0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #360 -: Декември 24, 2013, 11:56:06 am »
Весели празници и от мен.Много радост и щастие ви пожелавам!

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #361 -: Декември 24, 2013, 14:22:04 pm »
Честит празник и от мен.И аз ви желая една топла,прекрасна и запомняща се вечер.
  Мацки, имам едно питане към тези, които са към края,като мен,и от София:
  Аз понеже мразя нощници,но трябва да си купя две,търся нещо по-евтинко.Някоя би ли ме насочила,защото това,което намирам е само онлайн.Вярно,че са много сладки,но като знам,че ще ги ползвам само докато съм в родилния дом,някакси не ми се пръскат толкова парички.
 Още веднъж ви желая весела бъдни вечер и хубаво посрещане на оставащите празници!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #362 -: Декември 24, 2013, 15:17:24 pm »
Весело посрещане на Бъдни вечер и Коледа!
Желая топли,усмихнати и изпълнени с много любов празници,момичета!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #363 -: Декември 24, 2013, 15:47:46 pm »
Весела и благословена Коледа и щастлива Нова Година.Днес е Бъдни вечер,Нека Господ благослови домът Ви!!!!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #364 -: Декември 24, 2013, 15:56:01 pm »
Честит празник и от мен.И аз ви желая една топла,прекрасна и запомняща се вечер.
  Мацки, имам едно питане към тези, които са към края,като мен,и от София:
  Аз понеже мразя нощници,но трябва да си купя две,търся нещо по-евтинко.Някоя би ли ме насочила,защото това,което намирам е само онлайн.Вярно,че са много сладки,но като знам,че ще ги ползвам само докато съм в родилния дом,някакси не ми се пръскат толкова парички.
 Още веднъж ви желая весела бъдни вечер и хубаво посрещане на оставащите празници!

За родилното не ти трябват.Иначе на Илиянци от китайците.Качество кой знае какво не очаквай,но поне са по-евтини.Весела Коледа на всички!!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #365 -: Декември 24, 2013, 16:13:03 pm »

Желая на всички едно топло и мило посрещане на празниците!!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #366 -: Декември 25, 2013, 10:08:26 am »
ЧЕСТИТА КОЛЕДА МИЛИ МАМИ!!! Да сме живи и здрави ние,бебчетата и семействата ни! Весел празник ви пожелавам!  mc101
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #367 -: Декември 25, 2013, 10:12:56 am »
Честито Рождество, момичета! Нека коледния дух донесе много топлина в домовете ви!
Желая ви уютни и споделени с любимите хора празници!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #368 -: Декември 25, 2013, 15:55:34 pm »
 mc101


Много здраве ,щастие и любов на всички семейства и да родим  здрави бебчета до термин!!!

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #369 -: Декември 25, 2013, 17:34:49 pm »
честита коледа на всички
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #370 -: Декември 26, 2013, 03:54:33 am »
Честита Коледа и от мен момичета   :oops: Какво да ви пожелая.....бъдете живи и здрави,пък щом си пишем в тази тема,значи сме страхотни късметлийки ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #371 -: Декември 26, 2013, 07:32:20 am »
Честита Коледа и от мен пожелавам на всички Ви много здраве,щастие и късмет.На тези които скоро ще гушнат своите рожби леко раждане и щастливи мигове при срещата с бебенцата.На тези дето са като мен живеещи още със страховете за своите рожби-лека бременност и щастлив пухкав финал :bori_017:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #372 -: Декември 26, 2013, 09:29:33 am »
Весела Коледа бъдещи мами!Бъдете живи и здрави и много щастливи!
Момичета моля за съвети защото имам проблем.Моля ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем да ми даде съвет.Значи от 5-та 6-та г.с. започна гаденето при мен и в началото беше горе-долу търпимо, но сега вече с напредването на бременността (утре влизам в 10г.с.) вместо да намали гаденето, започнах даже и да повръщам и гаденето не е само сутрин а си е целодневно и просто вече се чувствам като парцал.Моля ако знаете нещо което би могло да облекчи гаденето и повръщането да дадете съвети.Знам че при всяка жена е различно и че гаденето е нормално и за това не се притеснявам много, но аз вече не мога и да се храня нормално, което започва да ме притеснява.Месото го спрях още от 6-та г.с. , но сега вече почти нищо не ми се яде.Като започна много да огладнявам още повече започва гаденето, като се нахраня около половин един час съм ок но после пак започва гаденето...Незнам вече какво да ям и какво да правя!Моля ви за някакви съвети!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #373 -: Декември 26, 2013, 10:03:55 am »
Здравей slanceto87,до болка позната история,аз съм малко по на зад от теб в седмиците вижда се от подписа ми.При мен също започна около 6г.с гаденето и все повече се засилва.Аз ям кисели краставички,и временно спасявам положението,също така вода с лимон,мандарината също ми премахва временно неразположението.Кисело мляко много добре ми действа и ме засища,тъй като и аз имам проблем с храните.Не със всички но с повечето.Но всички около мен ме успокояват че много скоро всичко ще отшуми.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #374 -: Декември 26, 2013, 10:28:49 am »
Деси-дес  стана МАМА....прочетох го в бг-мама.
На Коледа е получила подарък  две прекрасни момиченца...
чакаме достоверни подробности от източника
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #375 -: Декември 26, 2013, 10:34:31 am »
Ама хубава новинаааааа  :D Нека някой пусне тема за Дес Дес ,за да може да си изкажем пожеланията.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #376 -: Декември 26, 2013, 10:54:14 am »
Незнам вече какво да ям и какво да правя!Моля ви за някакви съвети!
Вече съм го казвала. С първата бременност беше ад, ставах гладна, лягах още по-гладна. Подробности няма да обяснявам, да не те отчайвам. Така до 4 месец, после се захраних  :D
Сега имах гадене до края на 3 месец, но не така силно, мога да ям пак същите неща (хляб, млечни и плодове), но в по-нормални количества. Вечер ако ям готвено го връщам. Вече си знам и си хапвам само плодове и мляко.
За гаденето ми помагаше лимон във водата, кисели краставички, портокал, ябълки. Като стана нетърпимо си взех Натриев цитрат, успокояваше малко, но така и не пресече гаденето. Има едни таблетки Емил за гадене, много ги хвалят, но съдържанието им ме притесни и не ги използвах.

Пробвай и ще откриеш какво теб те облекчава! Не се притеснявай за бебето, то не страда от никаква липса на този етам, която да е породена от твоето хранене. Ето една статия на д-р Сигридов за храненето http://www.graziaonline.bg/v12348/iaz-mama-za-dvama.html
Първи триместър
Цитат
Като цяло бременността има три, значително различаващи се като потребности фази. Първите 11-13 седмици неслучайно апетитът липсва, гади ви се и повръщате. Не се притеснявайте, бебето не гладува, та то е само петдесетина грама! Чрез този прост механизъм природата се опитва да го предпази от прием на токсини, алергени и някои витамини(!) и да запази недокоснат най-важния процес, а именно формирането на повечето органи. Вслушвайте се в сигналите на тялото си. В този период е достатъчно да приемате повече течности и е единственият момент в бременността, когато въглехидратите са задължителни, но не за да хранят бебето, а да ви дават енергия за ежедневните дейности.
Втори триместър.
Цитат
До 20-aта седмица е нормално да се качат от 4 до 6 кг, а калорийният прием не бива да се различава от изходния, преди забременяването. Двигателният режим също не бива рязко да се ограничава, тъй като няма да доведе до преждевременно раждане (широко застъпена илюзия). Разликата в хранителния режим, спрямо първия триместър, е добавянето на животински и растителни белтъчини, които се явяват основни градивни елементи за тялото на детето до края на бременността, а именно месо  (въздържайте се от свинско и “нещастни“ пилета), риба, яйца, млечни продукти (предимно кисело за сметка на прясното мляко), бобови и зърнени култури, богати на белтъчини, а не на въглехидрати (боб, грах, леща, елда, киноа и т.н., без соя). Предпочитаният източник на витамини са зеленчуците и плодовете. За разлика от първите, които можете да ядете в неограничени количества, с плодовете трябва да внимавате, тъй като съдържат много захар и над определено количество (образно около една шепа) стават откровено вредни.
Добре е да се ограничат сушените плодове, гроздето, дините, бананите, като 2/3 да се приемат на закуска, 1/3 на обяд, където трябва да са позиционирани сложните въглехидрати като картофите, оризa, пълнозърнестия хляб, а след 17 часа е уместно въобще да не приемате въглехидрати.
Трети триместър.
Цитат
Третият етап е свързан с интензивно нарастване на бебето, започващо едва след 25-aта седмица и едва тогава идва моментът за допълнителни калории към диетата ви. През този период се случват и най-важните промени в мозъка му, затова е желателно да прибавите и омега киселини към менюто си. Богати на тях са лененото семе и масло, орехите, сьомгата, херингата и др.

Честити дъщерички на Дес Дес!!

Честито Рождество Христово! Нека има мир и светлина в душите и домовете ви!
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 11:00:50 am от mira_mimi »
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #377 -: Декември 26, 2013, 11:02:18 am »
Честит празник и от мен.И аз ви желая една топла,прекрасна и запомняща се вечер.
  Мацки, имам едно питане към тези, които са към края,като мен,и от София:
  Аз понеже мразя нощници,но трябва да си купя две,търся нещо по-евтинко.Някоя би ли ме насочила,защото това,което намирам е само онлайн.Вярно,че са много сладки,но като знам,че ще ги ползвам само докато съм в родилния дом,някакси не ми се пръскат толкова парички.
 Още веднъж ви желая весела бъдни вечер и хубаво посрещане на оставащите празници!
Аз си купих нощници за кърмене, използвах ги и вкъщи. Аз също не съм фен на нощниците, но тогава ми бяха удобни.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #378 -: Декември 26, 2013, 11:17:29 am »
Много благодаря за съветите!Като за начало започвам с водата с лимон, защото и без това препоръчват да приемаме повече течности, а аз честно казано никога не съм пила по много течности, но сега се опитвам да го правя!Ако не помогне ще изпробвам и другите неща.Ох значи не съм единствената.След като до 6-та г.с. нямах никакво гадене си мислех че това неудобство ще ми се размине ама...Майка ми само ме успокоява, че това е нормално и че и тя много е повръщала и е имала гадене до към 4-ти 5-ти месец.Аз се надявам всичко да приключи до края на 3-тия ама...ще видим...
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #379 -: Декември 26, 2013, 12:04:41 pm »
И аз като Мира, да не се повтарям, ужасно гадене от сутрин до вечер нон стоп.Това миризми, манджи, дори от водата ми ставаше лошо, аз тогава минах на газирана вода, и до сега това пия.Към средата на 4-тия месец всичко отмина.Сега само набивам и чак се шашкам като гледам какви количества поглъщам.