0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #140 -: Май 14, 2014, 16:22:02 pm »
Според мен голямата врата е този прием с протокол от ЛКК.
С Телк-овете, такиви игри...трудно. ЗА ТЕЛК  - доп. точки ако детето или някой от семейството е с над 70 или 71 % ТЕЛК. И на някой може да му се виждат съвсем нормални родителите, но някой от тях да има такива проценти и затова детето да е събрало доста точки.
Мисля ,че винаги ще има вратички.
Не разбирам защо обаче се дразните, че някой подал документи, приели му детето и той не го записал....че нали това освобождава още места за останалите деца?
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #141 -: Май 16, 2014, 22:09:08 pm »

Не разбирам защо обаче се дразните, че някой подал документи, приели му детето и той не го записал....че нали това освобождава още места за останалите деца?

Мислех да не отговарям,но-размислих.
Дъщеря ми я приеха на 9-то класиране.
След първото беше първа резерва,а обявиха 3 места.
Обидно,но раздадоха отново номера и бяхме отвън.И така -до деветия път.
Е,ако тези 3 деца,които бяха приели,а не записаха ги нямаше-нямаше да главоблъскам до октомври,когато изгря нашият шанс,а щях да си изживея едно безгрижно лято.
Защото на мен ми се налага да работя,а наистина нямаме баби и разни други варянти...
Повярвай-и сега ми нагарча като се сетя за онези изживявания:Защо нея не приемат и как да се справим....и разни такива...
И се дразня като прочета:Ми приеха ги,ама аз май не съм решила ...еееееееее защо тогава кандидатстваш????????????????
« Последна редакция: Май 16, 2014, 23:00:26 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #142 -: Май 19, 2014, 17:11:00 pm »
Сигурно си права, не съм се замисляла ,че на всяко класиране правят нови номера и томболи...
Не ми се сърди за написаното и не се ядосвай.
Успех на всички чакащи второто класиране.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #143 -: Май 19, 2014, 22:59:02 pm »
И аз се дразня на такива-аз ще пробвам,ма и да ни приемат едва ли ще го запиша...ми не пробвай. Същата работа като със зеленат карта-аз пускам,ма няма да замина???
Моите ги приеха,но не по желание на първо място. За съжаление за него нямаме никакъв шанС и утре решихме да ходим да ги записваме,където са приети.а след 2 г ще му мислим....
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #144 -: Май 21, 2014, 10:44:55 am »
Системата или не работи, или има някаква врътка.

Дете прието на 10.05. по социален критерий, отново кандидатства на общата опашка за второ класиране в същото ОДЗ, в което е прието.

Става въпрос за 79 ОДЗ Слънчице. Детето Мария Михаил Кавулски е приета на първо класиране с 10+ точки по социален критерий. Ето списъкът на приетите деца от 10.05.:
http://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/166/1472

Същото дете в момента е на общата опашка за второ класиране за същото ОДЗ ( пак по първо желание):
http://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/1472

Каква е причината да стои кандидатурата на това дете, при положение, че е приета по първо желание?

Писах до ИСОДЗ. След два дни ми отговориха, че детето не било прието, но списъкът показва друго.

Не мога да си обясня каква е "врътката", а ме човърка   :)
За мен е малоумно детето ти да е прието в желаното ОДЗ още на първо класиране, ти да не го запишеш и пак да го пуснеш за кандидатстване при второ класиране за същото ОДЗ, в което вече е било прието преди 2 седмици.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #145 -: Май 21, 2014, 12:02:05 pm »
единственото за което се сещам е, че не са успели да докажат тези 10+ точки и затова не е записано на първо класиране и е пуснато обратно на опашката.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #146 -: Май 21, 2014, 13:01:24 pm »
Записването на децата приети на 10.05.2014г. още продължава, няма как да са решили, че не е записано и да са го пуснали в общата опашка. Ако не го запишат, или им откажат записване това ще е видно на 24-ти май.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #147 -: Май 21, 2014, 13:24:41 pm »
аха, не знам срокове, не следя системата отдавна, просто си разсъждавах :)
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #148 -: Май 21, 2014, 14:13:12 pm »
Когато детето е класирано, автоматично се премахват всички други кандидатури. Поне при нас стана така. Не знам обаче наистина ако им е отказано записване по някаква причина, дали веднага могат да посочат отново същата градина.
<br />[link=http:
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #149 -: Май 22, 2014, 22:55:45 pm »
Ми не би трябвалода могат пак да кандидатстват
А след като записах Бузана-на момента изчезна от всички списъци(второ,трето)желание.
А май има врътка,ама каква е всъщност не знам.Миналата година аз наблюдавах съвсем същ случай на едно дете-акробат :)


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #150 -: Май 22, 2014, 23:13:12 pm »
По моя казус.
Получих отговор след 2 дни, че въпросното дете е било класирано, но  имало неточности някакви и е отказано записване. Е, хубаво де, но каквито и неточности да е имало, тя пак със същите точки си кандидатства и на второ класиране.

По едно време днес следобед изчезнаха всички свободни места, след час се появиха. Да не ви казвам какво ми причини тази мистериозна липса на места  :lol: Подкарах по телефона ОДЗ-та подред  :lol:
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #151 -: Май 23, 2014, 09:51:47 am »
По моя казус.
Получих отговор след 2 дни, че въпросното дете е било класирано, но  имало неточности някакви и е отказано записване. Е, хубаво де, но каквито и неточности да е имало, тя пак със същите точки си кандидатства и на второ класиране.


е значи, моите предположения се оказаха верни :wink:
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #152 -: Май 23, 2014, 21:17:39 pm »


По едно време днес следобед изчезнаха всички свободни места, след час се появиха. Да не ви казвам какво ми причини тази мистериозна липса на места  :lol: Подкарах по телефона ОДЗ-та подред  :lol:

Знам за какво говориш.......... :(
Моят съвет е да кандидатстваш някъде на сигурно,било то и далеч...виж в Панчарево,Младост...като направи 6 месеца(дори и да не е бил съвсем редовен)можеш да кандидатствате отново на някое от междинните класирания,но вече с 1 точка повече.
Сега с колко точки е Жорко?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #153 -: Май 23, 2014, 22:26:39 pm »
kisela_2000, Жорко е с 8,2 т. и сега кандидатстваме в Младост. На второ класиране имаше 31 места, 17 от които в Горубляне. Навсякъде са кът местата.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #154 -: Май 23, 2014, 22:36:27 pm »
Късмет!Миналата година бях съгласна и в едно циганско ОДЗ(в Красна поляна)да ни приемат-само да ни вземат някъде...нищо че не ни е удобно...аз не съм ксенофоб.
Дано се случат нещата при вас. :crossfingers:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #155 -: Май 23, 2014, 22:57:14 pm »
Благодаря, Кисела  :)

Някои не знаят, но да разкажа какво се случи последните 2 дни.

Вчера, ден преди заключването на системата и второто класиране, изчезнаха всички свободни и незаписани места. След няколко часа се появиха. Отговорът на ИСОДЗ беше, че въвеждали нова система.

Днес. В 17.00 ч записването на децата от първо класиране приключи. Следва актуализиране на свободните места (за да могат родителите да пренаредят кандидатурите) и заключване на системата в 18.00ч Е, познайте - месата за този 1 час не се актуализираха и никой не разбра има ли свободни места - къде и колко, както и какво се случва с незаписаните места.  10 мин след заключване на системата актуализираха местата.

Няма такава подигравка с родителите. И после системата работела честно и прозрачно  :lol:
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #156 -: Май 23, 2014, 23:23:39 pm »
Днес. В 17.00 ч записването на децата от първо класиране приключи. Следва актуализиране на свободните места (за да могат родителите да пренаредят кандидатурите) и заключване на системата в 18.00ч Е, познайте - месата за този 1 час не се актуализираха и никой не разбра има ли свободни места - къде и колко, както и какво се случва с незаписаните места.

Действително ли дават само един час за пренареждане на желанията за второ класиране? Това според мен е подигравка. Колко родители могат да са на линия точно в този един час и защо само един час?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #157 -: Май 24, 2014, 07:21:52 am »
Да, Цигу, дават 1 час за пренареждане, който никога не е пълен 1 час.

Нееее, последните 2 дни беше нещо страшно. Така единствено съм се чувствала, когато през 1 минута обновявах страницата на лабораторията, в която пуснах ЧХГ  :lol:

Вчера просто рискувах - вместо да определя като първо желание ОДЗ със сигурни места, оставих Жорко по първо желание в ОДЗ, за което беше обявено, че има 1 свободно място и 4 текущо незаписани. И до последно не знаех тия текущо незаписани дали са минали към свободни или не. Прецених, че в  най-добрия случай Жорко ще се бори за 5 места, а в най-лошия - за 1 място.

10 мин след заключване на системата, обновиха местата. Като видях, че текущо незаписаните са минали в графата свободни места, ми поникнаха крила. Нямаше многоточковци, и това означаваше жребий.

Цяла нощ не съм спала, и в 6.30 станах и проверих резултатите.  Приет е и не мога да повярвам, че след толкова кандидатствания и жребии, най-накрая му излезе късмета, защото това си е чист късмет.

Благодаря за стиснатите палци  :D
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #158 -: Май 24, 2014, 07:26:44 am »
Браво на Жорко!Ако решиш,можеш да смениш градината само след 6 месеца,знаеш.Каквото-такова.
Кошмарно е това ,на което сме подложени.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #159 -: Май 24, 2014, 07:37:12 am »
Кисела, благодаря  :)
Да, знам че след 6 месеца може да кандидатстваме пак, но не ми се минава отново през всичко това. Освен това ОДЗ-то, в което Жорко е класиран, е на няколко преки от работата ми.