0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #80 -: Май 28, 2014, 18:03:06 pm »
И по повод ваксините да добавя, че хич не е безопасно и отлагането им, което у нас масово се прави заради кашлица или хрема. Някои ваксини е критично важно да се бият навреме, защото целят да предпазят от болести, които именно на тази възраст са най-опасни. Например ваксината за ротавирус. У нас има деца, чиито ваксини се отлагат с по половин и повече година заради подобни неща, а спроред самите производители на ваксините, не е необходимо. Ваксина се отлага само при температура над 38, а не за леки настинки и се бие веднага след като мине болестта ( обикновено до няколко дена). За повече инфо http://www.babycenter.com/404_should-immunizations-be-postponed-if-my-child-is-sick_11212.bc


  
*

    Crystal

Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #81 -: Май 28, 2014, 18:35:14 pm »
Боби, ваксината за ротавирус не е задължителна в Бг и по мои наблюдения, много малко хора я слагат. Пак по мои наблюдения, основната причина да не я слагат е цената и.
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #82 -: Май 28, 2014, 19:30:13 pm »
Ollivia, съжалявам за това, което ви се е случило. Дано не се повтаря. Може ли малко да те разпитам, че и аз се замислям да пробвам Мони с ягода. Преди това Иви яла ли е ягодка в пюре и имала ли е реакция? Мони няма проблем с ягоди в пюре от бурканче и се чудя има ли риск за сурови...

Руми, не е яла преди това. Баща и е имал такава алергия като малък и аз умишлено изчаквах с даването на ягодите. Исках да са в сезон и пресни, и дадох малко, обелено от кожицата парченце.
Иначе плодове съм дала всякакви вкл. пресни праскови и кайсии, но белени. Изчаквам само с малини, но и тях ще пробвам тези дни.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #83 -: Май 28, 2014, 21:46:05 pm »
Боби, ваксината за ротавирус не е задължителна в Бг и по мои наблюдения, много малко хора я слагат. Пак по мои наблюдения, основната причина да не я слагат е цената и.

 Не знаех. Просто нея я давам за пример, но реално това важи за повечето неща срещу които се ваксинира . Отлагане с месец може да е ок, но отлагане с по половин и една година, понеже детето имало примерно хрема, си е опасно, защото детето остава без нужното покритие, а не е необходимо.


  
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #84 -: Май 30, 2014, 22:52:55 pm »
Благодаря за отговорите за ягодките :)

Желая ви хубаво време през уикенда и специално в неделя на празника :)



   La vita è bella
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #85 -: Май 31, 2014, 00:04:09 am »
Аз наскоро дадох половин обелена ягода,добре се прие :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #86 -: Май 31, 2014, 13:48:18 pm »
Момичета, а защо бързате да давате ягоди на толкова ранна възраст? Преди 2 години въобще не е препоръчително. Аз лично няма да дам на Яворчо ягоди това лято, макар че е ял пюре с ягоди и каша с ягоди, но истинската ягода е съвсем различно нещо. И без друго не са никак вкусни.
<br />[link=http:
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #87 -: Май 31, 2014, 15:32:26 pm »
Аз искам да добавя някой суров сезонен плод, че сега яде само ябълки и банани. Всички други плодове са от бурканче... Но ще пропусна ягодите. Може да пробвам череши :)



   La vita è bella
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #88 -: Май 31, 2014, 15:37:55 pm »
Момичета, а защо бързате да давате ягоди на толкова ранна възраст? ........ И без друго не са никак вкусни.
Аз обмислям дали да не дам , не че искам да бързам , но на моя Коки много му се прияжда ... Когато види някой да яде нещо ,каквото и да е то, започва да мрънка , да маха с ръце да ръмжи и докато не опита не мирясва...а имаме много домашни ягоди при това убийствено вкусни, и все ще се намери някой , който да си хапне пред него, тогава не знам как ще удържа фронта. Дано да успея  да го опазя поне до края на лятото, когато ще е на година и половина, .. а дано , ама на дали. Онзи ден го хванах на местопрестъплението , точно преди да си навре в устата една шоколадова бонбона , при това с цял лешник в нея... направо щях да я втасам -едно че може алергия да направи , второ ,че може да се задави , а уж го гледахме 4 човека

А череши вече опитахме безпроблемно и много му харесаха, от време на време само плюе ципата, той милия нали е зимно захранен и не е свикнал с разни люспи . Само банан ,ябълка и круша дето успя да хване пресни , а и мандарина също, но за южните плодове "пресни" е много относително понятие
« Последна редакция: Май 31, 2014, 15:42:26 pm от ivelinca »
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #89 -: Май 31, 2014, 16:00:07 pm »
На мен ми дадоха домашни ягоди и му дадох половинка смесена с банан.
От пазара нямам намерение да му давам,поне това лято.

Череши също дадох,но не ги хареса.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #90 -: Май 31, 2014, 18:19:07 pm »
Аз искам да добавя някой суров сезонен плод, че сега яде само ябълки и банани. Всички други плодове са от бурканче... Но ще пропусна ягодите. Може да пробвам череши :)

черешите са безпроблемни от гледна точка на алергии, но пък са малко специфичен плод, дано ги хареса детето. не стават за пюре, за малко дете, като ги разрежеш, махнеш костилка и тн. и то става едно голямо и цапащо нищо...

знам, че много ви се иска да ги натъпчете с природни витамини, но се замислете доколко са природни и дали няма да има повече минуси, отколкото плюсове.

п.п. у нас никога не може да се случи детето да добара случайно шоколадов бонбон, просто защото не се оставят по достъпни места отворени кутии... ако ме разбирате.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #91 -: Май 31, 2014, 18:39:17 pm »
Ще повторя моя мъж, който когато малката беше на година и половина, попита напиращата да даде на детето домашна ягодка, „и какво ще ѝ стане, ако почне с ягодите от догодина?“.
Цял живот е пред тях - ще опитат от всичко, има време. Аз за ужас на баба ѝ и дядо ѝ я пазех от ягоди/малини, мед и шоколад. Ами към днешна дата само на меда се цупи.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #92 -: Май 31, 2014, 19:14:15 pm »
и аз не съм давала още ягоди,даже и в пюре и каша не е ял все още.
<br />
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #93 -: Май 31, 2014, 19:21:34 pm »
Лишавате децата излишно. Нищо няма да им стане ако не опитат, както и нищо няма да им стане ако опитат. Ако са алергични, ще са алергични и след това. Ако е от тези временнте, които се израстват, с ичакването просто няма да го забележите. Голямат ами дъщеря имаще алергия към жълтък, която израстна на около 2 годинки. Ако бях дала яйце след 2г, просто нямаше да го знам. Това че съм и дала жълтък по-рано, не е променило крайният резултат. Дай сега на всички деца да не се дава жълтък, понеже моето се обринало. Няма смисъл то това пазене.


  
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #94 -: Май 31, 2014, 19:37:40 pm »
Аз по съвет на педиатъра не давах ягоди до две години, мед -пак там някъде,а шоколада,по своя преценка отложих,колкото можах- до след три,три и нещо.Него не само заради алергиите.Затова пък още от първата година въпреки голямото цапане давах черешки,като махах и ципите.Ама бяха едни едри,хубави,месести череши от градината на баба-как да не дадеш
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #95 -: Май 31, 2014, 20:06:22 pm »
Боби, да не навлизаме в мътните дебри на имунологията, дето и лекарите не я разбират добре, камо ли ние с тебе. понякога, еднократният сблъсък с незрялата имунна система може да провокира отключване на по-сериозни събития, които иначе може да не настъпят. това, в общи линии, е аргументацията на лекарите за изчакването.

а полза от хидропонни ягоди, внос от 2000 км извън сезона, хрупащи като краставици и с вкус на подсладител, аз не виждам особена. едва ли става дума за лишаване. дори и да е местна ягодата, голем праз, че едногодишното бебе ще пропусне това лято и ще яде ягоди чак от втората си година. нито разбира, нито само ще си поиска, а и някои деца не ги харесват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!