0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #280 -: Февруари 23, 2015, 14:23:24 pm »
rtfrtf, няма никакъв смисъл. С всяко следващо желание точките намаляват, а и шансовете също. Сложи на първо място градината, за която имате най-голям шанс.
<br />[link=http:
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #281 -: Февруари 23, 2015, 17:06:35 pm »
Здравейте!
И аз съм вече на вълна детска ясла. За мое съжаление ОДЗ-то, което ми е най-удобно, няма свободни места за нашия набор. Имам наблизо 2 самостоятелни детски ясли и ще отида да ги видя по-отблизо :). Струваше ми се, че е по-добре да си тръгнат още от самото начало в ОДЗ, та после леко да се прехвърлим в ДГ, но нямам такъв избор.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #282 -: Февруари 24, 2015, 13:13:48 pm »
Аз съм толкова невежа по тези въпроси, но какво е ОДЗ и каква връзка, има с яслите то и с Детските градини в частност? Аз, не смятам да ги записвам на ясла, но на ДГ- да, и отсега ли ,следва да подготвям документи или чак догодина, да действам 8O


Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #283 -: Февруари 24, 2015, 17:00:52 pm »
Rtfrtf, мерси! Не чета като хората.

За съжаление ние имаме шанс само за една детска градина, която е в съседен квартал, но не е толкова близко (10 мин с кола). Лошото е, че е на противоположна дестинация от работите ни. Просто там има най-много свободни места.
В детската градина, която е до блока ни или тази, която е по път към работите ни, нямаме шанс. :(
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #284 -: Февруари 24, 2015, 17:28:52 pm »
dess_dess, ОДЗ означава обединено детско заведение, което предполага детска ясла и детска градина на едно място. Има и самостоятелни детски ясли (СДЯ) и целодневни детски градини (ЦДГ). Не знам как е във Варна, но едва ли се налага да мислиш отсега за детска градина :).
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #285 -: Март 14, 2015, 20:53:46 pm »
dess_dess, ОДЗ означава обединено детско заведение, което предполага детска ясла и детска градина на едно място. Има и самостоятелни детски ясли (СДЯ) и целодневни детски градини (ЦДГ). Не знам как е във Варна, но едва ли се налага да мислиш отсега за детска градина :).

Беата, благодаря!

За съжаление, ме "светнаха", че направо закъснявам 8O Още със самото раждане се подавали документите, започвам да чета по темата, дано не се окаже, че наистина съм закъсняла, обаче :lol:


*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #286 -: Март 15, 2015, 08:44:51 am »
dess_dess,рано е още да мислиш за детска градина.
В момента се подават документи за набор 2012 год.
Ако мислиш да ги пускаш на ясла си вземи номерче,но за детска градина има време. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #287 -: Март 25, 2015, 19:49:07 pm »
Керита в действителност е така, нещо ме подгряха, рано-рано, благодаря за включването! :P :P

За ЧДЯ и ЧДГ "Чебурашка" и то базата на ул. "Георги Раковски" събирам отзиви сега :lol:


Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #288 -: Май 09, 2015, 07:09:15 am »
Не сме класирани за детска ясла на първо класиране.
Трябва ли да правя нещо специално, за да участваме в следващите класирания или щом вече сме записани в системата участваме автоматично?
И също нали не могат да се променят желанията вече?
Аз не искам да си го променям, но се чудя дали други родители могат да се насочат към нашето ОДЗ и шансът ни за следващите класирания съвсем да изчезне.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #289 -: Май 09, 2015, 07:22:00 am »
Не сме класирани за детска ясла на първо класиране.
Трябва ли да правя нещо специално, за да участваме в следващите класирания или щом вече сме записани в системата участваме автоматично?
И също нали не могат да се променят желанията вече?
Аз не искам да си го променям, но се чудя дали други родители могат да се насочат към нашето ОДЗ и шансът ни за следващите класирания съвсем да изчезне.
И ние така...
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #290 -: Май 09, 2015, 08:24:55 am »
Смайли, мисля че желанията може да се пренареждат за следващите класирания като отключат системата.

18. 05. 2015 - Обявяване на свободните места за второто класиране за учебната 2015/2016 година.
22. 05. 2015 - Елиминиране на незаписаните от първото класиране. Край на актуализацията на профилите (заключване на системата) - 18:00 часа

Смайли и Mousyt, успех на второто класиране!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #291 -: Май 09, 2015, 08:40:08 am »
Втора поредна година и ние не сме класирани :( Надявам се имаме късмет в следващите класирания.

Mousyt, 47 Smiles, успех след 2 седмици. Дано тогава успеем :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #292 -: Май 09, 2015, 08:50:09 am »
"Вие не сте класирани на този етап"  -  :lol: :lol:, коооолко съм изненадана... :lol: Не, че очаквах нещо друго, де...
Нямам спомен вече, колко пъти получавах имейл с това заглавие за Константин...
Приеха го чак на 5 навършени год. - за първа група на предучилищната.
Понеже Тео е с Атопичен Дерматит, мислех да не взимам документ, който дава предимство, да разчитам на кандидатстване по общия ред.
Започвам обаче да се чудя... Особено като си дам сметка, колко хора представят ФАЛШИВ такъв...
Той се носи директно в ДЗ, нали? Не се отбелязва никъде при кандидатстване през системата?



Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #293 -: Май 09, 2015, 09:02:04 am »
Олее, ама то положението е много трагично наистина. Дано някой се похвали, че е приет.
Rtfrtf, мерси за инфото. Дано поне Иво да е класиран.
Nedda, как чак на 5 години са приели Константин?!... ужас...
Ще чакам да отключат системата да видя поне дали имаме шанс за следващи класирания.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #294 -: Май 09, 2015, 09:19:56 am »
Nedda, ако това ти дава предимство, направи го. Ти не фалшифицираш нещо, за разлика от други родители. Като знам колко хора, например, имат повече точки за това, че уж работят в квартала и които ги приеха на база това...А в нашия квартал е абсурд да има толкова работни места.
Аз не знам с какъв акъл някои родители вадят фалшиви удостоверения от ТЕЛК и т.н. Никога не бих предизвикала съдбата с това.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #295 -: Май 09, 2015, 09:35:38 am »
Аз не знам с какъв акъл някои родители вадят фалшиви удостоверения от ТЕЛК и т.н. Никога не бих предизвикала съдбата с това.

Точно поради тази причина не ми мина през ума да взимам подобно  доказателство за Коко. Ама на повечето ми познати и колеги така им "приеха" децата.   :x /само с една лееека почерпка на педиатърката/
Тео има такава диагноза в "досието". Слава Богу, от известно време не е имал обриви /надявам се да го е израстнал/. Та отново се чувствам, "да не предизвикам съдбата"...

Смайл, да, на 5г. го приеха в ДГ, точно в деня, в който бях вече уговорила записването му на предучилищна в кварталното училище...
« Последна редакция: Май 09, 2015, 09:42:14 am от Nedda »



*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #296 -: Май 09, 2015, 14:41:19 pm »
rtfrtf, благодаря за разясненията и за палците.
47 Smiles, вие с колко точки сте и колко точно близо сте до "входа"? На мен роднините ми имат да речем възможност да съдействат с връзки (или поне така твърдят), но аз реших да съм принципна и сега ще ми мелят на главата... Мати е с 8.1т и беше в жребия за 5 места между 10 деца, което за мен си е добър шанс, ама не сме се паднали... Сега се чудя дали ако не ми бяха разменени местата на 1-во и 2-ро желание нямаше поне там да влезне, ама не ми се струва резонно сега да размествам желанията. Чудя се обаче за допълнителните критерии за месторабота... вярно ли е, че никой не проверявал бележките? 8O Познати ми казаха, че ако си напишеш че работиш в района (демек от работата т издадат такава бележка), никой не ги проверявал! 8O То ако е така, аз с още 0.1т с такава бележка и да бяхме влезли от раз :?
А да и да попитам...знам, че ако детето е посещавало ясла и на следващата година кандидатства за детска градина има една точка предимство. Това предполагам (напълно нелогично), важи само ако детето е било в държавна ясла, ако е било в частна не?
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #297 -: Май 09, 2015, 14:58:59 pm »
Mousyt, и ние сме с 8.1 точки. Ние сме дори извън жребия.
Доколкото си спомням дори 2 деца с над 8.1 точки остават извън класирането, а след тях около 10 деца са с 8.1 точки, т.е. колкото ние. Т.е. трябва да се откажат минимум 3 деца (от общо 7, които приемат), за да можем да имаме шанс да влезнем със жребий, а шансът ще е 1 към 10  :lol: 
Според мен вие имате сериозен шанс за следващите класирания, но наистина няма как да бъдеш сигурна.

Аз лично не бих лъгала в никакви данни, нито бих ползвала връзки. Лично мнение и решение.

Ние имахме много по-голям шанс за друга детска градина, но е в съседен квартал на 10 мин с кола от нас, а с мъжа ми решихме, че близостта на градината е по-важна.  Т.е. ако не го приемат в близката държавна, ще го запишем в близката частна, но не сме ОК с далечна държавна.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #298 -: Май 09, 2015, 15:10:26 pm »
Аз лично не бих лъгала в никакви данни, нито бих ползвала връзки. Лично мнение и решение.
:good_post: И аз така... но вече взема да ми става странно, че дори доста принципни хора около мен само ми повтарят как нямало шанс по нормалния начин :x (не че ме съветват за друг начин, а по-скоро ме отчайват щом и те не вярват...)

За близостта - в нашия квартал нямаше никакви места за набор 2014, в съседните имаше на неудобни за мен места, около работата ми нямаше също... та в крайна сметка кандидатствам в квартала на родителите ми, който ми е леко в страни от пътя за работа, но поне е в същата посока и ще се возим с колата, а и да разчитам на баба и дядо! Направо не е нормално това нещо :?

И аз ако не ни приемат ще го записвам в частна. Засега съм намерила една хубава и евтина до работата ми, но понеже така и така ще го возя с колата бих се прежалила и за някоя по-неудобна ако ще предложи повече двор, зеленина и подобни опции например, щом така и така ще се плаща... Някой с предложения за нещо такова :oops:

 :goodluck: на всички!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #299 -: Май 09, 2015, 15:24:35 pm »
Смайли, Иво е приет, но той има + точки по социален критерий. Иначе яслата е мираж за нас без бонус точките.
Mousyt, да, едната точка важи, ако детето е посещавало държавна ясла и кандидатства за 1-ва градинска група.
Аз следя темата в бг мамите и оттам съм наясно.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг