0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #60 -: Декември 17, 2013, 02:47:20 am »
И Стефан много си дърпа ухото, по-скоро не дърпа, а бута с пръст в него. Имаше раничка вътре. Според мен го прави, когато е нервен и неспокоен.
Има ли друго беззъбо бебе на почти 1 год,?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #61 -: Декември 17, 2013, 08:21:43 am »
имелче, мисля силванчето беше питала преди време -за племенничките  си , че нямаха зъбки около годинката.

Аз да споделя - преди дни чухме  пулс на нашата точица . Все още ми е притеснено  разбира се.Според лекаря  в нашия град нещо не му харесваше плодния сак , формата  ..., но с  д-р Персенска   чухме  пулс,   след дни се разбрахме пак да  се видим .


*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #62 -: Декември 17, 2013, 09:36:25 am »
Има ли друго беззъбо бебе на почти 1 год,?
Да, в момента е на 18 г. и притежава пълен набор бели зъби  :D
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #63 -: Декември 17, 2013, 09:59:31 am »
И моето момче на първия си рожден ден имаше само един долен резец и вторият - едва-едва се беше показал. На 1 г. и 2-месеца се появи първи горен резе. и т. н.
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #64 -: Декември 17, 2013, 14:42:58 pm »

Привет!
Нас вчера вече ни изписаха от болницата, ще продължим домашно лечение с още 5 дни орален антибиотик.
При изписването се изредиха поне 10 човека с препоръки "сега да го пазите", и нито един реален и адекватен съвет КАК точно да го пазя?
Ако някой има конкретни идеи какво значи "пазене" след прекарана пневмония, ще бъда много благодарна да ги сподели.
Ясно е, че известно време няма да ходи на ДГ, момчето вече е при баба и дядо на юг, със заръки за повече разходки навън...



Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #65 -: Декември 17, 2013, 15:07:53 pm »
Ами Неда, това е - почивка, разходки на чисти въздух, "силна храна" :), повече течности, добро настроение, което неминуемо ще дойде с коледните подаръци. Не се тревожи и не се вторачвай в детенцето - ще бъде здраво!
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 15:10:51 pm от hope-love »
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #66 -: Декември 17, 2013, 15:32:53 pm »
Има ли друго беззъбо бебе на почти 1 год,?
Имел, аз и в други теми съм писала за нашия случай със зъбите. Въпреки, че имаше симптоми още от 5,6 месечен (чесане, увеличено слюноотделяне, дори вечерен рев от внезапна болка, която се успокояваше с дъвчене на охладени в хладилника чесалки и т.н.) първото зъбче на нашето дете изби на 1г. и 5.мес., за всеобщ ужас.  :D Таткото е зъботехник - големи майтапи на тази тема бяха. Сега ми е смешно, но тогава толкова ми беше писнало да пасирам храна, да отбирам какво може и какво не може да сдъвче - абе трудно си беше. После и като тръгна на ясла (на 2г. и 3м.) още наваквсаше с растежа на зъбите, кътниците не бяха прорасли съвсем и детето събираше храната в бузките, защото не знаеше да я изплюе. :D Не сме го водили на лекар, защото мъжът ми ги "напипваше" през венците зародишите и ми каза, че единственото, което могат да направят лекарите е да му направят рентгенова снимка и да установят, че има зародиши (това, което беше очевидно и без снимка). Та ние не сме го водили по лекари, но разбира се това си е наше лично решение, което не означава, че е правилно или неправилно. Хайде дано за празниците да имате подарък - зъбче.  :D
Нимика, честито за пулса! Няма толкова "вълшебен" и успокояващ звук за майката, колкото е пулса на бебето. Успех!
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 15:37:15 pm от Miriam »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #67 -: Декември 17, 2013, 15:33:53 pm »
Аз да споделя - преди дни чухме  пулс на нашата точица . Все още ми е притеснено  разбира се.Според лекаря  в нашия град нещо не му харесваше плодния сак , формата  ..., но с  д-р Персенска   чухме  пулс,   след дни се разбрахме пак да  се видим .
Нимика  , :crossfingers: всичко да е наред! Да се похвалищ пак след прегледа при д-р Персенска, с хубави новини.
Неда и мен това "да го пазиш" хич не ме кефи. На лято може да идете към Сандански примерно. Ама можеш ли го затвори цяла зима у дома, че да го опазиш. Дано да се закрепи умното ни детенце и това да е последното му сериозно разболяване. Надявам се, вие двамата с бебе да сте добре :)
Дайте съвет за крем против студ - бебешки, че да го слагам и на малкия и на мен, като го гушкам. И на двамата все ни се зачервяват бузите след разходка. А вчера какво ми стана - като обринато ми е цялото лице и сърбиии. Не сме яли нищо по-особено, че да примерно алрегия. Много е гадно :(


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #68 -: Декември 17, 2013, 15:37:37 pm »
Дайте съвет за крем против студ - бебешки....
Веднага Bioderma cold creme - Уникален е! :D И слънцезащитният от същата серия е страхотен, много съм доволна от тях. Заслужават си всяка стотинка! :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #69 -: Декември 17, 2013, 15:46:20 pm »
Аз харесвам на Веледа бебешкия крем за студено време. Със сигурност го има в ДМ.

бебе, седенето вкъщи през зимата не е решение. Така децата се изнежват.

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #70 -: Декември 17, 2013, 16:15:07 pm »
седенето вкъщи през зимата не е решение. Така децата се изнежват.

И на мен това ми беше основният мотив да го пратя в Гоце Делчев. По-чист въздух, по-топло, повече желаещи да го водят на разходка  :wink:

И не мога да не споделя впечатленията си от една майка, с която се засякохме в болницата.
Като снемат анамнезата - разпитват много подробно за това как е протекла бременността, всичко, свързано с детето от раждането му насам...
 - Кога му излязоха първите зъбки?
 - Ми....доста късно беше...не помня точно, ама някъде на 2-3 месеца...
 - Кога го захранихте?
 - Аааааа, рано го захраних...На 7-8 месеца...
 - С какво го захранихте?
 - Е как с какво? С всичко...
 8O 8O 8O
Изглеждаше млада интелигентна жена, с 2 год. дете, чак пък толкова да не помниш основни неща...



Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #71 -: Декември 18, 2013, 10:03:32 am »

Дайте съвет за крем против студ - бебешки, че да го слагам и на малкия и на мен, като го гушкам. И на двамата все ни се зачервяват бузите след разходка. А вчера какво ми стана - като обринато ми е цялото лице и сърбиии. Не сме яли нищо по-особено, че да примерно алрегия. Много е гадно :(

Aз ползвам на Мустела и съм много доволна.
<br />[link=http:
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #72 -: Декември 18, 2013, 13:30:43 pm »
bebe 2013, добре би било да се консултираш за кожата на малкия с педиатъра и дори  с дерматолог, ако тази червенина не се премахва бързо и кожата е раздразнена. Някога аз смених какви ли не козметични защитни кремове, мислейки че студа или зимното слънце изсушават и дразнят кожата, а то се оказа атопичен дерматит, който си изискваше по-специални грижи и лечение, когато се обостри. Мисълна ми е преди да се хвърли в купуване на скъпи "колд" кремове да се посъветваш дали те или нещо друго ще бъде по-доброто решение, че ние у нас ги бяхме натрупали цяла дрогерия - мажех преди на излезем с едно, след баня с друго, ако няма ефект - сменям марката...И така в един омагьосан кръг бяхме влезли, докато дерматолог не ни предписа правилното решение. Та така де - при вас може би е безобидна реакция от студа, ама просто искам да дам съвет да си наблюдаваш детенцето и ако има индикации за атопична кожа, да се консултираш със специалист, а ви до мислиш, че не си уцелила подходящия крем.
Приятни зимни разходки ви желая!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #73 -: Декември 18, 2013, 14:52:23 pm »
При изписването се изредиха поне 10 човека с препоръки "сега да го пазите", и нито един реален и адекватен съвет КАК точно да го пазя?
Ако някой има конкретни идеи какво значи "пазене" след прекарана пневмония, ще бъда много благодарна да ги сподели.
Ясно е, че известно време няма да ходи на ДГ, момчето вече е при баба и дядо на юг, със заръки за повече разходки навън...


пазенето е основно от инфекции, така че - да не се събира с много хора и най-вече, деца.
добър режим с добра храна, витамини, чист въздух - това е.
някъде предписват и физиотерапия след пневмония, но едва ли сега е добър вариант.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #74 -: Декември 19, 2013, 19:12:40 pm »

бебе, седенето вкъщи през зимата не е решение. Така децата се изнежват.
[/quote]

Точно ! Пък и мога да дам пресен и нагледен пример , за бебе, което го затвориха ,едва ли не в инкубатор, никой не пускаха при него , не го извеждаха , все на топло и на чисто го държаха и въпреки това се разболя. Така ,че и този вид пазене не предпазва достатъчно от болести.
Нашата педиатърка твърди - че поне по 10-15 мин трябва да се извеждат децата навън каза да не си мислим ,че от студа се разболяват- напротив студеният въздух бил чист, без микроби, а за малките е много полезен свежият въздух
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #75 -: Декември 19, 2013, 20:04:29 pm »
....което от известно време навява следният въпрос в мен: Защо, по което и време да мина, покрай детскитЕ градинИ в квартала ми, никога не виждам деца навън? :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #76 -: Декември 19, 2013, 20:38:31 pm »
И в американските предградия е така, Бубулина. Идентична картинка. Докато беше малък Марко, мислех, че нещо режимът му е по-различен, че е студено или горещо... Но две години и няколо сезона по-късно, с впечатления от две градчета, и откакто спи по веднъж денем, вече имам друго схващане.

Хората, които гледат малки деца, чисто и просто ги мързи да излизат. По-лесно е да ги държат по пижами пред телевизорите, да ги залъгват с таблети и телефони, и да убиват времето. В добри дни ги влачат по магазините и моловете - там децата изобилстват. Недоумявам как се продават якета и палта за деца, щом не влизат в употреба.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #77 -: Декември 19, 2013, 20:47:48 pm »
Цигу, тук е същото. Навън още беше топло /за мен е топло над 10С  :D/, до като вземахме детската кухня, в прекрасни, слънчеви дни, идваха деца, на които само очите им се виждаха. Космонавти, грейки, АПРЕСКИ /на +16!/, шалове, шапки и ръкавици... 8O Между другото, майките им бяха облечени по сходен начин...
Аз обаче питах и за детските градини...Явно на моля другарките, хич не им се занимава да обличат якета и шапки, та затуй, по-хубу децата да си стоят на топло в градините...до май? 8O И защо, в такъв случай аз калявам детето си, при положение, че като го пусна в детската градина, всичките ми усилия ще отидат на вятъра!? :witch:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #78 -: Декември 19, 2013, 20:59:37 pm »
Е, в нашата градина като извеждат, пак има недоволни - прибират се кални (ужас), не носят грейки нарочно, за да не ги извеждат, че ще настинат и тнт. От двете групи в сградата правеха една сборна за извеждане, че останалите бяха по чорапогащници и голи дупета (къси роклета и полета), за да не ги извеждат.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #79 -: Декември 19, 2013, 21:06:18 pm »
Е, в нашата градина като извеждат, пак има недоволни - прибират се кални (ужас), не носят грейки нарочно, за да не ги извеждат, че ще настинат и тнт. От двете групи в сградата правеха една сборна за извеждане, че останалите бяха по чорапогащници и голи дупета (къси роклета и полета), за да не ги извеждат.
сигурно си права, щото като го коментирахме с мъжа ми, той вика: "Не ги извеждат, щото ще писнат 10 от тия, дето ги виждаш опасани до ушите с ауууууу простудихте ми детето" osi_13
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"