0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #100 -: Декември 20, 2013, 14:45:11 pm »
децата не настиват, децата хващат вируси и когато са изнежени ги изкарват тежко и усложняват.
така е, ама много хора не го вярват  :lol:

и не само не го вярват, ами са се опитвали с "парцалите да ме изядат" като започна да обяснявам. ето мъжа на ивелинка е живото доказателство, едно вярно твърдение няма - в мола на топло, на вън ще се разболее......
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #101 -: Декември 20, 2013, 14:51:34 pm »
Днес на обяд излизам с детето и срещам една съседка пред блока.Като ме видя ми вика''Къде извеждаш това дете в този студ!''
Да поясня,че днес времето е страхотно за сезона,слънчево и 7 градуса. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #102 -: Декември 20, 2013, 15:28:07 pm »


и не само не го вярват, ами са се опитвали с "парцалите да ме изядат" като започна да обяснявам. ето мъжа на ивелинка е живото доказателство, едно вярно твърдение няма - в мола на топло, на вън ще се разболее......

Да доказателство е моят мъж , едва когато лекар му каже ,че не е прав се замисля малко, но не винаги е склонен да приеме дори докторски съвет
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #103 -: Декември 20, 2013, 16:45:32 pm »
и моят мъж бумкаше камината на 30 градуса - да не настинело детето, докато не дойде нашият доктор един път и направо вика- ще се караме! Днем 22-23 градуса, нощем 17-18 за сън. Нощем не можем да паднем под 19 градуса, че къщата от камък и той трудно изстива, ама пак бива - преди инструкциите от доктора по цяла нощ не можех да спя и да спра да се потя, а не детето какво му е било -не знам. Един път направо на сила го разболяхме - в колата на дълъг път се изпоти и после - сополки. Хубу че само с тях си останахме, ама от жега се разхремяви, не от студ.
Тука като ме видят бабичките с количката все ми коментират, как така излизам. Шал да съм му сложела на устата - аз през шал не мога дишам, то ти става едно задушно влажно. Ама 5 такива коментара и почвам чак да се чудя - дан съм в грешка аз.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #104 -: Декември 20, 2013, 17:08:44 pm »
Шалът през устата е противопоказен, от дъха на детето се затопля, овлажнява и става благоприятна среда за бактерии...
Припомнете ми, моля, ние нали повечето в умерен климат живеем, не е като Сибир 8O :D Как ли оцеляват ония деца там, да не говорим ескимосчетата :balk_132:
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 17:12:33 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #105 -: Декември 20, 2013, 17:10:43 pm »
мдам, шал не през устата :)
и аз вече започнах да се чудя... ако искате ми вярвайте но аз отоплението в къщи го пуснах на 8.12.
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 17:16:34 pm от StefiZ »
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #106 -: Декември 20, 2013, 17:15:06 pm »
Аз съм лоша майка - детето ми винаги е било по-леко облечено от мен и като играеше като малка, често се е случвало да има кал чак в ушите. Да не ви казвам пък колко морски пясък е изяло  :lol:
Оцеля, въпреки мен  :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #107 -: Декември 20, 2013, 17:18:32 pm »
Ми децата нали за това са деца бре, да се въргалят в най-мръсното, да ядат нечистотии....да са като малки прасенца. Ний ли, зорлем, на дърти години да го правим  :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #108 -: Декември 20, 2013, 19:38:12 pm »
Дами, кажете ми моля, как много деликатно и безболезнено да направя забележка на свекърва ми да не си играе с Калоян , когато той се храни или седи на гърне. Често и гостуваме , а точно сега , когато се мъча да създавам навици на Коко, малко се изнервям, като го сложа на гърнето, когато 100% му се ходи, да се започват хапане, щипане, игри, забавления - и той нищо не върши. У нас за 5 мин е готов, а в тях 40 мин -и нищо. Много я обичам и уважавам и хич не ми се иска ако и кажа нещо да я засегна и да си развалим отношенията, но пък и не може така да продължава. Тамаан почна да се храни като нормално дете и след едно гостуване сме три крачки назад. Помагайте по-опитните
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #109 -: Декември 20, 2013, 19:47:51 pm »
ivelinca, просто помоли свекърва ти да не закача детето докато яде или ползва гърнето, като обясниш причините за това. По-добре ясни и директни отношения, отколкото деликатни намеци, които могат да се изтълкуват неправилно.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #110 -: Декември 20, 2013, 19:54:31 pm »
Мъж ти да и каже - на него по няма да му се обиди, според мен.


*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #111 -: Декември 20, 2013, 20:16:18 pm »
Мъж ти да и каже - на него по няма да му се обиди, според мен.
Зависи, ами ако вземе та си помисли, че нещо дразни снахата и тя се оплаква на сина и`  :lol:
Моята майка се обижда дори аз директно да и` направя забележка. Трябва си индивидуален подход, понякога едно им казваш, те друго си мислят и накрая така се обтягат отношенията, че съжаляваш за забележката. На близките на мъжа ми нищо не казвам, като ги няма си го възпитавам както искам  :wink:
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #112 -: Декември 20, 2013, 20:34:03 pm »
Мъж ти да и каже - на него по няма да му се обиди, според мен.
Точно това и аз си мислех, ама трябва да го предупредя да и направи забележката, когато тя занимава малкия пред него-уж че той е забелязал. В противен случай тя ще се усети че аз съм го подкокоросала, и ще си помисли че се оплаквам от нея. Пък и моичкия къв'то е тактичен ще вземе ни в клин ни в ръкав да се изцепи -после да се червя. Иначе моя род си ги оправям както си искам , те ме познават че съм такава директна и бързо паля и не ми се сърдят (дълго),ама с неговите роднини не смея-знам ли как ще го приемат. После те да се тюхкат к'ва снаха имат
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #113 -: Декември 20, 2013, 21:28:17 pm »
ама изобщо не е нужно да се караж, да бъдеш остра и т.н., а просто човешки да обясниш на жената, че детето се разсейва, а ти се опитваш да създаваш някакви навици. аз едно не разбирам, защо се отнасяте със свекървите си разлчино от това с майките си, например. когато си честен и откровен с един човек няма начин той да си помисли, че не си, дръжте се нормално и не се опитвайте да правите различни схеми... :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #114 -: Декември 20, 2013, 21:35:49 pm »
на 8 месеца и на гърне? Браво, мойто момиче! :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #115 -: Декември 20, 2013, 21:39:02 pm »
бубс, абе жената не те пита кога да го сложи на гърне, а как да се оправя със свекървата :wink:
гърнето сме го дъвкали поне 30 пъти из темите, търсачката работи, така че всеки желаещ може да провери.
нека му създава "навици" сега, а той като стане на 2 г. ще започен да си казва и да пишка на гърне :lol:
историята помни всякакви случаи. на лейди например момченцето седя около 2г. на гърнето под часовник, а моята за 2 дни се научи на тоалетната директно, така че нека всяка майка си мине по пътя със създаването на навици :wink:
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #116 -: Декември 20, 2013, 21:47:00 pm »
Аз пък, ако съм, ще се възползвам от присъствието на свеки да си открадна време за мен  :lol:
Пък то често, често... колко често да се гостува на свеки, та да развали дисциплината.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #117 -: Декември 20, 2013, 21:50:21 pm »
бубс, абе жената не те пита кога да го сложи на гърне, а как да се оправя със свекървата :wink:
гърнето сме го дъвкали поне 30 пъти из темите, търсачката работи, така че всеки желаещ може да провери.
нека му създава "навици" сега, а той като стане на 2 г. ще започен да си казва и да пишка на гърне :lol:
историята помни всякакви случаи. на лейди например момченцето седя около 2г. на гърнето под часовник, а моята за 2 дни се научи на тоалетната директно, така че нека всяка майка си мине по пътя със създаването на навици :wink:
Разбрах мъ, просто са радвам на постоянството на момичето. на мене още не ми е хрумвало даже :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #118 -: Декември 20, 2013, 21:54:05 pm »
Аз пък, ако съм, ще се възползвам от присъствието на свеки да си открадна време за мен  :lol:
Пък то често, често... колко често да се гостува на свеки, та да развали дисциплината.
След 15г сигурно и аз тъй ще го виждам, но сега не е забавно  :lol:
 Моята с мед да я черпишq само 2 пъти в годината за 1час, а живее на 20 минути :D

Вижте на какво попаднах http://eva.bg/categories/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%81/47-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/14307-%D0%B2-%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D1%8F%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8.html
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 21:56:31 pm от м-и »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #119 -: Декември 20, 2013, 22:41:08 pm »
радвам ви се много на фамилиарния тон :) мЪ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит