сдружение Луис Карол.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Хайде на училище
« Отговор #85 -: Януари 29, 2015, 16:47:37 pm »
Подкрепям съвета на Джам. Факторът време за водене и прибиране е изключително важен, особено, когато децата са две и трябва да успееш да заведеш едното на ясла, а другото на училище и да отидеш навреме на работа. Ние примерно работим извън София, имаме служебен тарнспорт в 8.20, така че аз дотогава трябва да съм завела децата на ясла и на училище. За целта трябва да ми е на път, не мога да обикалям. Това беше единия показател, другият беше, че училището, което избрахме имаше добра база, прогресивност в идеите за обучение, има разширено изучаване на италиански език в горен курс, ако остане в същото училище. A и логопедката ни, която работеше в едно от училищата в квартала и имаше поглед върху останалите, ни го препоръча. Обаче истината е, че си е късмет на каква учителка ще попаднете. Ние нямахме късмет с нашата, за съжаление.
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 16:51:33 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #86 -: Януари 29, 2015, 17:22:30 pm »
Зори, подкрепям горните две мнения, в повечето случаи прихвалените училища лежат на стари лаври.
Най-важното е да случите на добра учителка.
Иначе относно езиците и аз съм на мнение да не го жалиш. Ако пък видиш, че не се справя ще спрете нещо до 2 клас. Деси ходи на британика от 3 група, от първи клас учи испански, а от тази година ходят и в Сервантес института. Мисля с Елена схемата да е същата, тя също ходи в британика от миналата година и на испански от тази.
Хич не виждам нещо да са се затормозили или пък да са научили нещо кой знае какво :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Хайде на училище
« Отговор #87 -: Януари 29, 2015, 21:40:19 pm »
благодаря ви!
 Джам,в Дружба живеем (до Джъмбо точно),но Георги ще го води баща му на училище ,а на него му е удобно и в Младост ,заради работата.Иначе баба ми живее в Младост 3 ,а аз съм учила в 81-во.     

  В квартала имам препоръчана госпожа .Притеснява ме това,че след 4-ти клас ще трябва да го местя,защото всички отзиви са такива за училищата в Дружба - "до 4-ти клас,ако попаднеш на учител,после става много зле".
<br />
Re: Хайде на училище
« Отговор #88 -: Януари 29, 2015, 21:57:08 pm »
z22, и аз съм в Дружба, до 150-то училище. Може ли да те питам коя госпожа ви е препоръчана? Моят племенник ще тръгва и той скоро на училище (а и те са в Дружба, в един вход сме  :P). Аз познавам лично Катя Алексиева и много я харесвам. Тя е учител и по народни танци.

Това за близостта на училището е другото важно нещо. Моята племенничка учи в 120-то и пътува 30-40 мин с автобус до там. Много е неудобно, особено зимата, първа смяна. Преди родителите й работиха в района на училището, но си смениха работата и сега е по-сложно.

На мен добър вариант ми се вижда до 3-ти клас в най-близкото училище и после в СМГ, ако го приемат детето  :lol: 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хайде на училище
« Отговор #89 -: Януари 29, 2015, 22:25:34 pm »

Цитат
"до 4-ти клас,ако попаднеш на учител,после става много зле".

Цитат
до 3-ти клас в най-близкото училище и после в СМГ

тия два цитата, вервайте ми, съм ги чувала и чела един милион пъти. всеки де що разбира и не разбира, това повтаря като мантра.

намеренията на почти цяла софия са такива - децата им след 4-ти клас в СМГ. ама то, съгласете се, ще се пръсне по шевовете и не може да побере всички...
но всеки тайно си вика, е, моето ще влезе и се почват курсовете по математика от първи клас.

такова чудо никога не е било - всичко живо ходи на допълнително математика, още от първи клас, ама няма заложби, няма пет лева - ще вървим в семегето, щото само там има живот....

бих приемала с повече скептицизъм горните цитати. прекарайте една година, огледайте се, разберете сами кое как е...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Хайде на училище
« Отговор #90 -: Януари 29, 2015, 22:50:14 pm »
47 Smiles,за 150-то ми препоръчаха от няколко места Вени Димитрова .На нас то ни е по-близо,но аз предпочитам 163-то.За там имам по-добри отзиви за сега (за  Марияна Петкова като учител).

 С тази математика наистина е лудница.Само за математически турнири и уроци и СМГ чета по форумите .Ако не е СМГ,то е 125-то математическа паралелка, след 4-ти клас или ПЧМГ ( Питагор). 
 От любопитство отворих линковете ,показани от Джам , за турнирите и свалих няколко на Жорето да го пробвам.Реши 2 за ПГ и 2 за 1-ви клас ( от състезанията ноември и коледното ).Доста бързо се справи със задачите.Ще видим дали ще обича математиката като мен (аз обожавах математиката и си решавах задачи ей така за кеф ,завършила съм и НПМГ)  или ще е като баща си . 
<br />
Re: Хайде на училище
« Отговор #91 -: Януари 30, 2015, 08:23:30 am »
Z22, мерси   :P

Jam, защо да е лошо, когато родителите искат да вкарат децата си в най-хубавото училище? То е ясно, че няма място за всички и само най-добрите ще влезнат (+ връзкарите, ако има, не знам как е точно там). Това не значи да не се пробва детето, ако му се отдава математиката.

Понеже проучвам кандидатсването в Американския колеж покрай племенницата. Децата от СМГ се справят меко казано блестящо без подготовка.
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 08:29:06 am от 47 Smiles »
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #92 -: Януари 30, 2015, 08:58:23 am »
Зори,
избери онова училище, което ще ти е най-близо до дома или най-удобно за водене/прибиране на детето!

много са еднакви училищата, и в най-прехвалените училища преподават скапани учители, като много често са маскирани зад отлични препоръки и титли.
Далече съм още от тези вълнения, но не пречи да имам мнение по въпроса  :lol:
Това мисля и аз по въпроса. Имаме училище срещу блока. Снаха ми и близка приятелка, която живее в нашия блок, с деца на възрастта на моето казват: Няма да ходи в училището срещу блока, ще ходи в елитно /това определение дори не го разбирам за дете в първи клас/!

Мой близък приятел записа детето си в елитното 32 СОУ, с жена му са разведени, та детето малко на самотек вървеше. Очакваше се от него да е добра само, защото е в елитно училище. И познайте, едва буташе класовете. Накрая я преместиха в някакво училище в Надежда, да може да завърши 5-ти клас.

Да, аз вярвам, че родителите на това дете са изключение и повечето от нас няма да оставят детето си само да се оправя. Разказах случая, за да дам още един поглед на нещата, че елитното училище само по себе си не учи детето  :wink:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хайде на училище
« Отговор #93 -: Януари 30, 2015, 11:52:11 am »
Jam, защо да е лошо, когато родителите искат да вкарат децата си в най-хубавото училище? То е ясно, че няма място за всички и само най-добрите ще влезнат (+ връзкарите, ако има, не знам как е точно там). Това не значи да не се пробва детето, ако му се отдава математиката.

защото, както написах вече, не се пробват онези, дето им се отдава математиката, а всички! всички знаят, че след 4-ти клас трябва да се ходи в Семеге на всяка цена. и затова се записват децата на подготвителни курсове за кандидатстването там още от втори клас, всичко живо ходи на математика, на състезания, които вече станаха безчет. няма лошо, но родителската амбиция съсипва много детски животи.

завършила съм тази гимназия и знам колко беше интересна навремето, преди да се светнат всички, че ИТ-то е пътят към голямата заплата на Запад... :)

аз лично също записах сина си на курс по т.н. "занимателна математика" в училище (не е подготовка за семегето!), но втория срок няма да продължи. видях, че още му е рано за това и прецених, че няма да го мъча засега.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #94 -: Януари 30, 2015, 13:43:56 pm »
И ние сме на вълна "първокласник".
Зори, не е ли рано за подаване на заявленията? Аз си мислех. че се подават април, май... :?
Засега съм се спряла на варианта "най-доброто училище е най-близкото училище".
Връщам се да чета цялата тема  :)



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хайде на училище
« Отговор #95 -: Януари 30, 2015, 14:12:41 pm »
Зори, не е ли рано за подаване на заявленията? Аз си мислех. че се подават април, май... :?

провери си конкретно за избраното училище - това се определя индивидуално. има училища, които приемат от първия работен ден на годината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Хайде на училище
« Отговор #97 -: Февруари 18, 2015, 12:03:30 pm »
Зори,
избери онова училище, което ще ти е най-близо до дома или най-удобно за водене/прибиране на детето!

много са еднакви училищата, и в най-прехвалените училища преподават скапани учители, като много често са маскирани зад отлични препоръки и титли.
Далече съм още от тези вълнения, но не пречи да имам мнение по въпроса  :lol:
Това мисля и аз по въпроса. Имаме училище срещу блока. Снаха ми и близка приятелка, която живее в нашия блок, с деца на възрастта на моето казват: Няма да ходи в училището срещу блока, ще ходи в елитно /това определение дори не го разбирам за дете в първи клас/!

Мой близък приятел записа детето си в елитното 32 СОУ, с жена му са разведени, та детето малко на самотек вървеше. Очакваше се от него да е добра само, защото е в елитно училище. И познайте, едва буташе класовете. Накрая я преместиха в някакво училище в Надежда, да може да завърши 5-ти клас.

Да, аз вярвам, че родителите на това дете са изключение и повечето от нас няма да оставят детето си само да се оправя. Разказах случая, за да дам още един поглед на нещата, че елитното училище само по себе си не учи детето  :wink:

Джам, аз също съм завършила СМГ през далечната 1989 г. да не се окажем съученички :D

И по темата, малкия ми син тази година ще бъде първокласник и мисля да го запиша в близкото до
нас училище с музика и хореография, предвид засиления му интерес в тази материя и страхотния
музикален педагог, която ще им е класна.
Баткото ще кандидатства тази година след 7 клас, но ако зависи от мен в никакъв случай няма да е ПМГ /живея в Бургас/, нищо че е училище № 1. Крайното решение, обаче ще е негово.
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #98 -: Февруари 18, 2015, 13:05:25 pm »
danny22, ако детето няма наклонности за математиката си е истинско издевателство да се записва в такова училище, както и обратното - при подчертана математическа и аналитична мисъл да се ходи зорлем в хуманитарна гимназия. Аз съм завършила МГ (1995) и поне в онези години си даваше много добра подготовка по всички предмети и за мен това е отличен вариант. Сега всички училища от този калибър предлагат засилена подготовка по езици, отделно има много добри школи. Ако моето дете прояви наклонности с две ръце бих го насочила и настоявала за СМГ (ако още живеем в София).
Re: Хайде на училище
« Отговор #99 -: Юни 07, 2015, 13:31:10 pm »
Момичета, в Orange има ранички намалени на 50%.
Май и преди бяха писала, че съм подарявала на племенничката оттам на Еспри и издържа 3 години без проблем (5-7 клас).
https://www.orangecenter.bg/proletno-namalenie-50-sale/ranitsi-za-uchilishte