0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #20 -: Декември 09, 2013, 11:41:15 am »
Смучещите парци, не искат ли биба? Когато разни познати, че и непознати, ме съветваха „да я махаш тая биба“, отговарях, че ня винаги мога да я изхвърля, но палците - не. Имах доста нагледен пример от хлапета на колежка, което беше някъде 1-ви или 2-ри клас, когато се отказа от този навик. Горните му предни зъби бяха тръгнали напред. Та за това реших, че е по-добре да си чеше зъбките със залъгалка. После „лошата мишка“ я изяде, започнахме на „дърти години“ да гушим и пеем преди да заспи, ама ..... минава.
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #21 -: Декември 09, 2013, 12:04:16 pm »
Аз имам едно питане : нашето момче си е поръчало в детската градина Костенурки Нинджа за подарък. Има ли идея някой къде да се насочим в търсенето? Благодаря ви предварително!
Мириам, намерих няколко сайта, като може да отидете в Хиполенд да ги видите на живо:
http://www.hippoland.net/tmnt-kostenurka-nindzha-eksh-n-figura
http://www.kristaltoys.com/igrachki-ninja-turtles-c-174.html
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.397577343675873.1073741841.385076388259302&type=1
http://www.patilanci.bg/store/kostenurkite-nindja

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #22 -: Декември 09, 2013, 13:10:06 pm »
 Ники, :bighug:! Ще ги преровя сега и трябва да се ориентирам, че другия четвъртък е тържеството, което означава, че в сряда трябва да сме дали опакован подаръка в ДГ.

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #23 -: Декември 09, 2013, 13:15:05 pm »
Много е малко детето, за да бъде отказвано от смученето на палеца. Ползва го за успокоение. Когато се махат бибероните, е по-добре. Около 2-годишна възраст.

Пеше, и големият си смуче пръста. И понеже питаш - не, не искаше биберон. Затова с дребното толкова настоявах да е с биберон. Не че ми е голям проблем. Всичко му е наред и със зъбите, и със захапката.
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 13:20:07 pm от blue_sky »

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #24 -: Декември 09, 2013, 13:29:20 pm »
Бубу, и аз подозирам, че някой зъб е виновен, ама не са му надути още венците, та май бая време още ще се понерви, а с него и аз  :P Далеч съм от мисълта, че съм "супер-мама"  :lol: Макар край мен да ме убеждават, че съм - каква бременност съм била изтърпяла, ама как още съм го кърмела, пък видиш ли другите - не. Ако ми се беше паднала лека бременност, нямаше да се разсърдя, ама каквото такова. А за кърменето ми става кофти на няколко пъти, че хвалбите са баш пред приятелката ми, която нямаше кърма и едва ли не излиза, че аз съм била по-добра майка. Иначе си повиквам от време на време, и си поревавам виновно дето съм се карала на такова малко бебе и то на моето.
Miriam, само да те предупредя - щом вика костенуркИте, значи иска и 4те. Щото едни приятели взели на детето си само една (ми тя била 30 лв) и имаше рев, що не били всичките :)


*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #25 -: Декември 09, 2013, 13:51:39 pm »
Bebe_2013, и аз го подозирах този момент, но няма как да извадя 120лв. само за неговия подарък - не че не ми се иска. Харесах една по-голяма за 50лв. - мисля това е разумна сума. По-натам ще има и рождени дни и други празници. Много се надявам да няма подобни драми... Миналата година имахме страхотен късмет и купихме от Метро за 25лв. страхотен кемпер умален модел на Hymer с всичките му "джаджавки" - плажни шезлонги, велосипеди, тенти и т.н. Наскоро ми попадна брошура на Метро и ги видях същите кемпери - минали са 40лв.!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #26 -: Декември 09, 2013, 14:07:16 pm »
Много е малко детето, за да бъде отказвано от смученето на палеца. Ползва го за успокоение.....
И аз това питах педиатърката, но тя е категорична, че не е малък- посъветва ме да давам биберон, когато иска да си смуче пръста, да омотая палците с бинт... и така на тая възраст за 10 дни се отказвали , а в по-късен етап ще  трябват много повече време и усилия. Лошото е ,че той биберон не иска, а от както се е родил винаги е имал и е смукал с удоволствие биба, но от 6-я месец нататък сам се отказа от биберона и реши да си го замени с палчетата. Опитам ли  се да му пъхна залъгалката в устата се почва рев, до посиняване, ако не му позволя да заспи с пръст в уста картината е същата, а  за зъбките се тревожа , понеже сега са му порязали венеца двата горни втори зъба (първите не са) и единият излиза отвътре , а другият отвън и двата накриво- дано се наредят като поникнат напълно, че май на млечни зъбки шини не слагат.

А костенурки 100% има в Хиполенд, вчера ги гледах, сигурно и в Метро ще има и може би ще са на по-добра цена
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 14:08:47 pm от ivelinca »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #27 -: Декември 09, 2013, 14:21:42 pm »
Бебе, от лигавенето и мъката с венците до реалният първи зъб на Ивайло, минаха цифром и словом...5 месецИ  :wink: МанИ я Пешка, тя понеже нейното вАзпитано и кротко, на другите требва да цъфтят  :oops: :balk_87: Мъчат ги тия венци, а и понякога си имат настроения, па и те чОвешка душа носят  :wink: Аз кърмих само 2 месеца. Не се считам за по-лоша майка от никоя друга. Инак, 9 месецИ бях на постелен режим. Но и с това, не се считам по-добра от останалите. Не си ги слагай тия неща на сърцето. Важното е, че обичаш детето си и вече е при теб. Останалото, ще се нагоди само. А виковете, нервите и всичко останало е част от обичайното... :wink:

Ивайло махна сам биберона на около 2мес. Смучи за кратко палеца , но и него отказа. Племенника ми обаче, вече на 2,5г и досега го смуче. Ни лакове, ни чудо го отказаха...Лично аз, смятам обаче, че сестра ми /майка му/ не е достатъчно упорита/  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #28 -: Декември 09, 2013, 14:27:42 pm »
Miriam, може и в Джъмбо да погледнеш, там не всичко е със знак минус.

Моята девойка не смуче палец, никога не е ползвала биберон, но гризе нокти.
Все по-рядко, но го прави и аз мазах с препоръчания от White продукт.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #29 -: Декември 09, 2013, 15:46:31 pm »
Miriam, може и в Джъмбо да погледнеш, там не всичко е със знак минус.

Моята девойка не смуче палец, никога не е ползвала биберон, но гризе нокти.
Все по-рядко, но го прави и аз мазах с препоръчания от White продукт.

И аз за Джъмбо щях да се обадя  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #30 -: Декември 09, 2013, 16:21:28 pm »
Благодаря за предложенията на всички! :D Щеше ми се да си поръчам да ми го доставят, хич не ми се обикаля, но вероятността да намеря по-евтино същата стока, просто ще ме изкара по магазините в събота.  :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #31 -: Декември 09, 2013, 19:43:26 pm »
Мишанке, ние отказахме гризането, много говорих и се карах, но успях!
Последния път като отидохме да търся с нея точно този горчив лак, аптекарят предложи да и вземем витамини за да се втвърдят малко ноктите. Витамините бяха с подарък, който тя много хареса /плюшена играчка/, започнахме да го пием, наистина нокътчетата станаха по-твърди и сега има едни хубави пръстчета. 
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #32 -: Декември 09, 2013, 20:01:52 pm »
ivelinca,моя син също си смучи пръстите-показалеца и средния.Биберон не иска,много пъти му вадя пръстите и му тикам бибата,но той я плюе.Така заспива,като си седи също ги смуче,като се храни пак слага пръстите в устата.
Не знам как да го откажа,силно се надявам да е период и скоро да отмине.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #33 -: Декември 10, 2013, 10:06:32 am »
Ох, битка ще  отказването от тоя навик , дано да я спечелят майките.
Иначе намерих един лосион ,специално за това , но се препоръчва за деца над 2 години
http://apteka.framar.bg/30001075/%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BC-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%BB-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-10-%D0%BC%D0%BB-

Не знам дали е безопасно да рискувам и да го купя???
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #34 -: Декември 10, 2013, 12:29:07 pm »
Да но някак се оказа, че съм обещала баща ѝ да ѝ купи. А ся де :balk_132:
Винаги координирам с бащата дали не са преиначени мои думи или негови. Тия шмекерии се усъвършенстват с годините, понякога им се получават  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #35 -: Декември 10, 2013, 14:39:58 pm »
Бе уж координирам, че знам как лъготят. Ама тая реплика я пуснах ей тъй м/у другото и .... отиде коня у ряката.
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #36 -: Декември 10, 2013, 15:06:25 pm »
ivelinca,   и аз мазах с посочения лак моята щерка, която смучеше за заспиване и в нервни изблици средния и безименния едновременно, чак мазоли бяха станали на пръстчетата. На лекарството пише за деца над 2 години, но аз го приложих на 1г. и 3 м.. Трябва само да наблюдаваш да не си допре очичките с намазаното палче, че е горчиво на вкус и ще люти на очите (на нас ни се случи). За около седмица я отказах от смученето с този Daum- exol.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #37 -: Декември 10, 2013, 18:18:28 pm »
А с чесалки за венци защо не пробвате?
Може да им хареса :wink:
Бубе, турнах и твоята програмка, ама нъц. Пак са само блокирани от другата програмка и ме тормозят.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #38 -: Декември 10, 2013, 18:28:54 pm »
А с чесалки за венци защо не пробвате?
Може да им хареса :wink:
Бубе, турнах и твоята програмка, ама нъц. Пак са само блокирани от другата програмка и ме тормозят.
Нищо ли не намира при сканирането?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #39 -: Декември 10, 2013, 22:17:18 pm »
Намира, трия ги и пак има-като че се изсипват от някъде гадинките.