0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да, де, писах П.С. за концентрата, ама се забавих.
 Елдата като я купя, целия пакет накисвам във вода. за малко, измивам, подсушавам и леко препичам. По съвет на приятелка бесарабска българка, царе са на елдата те, от нея отдавна знам, не бях даже чувала тогав за елдата, че е еликсир за бебета и малки деца.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Ние започнахме със пилешко и после заешко, от пуешкото Мони се изприщи и спрях да въвеждам месо за месец.После същото се повтори и с домата.Аз понеже вече съм и дала кашкавал, сирене козе и краве и извара, се чудя дали да и дам като стане на 10 месеца и кисело мляко или бързам?
Аз съм въвела кисело мляко преди сиренето, извара изобщо не давах, защото предимно е една гадна зърнеста.
Домати след годината съм дала. Също и риба.

Хоуп, аз захраних първо с оризова каша по обяд, после със зеленчуци, когато въведох второ хранене - плодове, това беше след обяд и с тях съм опитвала да давам каши. Има млечна мисля каша елда с круша на Хумана, единствената от която моето злоядо е яло 2 чинии  :lol:

Елда и аз купувам бяла като е на зърна, кафявата уж е печена и на мен ми горчи, а и много и се делят люспите и просто ми е неприятна.

Царевицата точно като качамак я въведох. Не съм търсила да е био или без ГМО. По-добре е по-ситен да изглежда царевичният грис. Сега гледах, в моманта ползвам един на Дивелла, Полента пише отпред.
Сега не се сещам за царевичен или пшеничен грис, но една мама тук ми каза да слагам по 1с.л. на 100мл вода и още ги правя така като искам да са на каша.
Царевицата точно като качамак я въведох. Не съм търсила да е био или без ГМО. По-добре е по-ситен да изглежда царевичният грис. Сега гледах, в моманта ползвам един на Дивелла, Полента пише отпред.
Сега не се сещам за царевичен или пшеничен грис, но една мама тук ми каза да слагам по 1с.л. на 100мл вода и още ги правя така като искам да са на каша.
Мерси, м-и. И аз така ще направя.

За пръв път чувам, че имало бяла и кафява елда.  :ask:

Авалон aз това с печенето само за ориза го знаех, но защото не ми се занимаваше, купувах инстантна каша.
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 14:12:46 pm от 47 Smiles »
*
hope-love, кашите ги давах и сега на малката ще ги давам ок. 17:00-18:00 заедно с плодово пюре. Царевицата съм я дала от каша-грис и също така царевица в пюрета. Единствено имахме проблем с овеса, обостри ни се АД и след известно време пак опитах. Елда никога не сме яли (дори не знам как изглежда), но в България като чета и слушам през последните години доста се предлага на децата, дори и в детските градини като закуска.
magi_st, дала съм на баткото на ок. 10 мес. кисело мляко, но доколко се сещам е добре да се дава винаги предиобяд, защото като цяло е тежка храна за малките стомахчета и до 2 год. възраст може да предизвиква некомфорт в стомаха и рефлукс (мисля д-r Бърди го е коментирал в темите си).
Сега при мен е по-лесно веднъж като съм минала по този път и си следвам същата схема като при баткото и иказанията на детската лекарка. Много съм доволна от книжката на една английска писателка, има много хубави рецепти и схемата съвпада почти с моите виждания: www.annabelkarmel.com


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Аз имам въпросче :D

Елдата, къде я смилате? И може ли, да се дава киноа на бебета? Какви други семена давате :lol:
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 15:52:16 pm от dess_dess »


*
Аз домата и го дадох щот изключих че съм сложила в една супа.Сетих се късно и на другия ден детето беше цялото на ситни пъпки.

*
Аз имам въпросче :D

Елдата, къде я смилате? И може ли, да се дава киноа на бебета? Какви други семена давате :lol:

В блендера и не до гладка каша. Киноа може след 8 -9 месеца,  някъде четох и по-от рано. Взела съм още просо и амарант - предстоят.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Авалон благодаря ти  :D


*
Елдата  не съм я пасирала, може би към годината с масло и сирене.
Смайл, светла купувам от Кауфланд, пише био около 5лв е 500гр
*
Всякакви такива неща (полента, просо, киноа и т.н.) се намират в "био" вариант, но на поносими цени, и в дрогериите на DM, пакетират ги за тяхната марка Alverde. Полентата и без това си е царевичен грис, смлян по-ситно, като за качамак (но на италиански звучи някак си по-вкусно :-))

Аз в момента се боря с въвеждането на глутена. Борбата си е поетична, просто защото госпойцата отказва да яде почти всичко (освен броколи, миризлив ужас!). Надявах се, че някак си ще стане чудо и попарата ще й хареса, но не би, нито с чай, нито с АМ. Изобщо не желае дори да се опита да дъвчи, плюе и се опитва да се дави и да връща. Преди малко пробутах една бисквитка Плазмон, да се опитва да си я гризе... пак давене. Опитвала съм с по-едро смлени супи - не и не; жълтък не желае също, ако само е намачкан с вилица, улавя ме веднага. Всичко трябва да е смляно на гладко пюре :-(
А след 1 месец тръгва на ясла и аз сериозно се притеснявам как ще я хранят (и, по-точно, дали няма да ми я върнат веднагически, та да се видя в чудо).
Някой дали е успявал да излъже малкия си хитрец с нещо по-едро смляно?
*
а защо е необходимо на 8м. да я лъжеш с едро смляно?
пасирай на детето, има време време ще се научи да дъвче.
*
На мен изобщо не ми трябва. Има обаче 2 "но"-та:
не съм убедена, че в яслата ще склонят да пасират всичко от детската им кухня специално и допълнително за нея (по спомен от батко й - не беше съвсем на фино пюре смляна храната им);
и, отделно, готови храни (бурканчета)  за нейната възраст са с по-едри парчета вече; чудя се дали не се предполага да е подготвена вече за тях и да съм изпуснала да направя нещо - отново, с батко й не ми се е налагало да правя каквито и да е опити, той само дето не ми пускаше напечатано тристепенно меню с искания за седмицата.
*
Надин, Моника е на почти 10 месеца и гълта като пате при 6 налични зъба.Няма значение какво парче и пухна в устата.Давам и намачкано всичко, вече не пасирам, но ако не искаше намачкано щях да пасирвам.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Надин моята Теичка яде всякаква х,ана непаси,аната също я пог.ъщал сест,а и не обаче :lol: Еееее к.авиату,ата пак отказва извинявам се :x


*
Надин, кво да кажа освен, късметлийка си, че е второто  :lol: Моят син близо до годината се давеше с всичко на парченца, бисквити съм давала броени пъти в повечето случаи се е стигало до зверски задавяния. Аз ако съм на теб ще пасирам и няма да го мисля до след 2 месеца. Може да прояде до тогава, може в яслата да я излъжат и да си яде по-едро, може пък и да пасират без проблеми  :D
Здравейте,
имам колебание дали да си купя уреда за готвене на пара на Авент или да варя и пасирам. Необходим ми е за приготвяне на храна на 6 месечно току що захранено бебе. Можете ли да ми дадете предимствата на уреда.
Благодаря ви!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Nadine ,  като помня  какъв апетит пишеше , че имал баткото  , сега предполагам с  малката  ти е  непривично  да не иска да гълта.
Ами  според мен не я  насилвай и изчакай . Нищо не си пропуснала , до дете е. И моето беше така.Опита ми показва , че когато детето е готово , се получава  много бързо и от раз. Аз с Калоян на 8 м си пасирах   ,  той  доста по-късно реши , че ще дъвче  . Даже периода с  дребни парченца , намачканото  почти го пропусна -от  пасирано направо на  храна за  дъвчене премина .
Вярно , че яслата  е друго - но говори с тях  -няма да оставят детето гладно или  пък тя там ще започне да яде.

galia_77, мами наскоро го коментираха тук -че са доволни  .Аз лично не съм го ползвала .Ако финансово може да си го позволиш , ще ти е улеснение, предполагам.


Nadine, аз до късно пасирах. Моят син реагираше много странно на храната, макар че отрано имаше доста зъби и не е имал никакви проблеми с дъвкането, месото в храната го дразнеше, картофчетата също и почваше да плюе. В същото време си гризеше сухари и какви ли не по-твърди от картофчето неща, без каквито и да е било затруднения. Е сега нямаме такива проблеми, защото отказа почти всичко като храна и караме на сухари, хляб и кус-кус. Ама здраве да е. В яслата няма да е първото дете, на което да му пасират храната, така че ще го преживеят. А пюретата с по-едри частици си ги пасирай, какъв е проблемът.
<br />[link=http:
*
Здравейте,
имам колебание дали да си купя уреда за готвене на пара на Авент или да варя и пасирам. Необходим ми е за приготвяне на храна на 6 месечно току що захранено бебе. Можете ли да ми дадете предимствата на уреда.
Благодаря ви!
Предимството е, че слагаш всичко в уреда, готвиш и го пасираш пак там. Нямаш изцапана посуда за половин рота  :lol: но пък някой не цапат колкото мен, други не им пречи да мият.
Здравейте,
имам колебание дали да си купя уреда за готвене на пара на Авент или да варя и пасирам. Необходим ми е за приготвяне на храна на 6 месечно току що захранено бебе. Можете ли да ми дадете предимствата на уреда.
Благодаря ви!
Предимството е, че слагаш всичко в уреда, готвиш и го пасираш пак там. Нямаш изцапана посуда за половин рота  :lol: но пък някой не цапат колкото мен, други не им пречи да мият.
Освен това слагаш го и не го наблюдаваш кога ще е готово.
Има таблица към уреда кой вид плод, зеленчук, месо колко време му е необходимо и спрямо това слагаш различно количество вода. Като е готово уредът изписуква, обръщаш каната, в която е сготвено и пасираш без да трябва да вадиш сготвеното (казвам го, защото в уреда на Чико, първо се вади).
Може да използваш уреда и само като уред за пасиране.
Аз го ползвам от 2 месеца и 20 дни всеки ден, понякога и по два пъти.