0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Майска тема - време е за слънце :)
« -: Май 08, 2014, 23:17:32 pm »
Брех, то май дойде и ще мине, а няма тема 8O
Здрави деца и спокойни родители!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #1 -: Май 09, 2014, 10:30:07 am »
Ами то май, май, ама прилича днес на февруари /без сняг/  :lol:
Голям студ у наше село днес  :wink: Направо се смръзнах!
Весел, здрав и топъл месец ви пожелавам!

Ииииииии, утре ще спим до късноооооооо  8)
Голям зор с това ставане за градина сутрин! На кой ли прилича дребното  8)  :oops: Хахаха!
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #2 -: Май 09, 2014, 10:58:06 am »

Ииииииии, утре ще спим до късноооооооо  8)
Голям зор с това ставане за градина сутрин! На кой ли прилича дребното  8)  :oops: Хахаха!

Как до късно?  Утре не е ли работен ден?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #3 -: Май 09, 2014, 13:33:30 pm »
Поздрави на всички в новата тема,!

Ние утре сме на сватба в Банско на моя първа братовчедка ,но Никола естествено е болен -нали не пропуска месец,защо пък да не е баш сега болен. :(Лекувам го тук вече 4 дни и много се надявам утре все пак да пътуваме.
Успех на дечицата ,които чакат резултати за ясли и градини(и ние сме от тях) ,дано за всички има места.
<br />
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #4 -: Май 09, 2014, 13:55:02 pm »
Слънчев и здрав да е месеца!Утре се отработва и градините също работят :ask:

Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #5 -: Май 09, 2014, 14:19:58 pm »
Да, да - работят градините, но Злато е с привилегии  :wink: Мама и баба ще го гледат  :lol:
А пък ако и пекне слънце, ще има яко разходки тук-там  :wink: Не го пускам в сборните групи като се отработва. Не знам защо - предубедена съм към тях 8) Но защото имам и възможност да не го пратя де  :wink:

А за летните групи да споделя и ми се иска да чуя и други мнения: При нас лятото щели да санират двата павильона в градината и от сега има списъци кое дете кога ще почива лятото. Добре де, ама аз почивка не давам откъм градина, най-много седмица - стига му толкоз, че отвиква  :lol: Но бях добронамерено "помолена" оня ден от едната госпожа, ако мога да го спра за известно време лятото, зада могат и госпожите да си вземат отпуските и да са по-малко деца. Хубу де, мога, ама не искам  :lol: Щото после много трудно се адаптира дребното човече като не ходи няколко дни и забравя колко му е гот на градинка! И в крайна сметка с госпожата стигнахме до извода, че все пак той е от редовните деца и донякъде" има право" да е и лятото! В смисъл, че някои деца не са се вясвали цяла зима / значи има кой да ги гледа/, а като пекне малко слънце и хоп....... групата пълна  :lol:
Та по въпроса: Добре - имат отпуски госпожите, но не наемат ли заместници? Не знам - просто си разсъждавам. Не мисля, че могат да намалят бройката на децата лятото, за да могат да ги обединят групите. Мое мнение естествено  :wink: Още повече при нас по морето - лятото повечето родители работят, даже и да са били без работа зимата - лятото си ни е сезон на нас.

Олееееееее - много разсъждавам!
Изчезвам да си взимам пердето от магазина, където го поръчах и после да си наснимам детската стая  :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #6 -: Май 09, 2014, 14:54:31 pm »
При вас цяло лято ли работи градината. В квартала ни ,всички градини почиват Август месец и тогава госпожите са отпуска .Има 1 дежурна само и всички деца са там,като всяка година се сменя дежурната градина.
<br />
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #7 -: Май 09, 2014, 15:04:01 pm »
Здрави да са всички, малки и големи  :D

Зори, дано се оправи бързо мъничето, пък може да се видим утре в Банско. Виждали сме доста сватби, покрай игрите на площада  :lol:

Барбаронче, навсякъде е така с летните графици. И аз много се ядосвам. Заместници не наемат, персонала има по 30-40 дни отпуски според стажа. А и лятото доста деца ходят при баби и дядовци, заради по-големи деца в семейството, които ходят на училище. Та се опитват хем вълка да е сит, хем агнето цяло. Аз от сборна група миналата година съм много доволна.

*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #8 -: Май 09, 2014, 18:53:03 pm »
Здравейте и от нас!
Не наемат учители заместници, защото са на делегирани бюджети и това означава да отделят още пари за заплати. При нас не почиват градините лятото, но от сега има списъци кое дете ще ходи и правят сборни групи. Не ми е проблем, че са в сборна група, нямам и проблем че учителите имат повече отпуски и ги ползват, защото си ги заслужават. Ние с по 1-2 деца мрънкаме, че искаме почивка, а те с по 30 не си представям как са.
Само да имах възможност, бих си ги гледала, не бих ги пускала на градина, но няма как. Сами сме си и алтернативни гледачи няма.
Когато сме отпуска и децата са с нас, то цял ден без тях ще умра от скука  :lol:
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #9 -: Май 10, 2014, 13:57:21 pm »
Зори, работи градината цяло лято, но ги обединяват - малки, големи - сборни групи.

А за отпуските на учителите - естествено, че заслужават - нищо не казвам. Просто според мен е редно да взимат заместници.

Нищо, здраве да е - все ще му намерим лесното  :wink:
И нека пекне това слънцеееееееееее! Дъжд ама дъжд, все едно ще идва зима тук при нас  :lol:
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #10 -: Май 10, 2014, 19:14:21 pm »
Здравейте, мами!

Да се запиша и аз в новата тема като нова майка :). Ние сме още на бебешки теми, но като чувам каква треска е за записване в детска градина отсега се замислям.

