0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #420 -: Октомври 07, 2015, 14:47:49 pm »
Да, подаръчетата са добра идея. Трябва да измисля нещо.

Директорката ми се обади да ми каже да съм добавила и текст, че не носят отговорност, ако се случи нещо със захласването. Аз й казах, че трябва да се консултирам преди да включа такъв текст и тя спря да настоява...  :x
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #421 -: Октомври 07, 2015, 15:37:55 pm »
Директорката ми се обади да ми каже да съм добавила и текст, че не носят отговорност, ако се случи нещо със захласването. Аз й казах, че трябва да се консултирам преди да включа такъв текст и тя спря да настоява...  :x

Ама дето вика Блу, те за какво носят отговорност в тази ясла тогава?! Че обещават да му дават храна, да не го оставят напишкан и наакан до уши и да не го бият ли? Пък "всичко друго" - каквото стане.  8O Не съм юрист, не мисля, че и да подпишеш такъв текст би имал правна стойност в случай на съд, ама аз на твое място - такива неща не бих подписала. И понеже съм злобилка  :lol:, ако ме натискаха мен да подписвам такива неща, бих поискала разпечатания текст "за какво не носят отговорност", по възможност с подпис на директора, печат, абе да е доказуемо, че не съм го принтнала у нас и да консултирам с юрист тия неща. Ако се окаже, че такива кандърми са против правилата по които са длъжни да работят, или опит за заобикалянето им и скатаване от отговорност в случай на проблем - инспектората, проверки, тормоз и пр. Анонимно разбира се  :D Да се сетят кой от всичките родители, които са опитали да изюркат по темата ги е изпял някъде.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #422 -: Октомври 09, 2015, 12:34:46 pm »
Oтносно адаптацията- детето ми с огромно желание тръгна на ясла.
Започнаха едни боледувания....та след като ходи три дни и боледувахме двете в продължение на 2 месеца, реших, че ще прекара лятото при баба си.
 
В края на краищата, чак след 1 година я пуснах на градина.
В началото тръгна  с огромно желание. После, болести, ходи 2 дни разболее се и т.н. но беше факт, че от вечерта започваше да пита дали е на градина на следващия ден и да плаче.
Обличах я с помощта на любимо филмче, иначе ревеше и се дърпаше.

След лятото, започна в нова група с нови учителки и о, чудо.... детето пак от вечерта ме пита за другия ден, но като чуе за градина и започва да скача от радост. Дано да продължи така, но човек не може да не си зададе някои въпроси....
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #423 -: Октомври 13, 2015, 09:57:39 am »
И аз подписах декларация за Катерина по отношение на фебрилните гърчове, които получава - НО декларацията беше, че съм съгласна да й бъде приложен ректално диазепам в случай на гърч, а не, че не носят отговорност и т.н.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin