0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #560 -: Март 31, 2015, 09:25:57 am »
Desinka87, чудесна новина  :),
желая ти лека и спокойна бременност  :)  yahoo_17

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #561 -: Март 31, 2015, 10:19:02 am »
Честито и от мен Desinka87
Много щастие :)
<br />
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #562 -: Март 31, 2015, 11:57:12 am »
Бях сега на лекар, имам 2 доминанти фоликула и в двата яйчника, единия е 11,6мм другия е 12мм като до О има някъде една седмица, даже по мои изчисления някъде 9дни. Лекаря също каза че големината е нормална за 1 седмица преди О.
Изписа ми естрадиол от днес за 7 дни, но се притеснявам защото не съм изследвала този хормон и дали е безопасно така да се пие без направени изследвания? Той ми го изписа, под претекст че съм раждала секцио и може по-трудно да се придвижват сперматозоидите... Някой има ли представа колко е безопасно да се пие? Благодаря предварително!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #563 -: Март 31, 2015, 12:08:37 pm »
Най-хубавата блага вест си имала, Десинка. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #564 -: Март 31, 2015, 23:32:54 pm »
Бях сега на лекар, имам 2 доминанти фоликула и в двата яйчника, единия е 11,6мм другия е 12мм като до О има някъде една седмица, даже по мои изчисления някъде 9дни. Лекаря също каза че големината е нормална за 1 седмица преди О.
Изписа ми естрадиол от днес за 7 дни, но се притеснявам защото не съм изследвала този хормон и дали е безопасно така да се пие без направени изследвания? Той ми го изписа, под претекст че съм раждала секцио и може по-трудно да се придвижват сперматозоидите... Някой има ли представа колко е безопасно да се пие? Благодаря предварително!
Криси, Естрадиол ми е изписван в месеците, в които проследяваме само лигавица, не и когато ще пунктираме фоликули. Високите нива естрадиол от началото на цикъла потискат овулацията. Но да подчертая, че в тези месеци ми е изписван от началото на МЦ и в по-висока доза  х2 таблетки Естрофем(от 2мг). Твоята доза е по-ниска и е от 7-ми ден, затова не мога да взема отношение как би се отразило на фоликулите, нямам личен опит с такава схема.
А обяснението за това, че си раждала секцио и трудно подвижните сперматазоиди, ме учудва .... не намирам логика в това ....
« Последна редакция: Март 31, 2015, 23:34:50 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #565 -: Март 31, 2015, 23:51:31 pm »
Десинка, Честити две чертички! Спокойни и щастливи 9 месеца!  :babyflips:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #566 -: Април 01, 2015, 08:42:28 am »
Твоята доза е по-ниска и е от 7-ми ден, затова не мога да взема отношение как би се отразило на фоликулите, нямам личен опит с такава схема.
А обяснението за това, че си раждала секцио и трудно подвижните сперматазоиди, ме учудва .... не намирам логика в това ....
И аз много много не разбрах каква е логиката, за това се чудя дали да го пия. Много съм объркана понеже в интернет няма никаква информация, особено за прием 7 дни, като цяло се натъквам на инфо че не трябва да се пие ако се иска бременност защото организма трябва сам да произведе хормона за да има бременност, а ако го получава изкуствено престава да го произвежда защото се залъгва че има достатъчно произведено от хапчето.... :? :? Единственото което май го притесни е лигавицата, но пак нищо конкретно не каза...уж до О имам още седмица незнам какво може да го притесни..
Общо взето целия преглед ме вкара в голямо чудо  :lol: :lol:
марси благодаря отново за отделеното време  :thankyousign:
П.С мога ли да пусна естрадиол на 12ти ден от М или е късно и никаква инфо няма да даде?
« Последна редакция: Април 01, 2015, 08:46:59 am от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #567 -: Април 01, 2015, 11:44:14 am »
Krisi08, погледнах пак графиката, не знам защо съм написала "от 7-ми ден"  :), като е от 11-ти ден на МЦ (за 7 дни), късният час е дал отражение  :lol:, но останалите разсъждения са си в сила  :).

Естрадиолът има смисъл да се изследва близо до неговия пик, около два-три дни преди предполагаемия ден на Овулация, като се вземе предвид и размера на фоликулите. Когато сме правили проследяване, последното изследване на Е2 е в деня на прегнила- два дни преди пункция (за една зряла яйцеклетка трябва да е около 200-300).
Пикът на Естрадиола е преди този на ЛХ:



Според мен има смисъл да го изследваш около 16-17 ден на МЦ за този цикъл, но най-добре ако док. първо погледне на УЗ размера на фоликулите.
С Клостилбегит ли си от 6 до 10 ден?
« Последна редакция: Април 01, 2015, 12:32:12 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #568 -: Април 01, 2015, 16:12:24 pm »
Здравейте мили дами.Току що се регистрирах в сайта и четох доста.За съжаление и ние със съпругът ми имаме проблем с бебеправенето.Заедно сме от 7 год. в началото се пазихме около 3год. след това не сме се пазили но никак си не се получава.последните 3 месеца ми закъснява с по 3 дена и все излиза една чертичка на тестовете.и този месец пак нямам МЦ.нямам предменструални болки по принцип ме боли доста преди и след като ми дойде.имах парене леко в областта на пъпа и мн.леки болки ту в дясно ту в ляво ниско доло,гърдите са ми доста напрегнати.въпросът ми е дали да изчакам още няколко дена или да си направя пак тест.но се страхувам да не видя пак 1 чертичка.а много искам да си имаме трети член вече.Благодаря ви предварително.Успех на всички ви
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #569 -: Април 01, 2015, 16:31:02 pm »
Здравейте мили дами.Току що се регистрирах в сайта и четох доста.За съжаление и ние със съпругът ми имаме проблем с бебеправенето.Заедно сме от 7 год. в началото се пазихме около 3год. след това не сме се пазили но никак си не се получава.последните 3 месеца ми закъснява с по 3 дена и все излиза една чертичка на тестовете.и този месец пак нямам МЦ.нямам предменструални болки по принцип ме боли доста преди и след като ми дойде.имах парене леко в областта на пъпа и мн.леки болки ту в дясно ту в ляво ниско доло,гърдите са ми доста напрегнати.въпросът ми е дали да изчакам още няколко дена или да си направя пак тест.но се страхувам да не видя пак 1 чертичка.а много искам да си имаме трети член вече.Благодаря ви предварително.Успех на всички ви

Добра дошла,Селен,на точното място си.
Аз също съм сравнително нов потрбител,но много активен,доста лампи ми светнаха от както прелиствам темите.
Следиш ли О по някакъв начин?Изобщо други подробности около бебеправенето?
А на въпроса ти конкретно,не се страхувай от едната чертичка,направи пак тест,по възможност по чувствителен,имай търпение ивяра,че ще се случи.
Кураж и много успех в бебеправенето  :bori_002:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #570 -: Април 01, 2015, 17:11:57 pm »
Здравейте мили дами.Току що се регистрирах в сайта и четох доста.За съжаление и ние със съпругът ми имаме проблем с бебеправенето.Заедно сме от 7 год. в началото се пазихме около 3год. след това не сме се пазили но никак си не се получава.последните 3 месеца ми закъснява с по 3 дена и все излиза една чертичка на тестовете.и този месец пак нямам МЦ.нямам предменструални болки по принцип ме боли доста преди и след като ми дойде.имах парене леко в областта на пъпа и мн.леки болки ту в дясно ту в ляво ниско доло,гърдите са ми доста напрегнати.въпросът ми е дали да изчакам още няколко дена или да си направя пак тест.но се страхувам да не видя пак 1 чертичка.а много искам да си имаме трети член вече.Благодаря ви предварително.Успех на всички ви

Здравей,
правилно ли разбирам, че правите опити от 4 години?  8O Не искам да любопитсвам на колко години си, но златното правило е: за жени под 35 години, за опити без успех в продължение на една година и за жени над 35 за опити без успех от 6 месеца, се посещава репродуктивен специалист и се започват изследвания, и съответно процедури.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #571 -: Април 01, 2015, 17:32:36 pm »
За годините и аз се въздаржах да попитам,а относно правилото,много,ама много точно,въпреки,че мен АГ ме убеждаваше,че имам време(37г.).Квартално АГ,че и медикаменти ми предписа само на база анамнеза!
Не я послушах естествено :wink:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #572 -: Април 01, 2015, 17:39:58 pm »
За годините и аз се въздаржах да попитам,а относно правилото,много,ама много точно,въпреки,че мен АГ ме убеждаваше,че имам време(37г.).Квартално АГ,че и медикаменти ми предписа само на база анамнеза!
Не я послушах естествено :wink:
:balk_47: :balk_47: :balk_47:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #573 -: Април 01, 2015, 19:22:02 pm »
 osi_10 osi_10
Според мен има смисъл да го изследваш около 16-17 ден на МЦ за този цикъл, но най-добре ако док. първо погледне на УЗ размера на фоликулите.
С Клостилбегит ли си от 6 до 10 ден?
Благодаря за отговора. Не, не съм с Клостилбегит, единственото което ми изписа е Естадиол всеки месец 7 дни преди Овулация...osi_10 osi_10 По начина по който ти го приемаш, ми говори евентуално по-малката доза и време на прием евентуално да не повлияе много на яйцеклетките  :?
Селен добре дошла мила :) Айде скоро да ходиш при бременните :)
далинда направи си тестче утре, няма страшно ще стискаме палци :) виж колко  :bfp: има този месец ;)
« Последна редакция: Април 01, 2015, 19:24:01 pm от Krisi08 »


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #574 -: Април 01, 2015, 20:27:02 pm »
osi_10 osi_10
Според мен има смисъл да го изследваш около 16-17 ден на МЦ за този цикъл, но най-добре ако док. първо погледне на УЗ размера на фоликулите.
С Клостилбегит ли си от 6 до 10 ден?
Благодаря за отговора. Не, не съм с Клостилбегит, единственото което ми изписа е Естадиол всеки месец 7 дни преди Овулация...osi_10 osi_10 По начина по който ти го приемаш, ми говори евентуално по-малката доза и време на прием евентуално да не повлияе много на яйцеклетките  :?
Селен добре дошла мила :) Айде скоро да ходиш при бременните :)
далинда направи си тестче утре, няма страшно ще стискаме палци :) виж колко  :bfp: има този месец ;)


Криси,теста за мен ли е?



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #575 -: Април 01, 2015, 22:03:33 pm »
Здравейте пак.на 27год.съм да от 4 год ниуспешни опити.не сме в България и нямам много възможност да ходя често на прегледи.не не следя вече овулация правих го преди.много сте мили между другото.бяхме на прегледи правиха ми хистеросалпингография всичко излезе добре на мъжото правихме спермограма добре казаха.немогат да открият причината защо не става.но аз тайничко се надявам този месец да се е получило.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #576 -: Април 01, 2015, 22:18:29 pm »
Здравейте пак.на 27год.съм да от 4 год ниуспешни опити.не сме в България и нямам много възможност да ходя често на прегледи.не не следя вече овулация правих го преди.много сте мили между другото.бяхме на прегледи правиха ми хистеросалпингография всичко излезе добре на мъжото правихме спермограма добре казаха.немогат да открият причината защо не става.но аз тайничко се надявам този месец да се е получило.
Дано, но ако не стане още година- две е добре да се обърнете към репродуктивна клиника. После може да бъде късно.Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #577 -: Април 02, 2015, 16:30:58 pm »
Криси,теста за мен ли е?
Да, да не съм се объркала? Останала съм с впечатление, че ти закъснява  osi_10

селен В коя държава си?


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #578 -: Април 02, 2015, 16:59:58 pm »
Криси,правих тест вчера сутринта,не бързах за него,но се сетих,че имам един от комплекта тестове за О.Отрицателен беше без съмнение,мислех да изчакам 3-4 дни и да звъня на АГ-то,но звъннах не се стърпях.Каза до неделя ако не дойде ще се видим...
Няма да крия че съм доста притеснена,но ще чакам няма начин :balk_134:



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #579 -: Април 02, 2015, 17:16:00 pm »
Аааа и между другото,незнам в тази тема ли коментирахме,май друга беше,но както и да е..
Попитах я какво е имала предвид с това 'изпуснали сме ги' и тя каза,че се спукали.Не били 12 мм,а 17 бил единия,първоначално не си спомни,но вика чакай да отворя досието...
Допускам,че аз съм объркала цифрите,прегледа беше на 12-то число,уж си записвам веднага,но тогава бях развълнувана и съм объркала записките явно.
Благодаря Криси иначе,но засега не е за тест работата.