0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хейли, правилно се чудиш - не бързай.
*
Хейли, правилно се чудиш - не бързай.
Подкрепям. Аз бих изчакале до консултацията и кръвните изследвания в 6тия месец.
За тези нишестета. (със, без глутен няма значение).... абе не мога да разбера какво толкова ценно има в тях, някой ако може да обясни - добре ще е. Непрекъснато и от всякъде , еле педиатрите "дай, та дай кисел"
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Моят син няма голям мерак да се храни сам,а е на 2 год.
От време на време взема лъжицата и хапва сам,но бързо му омръзва това упражнение. :lol:
От 1-2 месеца и на столчето не иска да седи,нито на масата.Хуква да бяга и играе,а аз го гоня с лъжицата.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Това, че бебетата дебелеят от каша е останало от старо време мисля, както са дебелеели от АМ. Аз като второ хранене въведох плодове(плодови пюрета). Ако са минали 2 седмици от старта на захранването, бебето яде с удоволствие, нищо не пречи да се въвежда друго хранене. Хубаво е до годината да се запази повече млечно хранене, но всеки решава и преценява сам.
Керита, у нас е същото, но аз никога не съм гонила, само го привиквам  :lol:
*
Според мен това да се гони детето да се храни докато бяга е не само вредно (откъм навици), но и опасно.
С риск да ви прозвуча назидателно (не ми е това целта), но ви го казвам като съвет от погледа на майка с вече поотраснали деца - докато са бебета и малки създавайте навици - да се хранят на маса, а не бягайки; да не се играе по време на хранене; да се хранят с прибори, а не с ръце и всеки да си яде от чинията. Ще си спестите така доста главоболия занапред, а и научите ли ги да се хранят по този начин, ще можете да си сядате на заведение спокойно ;)
*
Мими, лесно е да се каже, но не се получава  :lol: Моето дете като тръгне се е наяло де,в заведения и чужди къщи рядко се храни, там има къде по-интересни занимания  :D
*
Според мен това да се гони детето да се храни докато бяга е не само вредно (откъм навици), но и опасно.
С риск да ви прозвуча назидателно (не ми е това целта), но ви го казвам като съвет от погледа на майка с вече поотраснали деца - докато са бебета и малки създавайте навици - да се хранят на маса, а не бягайки; да не се играе по време на хранене; да се хранят с прибори, а не с ръце и всеки да си яде от чинията. Ще си спестите така доста главоболия занапред, а и научите ли ги да се хранят по този начин, ще можете да си сядате на заведение спокойно ;)

По-добре не може да се обобщят ползите, отлично го е написала Мими.  Моят син всеки път смайва сервитьорите по ресторантите с добро поведение. Само че вече редовно ни кара да го водим на ресторант господинчото. У дома храненето също много отрано е всички дружно на масата и всеки яде спокойно.
Днес ще давам за пръв път броколи (замразени).Да отрежа ли дръсчиците и да сваря само горната част/съцветията/ или да варя всичко?
*
Според мен това да се гони детето да се храни докато бяга е не само вредно (откъм навици), но и опасно.
С риск да ви прозвуча назидателно (не ми е това целта), но ви го казвам като съвет от погледа на майка с вече поотраснали деца - докато са бебета и малки създавайте навици - да се хранят на маса, а не бягайки; да не се играе по време на хранене; да се хранят с прибори, а не с ръце и всеки да си яде от чинията. Ще си спестите така доста главоболия занапред, а и научите ли ги да се хранят по този начин, ще можете да си сядате на заведение спокойно ;)
Знам аз,че грешно,но какво да го правя...
В повечето случаи си сяда на столчето,но по средата на храненето се измъква и слиза и коланите не го спират.
Като му скарам и го върна на стола се опъва,тръшка и реве.
От скоро прави така,надявам се да отмине скоро.

hope-love,аз махам дръжките на броколито.
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 10:25:24 am от kerita »

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Хоуп, отначало давах само горната част, после с цялата дръжка. макар, че едва ли има проблем в дръжката, не е жилава.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Хоуп, аз от самото начало давам броколито с дръжката на розичката.

Mimi26, Цигу, и аз съм се възмущавала като видя майки, които преследват децата си в заведението с лъжицата. Никога не съм ги разбирала. Но сега като имам дете почвам лекинко да им влизам в положение  :lol:

Моят малчо ще е като майка си явно. Много тачи закуските, но не и обядите  :lol:
*
Здравейте момичета!
Матей много хареса тиквата, вчера чак се разсърди като спрях да му давам, ама той много изяде, а го храних след кърмене 8O Днес го пробвах с няколко лъжички картоф, ама нещо се бях успала и разбързала та забравих да капна малко мляко нещо та детето се потресе... но утре мисля да му го комбинирам с тиква или мляко и да видим :lol: Иначе днес изяде 80-90мл каша на обяд и после като му предложих да суче и не беше убеден че е гладен 8O Та в тази връзка да попитам вие в кой момент спряхте да предлагате дохранване с мляко на обяд? Умишлено питам в кой момент, а не на какво количество или възраст, защото всяко дете си е различно, но съдейки по себе си знам че си има признаци които ти дават да разбереш че не е нужно - например спира да иска, огладнява по-бавно след това, ей такива неща...
Аз спрях да предлагам, когато започна да изяжда по около 120 грама /едно бурканче/, защото той никога не отказва да суче, яде до повръщане. Има дни, в които изяжда и по - малко,  но явно не е гладен. Веднъж като спрях млякото на обяд повече не съм предлагала дори и да е ял по - малко.  Понякога когато яде прекалено малко, просто го кърмя по - рано от часа му за следващото хранене.
mimi26 теорията е хубаво нещо, най-малкото защото представя идеален случай. В живота е малко по-различно. Докато не ти дойде до главата, няма как да си сигурна какво точно ще направиш. Вярвате или не, аз вчера давах супа със спринцовка. вече съм в пълна безизходица с Явор, но трябва да започне пак да се харни нормално, защото имунната му система отслабва. Трета седмица не може да се възстанови от заболяване, 2 седмици пие антибиотик. Мислех си, че ако мина през бариерата на отказа, и усети хубавия вкус, може да реши да хапне. Нищо не се получи, абсолютно отказа, почна да плюе. Кошмар. естествено, че ще го гоня. В случая е заложено на карта здравето му. Между доброто възпитание и здравето, ще избера второто.
Хейли, дали ще наддава от кашата или не, зависи от самото дете. Дъщеря ми ядеше само 2 пъти седмично каша, но наддаваше доста добре, синът ми ядеше всеки ден и грам не качваше. Оризът и елдата са еднакво подходящи за първа каша. Аз съм ги въвеждала в готов вид, на каша, иначе не знам с люспите как ще го приеме детето, особено елдата. тя се вари доста дълго и т.н.
<br />[link=http:
*
Мешко, съжалявам за този проблем с храненето. От антибиотик и болест апетита и на голям човек изчезва, дано по-бързо отмине и детенце прояде.
По въпроса с гоненето с лъжичка,  не се обаждам, че не знаюм ако ми дойде на главата как ще процедирам. Нора си хапва с апетит, но казват, че децата след гпдинка много често стават злояди и много придричиви, та ... в очакване съм.
Не е вярно това, че елдата се вари доста дълго. Времето, необходимо за увиране е колкото при ориза, също приблизително за толкова време увират и киноа-та и булгура, просото ври една идея повече.
Mousyt, приблизително до десетина дни след захранването спира необходимостта от дохранване с мляко (ако детето приема добре, с охота новата храна). За това време с нарастване на дозата се достига необходимото количество за достигане на ситост .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Аз пък съм съгласна с Мими. И моите ядат на масата и няма обикаляне.
Най ми е смешно, като видя как някоя баба преследва дете на детската площадка с филия.  :lol:

Мимози, ама ти си повече германка от германците.  :wink:
И при нас е ред и дисциплина основно благодарение на мъжа ми. И смятам, че така се живее по-лесно. Факт е, че градините са до по-рано (нашата е до пет и половина, но до пет трябва да са прибрани). И така може децата да са в леглото в 19,30 и 20 ч. съответно. И сутрин да са се наспали и да стават без драми. От другата година училището е от осем и така синчето ще трябва да става в 6,30 ч. най-късно. Няма мърдане.

Авалон, оризовото брашно съм го пропуснала, а тези по-екзотичните не ги познавам (екзотични, защото не помня да ги е имало, когато аз съм била дете). Признах си по-горе.  8)

*
Мешко, защо си мислиш, че говоря теоритично? Все пак и аз имам 2 деца ;) И тук не става въпрос за изключения като болни деца, никнещи зъби и т.н. Все пак не всички и всякога са такива - говоря за здрави деца, на които ние трябва да изградим порядки за хранене. Доста неща са ми минали през главата за тези години, все пак не съм родила роботи.
То иначе и аз мога хиляда хиледи случки да разкажа колко е трудно с близнаци и да ме съжаляват как се оправям, но не го правя, защото няма смисъл. Всичко, което съм написала е на база мой опит и постигнато от мен без баби, лели и подобни, защото нямам такива под ръка. Да, пак ще каже някой ама те твойте са кротки - кротки са отстрани, само аз знам как го постигам.
Който иска взима под внимание написаното от мен, който не -да си търси под вола теле в думите ми.
Деси, не си пропуснала оризовото брашно - това си е безмлечна оризова каша.
*
Нашият младеж както вчера след кашата не пожела да суче, днес след 80мл тиква+картоф+няколко лъжички кърма забъркани на пюре се вкисна нещо и аз му дадох да суче и той все едно не е ял 8O Та се чудя сега това признак на "ти с голи зеленчуци ли ще ме лъжеш" е или просто щото се вкисна и за успокоение пи и мляко :ask:
Иначе захранването върви добре -яде си с лъжичката доста успешно, не се оплаквам. Определено по-гъсто по-добре му понася, а и парченца не добре смляно също не върна, че не ги бях видяла, та дано така продължава :lol:
Имам два въпроса:
1. Кога започнахте да слагате зехтин в пюрето?
2. Сега като съм въвела оризова каша, ако искам да въведа например царевична с морков на тьопфер пак ли се въвежда като нова храна 5 дни или щом е каша и съм въвела вече оризовата може и направо? :ask:
Уф дано не се повтарям с въпросите, ама напоследък изтрещявам....
Mousyt, за първия ти въпрос не съм сигурна. Аз по-късно дадох зехтин (след 8-мия месец), но не съм показателна в това отношение.
За втория въпрос - царевицата и моркова трябва да ги въведеш и двете поотделно. Например първо моркова (заедно с картоф или тиква или и трите заедно) и после вече можеш да въвеждаш кашата (демек царевичния грис с моркова).
*
Момичета, успокойте страстите! И за мен е по-добре да има дисциплина. Но е въпрос на личен избор. Просто разменяме мнения. Няма смисъл някой да се обижда или да го превръщаме в бойно поле. Не е това целта на темата. Тук сме, за да си помагаме, ако можем.
Както казах, на мен ми е много по-лесно с регламентирано ежедневие. Е, няма излизания вечер на гости или някакви такива, ама така сме приели, че това е вариантът за нас. А и аз лично не искам да ги гоня с лъжицата. София не е от най-ящните, но седи на масата. Каквото изяде - изяде. Толкова. Не е задължително да си изяждат всичко. Да не говорим пък, че ако ядат хляб или бисквита и обикалят през това време, могат да се задавят, а и ще изцапат. Ами, не мога непрекъснато да вървя подире им и да чистя.
На моите никога не са им пускали кръвни изследвания, въпреки че на 2 г. тя тежеше 10,200 кг. Не знам дали е по преценка на педиатъра или както ви чета вас, имало задължителни на 6 м. Тук няма и лаборатории на свободен прием. Пробите се взимат от сестрата на педиатъра или друг лекар и се пращат в лабораторията.