0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #360 -: Септември 01, 2014, 16:07:34 pm »
И аз, макар че вече 5 ден меря БТ но Денис струва ми се рано БТ да е висока сега пък и вчера и днес е 37 и 0. Меря с дигитален, 5 минути след сигнала макар че след първите 2 минути има един сигнал после като изчакам още 3-4 минути 2 но аяз засичам 5 минути след 1вия. дали е правилно  :?
Най-вероятно имаш повече от 1 фоликул / ако няма някаква друга причина за по-вис. БТ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #361 -: Септември 02, 2014, 09:22:11 am »
Отново съм тук. Днес започвам с тестовете за О  :lol:



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #362 -: Септември 02, 2014, 09:36:08 am »
Здравей, Денис :) моля те за коментар на графиката ми. Мисля, че ову не е имало, но на какво се дължи това задържане на малко по-висока т? Благодря :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #363 -: Септември 02, 2014, 14:46:13 pm »
lilitu, ти как мериш температурата, като цяло е ниска, защото напоследък доста графики разгледах.....
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #364 -: Септември 02, 2014, 15:08:46 pm »
Ниска е, защото меря орално :)) и все пак това покачване без ову ми е странно....Иначе fertility ми определя като възможен ден за ову около 18ти ден от цикъла, който е реалният ден обикновено, но гледайки графиката  ми се струва, че ову не е имало изобщо.....
 А на теб Деси, стискам всичките си палци :))) Струва ми се, че ще има повод за радост :))  Дано дано :)) :goodluck: :bighug:
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 15:25:15 pm от lilitu »
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #365 -: Септември 02, 2014, 16:37:56 pm »
lilitu, благодаря, дано да има повод за радост,

относно измерване на температурата е много важно да е мерена в един и същи час сутрин, без да си ставала за нищо от леглото, буквално докато си отвориш очите(аз меря моята около 7,10-7,20 вагинално, не знам дали когато е орално е по-ниска) ти с какъв термометър мериш дигитален или от другите? Може и да е имало овулация, но ако не си мерила с такова постоянство да не е точна графиката....
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #366 -: Септември 02, 2014, 17:25:12 pm »
Да, мила Деси, по правилата меря :) Повече от година вече, но по графиките все изниква по нещо необяснимо :))
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #367 -: Септември 02, 2014, 21:23:39 pm »
Отново съм тук. Днес започвам с тестовете за О  :lol:
Ще помагам :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #368 -: Септември 02, 2014, 21:29:21 pm »
Здравей, Денис :) моля те за коментар на графиката ми. Мисля, че ову не е имало, но на какво се дължи това задържане на малко по-висока т? Благодря :)
Може  и да е имало О.
Не спазваш правилата и на графиката не може много да се вярва
Трябва да мериш анално - до 7,30 - 8,00 максимум
Добре е да правиш и тестове за О.
Ако БТ се задържи висока - О, може да е била на 22 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #369 -: Септември 02, 2014, 21:33:15 pm »
Благодаря Денис,просто никога Т не мие била толкова ниска във втората фаза :ask: Иначе за по-ранното мерене, нямам възможност за съжаление :( Но поне гледам да е по едно и също време в даден цикъл :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #370 -: Септември 02, 2014, 21:42:18 pm »
Благодаря Денис,просто никога Т не мие била толкова ниска във втората фаза :ask: Иначе за по-ранното мерене, нямам възможност за съжаление :( Но поне гледам да е по едно и също време в даден цикъл :)
Може да е от терм-ра, провери дали отчита вярно
Не го приемай като упрек или критика - това си е за теб :) - ако мериш правилно - графиката е точна и показва действителното състояние.
Иначе повече се предполага и гадае, което не е правилно и може да е подвеждащо
Оралното измерване се влияе много от околната Т. и ако ти е по-студено и орално измерената  Т. е по-ниска - т.е не може да покаже реалната БТ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #371 -: Септември 02, 2014, 21:50:35 pm »
ООО не го приемам, като упрек :))) Ти толкова помагаш на всички ни :)))  :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #372 -: Септември 03, 2014, 09:13:26 am »
На мен БТ още малко ми се повиши ама ... след дъжд качулка  :? Искам да попитам нещо, може да не му е тук мястото - става дума за белия равнец. Като си гледах графиките в предходни месеци когато пиех чай от бял равнец, Т ми стигаше до 37 и 37.1, не знам дали е от чая обаче нищо не пречи да пробвам пак. Решила съм да пия равнец след О. Тези 2 дни пих сутрин и вечер по една чашка обаче се чудя равнеца дали се пие втората половина на цикъла - т.е. след овулация (защото той е за жълтото тяло) или се спира по някое време защото съм чела, че предизвиква контракции. Някой знае ли нещо по въпроса?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #373 -: Септември 03, 2014, 09:36:19 am »
На мен БТ още малко ми се повиши ама ... след дъжд качулка  :? Искам да попитам нещо, може да не му е тук мястото - става дума за белия равнец. Като си гледах графиките в предходни месеци когато пиех чай от бял равнец, Т ми стигаше до 37 и 37.1, не знам дали е от чая обаче нищо не пречи да пробвам пак. Решила съм да пия равнец след О. Тези 2 дни пих сутрин и вечер по една чашка обаче се чудя равнеца дали се пие втората половина на цикъла - т.е. след овулация (защото той е за жълтото тяло) или се спира по някое време защото съм чела, че предизвиква контракции. Някой знае ли нещо по въпроса?
Здравей, на мен ми действа много добре белия равнец. Ако искаш пий го до доказване на овулация, заради вероятността да предизвика контракции.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #374 -: Септември 03, 2014, 09:40:30 am »
Точно това се чудя - той до овулация ли се пие или след овулацията? Защото нали помага за по-добро жълто тяло, а жълтото тяло се формира след като е настъпила овулация - т.е. втората половина на цикъла. Хем ми се иска някак си да си помогна, хем ме е страх да не си навредя


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #375 -: Септември 03, 2014, 09:42:51 am »
Белия равнец се пие до овулация. После го спираш  :wink:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #376 -: Септември 03, 2014, 09:45:15 am »
Супер, благодаря ви момичета. До сега все ми е било загадка как точно се пие белия равнец, сега поне ще знам и от следващия месец си го започвам пак. Даже сега му е времето - вечер човек преди лягане да се стопли с чаша топъл чай, действа ми много релаксиращо. Хем полезно,хем приятно.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #377 -: Септември 03, 2014, 14:04:45 pm »
Момичета, никога до сега не съм правила тест за О и искам да ми помогнете кога е най-подходящо да почна да правя? Днес ми е 7-ми ден на цикъла. :)

« Последна редакция: Септември 03, 2014, 14:17:15 pm от Suzka_87 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #378 -: Септември 03, 2014, 14:33:20 pm »
Здравей, Suzka_87! Към ову-тестовете има приложена табличка. От нея можеш да се ориентираш кога да започнеш с тестовете в зависимост от продължителността на цикъла ти.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #379 -: Септември 03, 2014, 14:40:33 pm »
Здравей, Suzka_87! Към ову-тестовете има приложена табличка. От нея можеш да се ориентираш кога да започнеш с тестовете в зависимост от продължителността на цикъла ти.

Благодаря ти! Може ли да ме посъветваш каква марка тест за О да взема?