0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #360 -: Януари 29, 2015, 14:24:17 pm »
Чудесна графика.Дано това е вашият месец.И никога,никога не се предавай. :hug2:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #361 -: Януари 29, 2015, 14:47:32 pm »
lucrecia, графиката наистина изглежда чудесно, късмет  :)

Hecate, стискам палци и на теб  :), много ти благодаря, че си описала подробно нарастването на лигавицата, че на мен това ми е болната тема в последната година и всякаква информация в тази посока ми е много полезна :) Назначиха ли ти някаква допълнителна терапия за лигавицата в дните преди овулация?

Успех, момичета!  :)
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 15:13:59 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #362 -: Януари 29, 2015, 15:24:36 pm »
Hecat, не зная как ще се развият нещата с моята бременност- дано всичко е наред, но аз забременях естествено с морфология на съпруга ми 8%, така че вие сте още по-добре :) стискам палци :)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #363 -: Януари 29, 2015, 15:49:26 pm »
Не са ми назначавали, Марси, тя последните 2 дни дръпна много бурно напред, както я нямаше никаква. Доколкото разбрах от докторката, веднъж щом е тръгнала да нараства, има наблюдения, че се запазва тенденцията. А и с тези 3 фолукула откъм проходимата тръба имам малко притеснения от многоплодна бременност. Утре пак съм на фоликуметрия, за да видя дали са се спукали всички.
Лилиту, това е чудесна новина и нас ни обнадеждиха, че доколкото няма други проблеми при него и 9% от много, пак си е много и шансовете са реални. Аз силно вярвам в това. Това е и причината да искам да опитам няколко пъти с контролиран цикъл само и без инвазивни процедури.
Преди години извънматочната стана от първи опит без никакво следене, тогава с мъжът ми бяхме още гаджета, но уви свърши страшно, с много усложнения, втора операция, след 40-дневно кървене и голяма психическа травма, благодарение на някои лекари в МД, за които не искам и да се сещам.
Лукреция, пожелавам Ви късмет и успех!


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #364 -: Януари 29, 2015, 17:10:38 pm »
Момичета последния положителен ли е или отрицателен .Да правя ли още?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #365 -: Януари 29, 2015, 17:14:46 pm »
Благодаря ви, момичета! Успех на всички!Иначе аз ще ви държа втечение на развоя на събитията  :lol:

Shannel, на мен този тест ми се вижда положителен, но натрави още един утре по същото време за сравнение.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #366 -: Януари 30, 2015, 21:22:10 pm »
Момичета днес е 2 ден след положителния тест за овулация.Боли ме левия яйчник цял ден и ужасно много цервикална слуз чак ми е гадно от нея.Възможно ли да е днеска овуто .Нали е до 48 часа след пика на ЛХ.До вчера ме боляха гърдите имах ужасно главоболие но не ме болеше.А днес ме боли цял ден ,тъпа болка е ,пукаща .Корема ми пука около яйчника.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #367 -: Януари 30, 2015, 21:42:45 pm »
Shannel, а днес направи ли тест отново, отрицателен ли беше?

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #368 -: Януари 30, 2015, 21:59:34 pm »
Днес беше отрицателен .По - блед беше от контролния.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #369 -: Януари 30, 2015, 23:08:08 pm »
Това е добре.
Принципно болката не е сигурен признак, някои жени усещат момента на овулация, при други има напрежение и болка през целия период около О.  Но ако имаш съмнения, че овулацията не е настъпила още (все пак много индивидуално е, посочените часове са по-скоро ориентировъчни), за по-сигурно, е добре да има полово общуване и тази вечер.
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 23:22:42 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #370 -: Януари 31, 2015, 14:46:40 pm »
Вслушах се и за всеки случай- още един опит.А гърдите ми ще се пръснат,а зърната направо не мога да ги докосна.След спонтанния аборт ,се чувствам като гост на това тяло.Никога не съм се чувствала така в средата на цикъла.Винаги е било 2,3 дни преди менструация.С тази дискомфортна овулация ,не ми се мисли каква ще е менструацията.Това завинаги ли ще остане ,някой знае ли?Или е нормално и ще отшуми след няколко цикъла?
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #371 -: Февруари 01, 2015, 00:01:29 am »
С тази дискомфортна овулация ,не ми се мисли каква ще е менструацията.Това завинаги ли ще остане ,някой знае ли?Или е нормално и ще отшуми след няколко цикъла?
На мен лекаря ми обясни, че от при някой жени е нормално да има овулационна болка, дори и прокървяване в някой случаи. При мен е така от август, измъчих се, по лекари ходих, всичко гледаха и всеки казва, няма проблем, всичко си е нормално.
Не зная обаче дали това ще бъде завинаги или ще отшуми. Пия планински чай и той успокоява болката, избягвам до колкото е възможно лекарствата и търся билково решение.

 8O Да се оплача! Тестовете за овулация са на цена 54 евро. Поръчах си по интернет и ги чакам от Китай, явно този месец няма да успея да засека ову с тестовете, но поне ще имам за цяла година напред.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #372 -: Февруари 01, 2015, 20:53:34 pm »
Какви са тези тестове 54 евро???
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #373 -: Февруари 03, 2015, 12:06:32 pm »
Какви са тези тестове 54 евро???
С някакво човече на екранчето и ако съм в овулация, ще ми се усмихнело, а иначе ще е начумерено. Тъкмо приех поръчката, която поръчах по интернет 30 броя/лентички/, само за 16 евро. Продават и микроскопи, като червило, но е на база слюнка, но не намерих достатъчно мнения по темата и затова не го поръчах, но струва 20 евро/на снимката/. Ако някоя е ползвала, моля нека да сподели мнение и дали правилно отчита.
А да не ви казвам цената на хормоналните изследвания, ако нямаш осигуровки. :(

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #374 -: Февруари 03, 2015, 12:52:04 pm »
Какви са тези тестове 54 евро???
С някакво човече на екранчето и ако съм в овулация, ще ми се усмихнело, а иначе ще е начумерено. Тъкмо приех поръчката, която поръчах по интернет 30 броя/лентички/, само за 16 евро. Продават и микроскопи, като червило, но е на база слюнка, но не намерих достатъчно мнения по темата и затова не го поръчах, но струва 20 евро/на снимката/. Ако някоя е ползвала, моля нека да сподели мнение и дали правилно отчита.
А да не ви казвам цената на хормоналните изследвания, ако нямаш осигуровки. :(
Здравей, ти в България ли си, или в чужбина? Както и да е. То в БГ и да имаш осигуровки, вероятността да те огрее направление от АГ-то за хормонални изследвания клони към абсолютния минимум. Затова си плащаш като поп, за пълни без ТАТ и МАТ, FT3, FT4 на щитовидната съм плащала около 90 лв. Направо красота.....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #375 -: Февруари 03, 2015, 16:00:38 pm »
Продават и микроскопи, като червило, но е на база слюнка, но не намерих достатъчно мнения по темата и затова не го поръчах, но струва 20 евро/на снимката/. Ако някоя е ползвала, моля нека да сподели мнение и дали правилно отчита.
А да не ви казвам цената на хормоналните изследвания, ако нямаш осигуровки. :(
anabet, тестът, за който питаш, се нарича Fertile-Focus, използва се слюнка и се наблюдават промените в нея, трябва да се получи папратовидна структура (на база повишаването на естрогена, най-високите нива са около три денонощия преди овулация, неговият пик е преди този на LH), но този метод е много по труден за тълкуване и по-неточен, сравнен с уринните тестове за овулация.

Ето тук писах по-подробно за уринните ову.тестове, погледни в тази тема, за да не го копирам отново: Всичко за овулацията 2, а и в останалите коментари от темата може да намериш полезна информация, също и тук: Тест за овулация.

Още една тема за Fertile-Focus:
Мнения за Fertile Focus-Тест за овулация, базиран на изследване на слюнка
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 16:05:49 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #376 -: Февруари 03, 2015, 23:32:39 pm »
Здравей, ти в България ли си, или в чужбина?

Здравей, kati_vm! В чужбина съм, но на Коледа си бяхме у дома и от там си купих тестове и така имах за януари, но сега се наложи да купя отново.

Марси, благодаря, аз доста изчетох по темата и затова не се доверих на този тест, защото разбрах, че явно не е много ясно кога се появава тази папратовидна картинка. Продължавам с лентичките  osi_9
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #377 -: Февруари 09, 2015, 16:11:11 pm »
Здравейте, искам да ви попитам дали и при вас се промени цикъла от какво правите опити за бебе. Винаги съм била редовна като часовник - 29 дена. От както започнахме бебе-правене се измести до 36 дена. Не знам на какво се дължи това и как да го регулирам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #378 -: Февруари 09, 2015, 18:32:13 pm »
При мен също беше като по часовник,а след като почнахме опитите ми се промени.При мен пък в повечето случаи ми идваше все по рано. Бях питала Доки тогава дали е нормално,той каза че няма основана причина и аз го от дадох на психическа.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #379 -: Февруари 11, 2015, 14:51:20 pm »
Здравейте, момичета за първи път пиша, но ви чета отдавна. От този месец съм започнала с тестовете за овулация и меренето на Базална температура. Не меря температурата от началото на месеца, но все пак ви моля ако някой разбира от графики да погледне, има ли смисъл да се надявам.
Меренето го извършвам всеки ден в 6:20, вагинално.