0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #300 -: Май 09, 2015, 15:30:17 pm »
До местоработата е наистина добър вариант, защото ще взимаш детето по-рано и ще го оставяш по-късно, но аз нали искам да си сменям работата... А пък и сегашната ми е на центъра и не ходя с кола до там, а ползвам градския транспорт и пак не става.
Работата на мъжа ми е на околовръстното, а ние сме краен квартал, та и на него никакъв квартал не му е по път.
Най ме е яд, че градината ни е мега удобна - на 50 метра от вкъщи, само по тротоар се стига до нея, но явно ще си я гледаме само през терасата  :lol:

Rtfrtf, браво че е прието детето  :P
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #301 -: Май 09, 2015, 16:27:17 pm »
Mousyt, да, едната точка важи, ако детето е посещавало държавна ясла и кандидатства за 1-ва градинска група.

Ами това за мен не е честно!  :x
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #302 -: Май 09, 2015, 21:29:30 pm »
С нашите 8.1 т. имам чувство, че никога няма да се класираме. Какъв е шансът да се освободи някое място...Всяка следваща година има много по-малко бройки за съответния набор. Единственият шанс, който имахме, беше чрез жребия за СДЯ (за ОДЗ въобще не храних никакви илюзии). След това щяхме да получим още 1 точка и имаше доста по-голям шанс за детска градина. А така ми се струва, че ще се налага да си плащаме за частна градина до предучилищна.

Mousyt, в кой квартал търсиш частна ясла?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #303 -: Май 09, 2015, 23:09:07 pm »
Lary75, като цяло съм отворена за доста места, но идеално би било да е в южните райони без манастирски ливади, някъде по протежението на южния парк или ж.к. Сердика, Зона Б5, Красна поляна... абе като цяло без Люлин, Младост и Слатина може би съм доста flexible. Стига да си струва, аз така и така ще съм с автомобил 5мин повече не ме плашат :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #304 -: Май 10, 2015, 08:28:49 am »
Mousyt, за съжаление, нямам информация за ясла в тези райони. :( Имам отзиви за една, близо до Орлов мост и още една в "Х. Димитър". Реших, че може да си в някой от тези квартали.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #305 -: Май 11, 2015, 17:15:27 pm »
Здравейте,в голяма чуденка съм.Чета,чета и пак нищо не схващам.Веднъш чета едно,после обратното и е страшна каша в главата ми.Има ли някъде кратко и ясно да е обяснено как се извършва класирането,кои участват,какво съдържат различните списъци.Тоест какво ще рече,че сме в списъка с некласирани?Какви са тези номерчета?Веднъж срещнах информация,че по- малките номера имат предимство при следващо класиране,друг път,че на всяко класиране се получават нови номера?
Има ли такава систематизирана информация от някой любезен потребител на по-прост език.Бихте ми спестили задаването на множество за някои от вас прости въпроси от сорта на тези по- горе.
Предварително благодаря.
« Последна редакция: Май 11, 2015, 17:17:13 pm от joly »
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #306 -: Май 11, 2015, 22:34:29 pm »
joli, първоначално децата се подреждат по брой точки. Първо се класират децата с най-голям брой точки (например с 8.2 т.). Ако не запълнят местата, тогава се преминава към класиране на следващата група деца с еднакви точки (напр. 8.1 т.). В случай, когато тези деца са повече от броя свободни места, тогава влизат в т.нар. "гранична група", за която се тегли жребий. Всяко дете получава случаен номер, с който участва в жребия. Тези, които са с най-малките номера, запълват свободните места. Това се повтаря до запълване на всички места.
При следващо класиране децата, които са на жребий, получават нов случаен номер, с който кандидатстват отново.

Не знам дали успях да обясня, както трябва. Ако имаш други въпроси, насреща съм. Мисля, че навлязох сериозно в тъмните дебри на класиранията за детски градини  :D
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #307 -: Май 11, 2015, 23:40:17 pm »
Едва сега успявам да се включа в тази "болна" тема.
Никола е приет, но това се дължи на допълнителнта 0.1 т. , защото Мишо е в същото ОДЗ. Нямаше проблем, защото само 4 деца бяха с 8.2 т., а местата за прием - 10.
През 2011 г., кокато кандидатствах за Мишо с класическите 8.1 т., директорката ми каза, че не мога да получа бонус за това, че работя в същия квартал. Това предимство не се отнасяло за всички детски заведения. Кандидатствахме на общо основание и Мишо се класира от първия път без каквито и да е шикалкавения. Явно късмета е бил с него, защото тогава кандидатстваха много повече деца от сега и той беше първият изтеглен с неговите точки.
Късмет и на вас момичета в следващото класиране, че след това наистина става по-сложно.


*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #308 -: Май 12, 2015, 08:09:34 am »
Да, голяма доза късмет си трябва.
Тео в момента е с 8.2т, но пак е извън класирането...



Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #309 -: Май 12, 2015, 08:24:04 am »
Mgstra, браво, че Никола са го приели  :P

На всички некласирали се стискам палци за следващите класирания. Видях, че системата е отворена вече. Могат да се сменят желанията. Може да следите и колко дечица са се записали от класираните, т.е. да видите дали ще има незаписани и съответно шанс за вас.
И в нашето ОДЗ има едно детенце с 8.2, което не е класирано. След това сме 7 дечица с 8.1 точки.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #310 -: Май 12, 2015, 08:25:27 am »
И ние минaлaтa годинa бяхме с 8.2 точки, не го приехa нa първите клaсирaния. Приехa го чaк ноември нa случaен избор, зa едно място от 60 децa с 8.2 точки. Нaпрaво си беше печaлбa от тотото. В днешно време е по-лесно дa влезеш в университет, отколкото в яслa/грaдинa. Късмет момичетa!



Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #311 -: Май 12, 2015, 09:03:44 am »
Здравейте, и на мен ми е болна тема  :(
Mgstra, а ти кога ще даваш малкия на ясла? До колко може да се отлага и "да се пази мястото"?
Ние сме с 50% ТЕЛК, заради операцията на главичката, но не съм кандидатствала по този критерий, много се чудя, защото, искам да го гледам поне до 1.8 години....  :?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #312 -: Май 12, 2015, 09:10:01 am »
bonbolini, щом искаш да го гледаш още поне година, кандидатствай през 2016-та. Ако тогава влезе ще тръгне септември/октомври 2016. Няма смисъл сега да го приемат, да плащаш половин такса и да заема едно ценно място, а реално да не ходи. И след като детето има ТЕЛК, кандидатствай си с него, той е реален и ще му даде предимство. Когато има реални предимства трябва да се използват. Лично мнение.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #313 -: Май 12, 2015, 09:42:04 am »
Бонболини, и aз нa твое място бих нaпрaвилa кaкто Ники те е посъветвaлa.
Инaче зa отлaгaнето - ние отложихме двa месецa, зaщото бяхме в чужбинa, когaто го приехa.



*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #314 -: Май 12, 2015, 13:43:09 pm »
От тази година отлагането за ясла е до 90 дни, считано от 15.09.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #315 -: Май 12, 2015, 13:46:03 pm »
Лари 75,Благодаря ти за отговора.Остана ми все пак една малка питанка свързана със този случаен номер.Да разбирам ли,че това номерче след,като е приключило класирането не служи вече за нищо?Например,ако както в моят случай излизаме на първо място в списъка на не класиралите се.Ако някое дете от класиралите се не се запише и се освободи едно място,това свободно място заема ли се от най-малкия номер или следва нова лотария с нови номера?Май доста объркано си зададох въпроса?Извинете ме,но не знам как да го задам по друг начин.Надявам се някой да ме е разбрал.
 Иначе днес ходих до директорката на близката ни градина,за да я питам има ли смисъл да се кандидатирам за нея с 8.1 точки и стана ясно,че няма никакъв смисъл.Прекалено много кандидати има с повече точки.И за това ще си чакам за по-далечната с 8.0т.където все пак има някакъв шанс.А за по сигурно докато се построят предвидените две детски градини за района ще се надявам на втора чертичка  :bfp1:
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #316 -: Май 12, 2015, 13:54:06 pm »
joly, за всяка томбола детето получава нов номер. Така де, няма да е орисано с кофти номер завинаги.
Имаше някакъв частен случай за един номер на дете, което участва в томбола по социални критерии и в томбола по общи критерии за едно и също ДЗ.
Ако някое дете от класиралите се не се запише и се освободи едно място, това свободно място се заема от дете с най-много точки, а ако има повече деца с равен брой точки - нова томбола и нови номера.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #317 -: Май 12, 2015, 21:41:20 pm »
И Жорко миналата година не го приеха на ясла и го записахме от ноември в частна. Сега го приеха и наблюденията ми от нашия квартал са, че с градините е малко по-добре положението, отколкото с яслите. Има повече места и шансовете бяха по-големи.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #318 -: Май 12, 2015, 22:12:43 pm »
Мдаааа, няма смисъл засега да използвам социалния критерий, догодина ще кандидатстваме  :wink: Пък, ако стане...
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #319 -: Май 12, 2015, 23:18:46 pm »
Bonbolini, аз смятам Никола да започне да ходи на ясла веднага, след като се съгласят от там да го приемат. А това означава, че трябва да е стабилно проходил и да е на обща храна. Поне така беше с батко му. По мои сметки някъде февруари, март най-късно. Не вярвам да е готов по-рано.
Днес се запознаха с една от сестрите в яслата и той като я зяпна, не откъсва очи от нея и не спря да и се усмихва. Дано и като започне да ходи там да е така  :lol: