0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #60 -: Май 16, 2014, 14:06:52 pm »
Благодаря за отговорите,момичета!Значи съм била на прав път. :)
Вкъщи и стъпва по чорапки,но навън няма как да е бос.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #61 -: Май 17, 2014, 14:14:51 pm »
а не, аз не споря, само споделям мнение на двама ортопеди с които съм говорила по върпоса  :)
анатомични стелки се слагат само при необходимост, т.е. ако детето е с доказано плоско стъпало и т.н.
Стефи, извинете за това ,че ви ангажирам , но много ме заинтригува  този въпрос, може ли по-подробно да обясните защо ортопедите препоръчват равна стелка ,вместо извита, понеже на мойто дребното , аз само обувки с извити стелки му купувам и не знам ,в магазините определено много ги препоръчват за оформяне на свода на стъпалото, а и малкия много добре върви с тях.... направо сега ме хвърлихте в мисли дали в идеята си да направя нещо полезно за детето си ,всъщност не му вредя
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #62 -: Май 17, 2014, 15:08:44 pm »
ами нямам повече подробнодти, просто така са ми казвали, че няма нужда от ортопедични стелки дете, което няма проблем. свода не се изгражда със стелка.
а ти не се притеснявай, едва ли ще навреди това, че му купуваш обувкис такива стелки :)
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #63 -: Май 17, 2014, 18:43:42 pm »
Еволюцията е оформила маймунското и човешкото стъпало така, че приматите да могат да ходят изправени на два крака БЕЗ обувки, камо ли ортопедични стелки. Не случайно ходилото и глезенът имат толкова костици, мускули и сухожилия.

Когато детето прохожда, то е перфектно екипирано да ходи, просто трябва да бъде оставено да овладее ходенето без допълнителни пречки. Оттам препоръката детето да ходи предимно босо или по чорапи вкъщи и с равни и тънки подметки навън.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #64 -: Май 21, 2014, 13:34:25 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #65 -: Май 21, 2014, 15:31:16 pm »
Pesheck, г-жа днес сколасах с визитките, утре ще ти ги изпратя, но за да е по-евтино дай да ги пусна до офис на Еконт, а?!


п.п. подарък са  :)
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #66 -: Май 21, 2014, 16:37:30 pm »
а ти гусжа, да се беше написала в скоби коя си, зер, че голямо чудене коя е таз мама Еми :lol: :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #67 -: Май 22, 2014, 10:09:55 am »
 :lol: :lol: :lol: Питай ме как я търсих като Къди, та да ѝ пиша ЛС.
Благодаря, мамо Еми. :lol:

п.п. пущай по Еконт.
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #68 -: Май 22, 2014, 11:28:30 am »
Сладурки, в коя тема бяха списъците с лекарства, които държите налични по време на пътуване с дребосъци, че не откривам нищо  :flower:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #69 -: Май 22, 2014, 16:07:04 pm »
Сладурки, в коя тема бяха списъците с лекарства, които държите налични по време на пътуване с дребосъци, че не откривам нищо  :flower:
Оливче, ето една тема има списък  :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37802.0

*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #70 -: Май 22, 2014, 17:19:44 pm »
Благодаря, Ники!  И тази върши работа :)
А да ми препоръчате нещо за алергична реакция? Имам спомен, че се обсъждаше някаква урбазонова инжекция :ask:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #71 -: Май 23, 2014, 00:39:56 am »
А да ми препоръчате нещо за алергична реакция? Имам спомен, че се обсъждаше някаква урбазонова инжекция :ask:

има писалки с адреналин, проверит колко струват по вашия край. тук бяха по 140 лв май и с годност 2 години. по-лесни за приложение от инжекцията с урбазон, която изисква счупване на ампула, монтиране на спринцовка и извършване на мускулна инжекция в обстановка на стрес.

имаш ли основание да смяташ, че ти трябва ЧАК инжекция? къде ще ходите?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #72 -: Май 23, 2014, 20:51:42 pm »
Ира, няма да ходим на много екзотично място. По-скоро ми е като застраховка, защото Иви направи много остра реакция към ягода, въпреки че дадох само малка част от вътрешното месце (беше очакван алерген) и тя не я яде, а само близна. Та страх, лозе пази.
Ще си поръчам адреналин :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #73 -: Май 23, 2014, 21:18:52 pm »
Имай предвид, че аденалинът се бие само в краен случай, ако започне да се подува гърлото и да не може да диша. Иначе се дават други лекарства за алергия.


  
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #74 -: Май 27, 2014, 11:23:29 am »
Момичета , някой знае ли магазин във Варна , където продават аспиратор за нос за прахосмукачка-- никъде не намирам , а не ми се поръчва онлайн- до като дойде ....не ми се чака.   Взех на заем един  Бейби вак и съм повече от впечатлена- всичко издърпва за два дена -почти му мина хремата , с която се влачим вече 10 дни - непременно трябва да си купя такава джаджа, ще съм благодарна ако някой каже дали изобщо  го продават някъде тук



*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #75 -: Май 27, 2014, 13:40:57 pm »
Потърси в магазинчетата на Колхозния пазар ("Депо център"). Преди години само там май имаше. Другия вариант да поръчаш в някоя аптека.
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #76 -: Май 27, 2014, 23:09:47 pm »
мерси Мими , намерих в аптеката на Кауфланд -Възраждане ,  но е Носко , а не Бейби вак,надявам се да е също толкова добро (поне на пръв поглед изглеждат еднакви)
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #77 -: Май 28, 2014, 12:07:24 pm »
Ира, няма да ходим на много екзотично място. По-скоро ми е като застраховка, защото Иви направи много остра реакция към ягода, въпреки че дадох само малка част от вътрешното месце (беше очакван алерген) и тя не я яде, а само близна. Та страх, лозе пази.
Ще си поръчам адреналин :)

Ollivia, съжалявам за това, което ви се е случило. Дано не се повтаря. Може ли малко да те разпитам, че и аз се замислям да пробвам Мони с ягода. Преди това Иви яла ли е ягодка в пюре и имала ли е реакция? Мони няма проблем с ягоди в пюре от бурканче и се чудя има ли риск за сурови...



   La vita è bella
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #78 -: Май 28, 2014, 12:13:23 pm »
Руми, изчакайте с ягодите, прасковите и кайсиите още едно лято.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #79 -: Май 28, 2014, 13:28:53 pm »
нещо интересно и се припокрива на 100% с моето менение относно ваксините и поставянето им:)
http://jivotatdnes.bg/index.php?page=article&id=16090