0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #40 -: Декември 10, 2013, 23:51:45 pm »
костенурките ги има в Джъмбо и са малко по-евтини от на другите места сякаш.Ние за 1.06 купихме 1 от тези за 50лв.,беше намалена на 40.Обаче съжалих,че взех голямата.То детето и с нея играе де,но първо за 4-те е голяма сумата и второ ,за най-малкия размер има после и превозни средства ,а и има цялата серия в този размер всички герои от филмчето,а повярвай ми започнете ли,с една няма да се спре.И сега имаме 1 голяма и 4-те малки,а сега за Коледа ще получи и момичето Ейприъл или както там се казва.А от  най=големия размер има само 4-те и това е.
<br />
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #41 -: Декември 11, 2013, 01:17:13 am »
Чесалките моите не ги ползват.

шаноар, закъсала си я май с компютъра. Трябва да се изтрие всичко. Ако е някой по-умел, може да си намери къде се е загнездила гадината, но на мен ми се вижда много трудоемко и просто форматирам С-то и ми е мирна главата.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #42 -: Декември 11, 2013, 10:23:41 am »
Склонна съм да се примиря с Блу. Ако наистина намира и след това се "връщат", значи заразата е активна някъде все още. Трябва да намериш някой в час да помогне или просто една чиста преинсталация...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #43 -: Декември 11, 2013, 14:33:04 pm »
z22, лагодаря за включването! Ще ми е от полза.  :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #44 -: Декември 11, 2013, 23:47:15 pm »
Пуска се под сейф мод и така се чисти, като се спира достъпа до интернет.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #45 -: Декември 12, 2013, 10:13:58 am »
Смукането на палеца и нас не ни подминава. Само че Виктор си увива пръста в най-удобната за момента блузка, чувалче и така го смуче. Така че на нас лак няма да помогне  :? И освен това се намокря яко...откъде толкоз слюнка не знам  :x Хубавото е, че от време на време се примирява и с биберона.
Но сега ме тревожи друго - много си дърпа и търка ухото. Според педиатъра е заради прокарването на зъбките, но аз не съм убедена  :? Иначе не плаче, но явно нещо го дразни в ушенцето. Някой имал ли е такъв случай?


*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #46 -: Декември 12, 2013, 14:08:10 pm »
Десита, моето момиче си дърпа ушите, още от малка го прави - когато й се спи, когато е изнервена/разстроена, когато й излизаха зъбки.
Преди две седмици, обаче, беше придружено с плач и се оказа инфекция на ушето. За твое успокоение може да му видят ушичките, но не е задължително нещо да има.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #47 -: Декември 12, 2013, 18:24:44 pm »
Пуска се под сейф мод и така се чисти, като се спира достъпа до интернет.
Гане, би ли споделила малко по-подробно как се прави-ще се опитам да го направя, но нямам идея как става.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #48 -: Декември 12, 2013, 18:46:20 pm »
Шаноар, не знам каква ти е ОС, но принципно става така:
От бутона Start избираш Restart. Преди да зареди логото на Windows натискаш продължително F8. Излизат ти няколко полета за избор, от тях избираш Safe mode /не този, който е с мрежа, само Safe mode/. И пускаш пак софтуера, който си инсталирала, да търси и чисти.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #49 -: Декември 13, 2013, 01:26:38 am »
Бубулина, мерси :lol: Само че преди това спри нета си, за да не може да зарежда наново, тъй като вирусите си дърпат при пуснат нет нови  и в крайна сметка ти чистиш, те пак наново се появяват.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #50 -: Декември 13, 2013, 11:49:12 am »
Смукането на палеца и нас не ни подминава. Само че Виктор си увива пръста в най-удобната за момента блузка, чувалче и така го смуче. Така че на нас лак няма да помогне  :? И освен това се намокря яко...откъде толкоз слюнка не знам  :x Хубавото е, че от време на време се примирява и с биберона.
Но сега ме тревожи друго - много си дърпа и търка ухото. Според педиатъра е заради прокарването на зъбките, но аз не съм убедена  :? Иначе не плаче, но явно нещо го дразни в ушенцето. Някой имал ли е такъв случай?

И моят заек си дърпа ушите и си скубе косата , когато му се спи. Няма възпалено ушенце, просто явно така ми показва ,че иска да го приспя. Но наистина за ваше спокойствие  кажете на педиатъра да го погледне
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #51 -: Декември 13, 2013, 12:38:49 pm »
Да, на следващата консултация ще настоявам да му погледне ушенцата. Иначе той ги търка по всяко време, не само като му се спи. Дори си е направил раничка  :?


Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #52 -: Декември 13, 2013, 13:39:12 pm »
Към бъдещите свекърви ми е въпросът--- вчера без да исках му обелих чурката напълно. По принцип педиатърката ме е учила да я обелвам само да цъфне, но не да се показва цялата главичка , а напълно се заголвала към годинката, но снощи докато се къпехме как я дръпнах не знам -обелих я.
И сега какво??? Всеки път ли трябва да я беля напълно и да я мия  или както до сега само да цъфне. Мъжът ми вика да внимавам с мокрите кърпи и с шампоана, че много щипело
*

    Crystal

Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #53 -: Декември 13, 2013, 14:16:15 pm »
#
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 14:37:48 pm от Crystal »
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #54 -: Декември 13, 2013, 14:45:40 pm »
ivelinca, аз като майка на момченце от цялата информация, която ми е минала през главата по темата, за нашето дете съм решила следното: не правя нищо освен елементарните хигиенни нужди, без целенасочно да дърпам, забелвам и т.н. Има много изписано по въпроса. Вярно, че при Андрей кожата се отлепи докрай мисля миналата зима (бил е на 3г. и няколко месеца). Аз естествено като видях, че има "пробив" подпомогнах нещата  :D, защото три години не бяхме виждали изобщо нищо. Но след като майчиното ми любопитство беше задоволено, прекратих всякакви "атаки" над детето. Така си караме досега.
Само да допълня, че везната "наклони" - за поведението ни като родители по този въпрос, мнението на д-р Бърди. Беше ми изпратил пасажи от англоезични статии (по темата) на елитни европейски и американски университети.
Иначе нашият педиатър като видя, че няма отлепване кожичката (беше на 6месеца детето), ни даде направление за уролог и в Пирогов направо искаха да ни насрочат дата за операция, с пълна упойка при това. Аз отказах категорично. Разбира се право на всеки родител е да взима собствени решения, но за мен стана ясно, че съвременната медицина (в световен мащаб) твърди, че единствената функция на пениса до пубертета е да уринира. Ако урунирането  (не дай Боже) е затруднено по някакъв начин, тогава е задължителна лекарската намеса. В останалите случаи - е въпрос на избор.
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 15:47:08 pm от Miriam »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #55 -: Декември 13, 2013, 15:26:50 pm »
И аз щях да се допитвам по въпроса с пишока. Двама неонатолози (мъже и то младички :wink: ) в АГто, като родих ми казаха - не пипайте на момченцата пишленцата! Те като порастнат, сами ще знаят как да си ги оправят. При доц. Буева ходихме на преглед на бъбречетата и тя пък каза - заголва се по маалко, по малко и от време на време да се измива с чай от лайка, смрадлика или разтвор на калиев перманганат. Ами някак си приехме, че тя е с по-голям стаж и специалист по урологичните му там работи и баща му полека му я позаголва, докато цъфне, както се е изразила Ивелинка. От дъжд на вятър му правя чай от лайка и го изплаквам с него. До сега не се е случвало до му щипе след процедурата, т.е. май не сме прекалявали.
Чувала съм, че в САЩ още в болницата ти предлагат направо обрязване за да е чиста работата. Мисля, че поне лекичко трябва да се отваря - там където е уретерът, за да не се връщала урината. не претендирам, че съм спец  :P


Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #56 -: Декември 13, 2013, 16:43:41 pm »
Подкрепям думите на Мириам.  :)
Не пипайте по никакъв начин пениса на момчето. Единствената му функция до навлизане в пубертета е уриниране. На този етап за нищо друго не им трябва пениса.

"Не пипайте нищо там!!!" - това ми го е писал Бърди. - "Не се забелва и не се дърпа, и не се пипа!"

Някои момчета сами по време на игра си забелват пениса. Някои го правят около три-годишната си възраст, а други чак в пубертета, както и при момичетата.  :)

Аз лично не пипам там, което накара педиатърката ми да се втрещи, но и казах, че там нито тя, нито аз ще пипам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #57 -: Декември 13, 2013, 17:12:45 pm »
Да, на следващата консултация ще настоявам да му погледне ушенцата. Иначе той ги търка по всяко време, не само като му се спи. Дори си е направил раничка  :?

Почистваш ли ги внимателно? Моят син имаше сухо зад ушите, което беше станало с коричка и от това чешеше, като започнах да мажа се оправи и спря да си пипа ушите.

За заголването съм на мнението на Мириам, на всичкото отгоре моят син го боли (Педиатърът прави опити първите 2м на консултациите да го заголва, повече не съм позволила).
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #58 -: Декември 13, 2013, 17:26:06 pm »
Да, почиствам ги след всяка баня, няма никъде сухо, мажа редовно. Само вътре в ушенцето си е направил раничка явно с някое нокътче.


*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #59 -: Декември 16, 2013, 14:04:30 pm »
Здравейте,
да попитам мамите от София - някой знае ли /и има ли някакви отзиви/ за частна детска ясла в района на Красна поляна/ЗонаБ18/Западен парк?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin