0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« -: Февруари 24, 2014, 09:29:52 am »
Пускам нова тема, може да е полезна за някой  :D
Днес /24.02.2014/ обявяват свободните места в детските заведения  :D Класирането ще е на 9.05
https://kg.sofia.bg/isodz/calendar


Аз се записвам в темата, ако има късмет момата да я преместя в друга градина  :D

Линк към старата тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49421.0

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2014, 11:48:09 am »
пълна мъгла ми е на мен.
нацъках някакви заведения, добре че има 3м почти за размисъл.
ако някой сподели мнение за ясли в Дианабад и Студ. град много ще ми помогне  :)
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2014, 13:13:06 pm »
Ники, благодаря за темата. И Жорко съм го записала, да видим дали ще имаме късмет.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2014, 16:06:52 pm »
пълна мъгла ми е на мен.
нацъках някакви заведения, добре че има 3м почти за размисъл.
ако някой сподели мнение за ясли в Дианабад и Студ. град много ще ми помогне  :)

Мога да споделя за Дианабад и по-конкретно за 30-то ОДЗ Радецки. Ако кандидатстваш в него - задължително избери филиала. Аз сериозно си изпатих от отношението на сестрите в централата и се наложи след 6 месеца на опити от тяхна страна да приобщят детето, да си го прибера една вечер цялото в синини (по лицето и цялото тяло) и драскотини без каквито и да е смислени обяснения за това.
На следващия ден говорих с директорката и го преместихме във филиала - разликата е огромна. Детето бързо свикна, вече ходи с удоволствие, пее песнички, казва стихчета, правят мартенички и т.н. Отношението на сестрите към децата е много по-различно.

П.П. На снимката все още не може да се успокои от случилото се.
« Последна редакция: Февруари 24, 2014, 16:09:06 pm от mgstra »


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2014, 22:52:23 pm »
И аз записах Никола,но нещо нямаме май много шансове.Ще видим,има доста време.
<br />
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2014, 22:58:24 pm »
Mgstra, ти не само го премести детето след това или предприе и нещо друго?
Поразена съм от снимката. Не знам какво да кажа. За какво са там тези сестри, ако не могат опазят децата?
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2014, 23:15:30 pm »
Аз имам близнаци на 9 месеца,но искам живи и здрави да започнат да ходят на ясла като навършат 2 години.Въпроса ми е дали да ги регистрирам сега или като навършат 2 години,защото моя приятелка регистрира нейния на 10 месеца/приели са го/,но не го даде и като навърши 2 години й отказаха да го вземат тъй като системата го отхвърля.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2014, 23:31:52 pm »
Щом искаш да ги дадеш на две ги регистрирай догодина. Класирането ще е прз май, тръгването на ясла през септември. Ще са малко над две години.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2014, 23:36:48 pm »
Здравейте момичета!
И аз да се включа с въпрос- Искам да пусна дъщеря си на ясла тази година през септември. Ако ни приемат разбира се. Кога според вас е най-добре да подам документи? За кое класиране?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2014, 08:57:56 am »
Трябва да кандидатстваш сега за класирането през май, то се отнася за следващата учебна година, която започва през септември. За целта се регистрираш в системата и подреждаш три желания. Документи се правят и подават чак след като ви приемат някъде. Дано съм била полезна.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2014, 14:34:47 pm »
Аз имам близнаци на 9 месеца,но искам живи и здрави да започнат да ходят на ясла като навършат 2 години.Въпроса ми е дали да ги регистрирам сега или като навършат 2 години,защото моя приятелка регистрира нейния на 10 месеца/приели са го/,но не го даде и като навърши 2 години й отказаха да го вземат тъй като системата го отхвърля.

следващата година ги регистрирай тогава,защото ще ги приемат със сигурност -за близнаци дават 2 точки допълнително (доста несправедливо според мен,ама това си е мое мнение).
<br />
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2014, 14:44:05 pm »
Аз регистрирах дребната преди 2 седмици.Честно казано,мътна работа ми е това с яслите.Моля по-запознатите за малко разяснения-ако не я приемат на това класиране,трябва ли да се прави нова регистрация за следващото?И ако евентуално я приемат,може ли да пазим мястото,без да ходи,защото не искам да я пускам преди да навърши 2 годинки,а тя ги навършва през декември?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2014, 14:54:43 pm »
Аз регистрирах дребната преди 2 седмици.Честно казано,мътна работа ми е това с яслите.Моля по-запознатите за малко разяснения-ако не я приемат на това класиране,трябва ли да се прави нова регистрация за следващото?И ако евентуално я приемат,може ли да пазим мястото,без да ходи,защото не искам да я пускам преди да навърши 2 годинки,а тя ги навършва през декември?

След като веднъж си я регистрирала, не трябва повторна регистрация.
Ако я приемат, я записваш в определения срок, иначе губиш мястото. Учебната година се счита, че започва от 15-ти септември. След това детето има право да отсъства 1 месец по домашни причини и другите отсъствия трябва да ги оправдаеш с бележки от доктор или да се договориш с директорката да се пази мястото на детето. Много е важно на каква директорка ще попаднеш.


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2014, 14:57:48 pm »
ако не я приемат,участва със същата регистрация в следващо класиране,като имаш право да променяш желанията,според шансовете за прием.Ако я приемат,трябва да тръгне от септември.В различните градини е различно,но не вярвам да направят проблем да тръгне Декември - общо взето зависи от директорката .Моя приятелка се договори да тръгне детето и от Март.
<br />
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #14 -: Февруари 25, 2014, 14:58:10 pm »
Mgstra, ти не само го премести детето след това или предприе и нещо друго?
Поразена съм от снимката. Не знам какво да кажа. За какво са там тези сестри, ако не могат опазят децата?

Не съм предприемала друго, освен преместване на детето. Но аз винаги търся първо причината в мен, затова допускам, че и детето има вина, въпреки, че е много кротък и не е агресивен.
А на снимката почти нищо не се вижда, в действителност беше доста по-сериозно посиняването и по цялото тяло.


Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #15 -: Февруари 25, 2014, 15:23:02 pm »
Благодаря,момичета.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #16 -: Февруари 25, 2014, 16:36:02 pm »
Аз регистрирах дребната преди 2 седмици.Честно казано,мътна работа ми е това с яслите.Моля по-запознатите за малко разяснения-ако не я приемат на това класиране,трябва ли да се прави нова регистрация за следващото?И ако евентуално я приемат,може ли да пазим мястото,без да ходи,защото не искам да я пускам преди да навърши 2 годинки,а тя ги навършва през декември?

След като веднъж си я регистрирала, не трябва повторна регистрация.
Ако я приемат, я записваш в определения срок, иначе губиш мястото. Учебната година се счита, че започва от 15-ти септември. След това детето има право да отсъства 1 месец по домашни причини и другите отсъствия трябва да ги оправдаеш с бележки от доктор или да се договориш с директорката да се пази мястото на детето. Много е важно на каква директорка ще попаднеш.

А какво се случва след като детето е класирано, не го запишеш и загубиш мястото? Можеш ли да участваш в по-нататъшно класиране? Моят син ще бъде на 10 месеца и половина към 15.09.2014 г. и не съм сигурна, че ще го дам тогава на ясла или пък /ако да мога да отложа/, когато стане на 1 година. Малко в последния момент ще трябва да реша. Всичко зависи от работата ми, тъй като може да се наложи да се върна след едногодишния отпуск, но не е сигурно. Леко объркано го написах, дано да се разбира въпросът ми :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #17 -: Февруари 25, 2014, 22:31:33 pm »
Не зная какво се случва, ако се загуби място, поради не записване.
А за възрастта, и моят син е роден средата на октомври и нямаше как да започне ясла от септември. Условието беше да е проходил стабилно и да се храни с обща храна. Започна следващата година февруари месец (на 1 г. и 4 месеца), но всичко беше договорено с директорката.


*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2014, 10:43:00 am »
Не зная какво се случва, ако се загуби място, поради не записване.
А за възрастта, и моят син е роден средата на октомври и нямаше как да започне ясла от септември. Условието беше да е проходил стабилно и да се храни с обща храна. Започна следващата година февруари месец (на 1 г. и 4 месеца), но всичко беше договорено с директорката.

Много благодаря за отговора. Освен, в краен случай, да се договарям нещо с директорката. Не че са го приели, ама да съм подготвена :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #19 -: Февруари 26, 2014, 11:50:11 am »
Аз регистрирах дребната преди 2 седмици.Честно казано,мътна работа ми е това с яслите.Моля по-запознатите за малко разяснения-ако не я приемат на това класиране,трябва ли да се прави нова регистрация за следващото?И ако евентуално я приемат,може ли да пазим мястото,без да ходи,защото не искам да я пускам преди да навърши 2 годинки,а тя ги навършва през декември?

След като веднъж си я регистрирала, не трябва повторна регистрация.
Ако я приемат, я записваш в определения срок, иначе губиш мястото. Учебната година се счита, че започва от 15-ти септември. След това детето има право да отсъства 1 месец по домашни причини и другите отсъствия трябва да ги оправдаеш с бележки от доктор или да се договориш с директорката да се пази мястото на детето. Много е важно на каква директорка ще попаднеш.

А какво се случва след като детето е класирано, не го запишеш и загубиш мястото? Можеш ли да участваш в по-нататъшно класиране? Моят син ще бъде на 10 месеца и половина към 15.09.2014 г. и не съм сигурна, че ще го дам тогава на ясла или пък /ако да мога да отложа/, когато стане на 1 година. Малко в последния момент ще трябва да реша. Всичко зависи от работата ми, тъй като може да се наложи да се върна след едногодишния отпуск, но не е сигурно. Леко объркано го написах, дано да се разбира въпросът ми :)

Лари, на теория ако не го запишеш, губиш мястото автоматично и не участваш в следващи класирания. На практика може и друго да стане - при мен така се получи - директорката на яслата някак си беше решила да си го запише сама :-) и ме потърси нейде през Декември (учебната година почва на 15 Септември) да ме пита дали ще идваме. Него време, преди 1,5г. (т.к. вече от половин година ходеше на частна ясла, аз трябваше да се върна на работа месеци преди класиранията и прословутия Септември), реших да не го "записвам" фиктивно, за да не загубя майчинството за втората година, и да не заемаме място за някой друг малчо.
Сега много съжалявам за което, защото щяхме да имаме една безценна точка в повече за детската градина, но е късно :-(