0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #320 -: Август 25, 2014, 22:51:11 pm »
Това не е нормално, според мен има хормонално смущение, един цикъл се пропуска, след овулацията на 45 ти ден, и още 14 дни лутеална фаза, ще очакваш цикъл на 60 ден! Моят съвет е да се направят изследвания. :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #321 -: Август 26, 2014, 07:15:51 am »
Здравей, знам че не е нормално, затова на есен плануваме ин витро. Поне според повечето лекари, с които съм се консултирала имам ПКОС.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #322 -: Август 26, 2014, 07:30:15 am »
Успех, ти пожелавам, дано да те изненада чудото, и без инвитро. Аз също имам един проблем, високи антитела, докато го разбера, доста се измъчих. Дано всички да се пишем в другата тема! :wink:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #323 -: Август 26, 2014, 07:54:36 am »
Благодаря и аз ти пожелавам успех! :) :goodluck: Дано по-скоро да се прехвърлим в бременната тема. :bori_011: :bori_017: :bori_021: :bori_015: :bori_002: :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #324 -: Август 27, 2014, 11:35:37 am »
Здравеи Денис искам да те питам на какво може да се далжи спада в температурата.Бях стимулирана с клостил 4 дена по 2 на 13 ден ми биха прегнил 5000  но вместо Т да се покачва тя спада
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #325 -: Август 27, 2014, 19:04:20 pm »
Здравеи Денис искам да те питам на какво може да се далжи спада в температурата.Бях стимулирана с клостил 4 дена по 2 на 13 ден ми биха прегнил 5000  но вместо Т да се покачва тя спада

Ако е имало повече от 1 фоликул - не може да се вярва на графиката
Трябва да те видят на УЗ. - има вариант също фоликула да не е успял да се спука

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #326 -: Август 28, 2014, 07:42:02 am »
Май нищо не е станало този месец  :balk_144: температурата ми почти не се е вдигнала и няма голяма разлика с първата фаза


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #327 -: Август 28, 2014, 08:02:51 am »
Май нищо не е станало този месец  :balk_144: температурата ми почти не се е вдигнала и няма голяма разлика с първата фаза
Здравей, ти как мереше температурата?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #328 -: Август 28, 2014, 08:22:54 am »
ами както си е по правилата я меря - сутрин преди ставане в 7:30 анално. Имам чувството,че няма смисъл да пускам прогестерон на 7ми ден - при тази температура със сигурност ще е нисък. Чакам и денис да си каже мнението, но на мен така ми се струва.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #329 -: Август 28, 2014, 11:29:19 am »
ами както си е по правилата я меря - сутрин преди ставане в 7:30 анално. Имам чувството,че няма смисъл да пускам прогестерон на 7ми ден - при тази температура със сигурност ще е нисък. Чакам и денис да си каже мнението, но на мен така ми се струва.
[/quote
Здравей, съжелявам, но според мен, май не е имало овулация. Нека и Денис да каже.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #330 -: Август 28, 2014, 14:10:35 pm »
Ами на мен по принцип не ми се вдига много температурата през втората половина, надявам се денис да се появи да каже има ли смисъл според нея да пускам прогестерон.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #331 -: Август 28, 2014, 14:42:44 pm »
Ами на мен по принцип не ми се вдига много температурата през втората половина, надявам се денис да се появи да каже има ли смисъл според нея да пускам прогестерон.
Графиката е добре дотук - О. според мен може да е била на 15 ден от МЦ - има време още да се повиши БТ
С какъв терм-р мериш и колко време го държиш?
Провери си терм-ра, може да се поврежда
Точно в такива случаи трябва да се изследва Прогестерон - за да е сигурно дали има О. и как функционира ЖТ
Прогестерон на 22 ден от МЦ, ако имаш възмоожност  пусни и Е2

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #332 -: Август 28, 2014, 15:00:47 pm »
Здравейте отново, момичета! От три дни почнах да си меря БТ, може ли да ми кажете дали са ми нормални стойностите, тъй като трябваше да ми дойде цикъла на 12-ти август. По принцип често ми закъснява, но винаги има една малка надежда за  :bori_002:


Здравей! Може ли да ми погледнеш графиката? Нормално ли е температурата да ми падне на 35,7? Днес ми дойде и МЦ :(
Според теб трябва да ти дойде на 12, а овулацията си отбелязала на 16?


Това ме изненада и мен. Но тогава имах ЦС. Незнам какво става. Възможно ли е толкова късна О?
Възможна е. Виж моята графика.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #333 -: Август 28, 2014, 15:03:56 pm »
Момичета, помагайте! Сутринта БТ ми беше 35,7/мерих я два пъти/. Това нормално ли е според вас? Днес ми дойде и МЦ. :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #334 -: Август 28, 2014, 15:08:02 pm »
Мерси денис, много ме успокои, дано наистина да се повиши температурата, но при моите графики обикновено Т във втора фаза е 36,8, рядко стига до 37 и то само за 1-2 дни. Бях написала,че неделя няма работещи лаборатории обаче цибалаб работят половин ден до обяд така че ще отида там.
Термометъра ми е от аптеката, не знам как да проверя дали е редовен освен да си купя втори термометър. Иначе не го държа много - докато писне алармата, в упътването така пише - че като подаде звуков сигнал температурата е премерена.
« Последна редакция: Август 28, 2014, 15:51:14 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #335 -: Август 28, 2014, 16:01:27 pm »
Момичета, помагайте! Сутринта БТ ми беше 35,7/мерих я два пъти/. Това нормално ли е според вас? Днес ми дойде и МЦ. :(

Здравей, аз ли нещо не се ориентирам или не виждам линка към графиката в подписа ти. А иначе защо да не е нормална тази Т? Малко ниска ми изглежда, но тя и моята Т като цяло е ниска, като гледам другите момичета в първата фаза температурата им е такава каквато е моята във втора фаза  :lol: Аз доколкото съм чела не е важно каква е температурата, а е важно да има двуфазност в графиката - тоест първата половина да е ниска, втората да е чувствително по-висока. Но все пак нека и другите да кажат какво мислят


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #336 -: Август 28, 2014, 16:19:31 pm »
Момичета, помагайте! Сутринта БТ ми беше 35,7/мерих я два пъти/. Това нормално ли е според вас? Днес ми дойде и МЦ. :(

Здравей, аз ли нещо не се ориентирам или не виждам линка към графиката в подписа ти. А иначе защо да не е нормална тази Т? Малко ниска ми изглежда, но тя и моята Т като цяло е ниска, като гледам другите момичета в първата фаза температурата им е такава каквато е моята във втора фаза  :lol: Аз доколкото съм чела не е важно каква е температурата, а е важно да има двуфазност в графиката - тоест първата половина да е ниска, втората да е чувствително по-висока. Но все пак нека и другите да кажат какво мислят

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #337 -: Август 29, 2014, 07:35:57 am »
Момичета, относно меренето на температурата с дигитален термометър, бях прочела че е нужно като се мери след сигнала да се задържи още две три минути. :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #338 -: Август 29, 2014, 09:36:09 am »
Ами аз уж се ръководя от инструкциите, но ако трябва ще го държа повече, не ми е проблем. Аз все повече се отчайвам - и днес ми беше същата температурата. То е ясно,че сигурно този месец не са ми наред нещата - първо ме боляха гадно гърдите точно по време на О, което не се е случвало никога, второ температурата ми е една такава никаква. Наистина се чудя има ли смисъл този месец да пускам изследвания - най-много да ми покажат, че няма О или че ЖТ не е както трябва и прогестерона ми е нисък.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #339 -: Август 29, 2014, 10:03:57 am »
lilibell, съгласна съм с Деси. Термометърът трябва да се държи и след сигнала. Когато започнах да меря БТ и аз като теб държах термометъра до сигнала. Забелязах /меря орално/, обаче, че след първото бибкане буквичката "С" продължава да мига, а стойностите се увеличават. От тогава чакам 2ри сигнал и тогава отчитам Т. Пробвай, ще видиш, че има разлика  :)

Наистина се чудя има ли смисъл този месец да пускам изследвания - най-много да ми покажат, че няма О или че ЖТ не е както трябва и прогестерона ми е нисък.

Защо се чудиш? Ако има проблем е добре да го знаеш! Ако всичко е наред, значи бебето е просто въпрос на време  :)