0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #120 -: Май 12, 2014, 15:36:13 pm »
Сумата може би варира спрямо квартала. За Редута сумата, която се споменава в паркове и градинки е в порядъка между 2000 и 3000 лв.. На моя позната лично директорка  на градина й е предложила срещу дарение от 500 лв. да приеме детето.
<br />[link=http:
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #121 -: Май 12, 2014, 15:52:22 pm »
Аз съм малко оф топик, но искам да помоля мешко като пише за 151 ЦДГ, че е най-отвратителната, да уточнява, че става дума за централата, защото за филиала категорично не съм съгласна. И двете ми деца са там, едното беше другото все още е, ами да ви кажа честно не бих се надявала да попаднем на по-добри госпожи и персонал.
Държа на това, защото някой ще пусне в гугъл 151 ЦДГ и ще попадне на поста на мешко, в който единственото което пише, че е най-кошмарната градина и те така....
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #122 -: Май 12, 2014, 16:20:22 pm »
Разбира се Стефи. Може да коригираш поста ми и дори да й напишеш адреса. Стоя твърдо зад думите си и мога да ги подкрепя с фрапиращи примери от пребиваването на Мия там. Но това е друга тема, както се казва.
<br />[link=http:
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #123 -: Май 12, 2014, 16:44:33 pm »
не, аз нямам намерение да коригирам ничий пост, просто помолих за уточнение, не аз да го правя и коригирам. не съм казала, че се съмнявам в твърденията ти, напротив не си единствената недоволна от централата.
аз държа нещата да се представят коректно, но ти явно нещо не си ме разбрала.
« Последна редакция: Май 12, 2014, 17:11:09 pm от StefiZ »
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #124 -: Май 12, 2014, 20:59:06 pm »
Не познавам някой,който е платил,за да приемат детето му.Това ми с струва,че са градски легенди,или така ми с иска да мисля  :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #125 -: Май 12, 2014, 21:13:53 pm »
Кисела, на мен ми предложиха и то 2 пъти.
Да платя сумата от 2000 лв и ще запишат детето ми с протокол. Да не ти казвам колко такива деца познавам( записани с протокол за заболяване). Категорично отказах!

Тази година преди класирането са премахнати 355 невалидни предимства, а колко са останали не ми се мисли. В желанието си да запишат на всяка цена децата си на държавна детска градина, родителите правят отвратителни неща - изкарват се с ТЕЛК, децата с протокол и какви ли още неща. Та хич не са градски легенди, а си е самата истина.

В нашия квартал направиха чисто ново ОДЗ, което отвори 2012. Това беше единствения прием на набор 20011г. Нито миналата година, нито тази година имаше места. Странното е, че броят на децата в групата все се увеличава и то на приети деца по т.2.2.4. Смятайте за какво става въпрос.

Аз лично се отказвам от кандидатстването, ще търся ЧДГ, която да е на цена до 500 лв и да ми е удобна като локация. Нямам повече нерви за дебнене на свободни места и пресмятане на точките на всички чакащи.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #126 -: Май 12, 2014, 21:18:42 pm »
Мецани, да не е в Младост 3 тази градина, за която говориш?
Ако да, там ходи детето на моя приятелка. Приеха го веднага, но е набор 2009.

*

    Crystal

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #127 -: Май 12, 2014, 21:32:41 pm »
Може би си струва да се подаде сигнал за такива "предложания" за записване срещу пари. Макар че пък не може да се докажат. Но със скрита камера може и да стане  :? На мен лично са ми предлагали да си взема бележка от личния лекар, че детето е със специални потребности, но аз отказах категорично. Никога не бих лъгала за подобно нещо. 
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #128 -: Май 12, 2014, 21:40:10 pm »
Кристал, много бих искала да подам сигнал, но няма как да го докажа.

Деси, не е за Младост 3. Говоря за 72 ОДЗ в Дървеница. Там няма прием, пък децата се увеличават.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #129 -: Май 13, 2014, 12:20:22 pm »
Точно специалните потребности са голямата врата в полето. Не вярвам да има толкова глупав директор, че да си сложи главата в торбата без документи. Но ако родителят представи решение на ЛКК, всичко вече зависи от съвестта на родителите и на директора. А там пробойни много... За което не ни е виновна системата за записване, а все по-изобретателните заобикаляния. И точно затова трябва да валят сигнали, за да не се чувстват спокойни участниците в тези схеми.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #130 -: Май 13, 2014, 14:02:22 pm »
преди 3г., сега не знам дали е още така, но в таблицата си фигурираше графа за ТЕЛК, което обаче не дава точки. Говоря от опит. Елена беше със 71% ТЕЛК. Точките които имахме бяха мисля 8.2, класира се на жребий.
Имам някакъв спомен, че питах тогава през системата и ми отговориха, че не дават допълнителни точки за това, само ако родителя е с ТЕЛК. И ако детето не бъде прието можеш да подадеш молба директнтно до директнорката и тя вече може да вземе решение, защото до колкото рабрах имала право на някакви бройки (1-2), който да не обяви в системата.
Така че, не ми се вярва при положение, че не дават за ТЕЛК точки да дават само с проткол от ЛКК.
Но отново казвам, така беше рпеди 3г., не следя системата, не знам как е сега.
*

    Crystal

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #131 -: Май 13, 2014, 14:21:24 pm »
Аз доколкото знам, ако детето е със специални потребности, заобикаля всякакви опашки и класирания и се приема директно от директора. За мен спасението от такива тарикатлъци е да се правят проверки на децата, приети по този начин и да се наказват лекарите, издали неверни документи. Директорите също трябва да носят отговорност, а смятам че и родителите трябва да се наказват.
« Последна редакция: Май 13, 2014, 14:24:55 pm от Crystal »
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #132 -: Май 13, 2014, 16:51:19 pm »
Стефи, и сега не се дават точки на децата със специални потребности. Просто се занася протокол от ЛКК при директорката и вече след като е минало класирането се разглеждат въпросните протоколи и се преценява кое от децата ще бъде прието. Всяка градина си отпуска различен брой места по т.2.2.4. И този брой в някои градини е доста голям.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #133 -: Май 13, 2014, 17:58:14 pm »
Точно специалните потребности са голямата врата в полето. Не вярвам да има толкова глупав директор, че да си сложи главата в торбата без документи. Но ако родителят представи решение на ЛКК, всичко вече зависи от съвестта на родителите и на директора. А там пробойни много... За което не ни е виновна системата за записване, а все по-изобретателните заобикаляния.

мармотче, пак ще подсетя за моя пример. категорична съм, че за 3 години в системата не беше отразено нито едно свободно място за нашия набор в нашата градина. въпреки това, само в нашата група дойдоха 4 нови деца и 2 напуснаха. тук дори и за врътка с документи за СОП не можем да говорим, защото мястото не се обявява за свободно изобщо.
но тази информация се вижда отвътре, отвън зад оградата на градината няма как да я видиш...

аз съм на мнение, че съвсем спокойно се нарушават правилата и не се притесняват особено от проверки. всички са в кюпа и се пазят взаимно. нали утре и те ще й се обадят на директорката за някое дете?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #134 -: Май 13, 2014, 17:59:47 pm »
апропо, още ли ТЕЛК е равно на СОП?

(което е голямото безумство)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #135 -: Май 13, 2014, 19:45:59 pm »
Аз на това безумие се чудя:

 2.3.6. Ако се установи, че родителят /настойникът/ е използвал критерии, които са дали предимство на детето и за които не представи съответния документ, получава отказ за записване и може да кандидатства отново по общия ред.

Четох интервю на зам.кмета,който каза,че миналогодишната кампания е имало дете,класирано 16 пъти и незаписано.
Значи може да си пробва да излъже системата....ако мине...и ще си остане ненаказан.Хитро! :(
Защо се допуска според вас това,а?
« Последна редакция: Май 13, 2014, 19:50:29 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #136 -: Май 13, 2014, 22:04:30 pm »
Не, не е равно, поне преди 3г. не беше.
СОП си е СОП, ТЕЛК, както е в нашия случай, поради заболяването изобщо не не води до дете със СОП.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #137 -: Май 14, 2014, 09:27:04 am »
Не, не е равно, поне преди 3г. не беше.
СОП си е СОП, ТЕЛК, както е в нашия случай, поради заболяването изобщо не не води до дете със СОП.
Но и в двата случая децата не минават през системата, а ги записват на място -ако директорката склони, разбира се. Преди точно така бяха приемани страшно много деца с фалшиви документи, а децата, които реално имаха такива нужди оставаха извън градините.
<br />[link=http:
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #138 -: Май 14, 2014, 09:57:27 am »
в ОДЗ-то където приеха Елиа свободните  местата са 20, по т.2.2.4 - 28 - ясно е защо.
 А какво значи " Общ ред" - там местата са 12.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #139 -: Май 14, 2014, 13:56:25 pm »
Не, не е равно, поне преди 3г. не беше.
СОП си е СОП, ТЕЛК, както е в нашия случай, поради заболяването изобщо не не води до дете със СОП.
Но и в двата случая децата не минават през системата, а ги записват на място -ако директорката склони, разбира се. Преди точно така бяха приемани страшно много деца с фалшиви документи, а децата, които реално имаха такива нужди оставаха извън градините.

напротив, минават. в случай, че не ги приемат през системата тогава се подават документи при директорката, поне така ми бяха обяснили на мен. Говоря за дете с телк, не със СОП, държа на това уточнение. Със СОП нямам идея как е било и как е сега.