0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #440 -: Март 18, 2015, 22:35:31 pm »
Дами току що попаднах на лубрикант за зачеване.Той удължавал живота на сперматозоидите и им помагал по-лесно да се предвижат до яйцеклетката.Състои се от някакви йони които не вредяли на качеството на човечетата.Някой знае ли нещо за това.
Здравей, когато бях на стимулация с клостил, ползвах този лубрикант:
http://www.preseed.bg/
тъй като клостилът намалява фертилната цервикална слуз. Не знам него ли имаш предвид, или някой друг?

Ами аз четох за този http://apteka.framar.bg/30025847/%D1%81%D0%B0%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80-conceive-plus-%D0%BB%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-4-%D0%BC%D0%B3-3-%D0%B1%D1%80-
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #441 -: Март 19, 2015, 08:02:53 am »
Дами току що попаднах на лубрикант за зачеване.Той удължавал живота на сперматозоидите и им помагал по-лесно да се предвижат до яйцеклетката.Състои се от някакви йони които не вредяли на качеството на човечетата.Някой знае ли нещо за това.
Здравей, когато бях на стимулация с клостил, ползвах този лубрикант:
http://www.preseed.bg/
тъй като клостилът намалява фертилната цервикална слуз. Не знам него ли имаш предвид, или някой друг?

Ами аз четох за този http://apteka.framar.bg/30025847/%D1%81%D0%B0%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80-conceive-plus-%D0%BB%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-4-%D0%BC%D0%B3-3-%D0%B1%D1%80-
Не знаех за него. По-евтин е от този, който аз ползвах. Не знам колко ще помогне, но едва ли ще навреди.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #442 -: Март 19, 2015, 08:07:17 am »
Благодаря Ви много момичета на истина се чувствам страхотно след като видях резултатите сега се  моля бойците :sperm: да са по нахални :):):)Успех на всичкии : ) :balk_602:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #443 -: Март 19, 2015, 08:30:43 am »
Desinka87 регистрирай се в Овулационния календар за да следим какво е положението при теб. Ще правиш ли тестове за О и ще следиш ли БТ? Аз този месец уж най-сериозно се отнесох и следя и БТ и за първи път ползвах и тестове за О. Благодаря пак за стиснатите палци!

kati_vm  :bighug: дано си ни на късмет и да ни заразиш всички, коя седмица си вече?

п.с. Радвам се че темата става по-активна, дано повече момичета се включат, когато правихме опити за малката преди почти 4г темата беше много активна дано и сега пак стане, но бързичко да се изпращаме при брменните ;)
« Последна редакция: Март 19, 2015, 08:35:39 am от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #444 -: Март 19, 2015, 08:52:15 am »
.........
п.с. Радвам се че темата става по-активна, дано повече момичета се включат, когато правихме опити за малката преди почти 4г темата беше много активна дано и сега пак стане, но бързичко да се изпращаме при брменните ;)

.... точно така  :) и бързичко да се преместим в темата на бременните  :D

Успех на всички!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #445 -: Март 19, 2015, 09:32:07 am »
Desinka87 регистрирай се в Овулационния календар за да следим какво е положението при теб. Ще правиш ли тестове за О и ще следиш ли БТ? Аз този месец уж най-сериозно се отнесох и следя и БТ и за първи път ползвах и тестове за О. Благодаря пак за стиснатите палци!

kati_vm  :bighug: дано си ни на късмет и да ни заразиш всички, коя седмица си вече?

п.с. Радвам се че темата става по-активна, дано повече момичета се включат, когато правихме опити за малката преди почти 4г темата беше много активна дано и сега пак стане, но бързичко да се изпращаме при брменните ;)
Вчера бях на фоликумерия :)  та установиха ,че съм в благоприятни дни :) А как да я направя тази табличка?
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #446 -: Март 19, 2015, 13:41:37 pm »
Здравейте момичета!Следя темата с голям интерес,всичко прочетено тук ми е полезно и се радвам че има такива форуми.В по следващ пост ще се включа с по-подробен разказ и за нашата житейска борба да чуем бебешкия плач в дома си!Желая успех на всички и кураж в огромни дози! :P



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #447 -: Март 19, 2015, 14:03:04 pm »
Desinka87 регистрирай се в Овулационния календар за да следим какво е положението при теб. Ще правиш ли тестове за О и ще следиш ли БТ? Аз този месец уж най-сериозно се отнесох и следя и БТ и за първи път ползвах и тестове за О. Благодаря пак за стиснатите палци!

kati_vm  :bighug: дано си ни на късмет и да ни заразиш всички, коя седмица си вече?