Скоро ме питаха в някаква анкета какво правя като боледуват децата. Ами те са толкова малки, че още не са вдигали температура. Слава Богу, де :). Излиза, че аз нямам никакви грижи. Все повече ни е весело заедно, особено с отшумяването на коликите. Радваме се максимално на хубавото време и сме доста време навън.

Хубаво майско слънце на всички!
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #11 -: Май 11, 2014, 19:40:21 pm »
Здравейте момичета.  :)
Нашия батко няма да ходи на ясла лятото. Баба му ще го гледа( е и аз де :-) ), ама и тя помага много. И  смятаме да махаме памперса вече и ще падне голямо пикаене и ......

Може ли да ми препоръчате добър кожен лекар в Пловдив или София - за мен става въпрос.


*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #12 -: Май 11, 2014, 21:45:04 pm »
Барбаронче, ако ще те успокои, и в Немско няма заместници. Нашата градина е двуезична и затова са 16 деца с двама учители, но в другите са с по един. И ако учителят е болен, ги разпределят по други групи. Освен това имат 25 почивни дни, които са извън официалните. Мисля, че и допълнително имат отпуска, но не знам колко. Та, в тези 25 почивни дни няма сборни групи. Трябва да си ги отглеждаме вкъщи. Три седмици са през лятото и тогава взимаме отпуска, а другите десет?! Тук един ден, там един ден. И после къде ми е отпуската?! Между Коледа и НГ също почиват. И така, де. Като си помисля, че има и градини, които са в петък до обяд, направо не мога да се оплача.  :lol:

Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #13 -: Май 11, 2014, 22:16:53 pm »
Барбаронче, ако ще те успокои, и в Немско няма заместници. Нашата градина е двуезична и затова са 16 деца с двама учители, но в другите са с по един. И ако учителят е болен, ги разпределят по други групи. Освен това имат 25 почивни дни, които са извън официалните. Мисля, че и допълнително имат отпуска, но не знам колко. Та, в тези 25 почивни дни няма сборни групи. Трябва да си ги отглеждаме вкъщи. Три седмици са през лятото и тогава взимаме отпуска, а другите десет?! Тук един ден, там един ден. И после къде ми е отпуската?! Между Коледа и НГ също почиват. И така, де. Като си помисля, че има и градини, които са в петък до обяд, направо не мога да се оплача.  :lol:


Мммм дааа, така е в немско, мине не мине месец и някой почивен ден за ДГ, На моя син например, 4 дена преди Велик ден беше затворена, плюс офециалните дни, т. е. събраха се ок. 10 дена, през юни пак ще имат 4 дена затворени, та така... да не се чудим, защо майките тук работят по 1-2 пъти в седмицата по половин ден...
За училищата и техните ваканции да не говорим, там е още по зле....

*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #14 -: Май 11, 2014, 22:38:28 pm »
Нямате ли за училищните ваканции някакви занимални, Албенка?
За училището, където вероятно ще ходи моят син, гледах, че са до 16 ч. и срещу заплащане - до 17 ч. Е, не е идеално, но бива. Все пак и детето трябва да се прибере, да си почине малко и т.н. Но в Бавария знам, че са много по-зле нещата.  :(

Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #15 -: Май 11, 2014, 23:17:40 pm »
Деси,
Има разбира се Mittagsbetreung и Hort, Дара ходеше до края на януари, за 3 часа на ден с вкл. храна и Hausaufgabebetreung удоволствието ни струваше 250 евра на месец.
Спрях я след като се разбра, че работа така и няма да започна до края на учебната година.
Иначе може да посещава Mittagsbetreung  през ваканциите срещу 14евро на ден..
Така е в наше село.
В Мюнхен имам една приятелка, чиято дъщеря е на Mittagsbetreung и плаща значително по-малко, ок 120.

Бавария е най-неблагоприятна и тежка и откъм условия за кандидатсване след Грундшуле. Тук се гледат и оценки и преценка на преподавателя, докато в Баден Вюртенбер ги няма тези условия, няма борба за оценки за да влезе в гимназия, по усмотрение на родителя се записва детето в съответното у-ще

Поздрави

*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #16 -: Май 12, 2014, 00:38:09 am »
Аз имах предвид занимални.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #17 -: Май 13, 2014, 15:52:40 pm »
Хубава статия за детските игри и прекалената ранна компютъризация

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4078741
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #18 -: Май 13, 2014, 16:13:09 pm »
Благодаря Джам , препоръчах я в социалната мрежа!
Опитвам се да създам на децата подобно синьо лято вече няколко години,
много са компромисите, но тяхната свобода ми е по-важна.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Майска тема - време е за слънце :)
« Отговор #19 -: Май 13, 2014, 16:57:52 pm »
Аз да се запиша в майската тема докато не е свършил месеца :oops: :D
Онзи ден ме хвана тихия бяс на кварталната площадка и искам да ви се оплача. Малко се уталожи яда ми и вече мога да пиша по темата. С две приказки една бъбрива жена малко над средната възраст седна при майките и захвана да обсъжда ин витрото.  На това не обръщам внимание отдавна и щеше да мине и замине, ама в един момент като захвана да разправя как нейни две познати след ин витро се разболяли от множествена склероза от агресивната хормонална терапия и ми преля, та се се изказах че говори пълни глупости и то пред малко познати и напълно непознати хора-аз не я познавам от преди това. Както и да е тя млъкна, друга подхвана, този път млада,  как при ин витро през цялата бременност хормони си биели и това убеждава мен. Не знаех да се смея ли да рева ли в този случай и само успях да кажа че и това не е вярно, след което просто се прибрах с детето.  Как ви се струва дали отстрани е глупаво поведението ми? Аз лично много се ядосах.