п.с. Радвам се че темата става по-активна, дано повече момичета се включат, когато правихме опити за малката преди почти 4г темата беше много активна дано и сега пак стане, но бързичко да се изпращаме при брменните ;)
Благодаря! Аз влизам днес в 33 г.с.  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #448 -: Март 19, 2015, 14:04:12 pm »
Desinka87 регистрирай се в Овулационния календар за да следим какво е положението при теб. Ще правиш ли тестове за О и ще следиш ли БТ? Аз този месец уж най-сериозно се отнесох и следя и БТ и за първи път ползвах и тестове за О. Благодаря пак за стиснатите палци!

kati_vm  :bighug: дано си ни на късмет и да ни заразиш всички, коя седмица си вече?

п.с. Радвам се че темата става по-активна, дано повече момичета се включат, когато правихме опити за малката преди почти 4г темата беше много активна дано и сега пак стане, но бързичко да се изпращаме при брменните ;)
Вчера бях на фоликумерия :)  та установиха ,че съм в благоприятни дни :) А как да я направя тази табличка?
Здравей, какво имаш предвид по как да направиш табличката? Виждам, че вече имаш регистрация в ову календара, просто трябва да нанасяш стойностите на БТ, ако мериш такава.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #449 -: Март 19, 2015, 18:05:57 pm »
Бт не я меря!Все забравям да се подготвя от предния ден
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #450 -: Март 19, 2015, 18:16:13 pm »
Бт не я меря!Все забравям да се подготвя от предния ден
Извинявай, но какво да подготвиш? Трябва ти само термометър, който да ти е наблизо без да ставаш, най-малко три часа непрекъснат сън и ставане по едно и също време по възможност.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #451 -: Март 19, 2015, 21:22:01 pm »
Бт не я меря!Все забравям да се подготвя от предния ден
Извинявай, но какво да подготвиш? Трябва ти само термометър, който да ти е наблизо без да ставаш, най-малко три часа непрекъснат сън и ставане по едно и също време по възможност.
Именно ,това забравям :)  сега ще гледам да не забравя за утре  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #452 -: Март 20, 2015, 02:21:27 am »
Много се радвам за голямата активност :)
desinka87 ако искаш ще пиша на лични за работа с календара
kati_vm малко ти остава мила, но знам колко е тежко на края:) леко раждане и мерси че наглеждаш и тези теми  :wink:
marsi ако може тебе първа да изпратим при бременните, най- много ще се радвам :) :) стискам силно палци!

При мен ситуацията е още ОК, М няма, чувствителни гърди и болки в яйчниците. Незнам след теста се настроих да чакам М и това е  :?  Днес с малката пътувахме, беше доста тежко, на втория полет вдигна температура и сополи и какво ли не още...едвам влачих всички куфари, накрая и тя легна върху мене и какво да правя и нея влача миличката....и си викам на акъла ако има бебче дано издържи кака си, която е 18кг, и плюс още няколко куфара :)
« Последна редакция: Март 20, 2015, 02:23:49 am от Krisi08 »


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #453 -: Март 20, 2015, 07:57:12 am »
Много се радвам за голямата активност :)
desinka87 ако искаш ще пиша на лични за работа с календара
kati_vm малко ти остава мила, но знам колко е тежко на края:) леко раждане и мерси че наглеждаш и тези теми  :wink:
marsi ако може тебе първа да изпратим при бременните, най- много ще се радвам :) :) стискам силно палци!

При мен ситуацията е още ОК, М няма, чувствителни гърди и болки в яйчниците. Незнам след теста се настроих да чакам М и това е  :?  Днес с малката пътувахме, беше доста тежко, на втория полет вдигна температура и сополи и какво ли не още...едвам влачих всички куфари, накрая и тя легна върху мене и какво да правя и нея влача миличката....и си викам на акъла ако има бебче дано издържи кака си, която е 18кг, и плюс още няколко куфара :)

Ще се радвам ,защото уж бях запаметила много повече неща ,а то май нищо не се вижда
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #454 -: Март 20, 2015, 07:59:15 am »
Много се радвам за голямата активност :)
desinka87 ако искаш ще пиша на лични за работа с календара
kati_vm малко ти остава мила, но знам колко е тежко на края:) леко раждане и мерси че наглеждаш и тези теми  :wink:
marsi ако може тебе първа да изпратим при бременните, най- много ще се радвам :) :) стискам силно палци!

При мен ситуацията е още ОК, М няма, чувствителни гърди и болки в яйчниците. Незнам след теста се настроих да чакам М и това е  :?  Днес с малката пътувахме, беше доста тежко, на втория полет вдигна температура и сополи и какво ли не още...едвам влачих всички куфари, накрая и тя легна върху мене и какво да правя и нея влача миличката....и си викам на акъла ако има бебче дано издържи кака си, която е 18кг, и плюс още няколко куфара :)
Благодаря за пожеланията!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #455 -: Март 20, 2015, 13:06:47 pm »
Desinka87-Искам да те успокоя,че хашимотото не е пречка за забременяване,но е важно да следиш хормоните.Аз също съм с такова заболяване,най-вече следя TSH,който трябва да е под 2 единици.
В моя случай нещата повече клонят към добри резултати,маточни тръби отпушени,лигавица идеална плътност,много малък миомен възел разположен на място което според АГ не пречи и към момента само е под наблюдение.Спермограмата на мъжа ми е перфектна.Аз лично с тест за О два месеца действах,БТ изобщо не съм мерила,но имайки предвид възрастта ми-37 год. бяхме си дали срок с мъжа ми до края на 2014 год. ако не ни се получат нещата,да се обърнем към специалист.И така попаднах на уникален специалист и като човек и като лекар.Следваме абсолютно стриктно указанията на АГ,при последния МЦ стимулирахме,имаше фоликули,но сме ги изпуснали.Сега чакам следващия МЦ,отново стимулация и т.н
Няма да изпадам в повече подробности,с удоволствие ще следя темата и с каквото мога ще помагам,също така и ще споделям как вървят нещата при мен.
 :bori_017:



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #456 -: Март 20, 2015, 15:27:19 pm »
Desinka87-Искам да те успокоя,че хашимотото не е пречка за забременяване,но е важно да следиш хормоните.Аз също съм с такова заболяване,най-вече следя TSH,който трябва да е под 2 единици.
В моя случай нещата повече клонят към добри резултати,маточни тръби отпушени,лигавица идеална плътност,много малък миомен възел разположен на място което според АГ не пречи и към момента само е под наблюдение.Спермограмата на мъжа ми е перфектна.Аз лично с тест за О два месеца действах,БТ изобщо не съм мерила,но имайки предвид възрастта ми-37 год. бяхме си дали срок с мъжа ми до края на 2014 год. ако не ни се получат нещата,да се обърнем към специалист.И така попаднах на уникален специалист и като човек и като лекар.Следваме абсолютно стриктно указанията на АГ,при последния МЦ стимулирахме,имаше фоликули,но сме ги изпуснали.Сега чакам следващия МЦ,отново стимулация и т.н
Няма да изпадам в повече подробности,с удоволствие ще следя темата и с каквото мога ще помагам,също така и ще споделям как вървят нещата при мен.
 :bori_017:
Аз задължително отидах на првдварителни прегледи при АГ ,защото се стреснах от факта ,че може да нямам ову. и да имам кисти ...всичко е ок  на няколко дни ходех за измерване на фоликула и онзи ден бях пак и каза ,че настъпва овулация и да запретваме ръкави .Много ме зарадва и резултатите и всичко ,сега ще чакаме да видим има ли резултат :) Миналия месец при лошите изследваня не стана н,но този месец силно се надявам всичко да е ОК :) Благодаря за Успокоението   :bighug::)
« Последна редакция: Март 20, 2015, 15:29:55 pm от Desinka87 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #457 -: Март 20, 2015, 16:39:04 pm »
далинда добре дошла :)

На мен започна да ми зацапва  :( много съм разочарована, този месец доста де постарахме и имах доста надежди до последно :(


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #458 -: Март 20, 2015, 16:56:46 pm »
далинда добре дошла :)

На мен започна да ми зацапва  :( много съм разочарована, този месец доста де постарахме и имах доста надежди до последно :(

Оф krisi08 и аз съм така ,приключих с надеждите за този месец :( .Все си мислех ,като гледам тази БТ ,че АГ-то е сгрешил за ановулаторен цикъл ,защото е било рано да види доминантен фоликул. Те хората затова казват ,че надеждата умира последна..
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #459 -: Март 20, 2015, 17:20:45 pm »
Desinka87-Надеждата никога няма да я губиш,лошото е,че е ходене по мъките,но когато видиш  :bfp1: знаеш че всичко си е заслужавало.Стискам ти палци и вярвам че скоро ще се случи.
Аз пък преди час си видях резултата на TSH,който изследвах на 03.02.2015г. и беше 3,4,което значи в норма,но висок за забременяване и ми увеличиха дозата за да го свалим,днес,45 дни слет новата терапия вместо да се понижил е с ниво-5,3.Естествено недоумявам как е възможно това,но във вторник съм при ендокринолога и тя ще си каже тежкатадума.С две думи,и аз съм разочарована!Предстои ми стимулация в края на месеца,а хормона скочил.Чудя се има ли смисъл от стимулацията при това положение?!И за това ще се допитам при прегледа...

krisi08-привет и на теб.Зацапване може да има и при наличие на бременност,така че стискам и на теб палци.Пиши пак дали е изчезнало,или...